0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

eчемик на клепача
« -: Май 13, 2008, 16:18:57 pm »
Не знам , дали темата е за тук , но ей такова нещо не ми се бе случвало. :(
Всъщност още през ноември , почиствах банята с препарат съдържащ киселина , при поливането с вода ми пръсна в окото. Промих го , разбира се. На другия ден , клепача ми се поду и зачерви. Отдадох го на случката . Не отидох на лекар , слагах си само вит. А.
 И така , обаче , след като премина зачервяването си остана едно зрънце на клепача .
 Вчера ,най-накрая отидох на лекар.
 И диагнозата - хронифицирал ечемик. 8O
 Лечение - само оперативно.
 Подкосиха ми се краката ,казвам ви. И като се впусна онзи ми ти лекар в подробности , как щели да ми обърнат клепача и да го резнат от вътре и да го извадят , нищо работа било - за 10 минути....
  Ще съм ви задължена да ми кажете има ли друг начин?
  Ама и аз , как може да съм толкова немърлива и всезнаеща , ако на време го лекувах , нямаше .... както и да е :x
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: eчемик на клепача
« Отговор #1 -: Май 13, 2008, 16:42:13 pm »
Не мисля че е от препарата.
Иди на още един лекар или си избери подходящ оператор и го цъкни, мисля че тези манипулации ги правят с местна упойка, но ако идеш в частна клиника може и да те приспят.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: eчемик на клепача
« Отговор #2 -: Май 13, 2008, 16:43:31 pm »
Преминах през тази процедура в началото на годината. Притесненията ти са нормални, но и излишни - интервенцията е полезна, тъй като ечемикът сам няма да изчезне, а вероятността да се разрастне и да обхване повече жлези на клепача е голяма. При мен беше достигнал колкото грахово зърно и нямаше място за отстъпление - дори насрочихме операцията за първия възможен ден. "Операция" е малко пресилено - наистина се обърща клепача (но това го правеха и съучениците ми навремето, за да плашат останалите), слага се упойка, което е  единственото усещане за болка - оттам нататък..премахва се всичко "излишно" и те бинтоват сякаш си воювал на фронта....Мен ме оперираха с едно момче, което се отказа като ме видя превързана отвсякъде...ама после го убедихме да се оперира и той..лежиш 20 минути и си тръгваш...Имам два практически съвета - въпреки, че е лека интервенция за предпочитане е да не си сама, тъй като окото остава с превръзка и ориентацията при движение е понижена...а втория - вземи си слънчевите очила..лично за мен бе голямо облекчение да не обяснявам на всички защо съм с превръзка
« Последна редакция: Май 13, 2008, 16:45:45 pm от adriyana »
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: eчемик на клепача
« Отговор #3 -: Май 13, 2008, 16:49:42 pm »
Не мисля че е от препарата.
Иди на още един лекар или си избери подходящ оператор и го цъкни, мисля че тези манипулации ги правят с местна упойка, но ако идеш в частна клиника може и да те приспят.


Eвро и аз вече не мисля ,че беше от препарата , но тогава по стечение на обстоятелствата се заблудих. И да задължително ще отида за още едно мнение , но лекарят(очен хирург) ми каза и в Мадрид , и в Лондон да отидеш пак това ще ти кажат.. :(

Адриана , много ти благодаря за изчерпателната информация , ще я препрочитам и ще се готвя... психически.
А къде се поставя тази упойка , в клепача ли?

Страх ме е, бе хора! :balk_144:
Re: eчемик на клепача
« Отговор #4 -: Май 13, 2008, 17:27:31 pm »
Да...в клепача. Изпитваш усещане за подуване и вътрешно налягане..Разказвам ти цветно нещата, не защото искам да те уплаша, а напротив..ако знаех и половината, нямаше да се чувствам зле след самата операция...Аз действах през глава от страх , че ако позачакам, може да обхване целия клепач. След това ме хвана страх от всичко, което мина. Но днес няма и помен от цялата работа. А, чакай да ми се посмееш...нали обясних, че бързах да мине от страх...обаче аз нямах идея как точно се развива тази операция и сутринта като тръгвах за болницата си се нагласих хубавчико...ясно че не гримирах очите..но пудри, ружове и т.н. горките лекарки...тръгнали да дезинфекцират с йод цялата лява половина на лицето и се чудят и маят какво е това, дето им цапа тампоните...междудругото - мен ме оперираха две офталмоложки, тъй като доколото разбрах с две ръце нямало как да се оправят:0 имаше и мед. сестра за превръзката после. Съветвам те да не губиш време в четене и подготовки. Избери специалист и действай бързо, за да ми обясняваш после с усмивка как е минало
« Последна редакция: Май 13, 2008, 17:29:15 pm от adriyana »
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: eчемик на клепача
« Отговор #5 -: Май 13, 2008, 17:34:47 pm »
Ей , страхотно поднесена информация , Адриана , точно така харесвам (нали съм Мара подробната  :wink:)! :thankyousign:
Ако ти е възможно пусни ми на лични координатите на твоите операторки-офталмоложки!
Пък ще решавам къде точно , кога . Явно няма да се размине.
*
Re: eчемик на клепача
« Отговор #6 -: Май 13, 2008, 17:36:12 pm »
 Процедурата е не повече от 10 мин. Не е болезнена.Прави се с локална упойка.Няма нищо страшно.Точно така е, обръща се клепача с нещо като щипка за извиване на мигли :lol: :lol: :lol: Реже се и се изчиства.Няма конци, шевове и прочее страшни неща. След това 1 седмица ходиш като дърт пират с превръзка на окото. На мен ми казаха, че може доста да посинее, но се появиха само 1-2 малки сини петънца.Ходих с  8)
 Отиди да го махнеш, щото няма да изчезне само, ами ще расте.
Re: eчемик на клепача
« Отговор #7 -: Май 13, 2008, 17:51:37 pm »
  След това 1 седмица ходиш като дърт пират с превръзка на окото.

Ау , ще бъда много вЧЕПетляваща и с този перманентен гриииим! :balk_96:

Re: eчемик на клепача
« Отговор #8 -: Май 13, 2008, 18:04:33 pm »
Аз пък преди години имах ечемик, за първи и последен път, и пак така беше обхванал няколко жлези. Ходих на офталмолог, видя го, препоръча ми топли компреси, май и с нещо го мазах, но каза, че ако не се повлияе от това, тогава ще го премахват оперативно. Много е неприятно усещането в окото наистина, боде, спомням си, че точно тогава имах гости вкъщи, но нагрявах кърпи с ютията през час-два и поставях върху ечемика и за един ден изби и всичко отмина.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: eчемик на клепача
« Отговор #9 -: Май 13, 2008, 18:05:27 pm »
Ефирче, те момичетата вече са ти обяснили подробно каква е процедурата, но да ти кажа и аз: няма нищо страшно.
Преживях го преди година. Дори отивайки в болницата не знаех, че ще ми цепнат клепача и бях сама. Не е от най-приятните преживявания, но се изтрайва.
По- добре е да се махне, защото периодично ще се възпалява и ще ти прави проблеми.
Re: eчемик на клепача
« Отговор #10 -: Май 13, 2008, 23:36:39 pm »
Момичета , много ви благодаря за включването , на всички!
Направихте мисълта за скалпела по-поносима! :wink: :grouphug2:
Re: eчемик на клепача
« Отговор #11 -: Май 18, 2008, 00:09:41 am »
Efirche, Аз имам същият проблем в момента.
Миналият месец окото ми се беше възпалило след това ми се появи ечемик. Ходих на лекар мазах го с мехлем, слагах капки но въприки всичко се капсулира. И на мене ми казаха че се маха с операция, но аз още се двоумя и чакам да се размине.
Пиши как са минали при теб нещата, и при кой офталмолог ходи.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
Re: eчемик на клепача
« Отговор #12 -: Май 18, 2008, 00:21:33 am »
Боба и аз още не се решавам. Обмислям юни или септември.
Ще ти пиша като реша , още разпитвам ,проучвам.
А и страха голям да му се не види!
Re: eчемик на клепача
« Отговор #13 -: Май 18, 2008, 19:16:16 pm »
И аз ще изчакам, мисля да го мажа с мехлема пък да видим дали ще помогне.
Успех и дано да се разминем без операция.

 
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
Re: eчемик на клепача
« Отговор #14 -: Май 18, 2008, 23:56:55 pm »
И аз имах нещо подобно - запушване на каналчетата на някакви жлезички на горния клепач.  Клепача беше подут и зачервен и офталмолога също ми назначи топли компреси и ми каза да го притискам често, за да избутам тапичките запушили жлезите. С тази "терапия" мина за ден-два. Но това с притискането предполагам е приложимо само в началото, когато не се е събрал много секрет :?


Re: eчемик на клепача
« Отговор #15 -: Юни 04, 2008, 09:33:03 am »
Моят така наречен "ечемик" , взе та изчезна....
Слагах му компреси от билки и притисках мястото и сега почти не се забелязва.
А лекарят , ах лекарят!...
Колко бързо се вземат решения за скалпел...
Момичета , благодаря ви за съветите , последвах ги и май ще се размина с "пиратската" превръзка. :D
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: eчемик на клепача
« Отговор #16 -: Юни 04, 2008, 10:28:37 am »
 :lol: :lol: :lol:
Ади ся при баба Куна. 8)
Шегичка, радвам се че си се разминала с "ножа", факт е че колкото и да сме скептични понякога, бабешките деветини си хващат декиш.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: eчемик на клепача
« Отговор #17 -: Юни 04, 2008, 10:53:40 am »
:lol: :lol: :lol:
Ади ся при баба Куна. 8)


Тъй , тъй...., да му хвърли и тя едно баене и ще си тръгна чисто нова , безечемичина! :D
Re: eчемик на клепача
« Отговор #18 -: Юни 10, 2008, 16:28:56 pm »
Efirche, направи ли операцията?
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: eчемик на клепача
« Отговор #19 -: Юни 10, 2008, 17:16:16 pm »
Моят така наречен "ечемик" , взе та изчезна....
Слагах му компреси от билки и притисках мястото и сега почти не се забелязва.
А лекарят , ах лекарят!...
Колко бързо се вземат решения за скалпел...
Момичета , благодаря ви за съветите , последвах ги и май ще се размина с "пиратската" превръзка. :D
Адриана ето го отговора на Ефирче