0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #920 -: Август 11, 2008, 23:18:19 pm »
Тези дефекти се затварят сами в огромното болшинство от случаите.
Освен АБ профилактика при редки случаи друго не е нужно да се прави.
Не е нужно да се взема АБ при всяка вирусна инфекция... .

Ще се затвори :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #921 -: Август 12, 2008, 03:00:13 am »
Благодаря ви Д-р Бърди,

За мен най важно е детенцето ми да расте живо и здраво и този проблем да не поставя живота му в рискове. От както ни поставиха тази диагноза взех да се вглеждам повечко в бебенцето ми и на моменти ми се струва че лекичко посинява под долната и горната устна когато плаче, но може и да си въобразявам защото параноята ми се засили не съм сигурна. Имаме час за кардиолог през ноември и силно се надявам дупчицата да намалява.
Благодаря ви още веднъж.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #922 -: Август 12, 2008, 06:41:00 am »
Здравейте отново, Докторе :)
Да ви припомня, че дъщеря ми още е с иктер и спрях кърменето за 48 ч. Обаче нещо не правя както трябва :? Взех Хумана 1. Наливам половината вода в шишето. След всяка мезурка (изравнена с нож) разтварям с въртеливи движения. После наливам останалата вода. Но остават бучки неразтворено мляко на дъното.
Освен това спрях кърменето вчера следобед и 12 ч. след това имахме кръв в изпражненията :?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #923 -: Август 12, 2008, 10:05:07 am »
Привет на всички! Ето че и ние с малката Антония сме тук и ви пожелаваме здрави, ящни и послушни дечица!

Дъщеричката ми е на 2 месеца и половина. Никак не е ящна, но си наддава добре. Роди се 3.05 кг, 49 см и на последното мерене преди 4 дни, (на възраст 2 месеца и 1 седмица) дни беше 59 см и 4.700 кг.
За съжаление не я кърмя вече и яде фризолак. Обаче от няколко дни денем никак не иска да се храни. В неделя яде чат пат ок, обаче изпи 300 гр вода, а денят не беше толкова горещ, за да е от жегата. По начало никога не е поглъщала количествата, които всички казват, че трябва да яде на тази възраст, но винаги е наддавала със задоволителни темпове. Проблемът ми е, че сега яде предимно вечер и най-добре хапва в нощното хранене, (след заспиване към 9-10 се буди чак към 4-5, което броя за нощно). Тази нощ излапа нечуваните до сега 140 мл. А вчера за целия ден сигурно и се събират към 150 мл и то с много убеждения. Дали вече не и харесва вкуса на Фризолак?
Има дни, в които яде всеки път по 70-80, понякога стига и до 120 гр, но много рядко, но вчерашният ден малко ме притесни. Явно злоядичка ще върви, а като я гледам, чувства  се добре, гука, много се усмихва, пее - детето е в кондиция... Но как така оцелява с по 300-400 гр на ден, не знам.  Имам ли повод за притеснение с това неравномерно, понякога - нередовно и очевидно минималистично хранене?

PSИ едно признание - Антония пие сок от круша, защото иначе се помотва с акането. След сок хич и го няма апетита. Нашия педиатър е фен на ранното захранване, но аз си карам само на мляко и конкретно за това не го слушам, само за сока реших да го послушам. Сок от круша давам, пие го с охота. Сега видях, че има голям шанс да си пие млякото, ако сложа вътре и малко сок от круша. Такива експерименти с това дете - ще ни го върне някой ден :-)
« Последна редакция: Август 12, 2008, 10:19:52 am от coookie »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #924 -: Август 12, 2008, 11:17:48 am »
Здравейте отново, Докторе :)
Да ви припомня, че дъщеря ми още е с иктер и спрях кърменето за 48 ч. Обаче нещо не правя както трябва :? Взех Хумана 1. Наливам половината вода в шишето. След всяка мезурка (изравнена с нож) разтварям с въртеливи движения. После наливам останалата вода. Но остават бучки неразтворено мляко на дъното.
Освен това спрях кърменето вчера следобед и 12 ч. след това имахме кръв в изпражненията :?
Първо се слага цялото количество вода. После се слага мезурка,разбърква се,втора мезурка,разбърква се.
Нишки кръв? петна? ако е подсечено може да е от подсичането, или от ранички в областта.
Хапва ли млякото от биберона?
« Последна редакция: Август 12, 2008, 11:19:51 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #925 -: Август 12, 2008, 11:22:33 am »
Привет на всички! Ето че и ние с малката Антония сме тук и ви пожелаваме здрави, ящни и послушни дечица!

Дъщеричката ми е на 2 месеца и половина. Никак не е ящна, но си наддава добре. Роди се 3.05 кг, 49 см и на последното мерене преди 4 дни, (на възраст 2 месеца и 1 седмица) дни беше 59 см и 4.700 кг.
За съжаление не я кърмя вече и яде фризолак. Обаче от няколко дни денем никак не иска да се храни. В неделя яде чат пат ок, обаче изпи 300 гр вода, а денят не беше толкова горещ, за да е от жегата. По начало никога не е поглъщала количествата, които всички казват, че трябва да яде на тази възраст, но винаги е наддавала със задоволителни темпове. Проблемът ми е, че сега яде предимно вечер и най-добре хапва в нощното хранене, (след заспиване към 9-10 се буди чак към 4-5, което броя за нощно). Тази нощ излапа нечуваните до сега 140 мл. А вчера за целия ден сигурно и се събират към 150 мл и то с много убеждения. Дали вече не и харесва вкуса на Фризолак?
Има дни, в които яде всеки път по 70-80, понякога стига и до 120 гр, но много рядко, но вчерашният ден малко ме притесни. Явно злоядичка ще върви, а като я гледам, чувства  се добре, гука, много се усмихва, пее - детето е в кондиция... Но как така оцелява с по 300-400 гр на ден, не знам.  Имам ли повод за притеснение с това неравномерно, понякога - нередовно и очевидно минималистично хранене?

PSИ едно признание - Антония пие сок от круша, защото иначе се помотва с акането. След сок хич и го няма апетита. Нашия педиатър е фен на ранното захранване, но аз си карам само на мляко и конкретно за това не го слушам, само за сока реших да го послушам. Сок от круша давам, пие го с охота. Сега видях, че има голям шанс да си пие млякото, ако сложа вътре и малко сок от круша. Такива експерименти с това дете - ще ни го върне някой ден :-)
Дааа... сок от круша на 2 месечно дете.  8O
От там е проблема и от вероятно много честите хранения през деня + "водичките" от 300 мл.
Раздалечете храненията-4 или 5 дневно са достатъчни. Може и 6.
Спрете тези сокчета от круша!
« Последна редакция: Август 12, 2008, 11:24:36 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #926 -: Август 12, 2008, 11:39:40 am »
Здравейте отново, Докторе :)
Да ви припомня, че дъщеря ми още е с иктер и спрях кърменето за 48 ч. Обаче нещо не правя както трябва :? Взех Хумана 1. Наливам половината вода в шишето. След всяка мезурка (изравнена с нож) разтварям с въртеливи движения. После наливам останалата вода. Но остават бучки неразтворено мляко на дъното.
Освен това спрях кърменето вчера следобед и 12 ч. след това имахме кръв в изпражненията :?
Първо се слага цялото количество вода. После се слага мезурка,разбърква се,втора мезурка,разбърква се.
Нишки кръв? петна? ако е подсечено може да е от подсичането, или от ранички в областта.
Хапва ли млякото от биберона?
Беше едно петънце (Ф 0,5 см). Не е подсечена, нито има някакви пъпчици. Правя 130 мл. и през деня изпива до край (без разпененото от дъното). През нощта изпи 100 мл. На зазоряване, след като видях кръвта, спа много неспокойно и като отидох по едно време й беше потекло мляко от устата. Поне 1 ч. след като бе яла.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #927 -: Август 12, 2008, 12:09:50 pm »
Днес следобед може да започнете пак кърмене, ако са минали 16-18 часа пълно спиране. Пълно спиране? без добавки кърмене?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #928 -: Август 12, 2008, 12:44:56 pm »
Вчера 16,30 ч. беше първата доза АМ. От тогава не е близнала и киапка кърма. Сега направих с цялата вода, но пак останаха бучки :?
Значи следващото хранене може да е кърма :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #929 -: Август 12, 2008, 13:04:11 pm »
След 00 днес вечерта кърма...поне 24 пълни часа без кърма.
Прочетете на опаковката каква температура на водата препоръчват? някои млека се разреждат добре с гореща вода (75 градуса), други с хладка.
Някои млека се разреждат добре ако сложите бързо всичките мезурки, други като слагате една по една.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #930 -: Август 12, 2008, 13:32:46 pm »
Здравейте отново д-р Birdie,
Моята дъщера е на 10 и половина месеца. ВСе още се кърмиме, захранена е със зеленчуци, месо/ пуйка, пиле, заек и свинско/ и плодове повечето от стандартните.
ТАй като   въпросът за даването на плодови сокове е спорен, бих искала да чуя вашето мнение - от каква възраст и по какви количества е хубаво да се дава плодов сок?
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #931 -: Август 12, 2008, 13:58:42 pm »
По-добре без плодови сокове. Изобщо без тях, имам пред вид.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #932 -: Август 12, 2008, 18:02:05 pm »
Здравейте Д-р Бърди,
Защо без плодови сокове като имам впредвид прясно изцедени и домашно произведени плодове ?
Каква е разликата от това да се дава пресен плод и сок от същия плод?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #933 -: Август 12, 2008, 18:10:04 pm »
Плодовите сокове са концентрирани въглехидратни разтвори.
Плодът е балансиран продукт.
Има много причини за да се избягват плодовите сокове преди 12-16 м възраст като рутинно даване.
Пристрастяване към сладко, хипоглигемии, подтискане на апетита (или усилването му) са някои от тях.

Даването на "сокчета" под 7-8м възраст е недопустимо.
Започването със "сокчета" при захранването е също недопустимо-захранването има за цел детето да започне да се храни с твърда храна, а не да пие-то знае да пие :) (АМ и/или кърма).
По принцип на захранването се гледа като на голяма стъпка напред от позиция на психо-моторното развитие, а не като проста смяна на вид храни. В този аспект, лъжичката е инструмента за постигането на тази цел. Друг аспект на този въпрос е вкуса. АМ или кърмата са малко или повече еднообразни. Докато предлаганото с лъжичката е разнообразно по вкус и много различно. Ето защо при захранването се поставя ударение на даването на пюреобразна храна с лъжичка, а не на пиене на безкрайни количества "сокчета" и "кисели", с което никакъв напредък в храненето на детето не се постига.

Лъжичката е процедура,траеща с месеци. При някои деца е по-бързо, при други-по-бавно.
Това не се разбира достатъчно, и бързо се прави грубата грешка-"принуда за хранене". После следва гонене с лъжичка, театрални представления при хранене, наднормено тегло.
А просто трябва да се следват и рзвиват вкусовете на детето с ДОМАШНО ПРИГОТВЕНА ХРАНА.

Детските "кухни" са срамно социално явление на примитивен социо-комунизъм.
« Последна редакция: Август 12, 2008, 19:24:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #934 -: Август 12, 2008, 18:20:52 pm »
Благодаря за разяснението.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #935 -: Август 12, 2008, 22:25:52 pm »
Първо се слага цялото количество вода. После се слага мезурка,разбърква се,втора мезурка,разбърква се.
Това и за Хумана 3 ли се отнася? Мамка им на бг-идиотите вносители с лепнат върху опаковката превод на български на продукта и начина на приготвяне, защото и на мен ми остават бучки. В тази връзка температура на водата?

Докторе , да се отчета:лечението с Фларекс за 6 дни не даде резултат, сменихме очния доктор и сега сме на Spersadex comp. Но май разбрахме алергена - окосена трева.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #936 -: Август 12, 2008, 22:48:52 pm »
За всички АМ на прах се отнася че слагате първо водата.
Другото е различно за всяко мляко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #937 -: Август 12, 2008, 23:03:13 pm »
За всички АМ на прах се отнася че слагате първо водата.
Другото е различно за всяко мляко.
Това го знам, че първо се слега водата. Ползваме Хумана 3. Въпросът ми беше и за Хумана 3 ли важи правилото, че се слага цялото количество вода и после се разбърква мензурка след мензурка .
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #938 -: Август 13, 2008, 02:07:53 am »
Да, цялото количество вода се слага ПЪРВО за всички АМ на прах.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #939 -: Август 13, 2008, 14:01:10 pm »
Здравейте д-р Бърди, искам да ви запитам на какво може да се дължът завишени лимфоцити. Личната ни педиатърка ме увещава, че няма проблеми, но искам и вашето мнение. Кръвните изследвания са следните (след повтаряне) :
хемоглобин- 121
еритроцити- 4,21
хематокрит- 0,36
левкоцити- 9,8 (като на първото изследване бяха 12)
гранулоцити- 20,7
Ly (не знам как се чете цялото :oops:)- 73,8
лимфоцити- 5,5
диференциално броене:
MCV-86
MCH-287 (не мога да разгранича дали има запетайка след 8-ца)
MCHC-330
TNV (или TNR не мога да разчета добре) 380 на степен мисля 4
И ако има проблем в изследванията на какво може да дадът отражение, и на какво се дължът? Как да процедирам? Благодаря за отделеното време предварително. Поздрави Надежда.