0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #200 -: Юни 22, 2008, 21:12:49 pm »
От рода на кактусите е, Бари. Аз бях даже споменала как се казва.  Phyllocactus.

  Бре,бре!Филокактус!Благодаря,че ме коригира,Ози!Аз щото много не си падам по отглеждането на кактусите,а се оказва,че имам три такива филокактуса.Е,най-официално се извинявам за грешката!Фантич,е то наистина било кактус!Иначе това е най-лесно гледаното ми цвете,ми то просто само се гледа,никакви специални глезотии не изисква! :wink:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #201 -: Юни 22, 2008, 22:16:00 pm »
Полярна звезда Polarstern







А това са някои от петуниите ми, пораснали многоооооо


в сравнение от преди около два месеца. :D
http://www.bgalbum.com/displayimage.php?album=11649&pos=81

http://www.bgalbum.com/displayimage.php?album=11649&pos=83
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #202 -: Юни 22, 2008, 22:53:46 pm »
И аз да се включа отново :D



Оси, чудесни са станали петуниите, за розите да не говорим  :D  И винаги съм се чудила как успяваш да им запомниш имената :D


*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #203 -: Юни 23, 2008, 07:56:05 am »
Ози, петуниите са ти разкошни. Тъй като са ми слабост, а нещо не ми върви с тях имам питане - след като ги насади чупи ли от тях да се разклоняват или са така от самото садене?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #204 -: Юни 23, 2008, 08:11:39 am »
Ози, петуниите са ти разкошни. Тъй като са ми слабост, а нещо не ми върви с тях имам питане - след като ги насади чупи ли от тях да се разклоняват или са така от самото садене?

Те си бяха пензирани, но аз малко ги пензирах още от време на време в началото. Сега само почиствам прецъфтелите цветове.
Какъв по-точно е проблема с твоите?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #205 -: Юни 23, 2008, 08:21:51 am »
Аз за първи път правих разсад. Сега като тръгваха постоянно кърша за де се разклонят и имам чувството , че цяло лято ще кърша и няма да ги видя отрупани. Иначе видях цветовете. Може би защото са от големите фунии, които ми е направило впечатление, че не стават така гъсти.Отделно тяхното място е малко сенчесто. Май повече няма да се занивам да правя разсад, а ще си купувам готов.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #206 -: Юни 23, 2008, 08:27:02 am »
Е, то постоянно не се пензира, все пак трябва и да ги оставиш да растат и да дадат цвят. Много са важни за тях слънцето и водата, ако липсват, нищо няма да стане от тях. Няма да са така хубави и кичести. Ще линеят.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #207 -: Юни 23, 2008, 08:39:43 am »
Да, ако и тази седмица няма резултат, ще ги местя. Иначе бугенвилията ми щъфна  и е разкошна. Другата седмица ще я покажа, не си бях взела апарата.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #208 -: Юни 23, 2008, 22:13:22 pm »
          Ози,Дани,браво мацки! :balk_47:
 Дани какво е това интересното цвете горе в дясно?Много е екзотично и много ме заинтригува.Иначе 10X за жълтата ти роза!Моите "жълтите" за сега все други цветове излизат,останаха ми още две нецъфнали,в тях ми е надеждата. :wink:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #209 -: Юни 24, 2008, 12:36:44 pm »
Здравейте цветарки.Как сте вие и цветятата ви в тези жеги?

           какво е това интересното цвете горе в дясно?

Отговарям вместо Дани  :)
Бари, онова цветенце се казва Спараксис.
За розите на Оси........нямам коментар.Другите момичета също се справят много добре.Поздравления.
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #210 -: Юни 24, 2008, 15:03:52 pm »
Кети, не си показвала скоро от твоите красоти. Не е лошо да качиш някоя и друга снимка.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #211 -: Юни 24, 2008, 16:18:34 pm »
Tagetes от мои семеца



Bad Nauheim



Meintower катереща



Гайлардия
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #212 -: Юни 24, 2008, 22:09:48 pm »
Бари, онова цветенце се казва Спараксис.

 :D Благодаря,ketti !Как се гледа и какво представлява?

 П.П.Осинко,пак избухна,ей!Бравос! :wink:
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #213 -: Юни 24, 2008, 23:14:15 pm »
Кети я няма - да и върна жеста :D
http://www.strelitzia-bg.com/detail.php?item_id=1674
Малки луковички са. И аз не очаквах, че са толкова ефектни, но като посетя този сайт няма начин да не си поръчам нещо :lol:  Според мен ще изглеждат още по-ефектно на групички, а аз ги набоцках поотделно :?

Ето ти един друг сладур - някакъв мак беше - ориенталскили, калифорнийски ли, не помня :lol:

първото цъфнало цветче


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #214 -: Юни 25, 2008, 23:00:28 pm »
Мерси,Дани!Интересно,интересно! :balk_602:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #215 -: Юни 26, 2008, 10:29:39 am »




Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #216 -: Юни 26, 2008, 11:45:49 am »
Лелееее какви красоти сте показали, направо ми събрахте очичките!  :D

Айде като си прехвърля снимките в компа ще ви пожажа и аз част от моите цветя. Направо не мога да се нарадвам на терасата си - да си се похваля аз  :oops: :oops: :oops:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #217 -: Юни 26, 2008, 18:16:55 pm »
Въпреки лошия ден,който имах , си позволявам дa пусна снимки на следващите цъфнали Амарилиси:



« Последна редакция: Юни 26, 2008, 18:22:19 pm от fanta_23 »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #218 -: Юни 27, 2008, 12:17:38 pm »
Sedum


Кученце
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #219 -: Юни 27, 2008, 12:48:24 pm »
Лилиум, Крем бял / Lilium

Раздел: Декоративноцъфтящи 
Семейство: Лилиеви / Liliaceae 
 
           
Описание: Днес са известни повече от 2000 хибрида на Лилиума. Повечето от тях достигат височина, по-голяма от човешки ръст, цветовете им имат най-различна форма, багра (не са познати единствено сини и черни лилиуми) и размери (от 2,5 до 30 cm в диаметър). Съцветията са образувани от 6 до 20 тръбести цветове с дължина 7,5 cm. Венчелистчетата са извити нагоре, а в пазвите на листата се образуват малки луковички, чрез които растението може да се размножава. Някои видове цъфтят по 4 седмици в периода юни-септември.
Грижи: Повишено внимание се изисква при поливането по време на растеж. Не бива да се прекалява, но и не трябва да се пропуска. Торенето е два пъти годишно - през март и през септември. През зимата луковиците си остават в земята. След 3 г. обаче трябва да се преместят на ново място. Лилиумите не се прекопават, а около стъблата им се слага добре угнила тор. На по-високите сортове е добре да се сложат подпорни пръчки.
Място: Лилиумите виреят най-добре на слънчево място. Те спокойно могат да растат както в градината, така и в саксия, поставена на терасата. Лилиума вирее и на шарената сянка, но хвърляна от растения, а не от зидове. Само на закрито помещение, като се изключи зимната градина, не могат да виреят. 
Размножаване: Лилиумът е луковично растение и се сади по принцип на средна дълбочина. Най-добре се хваща в периода март-април или наесен - през октомври-ноември. При засаждане дъното на саксията се посипва с едър пясък, корените се разпростират и между тях също се посипва пясък. Най-подходяща е умерено песъчливата пръст, богата на хумус. Добре е и да прибавите чернозем, примесен с листа. Растенията се поливат редовно и обилно и от време на време се поръсват с течен тор.
Съвет на градинаря: Прецъфтелите цветове трябва да се отстраняват редовно, а в края на сезона стъблата се подрязват до равнището на почвата.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."