0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

разчетете моите генетични
« -: Май 14, 2008, 19:53:14 pm »
нищо не мога да разбера има ли проблем или няма,защото си имам Хашимото,повишени НК клетки и мисля че ми стигат проблеми  :(

Фактор V Leiden:
Хомозиготен носител по нормален алел

Мутация G20210A в Протромбиновия ген:
Хомозиготен носител по нормален алел

Генетичен вариант C677T в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза:
Хетерозиготен носител по мутантен алел

Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ІIb/IIIа: (носителство на хаплотип А2)
Хетерозиготен носител на Хаплотип А2

Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1 (PAI – 1): носителство на генотип 4G/5G
Носител на генотип 5G/5G

Интерпретация на резултата:

Носителство на хаплотипа А2 се свързва с предразположение към повишена агрегация на тромбоцитите и повишен риск към венозни и артериални тромбози. Носителството на алел А2 асоциира с намаляване на антитромботичния ефект на Aspirin, прилаган с профилактична цел при лица носители. Съчетанието на два или повече генетични  дефекта е фактор, допълнително увеличаващ предразположението към усложнения на бременността и загуба на плода. Интерпретацията на резултата от тези изследвания трябва да се разглежда като елемент от целия набор от изследвания, провеждани при жени с репродуктивни неудачи и има отношение към крайния риск за подобни усложнения при следващи бременности.

А това е консултацията от д-р Конова-не са ли много тези ампули-40 броя?

1/ Преди ембриотрансфер (ET) на следваща ART процедура:
-   Immunovenin intact, amp. 5 ml, 250 mg, 40 amp.,  i.v., еднократна инфузия, на седми-десети ден преди ЕТ
-   Intralipid 20% (4 ml в 250 ml 0.9% NaCl) i.v., еднократна инфузия, същия ден или в деня след Immunovenin intact.

Re: разчетете моите генетични
« Отговор #1 -: Май 14, 2008, 19:57:08 pm »
за другото не зная, но 40 ампули не са толкова много.  И на мен толкова изписаха, даже още три вливания по толкова трябва да направя пре + тест.
Re: разчетете моите генетични
« Отговор #2 -: Май 15, 2008, 09:37:14 am »
пак аз  :oops:,малко да си повдигна темата.