0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте майки в Испания
« -: Май 23, 2008, 16:56:41 pm »
Здравейте отново, скоро се регистрирах в този надявамс е полезен сайт и съответно форум.Надявам се тук да намеря отговор на много от вълнуваците ме въпроси, тъй като от скро правим опити за бебе :D и оЩе съм много неопитна и неинформирана.Като цяло съм много радостна и Щастлива, но и се безпокоя,заЩото тук съм в нужда държава и ницо не знам към кого трябва да се обърна за съвети,помоЩ.Основният ми въпрос е_тъй като нямам документи и не работя с трудов договор, съответно не съм здравно осигурена, което е проблем..Искам да попитам тези от вас,който знаят или са минали по този път..ако могат да ми кажат, къде трябва да отида, на какво имам право и от какво мога да се възползвам..все пак тук аз съм 4ужденка и без права..
Ще съм благодарна на всякакви съвети, насоки или разкази за првживяното от вас..
Благодаря предварително :)
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #1 -: Юни 09, 2008, 19:07:04 pm »
Здравей,аз също съм нова във форума и жувея в Испания.Ние обаче правим опити за бебе вече 3 години и нищо не се полушучава.Миналата година си ходих в Бшлгария и си направих някои от основнитеизследвания,при които се установи,че нямам някакви сериозни проблеми,които да водят до безплодие.Да обаче бремето минава и все не се получава.Така че с мъжа ми решихме,че е време да потърсим помощ от специалисти тук.Аз също нямам документи,но имам tarjeta medica,така че се обърнахме към личната ми докторка.Тя ни даде направление за клиника по стерилитет,но не те счветвам,защтото там ни вписаха в една листа на чакащи(в Испаниа се оказва ,че има много семеиства с такива проблеми) и ни казаха,че ще ни се обадяат евентуално след около 2 години,за да започнем тепърва с изследванията,за установяването на проблема.Досещаш се ,че не ни остава друго ,освен да се обърнем към частна клиника.Доста трудно ми беше да откриа такава.Ние живеем в Мадрид и се оказва.че тук има само една реномирана такава(специализирана).Всеоще не сме си записали час.Клиниката се казва IVI и има филиали из цяала Испания.Ще ти напиша линка на саита им.http://www.ivi.es/primeravisita/index.htm.Дано да съм те ориентирала поне малко.
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #2 -: Юни 09, 2008, 23:12:30 pm »
здравеите.аз живеиа в Леон.правим опити за бебе от 2 години и решихме да отидем при специалист.но разбрах от форума 4е се 4ака много.затова ако ниакои занае добра 4астна клиника тук наблизо да ми пише.мила Nor4ella искам да ти кажа 4е съвсем не си без права.ни6то 4е ниама6 документи.ако съпругът ти има здр.осигуровки може6 да ползва6 неговите.но е достатъ4но да си извади6 tarjeta de medico за отиде6 на лекар.успех
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #3 -: Юни 13, 2008, 20:08:23 pm »
Привет моми4ета :wink:
Пожелавам на всяка от вас в най скоро време да сбъдне ме4тата си
Така, тук както съм писала и друг път е доста "мудна" здравната система, както сте разбрали ве4е, заЩото има много стерилни двойки :(
Но пък когато ви се обадят от съответната клиника по местоживеене, веднага запо4ват с анализите ,и вси4ки видове изследвания, снимки и т.н

А относно медицинската карта казва се tarjeta sanitariaa, ne de medico
второ, трябва да имаШ адресна регистрация, удостоверение от полицията 4е си гражданин на ЕС, и сЛЕД ТОВА се подават необходимите документи в социалните и ако те одобрят тогава може да се възползваШ от осигуровката на мъжа си. Естествено трябва да докажеШ, 4е ти е съпруг като имаШ свидетелството ви за брак легализирано и преведено.
Ами това е в обЩи линии, малко сложно изглежда, но не и неосъЩествимо :wink:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #4 -: Юни 24, 2008, 17:05:48 pm »
Здравейте отново:)
имам леко развитие-понеже от скоро сменихме местожителството си туко щo нямаме нито адр.рег, нито договор..все още, та затова реших да отида на частен лекар, платих си за преглед,който уж включва всичко.Занесох последните ми изследвания ми от БГ, прегледа ги,прегледа и мен, каза,че съм добре, имала съм малки кистички,които не били притеснителни..уж. итрябвало да ми дойде до 1 седм.Е да, но не..вече 2 седм минаха и още го няма..и ми прескочи 1 мес..Поисках му цитонамзка и микробиология..каза,че нямало нужда.На края ми изписа Omifin и Utrogetsan..когато го попитах кога да дойда пак..каза след 4 мес..ако нищо не стане или ако пък забременея.Добре, но тъй като аз обичам да чета..влезанах из форуми насам натам и проверих за тези хапчета,че не се вземат току така..трбва да съм под лекарско наблюдение, докато ги пия..и от там си направих извода,че този лекар за съжаление не е никакъв професионалист, а просто ме претупа.
Не знам сега съм леко отчаяна,защото не знам какво да правя..нямаме нито мъжа ми,нито аз tarjeta sanitaria, нито здр.застраховки, явно имам проблем, не знам в Бг ли да се прибера и да се излседвам..или да чакам чудото да се случи....
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #5 -: Юни 24, 2008, 22:24:32 pm »
Nor4ella, бягай дале4 от този лекар, ОМИФЕНА Е КЛОСТИЛ и НЕ СЕ ПИЕ БЕЗ НАДЗОР ОТ ЛЕКАР
Щом 4ак след 4 месеца ти е казал да отидеШ, кой Ще те следи през времето което пиеШ Омифена 8O И какви прегледи ти направи, какво е това уж вси4ко?
Според мен, нямаШ ли здравна осигуровка, медицинска карта, по добре се прибери в България и там прави анализи. ЕЕЕ, аКО ако имаШ доста пари4ки си ходи на 4астен, но в клиника по стерилитет, а не при гинеколог.
Вие колко време правите опити?



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #6 -: Юни 25, 2008, 11:27:06 am »
Именно, аз се отказах да ги пия.Осевен това още не ми е дошло..и няма как да почна да ги пия.
Правим 1 мес опит, но явно са били напразни, защото съм нямала овулация..след като цикъла ми толкооова дълъг...
Нямам толкова парички за частни лекари, но надявам се скоро да имам tarjeta sanitaria, притеснява ме мудността, с която тук се развиват нещата в здравната система...
Не знам до колко сериозен е моя проблем...а за клиниките по стерилитет..мисля,че са частни..не знам дали съм точно за там...
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #7 -: Юли 04, 2008, 15:10:45 pm »
От 1 месец опити, не се тръгва по клиники, за да търсиШ проблема 8O
Из4акай първо 6 месеца, и ако не се полу4и тогава



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #8 -: Юли 19, 2008, 14:39:12 pm »
Здравейте отново,влезнах само,за да ви съобщя  прекрасна новина,оказа се съм забременяла от 1 път :D и сега съм много щастлива, вече съм в бг и съм спокойна.
Пожелавам и на вас от все сърце такава радост!
*
Re: Здравейте майки в Испания
« Отговор #9 -: Юли 19, 2008, 19:59:46 pm »
Честито и лека бременност!