0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Помощ за организация на сватба
« -: Май 11, 2008, 17:32:13 pm »
Сладурки, имам нужда от помощ  :help1:

Сестричката ми ще прави сватба в средата на следващия месец.
Церемонията ще е в тесен семеен кръг. Ще се сключва граждански и църковен брак.
Аз като кака  :lol: трябва да помогна с подготовка и организация на сватбата, но незнам как, защото не съм се бракувала  :oops:
Иска ми се това да е нейният специален ден и нищо да не й липсва, затова ви моля за помощ- традиции, задължителни неща и т.н.
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #1 -: Май 11, 2008, 18:50:59 pm »
Ми моята сватбе си я организирах самичка бе (е, с малко помощ от страна на половинката).Цяла вечер бяхме заедно, що не каза, че ти трябва помощ?
Ей, момиченце....  :fighting:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #3 -: Май 11, 2008, 19:34:14 pm »
Можеш да й помогнеш с избора за менюто в ресторанта. Отиди да ти предложат няколко варианта, а после тя да прецени кое й допада повече.
За поканите също - отиваш до печатницата, вземаш няколко или по-точно такива, които биха й харесали, измисляте какво да пише и когато сте готови ги поръчваш.
За църквата ще трябва питка, мед и шоколадови бонбони, можеш да ги набавиш и сама.
Ако не си е избрала прическа, можеш да разгледаш списания или в интернет и да й отсееш нещо, което ще и отива, а тя да си избере окончателния вариант.
На пръв прочит това се сещам :?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #4 -: Май 11, 2008, 19:35:48 pm »
Опс, тя Ади ти е дала изчерпателна информация :)
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #5 -: Май 11, 2008, 20:27:08 pm »
Най-важното е да запазите датата на трите места (гражданско, църква и ресторант), като съответно стиковате и часовете. От там нататък обиколка по булчински магазини за избор на атрибутите (покани, чаши, украси, рокля..........); менюта в ресторанта; за църквата какво се иска си казват на място (понякога на различните места искат и различни неща :)); музика, фотограф и камера.......Направи план за действие и давай по него като отмяташ едно по едно.  :) Аз ходех с един тефтер като лудите, но така бях по-спокойна, че няма да пропусна нещо :) До последно беше до мен в колата, нямах чанта, но тефтера беше с мен  :lol:
Ако има гости от други градове, трябва да се реши и въпроса със спането :)
Сега се сещам и за тортата - или я питаш какво иска, или направо отивате и по каталог в съответната сладкарница избирате. Аз имах точно определена представа за тортата и се наложи да я капарирам по рано, само и само стойката да бъде за мен а не за някой друг, понеже беше само една. Ето за тази стойка беше борбата  :lol:
Ако се сетя нещо друго ще пиша. Ако имаш въпроси, питай :)
И аз като Мимка сама с половинката организирах нещата, за да не ни се меси никой :)
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #6 -: Май 11, 2008, 22:48:11 pm »
Златни сте, благодарства  :youwoman:

Ади, гледах аз дни наред из нет-а. Ровичках се и все нещо ново изникваше, та затова реших да питам тук ;)
Розовелка:thankyousign:
Black_rose, датата е запазена. Менюто в ресторанта все още не е уточнено. Да си призная аз съм нахвърлила на лист А4 каквото съм се сетила, но сега откривам пропуски  :oops:
 Тортата ти е разкошна, струвало си е да я капарираш по- рано ;)

п.п. Мимчи, много си бойна  :P
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #7 -: Май 12, 2008, 10:49:46 am »
не е ли най-лесно просто да попиташ сестра ти с какво тя иска да й помогнеш
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #8 -: Май 12, 2008, 23:44:14 pm »
лили, сетила съм се и съм я попитала- получих и отговор. Както писах в началото нито тя, нито аз сме правили сватба. Не искам да пропуснем някои детайли и поради тази причина пуснах темата. Мисля, че не е проблем.... или е?!
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #9 -: Май 13, 2008, 16:08:59 pm »
Пепка, ето накратко върху какво трябва да се помисли:
ресторант
торта
украса кола
вино, бира и мезе, сладки
облекло за младоженеца
рокля и аксесоари
водещ и музика
ритуал
пити и пиле
покани, табелки с имена на гостите
цветя и кошнички
камера и снимки
украса
халки
хотел
чаши и шампанско
рокли шаферки
медицински.
Ако ти трябва по-подробна информация за нещо - насреща съм. Нашата сватба я организирахме сами, а скоро помагах и на кумците ни за тяхната.
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #10 -: Май 13, 2008, 21:18:16 pm »
Мими, цяло съкровище си!  :balk_21:
Много изчерпателна информация, оперделено ще ми е от полза, благодаря!    :thankyousign:


Имам питане към софиянки :)   
Търсим магазин за булчински рокли, на нормални цени :) Знам, че меката за това е Асеновград, но няма време да се ходи до там.
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #11 -: Май 14, 2008, 07:15:20 am »
Пепка, в кой район?
Иначе началото на Пиротска, откъм Халите има няколко булчински магазина  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #12 -: Май 14, 2008, 14:19:44 pm »
Ралинка, из цяла София мога да бродя  :lol: Питам аз заради цените. Магазини пълно, ама като видя цените  8O Иначе сестра ми живее до МОЛ София.
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #13 -: Май 14, 2008, 14:51:00 pm »
Пепка, на Смолянската "Аз и ти" са сносни цените, но къде има в София незнам. Потърси в нета къде се предлагат.
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #14 -: Май 14, 2008, 15:49:43 pm »
Имам питане към софиянки :)   
Търсим магазин за булчински рокли, на нормални цени :) Знам, че меката за това е Асеновград, но няма време да се ходи до там.[/color]
Здравей Пепка! аз моята рокля я ших, излезе ми с плата и всички други дребни аксесоари - 180лв. стана готова за 25дни. аз съм от София, но да ти кажа честно, единствения магазин за рокли, в който съм влизала е www.svatbencenter-sofia.bg - намира се в Младост 4, на спирката на полицейската школа, огромен е, но за цени нищо не мога да ти кажа. Но пък има всичко - от халки до венци за капака на колата. ще се опитам да намеря и снимки на моята рокля, ако те заинтересува, мога да ти дам телефона на шивачката :)

http://store1.data.bg/petarb/BONO/pages/DSCI0753_JPG.htm
http://store1.data.bg/petarb/BONO/pages/Didi%20&%20Bono%20101_jpg.htm

п.п това са снимките на които се вижда повече от роклята :)
« Последна редакция: Май 14, 2008, 16:02:18 pm от dianka »
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #15 -: Май 14, 2008, 19:13:15 pm »
Пепка, значи като говорим за цени - точно на пиротска си ших и моя костюм - бюстие + пола, излезе ми 220 лева.
Къде се намира - като тръгнеш от Мариа Луиза по Пиротска към Ботев на 10-на метра от началото на Пиротска в ляво има двуетажен магазин, долу продават обувки и кожени дрехи, а на горния има магазинчета за официални облекла и булчински рокли. Та на втория етаж, първото магазинче (то е по-скоро щанд) си ших костюма, много съм доволна :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #16 -: Май 14, 2008, 21:19:31 pm »
Леле, Pepka, ще умра от яд!  :( Писах цял роман, описвах подробности...и накрая нищо не се е публикувало...Като се успокоя - пак ще пиша. Сори за спама!

Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #17 -: Май 14, 2008, 23:25:26 pm »
Аууу, знаех си че мога да разчитам на вас! Много ви благодаря, скъпички  :youwoman:

Ралинка, сетих се за къде ми говориш, още утре ще се ходи там :)

Дианка, много ти е хубава роклята. Няма да откажа координати на шивачката, тъй като сестра ми иска нещо подобно като модел. Почти навсякъде са едни натруфениии, обемистии, с обръчии- ужас  :?

Душе, много е неприятно, но понякога така се случва- посещаван сайт ;) аз като усетя, че има проблем, копвам написаното. Така поне не ме е яд ако не успея да публикувам :) Благодаря ти все пак, че си обърнала внимание на темата ми  :kiss:

Лелеее колко ви обичам ако знаете 
   

« Последна редакция: Май 14, 2008, 23:33:56 pm от Pepka »
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #18 -: Май 15, 2008, 10:10:47 am »
Момичета, ами да ви попитам... ще бъда кръстница на сватба на 08.06.2008 и какво се изисква по принцип от кръстниците. Имам си горе долу представа, но да ви попитам и вас, за да не пропусна нещо.
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
*
Re: Помощ за организация на сватба
« Отговор #19 -: Май 15, 2008, 10:18:17 am »
Момичета, ами да ви попитам... ще бъда кръстница на сватба на 08.06.2008 и какво се изисква по принцип от кръстниците. Имам си горе долу представа, но да ви попитам и вас, за да не пропусна нещо.
Иска се да играеш много на сватбата  :lol: :lol: :lol:
Иначе по принцип както се разбереш с младоженците. Правиш една маса като дойдат да те взимат, да се почерпят. Приготви си дребни пари, ако ще ти играят с торта - да си я купиш. Изненадай ги като им направиш сватбен албум за пожелания - всеки от гостите да напише своето пожелание към тях. Много е мило, ние така направихме сега като станахме кръстници.
В общи линии като тръгне сватбата ще разбереш какво трябва да правиш.