0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
трихомони - нещо като обобщение
« -: Май 21, 2008, 21:03:22 pm »
Здравейте момичета. От три години се лекуваме от бактерии ентерококи и трихомони. Изпихме какви ли не антибиотици ,предписани от специалист. Правихме и инвитро, неуспешно. От тогава пак антибиотици и секс само с презерватив. На последните изследвания, Пак същите плачевни  резолтати.
 Много съм отчаяна. Вече си мисля , че от тези гадини няма оттърване. Даите ми някакъв съвет. Има ли начин да стане чудо и да се оттървем от тях. Или както баба ми казва, по други поводи," то ще се оправи, като отидем в гробищата всичко ще се оправи"
*
Re: Трихомони и ентерококи, какво да правим?
« Отговор #1 -: Май 21, 2008, 21:41:29 pm »
Важно е да се направи антибиограма с микробиологията, за да се види към какво са резистентни и към какво чувствителни коките и трихомоните.
Успех в лечението и в инвитро процедурите!
Re: Трихомони и ентерококи, какво да правим?
« Отговор #2 -: Май 22, 2008, 10:26:28 am »
Здравей aevin.В коя ляборатория и при кой лекар си ходила?Аз имам 2 аборта и след втория почнахме най различни изследвания да видим от какво се получава.Но всички изследвания бяха нормални.Съвсем случайно попаднах на един лекар микробиолог от 1 градска болница и той откри на мъжа ми Трихомони при положение,че бяхме правили изследвания преди това и бяха показали,че няма.На мен ми откри E-coli и Ентерококи.След 2 месеца лечение се бяхме излекували и двамата.Много е важно да попаднеш на кадърен лекар и лаборатория.Ако искаш мога да ти дам координатите на този лекар.
*
Re: Трихомони и ентерококи, какво да правим?
« Отговор #3 -: Юни 26, 2008, 13:11:11 pm »
Трихомоните се лекуват успешно с един курс лечение. За ентерококите незнам. И двамата едновременно ли се лекувате? И последно, ще ме извиниш за въпроса - имате ли си пълно доверие?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Трихомони и ентерококи, какво да правим?
« Отговор #4 -: Юни 27, 2008, 16:57:04 pm »
Бих те посъветвала да направите контролна микробиология в друга лаборатория.
Бях пациент на един лекар, чийто специалитет беше да открива трихомони на всички пациенти.
Ние бъзо се насочихме към друго място, направихме 2 контроли и се установи, че със сигурност нямаме трихомони. Моя приятелка не ми повярва, остана да се лекува там, ходеше през два месеца да се преглежда, да прави изследвания и да пие антибиотици.
Миналата година я убедих най-накрая да се махне и за първи път направи контролна микробиология с антибиограма в проверена лаборатория. Не се изолира нищо :wink:

При вас може наистина да има проблем, но аз всеки път като видя проблем с трихомони съм крайно скептична.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #5 -: Януари 21, 2010, 18:39:17 pm »
Здравейте момичета,
Тъй като сега съм на вълна "трихомони", та се наложи да се консултирам с доктори (познат специализирал в Александровска венерически болести, моят АГ на когото вярвам) и информация от интернет от достоверни според мен източници, просто искам да обобщя малко нещата:
1. АГ "на око" не може на 100% да е сигурен дали това което вижда са наистина трихомони. Задължително се правят изследвания (товърдено от нашия познат) - трябва да се видят резултатие черно на бяло.
2. Изследванията за трихомони, които са част от Микробиологично изследване с посявка, често не могат да "хванат" трихомоните (потвърдено от моето АГ, от интернет и от нашия познат), поради естеството на изследването, защото трихомоните на стайна температура започват да загиват, а посявките се правят за 48 часа и за това може и да не се "хванат".
3. Трябва да се направи специализирано изследване за трихомони, където секретът се оцветява и те веднага се виждат (т.е. резултатът излиза едва ли не същия ден, а не се чака като при посявката, която излиза след 48 часа) - това е потвърдено пак от нашия познат.
4. Ако имате трихомони е по-добре да потърсите специалист по венерически предавани болести, защото това на тях им е специалността. АГ-тата лекуват, но както виждам от писанията във форумите има доста неуспешни лечения - има момичета, които и една година са се лекували и все не могат да се отърват, а тези трихомони стават резистентни и хронични. Зависи и от АГ-то все пак. Тук изборът е ваш.

Ами това е за сега. При нас няма още категоричен резултат. Аз пусках посявка, но тогава не знаех, че с нея не винаги се хващат. Утре мъжът ми е при венеролог и ще настояваме ако може на място да го изследва.

При нас тъжната констатация е, че сме ги "тествали" тези трихомони 2 пъти, но и 2-та пъти чрез посявки, т.е. не може на 100% да се вярва на ситуацията и пак сме в началото. А току що като говорих с една клиника по стерилитет, където бях тествана човекът гордо ми заяви, че те слагали материала в специална среда и така ги пращали на лабораторията, но след като му казах, че те при стайна температура умират той просто остана безмълвен.... Нямам какво да добавя просто....

Така че внимавайте как точно се тествате.

Иначе относно симптоми в интернет има инфо: при мъжете често протича безсимптомно, леки симптоми за перене и т.н., но те може от 100 неща да са; при жените е по-лесно - на всякъде пишат за жълтеникаво-зелено течение с неприятен мирис, но това може и от друго да е.
« Последна редакция: Януари 21, 2010, 18:57:00 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #6 -: Януари 22, 2010, 07:31:07 am »
А току що като говорих с една клиника по стерилитет, където бях тествана човекът гордо ми заяви, че те слагали материала в специална среда и така ги пращали на лабораторията, но след като му казах, че те при стайна температура умират той просто остана безмълвен.... Нямам какво да добавя просто....
Те ги приготвят по начина, по който ги искат от лабораторията. В завсимост от теста, лабораторията е наясно как да си ги иска по-добре, от колкото "човекът", който е заявил тези неща.  Има среди, които ги държат живи на стайна температура за поне 24 часа преди посявката. Самата посявка се прави в специална среда за трихомони и се държи на температура, на която е показано, че се "хващат". Посявката се смята за "златен стандарт" при диагостиката на трихомони. Шансът 2 посявки да ги изпуснат ( по мое мнение) е минимален. Все пак, ако искаш най-чувствителния метод, то това е PCR.



Б.
« Последна редакция: Януари 22, 2010, 07:38:43 am от Bobbie »


  
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #7 -: Януари 22, 2010, 08:55:35 am »
Bobbie, благодаря ти за информацията. Малко ме поуспокои това, че все пак тези "посявки" не са съвсем за пренебрегване.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #8 -: Юни 29, 2010, 14:26:44 pm »
Здравейте,
В началото на годината, на партньора ми му откриха трихомони. При мен изследванията бяха отрицателни и аз не пих никакви лекарства. Той пи лекарства 2 седмици, като след още две направи ново изследване и се оказа, че трихомони вече няма.
Тази седмица пусна нова микробиология и пак има положителен резулата за трихомони. Възможно ли е да са станали хорничини, и заради това понякога да се виждат, понякога не? Или пък при мен да не са ги открили и после да съм му ги предала?
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #9 -: Юни 29, 2010, 15:09:44 pm »
Здравейте,
В началото на годината, на партньора ми му откриха трихомони. При мен изследванията бяха отрицателни и аз не пих никакви лекарства. Той пи лекарства 2 седмици, като след още две направи ново изследване и се оказа, че трихомони вече няма.
Тази седмица пусна нова микробиология и пак има положителен резулата за трихомони. Възможно ли е да са станали хорничини, и заради това понякога да се виждат, понякога не? Или пък при мен да не са ги открили и после да съм му ги предала?
hopche
Първо щом партньора ти има значи имаш и ти лечението се провежда и при двамата,варианта да нямаш е единствено ако ползвате презерватив ,което малко ме съмнява щом си тук.Трихомоните са много упорити бактерии хубаво е със микробиологията да пуснете и антибиограма и при поява отново както в случая да смените антибиотика .Бих ти препоръчала сребърна вода,клеева тинктура и измивания със смрадлика,но при условие ,че нямате процедура инвитро скоро.Успех с упоритите гадини.

http://www.zdravnitza.com/a/nav/list_center/list_center_id/409/color/4/cat/11
« Последна редакция: Юни 29, 2010, 15:11:59 pm от валерия »
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #10 -: Юни 29, 2010, 15:27:08 pm »
Благодара ти Валерия,
Сега пак почваме с леченията, сигурно съм си ги имала и аз и съм му ги предала пак. Не знам защо тогава лекарката не ми изписа нищо да пия, нищо че бяха отрицателни моите резултати.
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #11 -: Юни 29, 2010, 15:49:18 pm »
Опитайте да направите микробиологията в друга лаборатория и се консултирайте с друг лекар.
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #12 -: Юни 29, 2010, 16:01:55 pm »
Да, и аз мисля да я повторим. Тази е от Цибалаб. А за доктор, нашия се оказа, че е в чужбина.
Довечера каза че щял да ни даде координатите на друг с който да се свържем.
А ти да знаеш някой? Да ми препоръчаш някой специалист?
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #13 -: Юни 29, 2010, 17:41:00 pm »
Не съм от София съжалявам
*
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #14 -: Септември 08, 2010, 16:25:57 pm »
Здравейте,
Борим се с трихомоните вече година!!!!Пихме почти всички възможни лекарства, а резултат положителен.Правим опит за бебе повече от година и половина и хоп на трихомони и разбира се ужасна спермограма. Какво да правим повече и аз не знам.....
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 16:29:25 pm от miai »
*
Re: Трихомони и ентерококи, какво да правим?
« Отговор #15 -: Септември 08, 2010, 16:52:23 pm »
Здравей,
Ние също се лекуваме от година и неуспешно!Тъй като темата е от преди доста време искам да питам успяхте ли да се преборите?
Re: трихомони - нещо като обобщение
« Отговор #16 -: Декември 20, 2010, 22:10:21 pm »
Здравейте, аз миналата година имах трифомони, три месеца не успяха да ги открият и да ги лекуват. Личната ми лекарка ми предприса Арилин - 4 таблетки 1 път дневно на два приема по две и се приключи с тях. Същото прие и партньора и от тогава съм спокойна от тези впиващи се гадинки.