0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

уролог-андролог в пловдив
« -: Май 26, 2008, 15:07:51 pm »
здравейте! Днес направихме спермограма и се регистрирах веднага за да мога да ви попитам нещо. Ще ви напиша резултатите от нея и ще помоля, ако можете да ги коментирате и да ми препоръчате уролог-андролог в пловдив, при който да направим консултация.благодаря ви предварително!
ОБЕМ - 3,2 МЛ
pH   - 7,5 МЛ
ВТЕЧНЯВАНЕ - 30 МИН
ВИСКОЗИТЕТ - НОРМ.
СПЕРМАЛНА КОНЦЕНТРАЦИЯ - 31,2*10/6 МЛ
БР.СПЕРМАТОЗОИДИ В ЕЯКУЛАТА - 99,84*10/6

БЪРЗО ПРОГРЕС. ПОДВИЖНИ - 20%
БАВНО ПРОГРЕС. ПОДВИЖНИ - 9%
С НЕНОРМАЛНИ ДВИЖЕНИЯ - 3%
НЕПОДВИЖНИ - 69%

НОРМ. ПО ФОРМА- 54%
АБНОРМНА ФОРМА НА ГЛАВАТА - 16%
АБНОРМНА ФОРМА НА ОПАШКАТА - 10%
КЛЕТКИ ОТ СПЕРМАТОГЕНЕЗАТА - 8%
LEUC.        -12%

ВИТАЛИТЕТ:
ЖИВИ - 65%
МЪРТВИ - 35%
*
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #1 -: Май 26, 2008, 23:45:46 pm »
В Пловдив андролози няма, до колкото ми е известно. Обърни се към д-р Мариела Даскалова, тук пише с ник Мели. Тя ще ти помогне.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #2 -: Май 27, 2008, 11:37:35 am »
А къде правихте тази спермограма? Прилича ми на лабораторна :D Тази морфология опт 54% направо ми събра очите. по-добре се обърнете към д-р Даскалова за нормална спермограма и консултация. А иначе в Пловдив няма андролози, но пък има добри уролози, доколкото ми е известно.

Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #3 -: Май 27, 2008, 11:51:58 am »
благодаря ви за бързите отговори. Тази спермограма я правихме в ВМИ, предишната, която беше преди 3 седмици я правихме в клиника "БОРА". Вече незнам при кой лекар да отида, такова лутане из пловдив и нищо на лице....
*
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #4 -: Май 28, 2008, 06:00:42 am »
На нас в клиника "Бора" ни правиха инсеминация при отчайващи резултати на сперматогенезата и натъпкаха мъжа ми с хормони. За тях д-р Кацаров каза, че е било противопоказно да се дават при неговия случай. Да не говорим, че и овулацията ми изтърваха, защото в неделя не работеха. Аз не бих се доверила на специалистите от тази клиника.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #5 -: Май 28, 2008, 11:29:50 am »
А къде правихте тази спермограма? Прилича ми на лабораторна :D Тази морфология опт 54% направо ми събра очите. по-добре се обърнете към д-р Даскалова за нормална спермограма и консултация. А иначе в Пловдив няма андролози, но пък има добри уролози, доколкото ми е известно.
Злате, в Пловдив и на по-големи чудеса сме били свидетели. Една от нашите СГ беше с морфорогия 75%! :lol:

feeling829, подкрепям момичетата.
Спермограма - Д-р Даскалова.
Уролог - Д-р Дечев

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #6 -: Май 28, 2008, 16:44:28 pm »
И аз - ЗА спермограма при д-р Даскалова! :D
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #7 -: Юни 10, 2008, 18:39:30 pm »
благодаря ви за бързите отговори! Назначиха лечение на мъжа ми, ще чакаме резултат. Само че се чудя, от тристен, вит.Е и L- карнитин дали ще се оправи тази спермограма?!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: уролог-андролог в пловдив
« Отговор #8 -: Юни 11, 2008, 13:55:11 pm »
благодаря ви за бързите отговори! Назначиха лечение на мъжа ми, ще чакаме резултат. Само че се чудя, от тристен, вит.Е и L- карнитин дали ще се оправи тази спермограма?!!!
Ама вие още не сте правили спермограма все пак. Не знаете каква е реалната картина за да коментираме дали ще се оправи. Кой ви назначи лечение? На андролог ходихте ли? :D По принцип антиоксидантите и витамините помагат в малка степен на мъжете, но все е нещо. На нас Кацаров ни беше казал, че може да се очаква подобрение от порядъка на 10-15%. Разбира се, нещата са строго индивидуални.