0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #900 -: Декември 03, 2009, 14:11:57 pm »
Здравейте
Незнам далии въпросът ми е за тук, но като гледах в другите теми ням амного писано и едва ли някой ще ми отговори.
Днес е шестия ден от овулацията ми. Правих си тест Престо. Там, където трябваше да е тестлинията имаше четири много ясни точки. Те бяха оцветени в същия цвят като контролната линия. Възможно ли е да не е достатъчно хормона и за това да не може да се оцвети цялата линия? А като се загледам майче виждам мнооооого бледа втора черта. Въобразявам ли си ?
Да си направя ли утре пак тест?
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #901 -: Декември 03, 2009, 14:21:05 pm »
Предполагам че става въпрос за тест за бременност :) Малко е странно толкова рано след овулация теста да ти отчете. Сигурна ли си за датата на овулацията? Как е установена? Направи си нов тест, но изчакай няколко дни. Ако нямаш търпение, по-добре направи кръвен-той със сигурност ще покаже. Успех! И дано е това което искаш ;)


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #902 -: Декември 03, 2009, 15:04:03 pm »
Подозирам, че теста е бил дефектен. Направи си нов.
Джиджи, мисля че за тест за овулация става дума.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #903 -: Декември 03, 2009, 15:57:04 pm »
Джиджи, мисля че за тест за овулация става дума.

И аз в началото си помислих, че става въпрос за тест за овулация, но пък 6 дни след овулация да правиш тест за овулация ми се стори странно. Не че не е странно 6 дни след ову да правиш и тест за бременност ;)


*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #904 -: Декември 03, 2009, 16:34:01 pm »
Доколкото ми е известно, Presto е тест за ранна диагностика на бременност. Но 6 дни след предполагаема овулация е твърде рано за какъвто и да било тест. Рекламата на този тест е че открива бременост 7 дни след зачеване, което според мен е чисто търговски трик. Толкова рано правенето на тестове според мен си е само разход и самозалъгване.
Можеш да бъдеш каквото решиш,
ако егото свое ти победиш.

Re: Дали съм бременна?
« Отговор #905 -: Декември 03, 2009, 16:40:21 pm »
Толкова рано правенето на тестове според мен си е само разход и самозалъгване.

Съгласна съм. Още повече, че дори кръвен тест съветват да се прави след 10-ти ден от овулация....


*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #906 -: Декември 03, 2009, 16:46:13 pm »
Напълно съм съгласна с flirt, мисля, че още мъничко трябва да изчакаш мило bebche, за по сигурен резултат. Успех дано е ++++   :D

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #907 -: Декември 03, 2009, 16:48:16 pm »
Рекламата на този тест е че открива бременост 7 дни след зачеване, което според мен е чисто търговски трик. Толкова рано правенето на тестове според мен си е само разход и самозалъгване.

Да, според мен имат пред вид 7 дни след имплантация, което си е 14 дни след Ову, сиреч датата на МЦ, но нарочно го изписват така.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #908 -: Декември 03, 2009, 17:42:51 pm »
Извинявам се за неуточнението. Става дума за тест за бременност. Просто утре трябва да пъътувам и си мислех ако има положителен резултат да не ходя никъде, за да не стане нещо. Благодаря за бързите отговори. Утре сутринта ще направя нов и ще видим. Просто точките бяха толкова ясни, че нямаше как да ги пропусна.
Още веднъж сърдечно балгодаря.
Пожелавам желания резултат на всички.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #909 -: Декември 04, 2009, 11:44:51 am »
Здравейте майки и бъдещи майки  :)
Датата на последният ми цикъл беше 16.11, цикълът ми срдно продължава около 5, 6 дена и по мои изчисления овулацията ми е била от 24.11 до към 28.11. Още от 30.11 имам някакви симптоми /дано да не си въобразявам/ Страшно много ме боли кръста, усещам тежест в корема понякога ниско долу, поякога имам чувствто че е навсякъде. Първите няколко дни след 30.11 ми се гадеше, но повръщане не е имало. Вечер почти не мога да спя, въртя се, ставам по няколко пъти до 00. Правих си вчера тест, въпреки че знам че е рано, показа 1 чертичка  :( Много ми се иска да има бебче този път. Какво мислите Вие? Стискайте ми палци и успех на всички  :wink:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #910 -: Декември 04, 2009, 11:59:28 am »
оп, извинявайте, леко се отнесох, писала съм че цикълът ми е 5,6 дена... цикълт ми е средно по 27 дена  :oops:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #911 -: Декември 04, 2009, 13:00:35 pm »
При това положение, овулацията ти по-скоро е била около 28-30. Мисля, че е много рано за каквито и да е тестове и предположения. Изчакай да минат поне 10-11 дни от ову и си пусни кръвен /ако нямаш търпение/, иначе си направи уринен след датата на предполагаемия цикъл /ако не се е появил междувременно. Успех и дано е това, което ти се иска :)


Re: Дали съм бременна?
« Отговор #912 -: Декември 04, 2009, 14:36:16 pm »
При това положение, овулацията ти по-скоро е била около 28-30. Мисля, че е много рано за каквито и да е тестове и предположения. Изчакай да минат поне 10-11 дни от ову и си пусни кръвен /ако нямаш търпение/, иначе си направи уринен след датата на предполагаемия цикъл /ако не се е появил междувременно. Успех и дано е това, което ти се иска :)

Нямам търпение да видя две четрички  :bfp: ще чакам до 12-ти и след това каквото сабя покаже  :wink: Дано да го има нашето малко дребосъче  :crib:
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #913 -: Декември 04, 2009, 14:40:00 pm »
Нямам търпение да видя две четрички  :bfp: ще чакам до 12-ти и след това каквото сабя покаже  :wink: Дано да го има нашето малко дребосъче  :crib:

Разбирам те много добре. Всички тук сме така. Дано наистина се е получило. Стискам палци.
И да се похвалиш на 12-ти ако има нещо  :wink:


Re: Дали съм бременна?
« Отговор #914 -: Декември 04, 2009, 14:53:06 pm »


Разбирам те много добре. Всички тук сме така. Дано наистина се е получило. Стискам палци.
И да се похвалиш на 12-ти ако има нещо  :wink:
[/quote]
Разбира се, стига да има за хвалене. Успех на всички ни  :wink:
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #915 -: Декември 04, 2009, 16:51:46 pm »
Здравей siseto1! Тези симптоми, за които говориш да не би да са били симптоми на овулацията, която и според казаното от джиджи май е била около 28-30 -ти? Хайде и скоро добри новини!
Можеш да бъдеш каквото решиш,
ако егото свое ти победиш.

*

    sonyas

  • ***
  • 224
  • Живота е хубав, защото е красив!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #916 -: Декември 04, 2009, 17:56:21 pm »
Здравей siseto1, каквото и да е изчакай още малко и тогава си направи тест и дано да е +++ резултат. Успех :D

Това, което прави живота интересен е възможността да осъществим мечтите си! Животът не се измерва по броя на вдишванията, а по миговете, които спират дъха ти.
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #917 -: Декември 04, 2009, 19:07:41 pm »
Здравейте, мили дами! Ако позволите, ще споделя щастието си Вас, с което се надавям да вдъхна надежда.
На 35г. съм. С обърната матка съм и отрицателна кръвна група. Имам два спонтанни аборта -първия в шеста, а втория при т.нар. химическа бременност. Последният бе преди година. Последва серия от кисти на яйчниците, достигащи до над 6см. Пролактин- с близо 110единици над нормата. ХАПЧЕТА, ЕЖЕДНЕВНО ГЛЕДАНЕ НА ВИДЕОЗОН-АД.
И така до вчера, когато на четвърти ден от закъснение се видя сакчето-точно на място, където трябва да си е. Нищо особенно като симтоми на ранна бременност, освен т.нар. дърпане около яйчниците-първите два-три дни, завишен пулс, сънливост и много прозяване.
С удоволствие ще обсъдя с Вас повече подробности, ако мога да съм полезна.
Желая това чудо всекиму, лека бременност, здрави и силни майки и дечица! Бог да помага на всички!
*
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #918 -: Декември 04, 2009, 19:10:44 pm »
Честито, Пруне! Лека и безпроблемна бременност! :D
 А и на финала едно сладко бебче!
Re: Дали съм бременна?
« Отговор #919 -: Декември 05, 2009, 17:28:21 pm »
Още едно доказателство, че чудесата стават реалност! Честито на Пруне, и наистина изживей радостта си!
Ние с мъжа ми правиопити от 8 месеца,няма констатиран пробем да не става, има ову, отлични хормоналн иследвания, при него няма засега проблем. Не знам, защо няма налце брменност на 24 съм и нямам аборти, нищо. Сега, ми направиха фоликуметрия, предписа ми екарката Пре-сийд уж за ое по-големи шансове и аз чакам да видим датата на цикъл е 7,15,2009. Нямах търпение и направих тест вчера на 4.12, но е отрицателен. Толкова ми се искаше да стане сега и се мол, защото имам болки, но не а како едишен цикъл. Мисля, че съм натала, защото съм много сънлива с болки в кръста. Дали чудоо е станало, а тестът е отрицтелен? Лекрката ми правиизследвания и на погестен на 23 ден от циъла и каза, че е отличен за тази дат от цикъла, но четози месец мога д се надявам. Дали мога все още , въпреки отрицателния тест 4 дни пред датата :oops: