0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #200 -: Октомври 03, 2008, 17:44:44 pm »
Фреши, на касата в МД има ценоразпис за избор на екип:
 - секцио - 550
 - нормално раждане с епидурална  - 450
 - нормално раждане - 400

Ми честно казано, аз го разбирам така, че и да нямаш показания щом си платиш първата сума, значи така би трябвало да родиш.

Иначе относно Дяволов, първоначално бях 100% за него, но след като поседях 1 месец в отделението и видях това-онова, мнението ми се промени. Малко се стреснах след като разбрах, че излиза отпуска 2 дни преди операцията, но Тодорова ме успокои, че който и да се падне, няма да е грешка, всички са добри и си разбират от работата. Отказах се да плащам допълнително на някого. Оперира ме Налбански и наистина останах доволна.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #201 -: Октомври 04, 2008, 06:12:07 am »
Фреши, на касата в МД има ценоразпис за избор на екип:
 - секцио - 550
 - нормално раждане с епидурална  - 450
 - нормално раждане - 400

Ми честно казано, аз го разбирам така, че и да нямаш показания щом си платиш първата сума, значи така би трябвало да родиш.

Иначе относно Дяволов, първоначално бях 100% за него, но след като поседях 1 месец в отделението и видях това-онова, мнението ми се промени. Малко се стреснах след като разбрах, че излиза отпуска 2 дни преди операцията, но Тодорова ме успокои, че който и да се падне, няма да е грешка, всички са добри и си разбират от работата. Отказах се да плащам допълнително на някого. Оперира ме Налбански и наистина останах доволна.

Когато аз раждах имаше обявена тарифа от 1500 лева за секцио по желанието. 1000-та лева са за желанието.

Мари , ти си невероятна късметлийка щом си останала доволна от Налбански. Поне моите впечатления са крайно негативни - както когато отидох на консултация при него по повод на незабременяването ми, така и при престоя ми в МД , виждах как се отнасяше с жените, поверени му като лекуващ лекар. Пък може и да се е променил човека, де да знам.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #202 -: Октомври 04, 2008, 19:24:22 pm »
Лейди, ако не беше той момичето с което лежахме в стаята, можеше да загуби бебето си. След като лекуващия ни лекар отсъстваше, той водеше визитацията и направи някой неща, които не бяха правени за 10-дневния й престой. Няколко часа след моето секцио, й направиха спешно секцио и на нея.
Иначе моя досег с него е само на една визитация и по време на операцията.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #203 -: Октомври 06, 2008, 11:22:54 am »
Иначе относно Дяволов, първоначално бях 100% за него, но след като поседях 1 месец в отделението и видях това-онова, мнението ми се промени.
Mary, ти си поредният човек, който затвърждава понасъбраните вече впечатления на отблизо запознати хора със ситуацията.

Когато аз раждах имаше обявена тарифа от 1500 лева за секцио по желанието. 1000-та лева са за желанието.
lady_11, може би и сега е нещо подобно, само че неписано :wink:
Нищо чудно, че изкараха едва ли не, че секциото е по мое желание...
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #204 -: Октомври 06, 2008, 11:38:32 am »
мда, и при мен човека се държа по подобен начин, изкара ме "двуметрова лигла, която видиш ли едно бебе неможе да роди", а то к'во било, искал 1000 лв., е нЕма 8)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #205 -: Октомври 06, 2008, 11:57:23 am »
мда, и при мен човека се държа по подобен начин, изкара ме "двуметрова лигла, която видиш ли едно бебе неможе да роди", а то к'во било, искал 1000 лв., е нЕма 8)
Брех, брех...Колко познато ми звучи... :D И аз съм в кюпа на лиглите дето искат операция :wink: Имам идеална структура за нормално раждане...факт е...не може да се скрие. Само дето искам като родя живот и здраве да видя с очите си малкото, така чакано и жадувано съкровище.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #206 -: Октомври 06, 2008, 14:39:41 pm »
elma ти избра ли си лекар и болнца? Аз много държах да родя нормано, но и на мен очите ми са ми проблем, по-точно дясното. Препоръчаха ми да си направя някаква процедура с лазер за подсилване на ретината  - в сряда съм си записала час, но тъй като няма 100% гаранция, че няма да стане фал ще насрочваме секцио.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #207 -: Октомври 06, 2008, 23:14:04 pm »
Лейди, ако не беше той момичето с което лежахме в стаята, можеше да загуби бебето си. След като лекуващия ни лекар отсъстваше, той водеше визитацията и направи някой неща, които не бяха правени за 10-дневния й престой. Няколко часа след моето секцио, й направиха спешно секцио и на нея.
Иначе моя досег с него е само на една визитация и по време на операцията.

Налбански? Не моем повервам. Ако искаш пиши на verkata  от бг-мама да ти каже как заедно стискахме палци да не се пада да ражда при него. Втора бременост, голям плод, показания задължително второ секцио. Аз бях свидетел как 4 дена/преди това още 6/ я мота и на визитация и задаваше все един и същ въпрос: избрахте ли си екип за раждането? Е девойката започна да ражда през нощта нормално докато си чакаше заветната дата за секцио и я оперира Марков след като аз освобидих операционната.
Може и да се е поправил Налбански, де да знам...

мда, и при мен човека се държа по подобен начин, изкара ме "двуметрова лигла, която видиш ли едно бебе неможе да роди", а то к'во било, искал 1000 лв., е нЕма 8)
Само че тия 1000 лева отиват за МД, не за доктора.
*
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #208 -: Октомври 07, 2008, 00:08:40 am »
Лейди, ми сигурно е искал да се представи добре пред колегата бе, нали все пак замества.
На касата цената е 550лв., но повечето предпочитат да дадат сумата на лекаря, а тя каква е вече.........
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #209 -: Октомври 07, 2008, 09:51:51 am »
elma ти избра ли си лекар и болнца? Аз много държах да родя нормано, но и на мен очите ми са ми проблем, по-точно дясното. Препоръчаха ми да си направя някаква процедура с лазер за подсилване на ретината  - в сряда съм си записала час, но тъй като няма 100% гаранция, че няма да стане фал ще насрочваме секцио.
vixi, избрах си и лекар, и болница. Ще си спестя коментарите този път обаче :D, очарована съм от лекарката засега, дано да мисля така и след операцията :D
Иначе и при мен проблемът е дясното око, но не са ми препоръчвали подсилване на ретината, тъй като при мен има дегенерация и връщане назад няма. Догодина живот и здраве след като спра да кърмя ще ми направят цветна снимка и след това някаква манипулация за да спрат процеса на изтъняване и разрехавяване доколкото е възможно. Успех с процедурата по подсилване, но според мен наистина риска от нормално раждане не си струва. Заложи на сигурното, т.е. секцио.
Re: Цезарово сечение: къде, при кого и колко струва?
« Отговор #210 -: Октомври 07, 2008, 11:07:05 am »
И аз съм разочарована от д-р Дяволов и неговото отношение! При показания за цезарово сечение (Херпес симплекс вирус тип 2) и предписание за такъв тип родоразрешаване от доцентката от Вирусологията, завеждаща тази катедра той каза, че това са глупости. Ако нямало активен херпес в момента на раждането съм щяла да раждам нормално, излишно било да се прави операция. Само дето всички други лекари, с които се консултирах бяха твърдо ЗА секцио с оглед на страшните последици за бебето ако случайно има вътрешен херпес и не го видят.
Добре, че като наближи термина и доктора каза, че заминава на почивка в чужбина за 1 месец и аз да се оправям както мога. Като започнело раждането да съм отишла в МД и който се паднел на смяна той да ме израждал, той не можел да ме прехвърли на никой колега, защото всички били добри  8O. Или просто да лежа без да ставам от леглото и чинно да го чакам да се върне.
Така в последния момент успях да си намеря друг лекар - д-р Гергов от ТК, който ми насрочи дата за планово секцио (която не можах да дочакам) и платих 500 лв. за избор на екип на касата на болницата. От лекаря останах много доволна - и докато полежах за задържане, и от операцията и след нея- идваше всеки ден да ме вижда, независимо че бяха празници и той не беше на работа! Няма Коледа, няма Нова година, даже на рождения му ден го вдигнах от купона с фалшива тревога, но той дума не е казал. Много съм доволна от него и го препоръчах на още 2 мои приятелки, които също като мен ако раждат пак пак него ще изберат!
Малко дългичко стана, дано не съм Ви досадила много.