0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Ето,че и моето първо ин витро приключи не отдавна.Реших да напиша във хронологичен вид как протече цялата процедура,за да е в помощ на други момичета.Скучно наистина,но за някои ще е полезно.
   Предварително направени изследвания във КИРМ-Плевен,по препоръка на доц.Конова:
1)Изследвания за качество на ембрионите:при мен-антиовариални антитела:3 вида;при съпруга ми: SDI тест на сперматозоиди –Всичко ОК .
2) Изследвания за качество на имплантацията и като рискови фактори за аборт на плода:само при мен-имунологични: антифосфолипидни антитела и НК клетки;генетични: генни мутации, асоциирани с тромбофилия.-всичко ОК!
   Стартирам със сондаж на 19 ден от МЦ при д-р Александров (без забележка,мина леко и перфектно).Аз,в голямо настроение.Прибирам се с колата.(За стимулацията използвани 44 бр. "GONAL-F"-75 ЕU/ml;22 бр.- "MENOGON"-150EU/ml;13 бр.- DECAPEPTIL"-0,1 и 2бр.амп.x 5000Е „PREGNYL”)
След два дни дадена кръв за изследване на Progesteron-в норма.
Следва 21 дни прием на "REGULON"(един блистер)
  Преглед-УДЗ-трети ден след спирането на приема на "REGULON"-всичко е ОК!Продължаваме!
  Първи ден-Първо инжектиране на "DECAPEPTIL"-0,1/d
  Втори ден на "DECAPEPTIL"0,1/d.
  Трети ден на инжектиране на "DECAPEPTIL"0,1/d.Старт на "GONAL-F"-300E/d  и "MENOGON"-150E/d.
  Четвърти ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.Втори ден на "GONAL-F"-300E/d  и "MENOGON"-150E/d.
  Пети ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.Трети ден на "GONAL-F"-300E/d  и "MENOGON"-150E/d.
  Шести ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.Четвърти ден на "GONAL-F"-300E/d  и "MENOGON"-150E/d.

УДЗ-четири доминантни фоликула от ляво и един от дясно.Множество малки фоликули от двете страни,с тенденции да нараснат.
  Седми ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.Пети ден на "GONAL-F"-300E/d и "MENOGON"-150E/d.
  Осми ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d. Шести ден на "GONAL-F"-300E/d и "MENOGON"-150E/d.
  Девети ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d. Седми ден на "GONAL-F"-300E/d и "MENOGON"-150E/d.
  Десети ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d. Осми ден на "GONAL-F"-300E/d и "MENOGON"-150E/d.

  Единадесети ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.  Девети ден на "GONAL-F"-300E/d и "MENOGON"-150E/d.УДЗ-вероятност за 7 добри яйцеклетки
  Дванадесети ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.  Десети ден на "GONAL-F"-300E/d  и "MENOGON"-150E/d.-УДЗ-Вероятен брой яйцеклетки:5 до 7 бр.Пункция ,след два дни.Да се носи еякулата в 8,00ч.сутринта,дадоха ми стерилно контейнерче за него,предварително надписано със имената ни.Започвам прием на "ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1 табл.
  Тринадесети ден на "DECAPEPTIL"-0,1/d.
Единадесети ден на "GONAL-F"-300E/d  и "MENOGON"-150E/d. 11,30 часа тази вечер-"PREGNYL"-10 000Е.(2бр.амп.x 5000Е)
  Четиринадесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1 табл.Ден за размисъл :-))) Дано успеем!Утре-пункция!
 Петнадесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1 табл.
 В 17,00ч.-2 меки капсули във влагалището-"UTROGESTAN"100mg.(Progesterone).Късно вечерта-още две,влагалищно. ПУНКЦИЯ(12.30ч-около час)-извадени 5 яйцеклетки,от които 4 са добри.Дано се делят добре,утре ще се разбере.Пункцията ми я прави д-р Козовски-младши,Малена и д-р Ковачев.Ани само ме почисти.Отново си шофирах към къщи.
  Шестнадесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
Резултат яйцеклетки-4 оплодени,от които 3 се делят добре,но едната не толкова.Ще разчитаме на 2 и ще върнем толкова.
  Седемнадесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1 табл.
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
  Осемнадесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
ТРАНСФЕР-върнати два броя.Лежах 1 час на магарето,после 2 часа на легло и се прибрах с колата.
  Деветнасесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
  Двадесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
Болки в кръста.
  Двадесет и първи ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден."ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Пробождащи болки от време на време в яйчниците.Болки в кръста.
  Двадесет и втори ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден."ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Болки в корема,сякаш е настинал целия и пробождащи болки от време на време в яйчниците.Болки в кръста.
  Двадесет и трети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден."ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
  Двадесет и четвърти ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Днес съм на работа,дано се чувствам добре.Започвам 4г.с.
  Двадесет  и пети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).Днес почивам.
  Двадесет  и шести ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
На работа съм-малко стрес.
  Двадесет  и седми ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Почивам.Напрегнати гърди,ама те са си такива от началото на стимулацията.Болки в кръста.
  Двадесет и осми ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Пак съм на работа-малко стрес.Днес съм добре.Подуто коремче.
  Двадесет и девети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Единадесети ден след трансфер.Направен кръвен тест на Човешки Хормон Гонадотропин -50.72 mIU/ml (Реф. ст. :0.00 - 5.00 за мъже и небременни жени).Доктора каза едноплодна бременност.До тук добре.Дай Боже,всичко да е наред до края!
Следобед по негово указание в 13,30ч.и то не със първа урина-уринарен тест-бледа втора черта.Дано!След два дни в АГ-то-контролен тест на ЧХГ,дано всичко е наред!
  Тридесети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
На работа съм.
  Тридесет и първи ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Тринадесети ден след трансфер-едноплодна бременност според доктора.ЧХГ-109mlu/ml
  Тридесет и втори ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер)
. Четиринадесети ден след трансфер.Втори уринарен тест-по-наситена втора линия.Започвам 5г.с.
  Тридесет и трети ден-"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Петнадесети ден след трансфер.ЧХГ-135mlu/ml.Отчаяна съм.Доктора каза да не се шашкам и да си чакам спокойно видеозона.Каза да не правя повече кръвни тестове.
  Тридесет и четвърти ден -"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер)
. Шестнадесети ден след трансфер.Трети уринарен тест-още по-наситена втора линия.На работа съм.По-спокойна съм.Силни коремни болки вечерта,до 2 часа сутринта.
  Тридесет и пети ден "ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
Почивам.Тъпа болка във влагалището,сякаш ще ми дойде всеки момент.Меко коремче,гърди-напрегнати.Спокойна съм.
  Тридесет и шести ден -"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Осемнадесети ден след трансфер.Уринарен тест-по-бледа черта от предните два теста.Съкрушена съм.На работа съм.
  Тридесет и седми ден -"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Днес почивам.
  Тридесет и осми ден -"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-3 пъти по 2 меки капсули влагалищно на ден.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-2x1табл.на ден(сутрин и вечер).
Двайсети ден след трансфер.Би трябвало да започвам 6 г.с.Дай Боже!
  Тридесет и девети ден -"ASPIRIN protect"-100mg-1 табл. и фолиева киселина"NEOPHOLIC"-0,4mg-1;
"UTROGESTAN"100mg(Progesterone)-2 меки капсули влагалищно -сутрин.
"ЕСТРОФЕМ"2mg("Estrofem")-1табл.сутрин .
Двадесети и първи ден след трансфер.ЧХГ е паднало на 5,00 mIU/ml.Това е краят.Обадих се на д-рАлександров.Спирам лекарствата.
  Четиридесети ден-почивка.
  Четиридесет и първи ден -първи ден менструално кървене-слабо,следобяд-нормално.
  Четиридесет и втори ден ден -втори ден менструално кървене-силно(съпроводено със големи съсиреци)
  Четиридесет и трети ден – Днес трябваше да е прегледа-видеозон ,при д-р Александров.Щяхме да гледаме има ли пулс!Уринарен тест,сутринта-няма втора черта.Вместо това-кюретаж в Майчин дом-Варна-10,30ч (по препоръка на доктора).Преглед УЗИ при д-р Юдова,лигавица 7 мм.Упойка-Деприван(д-р Халачева присъстваше на  манипулацията).Чакам резултат от хистологията след 10 дни. .Имало е малко материал за изчистване,т.е почти съм се била изчистила.Към 13,30 ч.тръгнах да се прибирам като пак шофирах .
  Четиридесет и четвърти до петдесети ден- "Ciprofloxacin"500мг-2x 1 табл.след хранене;"Calcium Phospho C"-3 x 1 на ден-лекарства за предотвратяване на инфекция след аборта .
  Петдесет и четвърти ден-резултат от хистологията на Инкомплетен аборт-Ендометриална лигавица с най-вероятно индуцирани( хормонално/медикаментозно)секретационни промени в жлезния епител.Т.е.според д-р Александров всичко е наред ,но не се разбира дали некачествена яйцеклетка е причина за неуспеха.Макар че ,в това най-много се съмняваме.
  Това беше.Мал шанс...Другият път дано имам малко-повече късмет.Ще бъда със същата стимулация,защото наистина бе добра за мен,но Док иска да заменим „Меногона” със „Фостимон”...от самото начало не харесваше пустия „Меногон”(отразявал се на качеството на яйцеклетките).С две думи ин витрото ми протече идеално,без никакви усложнения,доктора ми бе назначил точния протокол,но се получи ембрионална смърт.Ще търсим причината в по-задълбочени изследвания.Ако имате мнения,с удоволствие бих коментирала всичко.



*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #1 -: Април 28, 2008, 19:15:47 pm »
 :bighug:
Няма какво да ти кажа!
Тъжно ми е много.
Знам какво ти е на душата и знам ,че няма да се предадеш!
Пак ще се наредим на "вратата за надежда" и това е!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #2 -: Април 28, 2008, 19:28:48 pm »
Фани съжалявам ,че е трябвало да завърши така бременноста ти!
 :bighug:
Следващия път ти пожелавам  :bori_012: :bori_005:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #3 -: Април 28, 2008, 19:32:10 pm »
Знам какво ти е на душата и знам ,че няма да се предадеш!

 :D Не случайно съм озаглавила темата "Моето първо инвитро",защото ще има и второ! :wink:  Така е,Вале!Ще успеем,рано или късно! :hug2:
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #4 -: Април 28, 2008, 20:51:52 pm »
:D Не случайно съм озаглавила темата "Моето първо инвитро",защото ще има и второ! :wink:  Така е,Вале!Ще успеем,рано или късно! :hug2:

Ти си истински пример за силния дух на една борбена жена!
Дано скоро видиш отново двете чертички и този път чудото остане с теб докрай! Вярвай!
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #5 -: Април 28, 2008, 21:06:00 pm »
Бари, много, много съжалявам.
Знам, че те боли много, радвам се че не се отказвааш.
Ти ще успееш, сигурна съм.
Прегръдки.
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #6 -: Април 28, 2008, 21:28:37 pm »
Бари, съжалявам много, мила!
Вярвам, че следващата ти тема ще бъде за твоето второ последно и успешно ин витро!
Прегръщам те силно!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #7 -: Април 28, 2008, 22:18:24 pm »
Ще успееш! С толкова вяра, и с толкова сила, която притежаваш-ще станеш майка.
Съжалявам, че така приключи първото ти инвитро. Прегръдки от мен!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #8 -: Април 28, 2008, 23:10:29 pm »
Баракуда, съжалявам, че така е свършило всичко. Но пък донякъде факта, че е имало имплантация, е успокоителен. Следващия път ще я докарате до щастливия край, ще видиш! Прегръщам те!  yahoo_17
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #9 -: Април 28, 2008, 23:54:41 pm »
Баракуда, желая ти много късмет при следващия опит!  yahoo_17

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #10 -: Април 29, 2008, 00:17:45 am »
Съжалявам...

Пожелавам ти следващия опит да си щастлива!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #11 -: Април 29, 2008, 07:39:02 am »
Баракудке, не се отчайвай. Следващият път ще е успешен, ще видиш!
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #12 -: Април 29, 2008, 07:44:38 am »
Фани, стиснати палци и от мен!Следващия път ще е твоят, сигурна съм!  :bighug:
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #13 -: Април 29, 2008, 08:09:18 am »
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #14 -: Април 29, 2008, 08:42:34 am »
Фани, мила, така чаках с трепет новини от теб и се надявах много, че всичко ще стане от първото ти ин витро :(
Но както виждаш тук сме повечето успели на следващ и по- следващ път, тъй че смело напред :wink:, аз знам че ти си силен човек и ще успееш. А и както ти е казала Сигнус, това, че е имало имплантация е много успокояващ факт, защото като няма ни имплантация, ни дявол, ти иде да се....казвам го от личен опит!
Браво на Александров, че ти е направил подходящ протокол и следващият път заедно ще сътворите Чудото!!! :D
 Целувки и :bighug: от мен!

ПС: А щитовидната жлеза изследвала ли си?
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #15 -: Април 29, 2008, 08:48:42 am »
Баракудке, съжалявам за неуспеха! От друга страна, факта, че е имало имлантация е крачка напред. След като сте направили всички изследвнания при доц.Конова и няма видма причина, по-скоро според мен е било мал шанс.
Следващия път ще е твоят и последен! Имаш силно стиснати палци от мен!
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #16 -: Април 29, 2008, 09:25:27 am »
Ох Фани, душата,пак ми стана криво :?...такива надежди таях за теб,бях сигурна,че всичко ще е наред - особено след положителните тестове - радвах се,все едно за мен става дума,вярвах и се молех заедно с теб!..

Надявам се в този един месец,който мина,да си успяла да се съвземеш - всъщност по  думите ти по-горе виждам,че си успяла!! :hug2:

пп. Нали знаеш, наесен те чакам да почваме заедно :wink:
 :bighug:


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #17 -: Април 29, 2008, 09:25:53 am »
Много, много съжалявам! Но това е крачка напред, имало е имплантация, надеждата остава! :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :balk_21:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #18 -: Април 29, 2008, 09:37:38 am »
Фаничко :hug2:, ще има и утре!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Моето първо инвитро-хронология и коментари
« Отговор #19 -: Април 29, 2008, 09:43:51 am »
Съжалявам мила, сигурна съм че скоро ще скоро ще описваш твоето успешно инвитро и всичко ще е наред.  :bighug: