0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #460 -: Септември 25, 2011, 23:13:22 pm »
Мила amaliq,двете еднакво наситени черички на теста означават че има повишение на хормона ЛХ, което е предвестник за предстояща овулация.
Овулация e процесът на пукане на фоликула и освобождаването на яйцеклетката от него. Овулацията е много кратък период от време – максимум от 12-24 часа.
След като имаш вече положителен тест правиш кекс 3 дни поред , т.е. днес, утре, и вдругиден,защото тя ще бъде в рамките на 12 до 48 часа след + тест за ову/ това са до два дни след теста /
ако мериш и БТ засичаш с нея , защото когато овулацията вече е приключила т.е. яйцеклетката е освободена БТ се повишава и така може да разбереш че ову е преминала и ти си хванала своите най - добри дни  :D
Успех!

Мерси,мила.Май ще трябва да се действа по-въпроса.
Момичета...хайде няма ли някоя от вас да се похвали вече? :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #461 -: Септември 26, 2011, 00:41:52 am »
Amaliq, струва ми се странно 5 дни преди М. да ти отчита положителни ову тестове заради овулация, .... Обикновено положителни ову тестове в края на цикъла могат да означават  :bfp: защо не препишкаш едно тестче  :wink:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #462 -: Септември 26, 2011, 08:34:15 am »
Amaliq, струва ми се странно 5 дни преди М. да ти отчита положителни ову тестове заради овулация, .... Обикновено положителни ову тестове в края на цикъла могат да означават  :bfp: защо не препишкаш едно тестче  :wink:
Tonota,да ти кажа то при мен си е странна ситуация  :D
Имам нередовен сикъл..и поради тази причина съм склонна да повярвам ,че е възможно да е О.
Незнам дали ви споменах но за 1 път ползвам тестове..сега последната чертичка беше много наситена...доста повече от тези преди (когато явно съм се заблудила поради това ,че се появиха две чертички).Незнам момичета вече и аз с обърках.Попринцип да,трябва да ми дойде на 29.Миналият месец ми закасня с 15 дни може и повече...Затова вече и аз незнам :?
Re: Тест за овулация
« Отговор #463 -: Септември 26, 2011, 09:09:49 am »
Amaliq, ако и този месец ще ти закъснява 15 дни, тогава имат логика положителните ову тестове за предстояща овулация. Но ако ти е толкова нередовен цикъла (15 дни не е малко отклонение), консултирала ли си се с лекар?
Направи си една графика тук, момичетата с удоволствие ще я коментират, прави тестове за ову всеки месец и си мери температурата ако имаш възможност, тези графики дават доста инфо  :wink:
И все пак аз тайничко се надявам този месец да ти закъснее пак, но да не дойде следващште девет  :P Късмет!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #464 -: Септември 26, 2011, 09:51:02 am »
Amaliq, ако и този месец ще ти закъснява 15 дни, тогава имат логика положителните ову тестове за предстояща овулация. Но ако ти е толкова нередовен цикъла (15 дни не е малко отклонение), консултирала ли си се с лекар?
Направи си една графика тук, момичетата с удоволствие ще я коментират, прави тестове за ову всеки месец и си мери температурата ако имаш възможност, тези графики дават доста инфо  :wink:
И все пак аз тайничко се надявам този месец да ти закъснее пак, но да не дойде следващште девет  :P Късмет!

Много ти благодаря,Tonita. :D С удоволствие бих си направила графика...но незнам как  :oops: :oops:
Re: Тест за овулация
« Отговор #465 -: Септември 26, 2011, 12:14:17 pm »
Мила amaliq,двете еднакво наситени черички на теста означават че има повишение на хормона ЛХ, което е предвестник за предстояща овулация.
Овулация e процесът на пукане на фоликула и освобождаването на яйцеклетката от него. Овулацията е много кратък период от време – максимум от 12-24 часа.
След като имаш вече положителен тест правиш кекс 3 дни поред , т.е. днес, утре, и вдругиден,защото тя ще бъде в рамките на 12 до 48 часа след + тест за ову/ това са до два дни след теста /
ако мериш и БТ засичаш с нея , защото когато овулацията вече е приключила т.е. яйцеклетката е освободена БТ се повишава и така може да разбереш че ову е преминала и ти си хванала своите най - добри дни  :D
Успех!

Мерси,мила.Май ще трябва да се действа по-въпроса.
Момичета...хайде няма ли някоя от вас да се похвали вече? :D

Не, на мен снощи ми дойде..... osi_7
Re: Тест за овулация
« Отговор #466 -: Септември 26, 2011, 12:20:37 pm »
Мила amaliq,двете еднакво наситени черички на теста означават че има повишение на хормона ЛХ, което е предвестник за предстояща овулация.
Овулация e процесът на пукане на фоликула и освобождаването на яйцеклетката от него. Овулацията е много кратък период от време – максимум от 12-24 часа.
След като имаш вече положителен тест правиш кекс 3 дни поред , т.е. днес, утре, и вдругиден,защото тя ще бъде в рамките на 12 до 48 часа след + тест за ову/ това са до два дни след теста /
ако мериш и БТ засичаш с нея , защото когато овулацията вече е приключила т.е. яйцеклетката е освободена БТ се повишава и така може да разбереш че ову е преминала и ти си хванала своите най - добри дни  :D
Успех!

Мерси,мила.Май ще трябва да се действа по-въпроса.
Момичета...хайде няма ли някоя от вас да се похвали вече? :D

Не, на мен снощи ми дойде..... osi_7
Съжелявам ,
нов месец , нова възможност за успехи  :D
Обаче този месец направи още тестове след + и мери БТ за да видиш дали е имало ову
положителния тест за ову трябва да се потвърди от  покачване на температурата до 2-3 дни след него
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #467 -: Септември 26, 2011, 13:09:24 pm »
Мила amaliq,двете еднакво наситени черички на теста означават че има повишение на хормона ЛХ, което е предвестник за предстояща овулация.
Овулация e процесът на пукане на фоликула и освобождаването на яйцеклетката от него. Овулацията е много кратък период от време – максимум от 12-24 часа.
След като имаш вече положителен тест правиш кекс 3 дни поред , т.е. днес, утре, и вдругиден,защото тя ще бъде в рамките на 12 до 48 часа след + тест за ову/ това са до два дни след теста /
ако мериш и БТ засичаш с нея , защото когато овулацията вече е приключила т.е. яйцеклетката е освободена БТ се повишава и така може да разбереш че ову е преминала и ти си хванала своите най - добри дни  :D
Успех!

Мерси,мила.Май ще трябва да се действа по-въпроса.
Момичета...хайде няма ли някоя от вас да се похвали вече? :D

Не, на мен снощи ми дойде..... osi_7

Мила не се ядосвай... :bighug:другият месец ще стане...Дано скоро всички имаме късмет !!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #468 -: Септември 29, 2011, 12:59:49 pm »
Здравейте момичета!
Искам да попитам какви тестове ползвате и от коя аптека ги взимате (за Варна)? Аз преди взимах Oview. Много рядко съм имала наситена 2-ра черта, която да е по-тъмна от контролната. А от прегледни с ехограф в същите месеци сме засичали О.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #469 -: Септември 29, 2011, 13:19:49 pm »
Здравей  :D.Аз ползвам Clear Ovu Test(5 теста за Овулация + 1 тест за бременност-около 10 лв).Отчетоха ми О.с много ярка тест чертичка,по-наситена и от контролната.За първи път ползвам....пък ще видим дали са вярни :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #470 -: Септември 29, 2011, 16:54:05 pm »
Здравейте момичета ... имам следния проблем - ползвам тези тестове този месец http://www.cleartest.bg/bg/pages/clear-ovu-test-p-b-e-c-b-sja-u-c-n-u-.php и чертичките има са меко казано много бледи - имам в предвид контролната ...
та правя си аз тестовете както си е по ред в 18ч. като от 15ч не пия нищо и не ходя до тоалента и така 2 дена само много бледа контролна линия .. на 13ти и 14ти ден тест линия като контролната и двете бледи ама еднакво бледи като на 13ти ден тестовата е по-бледа и... за моя изненада на 18ти ден от МЦ пак две черти ... пак бледи ама еднакви до сущ ... и така според вас какво е това?
Re: Тест за овулация
« Отговор #471 -: Септември 29, 2011, 17:17:12 pm »
Здравейте момичета ... имам следния проблем - ползвам тези тестове този месец http://www.cleartest.bg/bg/pages/clear-ovu-test-p-b-e-c-b-sja-u-c-n-u-.php и чертичките има са меко казано много бледи - имам в предвид контролната ...
та правя си аз тестовете както си е по ред в 18ч. като от 15ч не пия нищо и не ходя до тоалента и така 2 дена само много бледа контролна линия .. на 13ти и 14ти ден тест линия като контролната и двете бледи ама еднакво бледи като на 13ти ден тестовата е по-бледа и... за моя изненада на 18ти ден от МЦ пак две черти ... пак бледи ама еднакви до сущ ... и така според вас какво е това?

Явно им слагат по-малко индикатор за хормона, но от много момичета съм чула да се оплакват..Не знам как са като ценова разлика, но Овю според мен са много точни и отчетливи :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #472 -: Септември 29, 2011, 18:12:36 pm »
А да и аз преди тях ползвах, ама в аптеката нямаше и се наложи да взема тези.
Притесняват ме тези 2 черти по-скоро
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #473 -: Септември 29, 2011, 18:18:17 pm »
А да и аз преди тях ползвах, ама в аптеката нямаше и се наложи да взема тези.
Притесняват ме тези 2 черти по-скоро

Аз забелязвам и на Clear Ovu test,че на някой от тях и контролната найстина е бледа...на други по-наситена.Незнам и аз..но така много се объркваме.И аз този месец на няколко пъти се притеснявах какво става от странни резултати :?
Re: Тест за овулация
« Отговор #474 -: Октомври 01, 2011, 16:04:01 pm »
Здравей  :D.Аз ползвам Clear Ovu Test(5 теста за Овулация + 1 тест за бременност-около 10 лв).Отчетоха ми О.с много ярка тест чертичка,по-наситена и от контролната.За първи път ползвам....пък ще видим дали са вярни :D
дано като си направиш теста за бременност ,който е в комплекта да е също толкова ярко и за двете чертички :bfp:
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #475 -: Октомври 12, 2011, 13:31:21 pm »
Значи,за втори месец правя тестове за овулация.Първият беше OVIEW-нямах проблеми и засяхох овулацията с две плътни чертички ,но неуспяхме да постигнем :bfp: накрая.Вторият месец/този/ нямаше в аптеката тези тестове и купих clear  ovu test-които са с много светла контролна чертичка.И сега майтапа:Бяхме на гости и в бързината да направя теста съм го сбъркала с този за бременост,а той ми показа две светли еднакви чертички-положителен.Та незнам до колко може да се върва изобщо на тази марка?!А теста за ову.1ден+,2-рия ден-,третия+-пълна лудница.

Късмет на всички!!!!
 
Re: Тест за овулация
« Отговор #476 -: Октомври 14, 2011, 09:52:48 am »
Здравейте на всички!Искам да ви споделя някои неща относно тестовете за ОВУ.Миналия месец и аз си купих(теста който купих беше със 7 лентички + тест за бременност) и правя ги аз, но нито една от 7-те не ми показа +.И както и да е дойде ми цикъла и след като ми сварши реших да от отида на лекар специалист по "трудно забременяване".Прегледа ме той, даде ми направление за иследване на ЛХ иии следователно има ПИК на ЛХ хормона, което значи на разбираем за нас език че се наблюдава овулация, НО фоликула който имах в десния яйчник не се беше спукал докрай, което значи, ЧЕ ОЩЕ НЕ Е НАСТЪПИЛА ОВУ.В смисъл искам да ви кажа да не се доверявате много много на тези тестове за ОВУ и ако наистина от доста време се опитвате за бебе(както аз от 2 год. и половина) по-добре се обърнете към специалист.Аз съм от Пловдив и сега ходя при д-р Бабаков и съм много доволна!
Извинявам се за дългите речи, надявам се да ви е от помощ.
Re: Тест за овулация
« Отговор #477 -: Октомври 14, 2011, 10:53:41 am »
Taka e scorpy, понеже тестовете отчитат нивата на хормони, но няма как да отчетат дали фоликулът се е спукал, което не рядко не се случва.
Аз имам един въпорос - понеже не се знае дали овулирам всеки месец /с 1 яйчник съм/, дали тестовете достоверно ще ми показват това? т.е. ако яйчника някой месец не овулира, това означава ли че и тестът също няма да отчете Ову?
пс. ползвала съм clear ову тестове и ми показаха на 14ти ден + резултат, а този месец на фоликуметрия отново засякохме ову около този ден от цикъла.
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 10:57:04 am от byala_kala »
Re: Тест за овулация
« Отговор #478 -: Октомври 14, 2011, 12:12:22 pm »
byala_kala несъм сигурна, но доколкото разбрах като бях при д-ра - Ако нямаш ОВУ не би трябвало да имаш и цикъл.Ако ти идва всеки месец значи си имала ОВУ, но не се знае какво става с фоликула дали се пука и се опложда яйцеклетката или не се пука, но въпреки всичко теста за ОВУ ти отчита че ще настъпи ОВУ.
За по-сигурно питай лекаря си.Аз спрях да ги ползвам тези тестове.
Успех ти желая :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #479 -: Октомври 14, 2011, 13:53:13 pm »
Scorpy, ако под цикъл имаш в предвид менструалното кървене - то не зависи и не е показател за това дали има или не ову. А иначе аз всеки път като имам час при лекарката ми сума въпроси й задавам и все забравям по нещо ;)