0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #980 -: Август 19, 2008, 09:05:45 am »
Здравейте д-р Бърди,
На малката и изписаха Egirizin по 5капки веднъж на ден.На листовката пише да не се дадат на деца под 2години.Тя е на 7месеца и затова не и го давам.Давам и само от сиропа Hustagil.И на него пише,че е за деца над 1година ,но дозата която и е предписана е на половина от посочената в листовката за едногодишна дете.Забравих да напиша,че лекуваме вирус.Със зачервено гърло и кашлица.
Та въпроса ми е за Егиризина дали да и го давам и нормална ли е тази доза?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #981 -: Август 19, 2008, 09:40:12 am »
Егиризина  не лекува вирусни заболявания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #982 -: Август 19, 2008, 10:01:46 am »
Егиризина  не лекува вирусни заболявания.
Благодаря ви за бързия отговор.
Сега вече съм по-спокойна,че не съм и го давала.Притеснено ми беше дали постъпвам правилно като не и го давам.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #983 -: Август 19, 2008, 11:13:10 am »
Здравейте д-р Бърди!
Имам проблем, по скоро ме интересува какво мислите за нощните хранения при бебетата - до кога трябва да продължават, трябва ли да се спират и по какъв начин?Синът ми е вече на 2 месеца - без малко - и продължава да яде по няколко пъти на вечер, през 2-3 часа всяка нощ. Само на кърма е и аз вече едвам издържам на това безсъние - той се буди, ядем 15-20 минути а понякога и  повече, защото както вече коментирахме по-рано е голям нервак, после 10 минути се оригваме и се приспиваме още 1 час и като си легна, айде дошло пак време за хранене! Така спа по 2-3 часа на вечер и то на пресекулки и започвам да си мисля за отбиване само и само за да поспа!Звучи ужасно, но не се издържа - през деня е по-добре, яд през 3 че и 4 часа, но нощем настава цирк.Не е ли време да започне да разрежда храненията през нощта?Извинявам се ако темата вече е била коментирана.
Разбирам Ви.
Децата обикновено около 2-3 месец сами спират с нощните хранения.
Ако наддава добре, причината е може би в това, че в някои от последните хранения за деня кърмата не му стига, и затова вечер се буди на често.
Приложете обичайните мерки за да се подсигурим че хапва достатъчно в храненията около 00-01.
Снощи например яде в 9 и се събуди чак в 3 часа през нощта, което си е направо постижение. Обичайните мерки са да давам и от двете гърди, нали? Мисля, че кърмата ми стига, по-скоро той не изсмуква всичко, защото или заспива, или почервенява и започва неистово да реве - и в двата случая прекратяваме храненето. Ще Ви държа в течение.Благодаря Ви за вниманието.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #984 -: Август 19, 2008, 11:13:52 am »
Ето къде е решението... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #985 -: Август 19, 2008, 18:25:41 pm »
Здравейте отново, Докторе
Припомням. Миналата седмица изследвахме билирубин заради иктера на Кари:

Общ билирубин - 107,5 umol/l (3,4 - 21)
Директен билирубин - 10,06 umol/l (0,8 - 8,5)

Спрях изцяло кърменето за 36 ч. Днес пуснахме нови изследвания:

Общ билирубин - 68 umol/l (3.4 - 21)
Директен билирубин - 7,2 umol/l (0 - 8.1)
АСАТ - 71 U/l (0 - 40)
АЛАТ - 52 U/l (0 - 55)
ГГТ - 59 U/l (0 - 50)
АФ - 614 U/l (40 - 150)

Здравейте, Докторе. Днес бяхме при личната. Тя вместо да се зарадва на спадналия билирубин, отсече че трябва да спра кърменето, щом имаме "Милк иктер" 8O Увеличената АФ показвала, че се уврежда панкреаса. И трябва моментално да минем на изкуствено хранене, за да не направим някоя беля. Тъкмо се успокоих, че овладяхме нещата и тя това да ми сервира сега  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #986 -: Август 19, 2008, 18:42:36 pm »
Не, няма такова нещо. Кърмата НЕ уврежда. Повишената алкална фосфатаза (най-вероятно) е или от дългото присъствие на жълтеницата (без да вземат мерки и само говорейки нонсенси) или детето има нужда от Вит.Д, понеже е изключително кърмено. Изключително кърмените деца имат нужда от Вит.Д, тъй като кърмата е бедна на Вит Д.
След като се поднови кърменето, стойностите на билирибина се повишават пак с около И САМО 2-4-5 единици, след което спадат, независимо от кърменето. Така е прието да се работи днес при иктер от майчина кърма. Защо след подновяване на кърменето билирубина не се повишава пак? Никой не знае... само хипотези има.

Алкалната фосфатаза е с присъствие във всички тъкани,но е особено характерна за ч.дроб,кости,жлъчна система,бъбреци,плацента. Тя не е характерен и достоверен маркер за панкретично засягане. Панкретичните ензими са.
АФ тук показва само известно засягане на ч.дроб вследствие хипер-билирубинемията, И НА ТОВА е най-вероятно маркер. + въпроса с Вит.Д.
http://en.wikipedia.org/wiki/Alkaline_phosphatase
« Последна редакция: Август 20, 2008, 00:49:11 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #987 -: Август 19, 2008, 19:03:00 pm »
Благодаря ви за бързия отговор, Докторе :D То се е видяло, че ще ви тормозя заради некомпетентността на нашите лекари, но дано не е много често.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #988 -: Август 20, 2008, 01:28:58 am »
ЗДравейте докторе,радвам се че има хора като вас и ни помагат. Ние сме вече на   месец и нещото което ме притеснява е че малката почти не спи през деня ,но за сметка на това спи по цяла нощ, само ставаме да се кърмим и пак заспива и от 1 седмица вече прескачаме едно хранене през нощта. Та исках дави попитам дали е нормално това?Събира и се по най-много 10-11 часа на ден спане. Благодаря ви много за отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #989 -: Август 20, 2008, 01:50:31 am »
Да, нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #990 -: Август 20, 2008, 23:27:04 pm »
Доктор Бърди,
За пореден път се обръщам за съвет към Вас :oops:
Вчера дъщеря ми повърна няколко пъти, първия път след обедното пюре. Продължихме само на кърма /днес отказа твърда храна на обяд: пюре от картоф и морков, после чиста оризова каша/ до днес следобяд, когато вероятно сбърках че дадох ябълкова каша на Хумана, тъй като е подсладена, но само нея прие /свикнала е да яде оризова каша и елда -кашите които давам - с добавен плод/.Днес около 19.30 имаше полудиарично изхождане /със смесена консистенция/и аз в страха си веднага дадох прахче Хидрасек 10мг, а после моя близка ми напомни, че все пак детето е било на кърма и е възможно да се изходи така, без да има разстройство :?. До сега, 23.14ч. няма ново изхождане. Много се страхувам от обезводняване, тъй като тя не пие вода, успявам да дам само по няколко лъжичка, а се опасявам и за количеството кърма, които поема.
Въпросът ми е, с какво да храня детето утре в случай че няма диария или повръщане освен кърмата, изобщо кога е възможно да се върнем към стария хранителен режим. Имате ли идея и как евентуално да я оводнявам, при положение че е трудно с приема на течности.
Благодаря Ви от сърце!

ПП. Бяхме на лекар днес, имаше леко зачервено гърло и чисти гърди. Най-високата температура измерих вчера - 37.1, днес нямаше. Съветите на личната лекарка за сега са ми недостатъчни.
« Последна редакция: Август 20, 2008, 23:30:09 pm от Миники »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #991 -: Август 21, 2008, 00:10:10 am »
Доктор Бърди,искам да ви попитам също, дъщеря ми има бяло отвътре на устните като афтички стои но не я боли ,  мисля си че е от кърмата и дали трябва да и давам вода за да и се изчисти или си е съвсем нормално да ги има?Благодаря ви много за отговора
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #992 -: Август 21, 2008, 01:37:25 am »
Доктор Бърди,
За пореден път се обръщам за съвет към Вас :oops:
Вчера дъщеря ми повърна няколко пъти, първия път след обедното пюре. Продължихме само на кърма /днес отказа твърда храна на обяд: пюре от картоф и морков, после чиста оризова каша/ до днес следобяд, когато вероятно сбърках че дадох ябълкова каша на Хумана, тъй като е подсладена, но само нея прие /свикнала е да яде оризова каша и елда -кашите които давам - с добавен плод/.Днес около 19.30 имаше полудиарично изхождане /със смесена консистенция/и аз в страха си веднага дадох прахче Хидрасек 10мг, а после моя близка ми напомни, че все пак детето е било на кърма и е възможно да се изходи така, без да има разстройство :?. До сега, 23.14ч. няма ново изхождане. Много се страхувам от обезводняване, тъй като тя не пие вода, успявам да дам само по няколко лъжичка, а се опасявам и за количеството кърма, които поема.
Въпросът ми е, с какво да храня детето утре в случай че няма диария или повръщане освен кърмата, изобщо кога е възможно да се върнем към стария хранителен режим. Имате ли идея и как евентуално да я оводнявам, при положение че е трудно с приема на течности.
Благодаря Ви от сърце!

ПП. Бяхме на лекар днес, имаше леко зачервено гърло и чисти гърди. Най-високата температура измерих вчера - 37.1, днес нямаше. Съветите на личната лекарка за сега са ми недостатъчни.
Бих Ви препоръчал кърмене само за два-три дена.
Няма да се обезводни само от това,което описвате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #993 -: Август 21, 2008, 01:38:07 am »
Доктор Бърди,искам да ви попитам също, дъщеря ми има бяло отвътре на устните като афтички стои но не я боли ,  мисля си че е от кърмата и дали трябва да и давам вода за да и се изчисти или си е съвсем нормално да ги има?Благодаря ви много за отговора
Гъбички?
Дактарин?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #994 -: Август 21, 2008, 13:31:44 pm »
Здравейте отново докторе, нашата девойка се роди преди 10 дни и засега сме здравички, притеснява ме обаче честото хълцане и повръщане, почти след всяко кърмене, а понякога и преди това. Мога ли по някакъв начин да облекча хълцането, аз обикновенно отново я слагам на гърдата докато се успокои, но незная дали пък не я прехранвам така? И другото което ме притеснява, е че пъпчето продължава да кърви, а падна преди 3 дни, нормално ли е това и дали мога вече да го мокря?
Предварително благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #995 -: Август 21, 2008, 13:59:41 pm »
"Кърви" в смисъл?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #996 -: Август 21, 2008, 14:28:17 pm »
Кърви в смисъл, че почти всеки път при смяна на памперса има засъхнала кръв по него, чистя със спирт и слагам пудра, но следващия път пак е така.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #997 -: Август 21, 2008, 14:35:14 pm »
Вит К правихте ли в родилният дом?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #998 -: Август 21, 2008, 15:07:46 pm »
Здравейте д-р Бърди, чета с интерес мненията ви и тъй като не можем да постигнем консенсус с педиатъра искам да ви попитам с какво е полезна солта и захарта в бебешка възраст и изобщо трябва ли децата до една година да поемат сол и захар, защото аз такива неща не давам и не слагам в пюретата?
Благодаря.

Отделно от това ми беше заявено, че поради късното захранване /на пет и половина месеца/ детето е хранено неправилно и поради тая причина все още няма зъби.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #999 -: Август 21, 2008, 19:02:16 pm »
Вит К правихте ли в родилният дом?
Предполагам, че не, поне аз не знам и в епикризата нищо не пише.