0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #860 -: Август 06, 2008, 12:03:36 pm »
На каква точно възраст е детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #861 -: Август 06, 2008, 12:33:20 pm »
Може да се страхува от конкретната личност. Не е странно това.
Да питам по този въпрос - Дара е почти на 7 месеца, от близо месец не понася външни хора у дома - на вън няма проблем, само да не й се надвесват над количката, но в къщи е страшно - говоря не само за абсолютно непознати, но и за майка ми, свекърва ми и др. близки, които са идвали и са я гушкали още от бебе. Детето изпада в истерия, а ако случайно някой друг освен мен или баща й я гушне, няма успокояване. Нормално ли е това?
Да, нормално е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #862 -: Август 06, 2008, 12:33:40 pm »
На каква точно възраст е детето?

7 месеца и 4 дни

давала съм ориз и моркови
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #863 -: Август 06, 2008, 12:37:16 pm »
Докторе, да питам и аз за Превенар.Днес бяхме при педиатърката и й казах, че искам да я поставим. Тя започна да мрънка, че трябва да се провери в ХЕИ дали може да се сложи защото трябвало да мине 1 месец между ваксините (днес сложихме втората против хепатит), а на 05.09.2008 ще слагаме Пентаксим. И дали може да се сложи заедно с Пентаксима. Доколкото съм чела вашите мнения мисля, че няма проблем, но съм сигурна, че тя ще измисли нещо за да не я сложи. Било си вкарване на белтък в организма, което едва ли не е излишно. Не знам какво да правя.
И още нещо - от няколко дни повечето изпражнения на малкия са зелени. Храним се само с кърма. Докторката каза, че е сигурно защото съм яла повече плодове и било нормално. Но последните 2-3 дни не съм яла плодове, а те пак са зелени  8O . Доколкото съм чувала можело да бъде от това, че е недохранен или му е студено. Но изключвам и двете като вариант - храни се нормално (през 2 до 4 часа), а и температурите са доста високи. От какво може да е?
Може да сложите Превенар заедно с Пентаксим в един ден, но с оглед избягване на вероятни температури е добре да ги разделите на 1 седмица разстояние. Направете "Превенар". Просто.

Зеленият (зеленикав) цвят на изпражненията при изцяло кърмени деца е НОРМАЛНА находка и само по себе си не е повод за безпокойство. Следователно, кърмете детето без паника. Следете кърмата да е достатъчна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #864 -: Август 06, 2008, 12:38:20 pm »
На каква точно възраст е детето?

7 месеца и 4 дни

давала съм ориз и моркови
Има тук във форума моя схема за захранване. В раздела "Оценка на моториката".
Прочетете и ще обсъдим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #865 -: Август 06, 2008, 12:49:34 pm »
Д-р Бърди, благодаря ви за отговора. Утре ще ходим и при кардиолог и вероятно ще и пусна венозна кръв.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #866 -: Август 06, 2008, 12:58:20 pm »
здравейте д-р Бърди.
Още от родилният дом,на Георги му дават мултивитамини(Протовит)-по 10 капки всеки ден.Това продължава и до днес,защото според педиатърката е важно и всеки път ме пита дали му давам.Отделно и в храната му има,защото той е на АМ.Аз отдавна съм се замислила,че не трябва да ги пие,но все си казвах -тук (Белгия) сигурно са по-наясно.
 Да ама след вчерашната схема на захранване,която педиатърката ми предложи,съвсем се хванах за главата и направо мисля да не я слушам.
Вие ,какво мислите за витамините?
 А ето и как ми каза да захраня - каза да започна да давам каша сутрин,а в 16ч.  комбинация от ябълка,банан,портокал и бискитки-това го смеля с пасатор и да го давам.Другите 3 яденета да са по 240мл. АМ. 8O
Каша днес давах (за първи път давам нещо различно от АМ),но другото не мисля да спазя.
 А и още нещо- грешка ли е,че започнах захранване ден след ваксинацията.Чак сега се сетих ,че вчера го боцкаха. :oops:
<br />
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #867 -: Август 06, 2008, 13:05:05 pm »
АМ е обогатено с витамини. Повече не са нужни. Изключение от това правило е даването на желязо при недоносени деца.
Няма връзка захранването с ваксинациите.
Погледнете схемата за захранване,която съм изложил в "Оценка на моториката"... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #868 -: Август 06, 2008, 14:29:38 pm »
Здравейте докторе,
Имам близнаци на 4 м, които се родиха сравнително едри в 38 г.с. Момченцето 3150 гр., момиченцето 3000 гр. Децата в началото бяха с хипокалцемия и се наложи да са на системи няколко дни. При изписването педиатърката от болницата ми обърна внимание, че сина ми си държи главичката на лявата страна и че се извива назад като лък. Обсъдихме го в къщи с нашия педиатър и тя каза, че това е по-скоро от малкото място на което е било разположено детето и ще отшуми. Започнах често да го слагам по коремче за да тренира вратлето и сега контрола на главата е по-добър, не като на сестра му, но има голям напредък. Притеснява ме обаче, че продължава да се извива глава назад, като изпъчва гърдите. Понякога гледката е малко страшна. 
Иначе е много подвижен, обръща се сам, слага ръчички под гърдичките. Гука, писука, заиграва се.
Според вас необходима ли е допълнителна консултация и с какъв специалист да е тя?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #869 -: Август 06, 2008, 15:39:27 pm »
Здравейте докторе моето бебче е на 3 месеца и направих огромната грешка да му дам сок от диня и пъпеш ,в резулт на това коликите започнаха отново ,а в акото му има червени парченца вече трети ден докога е нормално да се чисти стомахчето му и дали са власинки от динята?Предварително благодаря!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #870 -: Август 06, 2008, 16:14:52 pm »
Докторе, мога ли да давам на Мая орехи и крем с желатин и растителна сметана? Или с крема сирене? На една година е.
« Последна редакция: Август 06, 2008, 16:34:18 pm от Нели* »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #871 -: Август 07, 2008, 11:25:26 am »
На каква точно възраст е детето?

7 месеца и 4 дни

давала съм ориз и моркови
Има тук във форума моя схема за захранване. В раздела "Оценка на моториката".
Прочетете и ще обсъдим.

Прочетох. Вашата схема е по различна от тази която аз бях си избрала за захранване, но в предвид раздразнената лигавица ще се вслушам в съвета Ви. това което съм давала досега е оризова каша преди да се разболее детето и сега добавям по 2 с.л. оризова каша на милупа в кърмата през деня. аз работя и майка ми го храни с изцедена кърма.
бях дала и 2 дни сокчето на хип орс 200 което съдържа и морков. днес оставих на майка ми да му даде пюре ранни моркови.

после? кое би било най нежно и недразнещо в предвид временната лактозна непоносимост която беше получило детето.

благодаря докторе за отделеното време и търпение.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #872 -: Август 07, 2008, 11:54:07 am »
Здравейте докторе,
Имам близнаци на 4 м, които се родиха сравнително едри в 38 г.с. Момченцето 3150 гр., момиченцето 3000 гр. Децата в началото бяха с хипокалцемия и се наложи да са на системи няколко дни. При изписването педиатърката от болницата ми обърна внимание, че сина ми си държи главичката на лявата страна и че се извива назад като лък. Обсъдихме го в къщи с нашия педиатър и тя каза, че това е по-скоро от малкото място на което е било разположено детето и ще отшуми. Започнах често да го слагам по коремче за да тренира вратлето и сега контрола на главата е по-добър, не като на сестра му, но има голям напредък. Притеснява ме обаче, че продължава да се извива глава назад, като изпъчва гърдите. Понякога гледката е малко страшна. 
Иначе е много подвижен, обръща се сам, слага ръчички под гърдичките. Гука, писука, заиграва се.
Според вас необходима ли е допълнителна консултация и с какъв специалист да е тя?
Може ли да снимате това?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #873 -: Август 07, 2008, 12:39:16 pm »
Здравейте докторе,
Имам близнаци на 4 м, които се родиха сравнително едри в 38 г.с. Момченцето 3150 гр., момиченцето 3000 гр. Децата в началото бяха с хипокалцемия и се наложи да са на системи няколко дни. При изписването педиатърката от болницата ми обърна внимание, че сина ми си държи главичката на лявата страна и че се извива назад като лък. Обсъдихме го в къщи с нашия педиатър и тя каза, че това е по-скоро от малкото място на което е било разположено детето и ще отшуми. Започнах често да го слагам по коремче за да тренира вратлето и сега контрола на главата е по-добър, не като на сестра му, но има голям напредък. Притеснява ме обаче, че продължава да се извива глава назад, като изпъчва гърдите. Понякога гледката е малко страшна. 
Иначе е много подвижен, обръща се сам, слага ръчички под гърдичките. Гука, писука, заиграва се.
Според вас необходима ли е допълнителна консултация и с какъв специалист да е тя?
Може ли да снимате това?
Снимки
Тук е много извит, нещо което рядко прави. Но доста често когато спи го намирам с главичка, извита назад /както е на общата им снимка, малко след изписването от родилния дом/. Като бяхме на ортопед за тазобедрените стави, му обърнахме внимание на този проблем. Според него няма дефекти в мускулите на врата и трябвало да отшуми. Но ето, че вече е на 4 месеца и продължава.  Като стои вече не си клюмва главичката на ляво, но това извиване продължава да ме тревожи. Благодаря ви!
« Последна редакция: Август 07, 2008, 12:46:46 pm от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #874 -: Август 07, 2008, 13:03:39 pm »
Има ли повишен мускулен тонус?
Правихте ли трансфонтанелна ехография?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #875 -: Август 07, 2008, 13:06:17 pm »
Има ли повишен мускулен тонус?
Правихте ли трансфонтанелна ехография?
За съжаление това не го разбрах. Ехография е правена единствено на тазобедрените стави. Към какъв специалист да се обърна за да се направи такава ехография?
От раждането беше много "схванат" и мускулите му бяха много стегнати. С течение на времето се отпуска, но дори да се старая да не го сравнявам непрекъснато със сестра му, разлика има.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #876 -: Август 07, 2008, 13:09:34 pm »
Докторе, само да кажа че в понеделник бебко имаше 5 изхождания, вторник - 3, вчера 2.

Дали сме минали кризата и вървим към оправяне?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #877 -: Август 07, 2008, 17:42:44 pm »
Здравейте д-р Бърди. Щастлива мама съм на близначета от 16 дни - момче и момиче. Днес ги заведох на първа консултация. Дъщеричката ми е наддала само 100 гр.,а сина ми 200 гр. за 9 дни.И двамата са само на кърма.Него основно го храня с биберон на Нук, защото почти отказва да засуче. Цедя се и му давам от шишето. В началото ядеше по 60, после по 80 гр. , а от вчера по 110гр. Педиатърката ми препоръча да държа момиченцето по 20 мин. на гърда и после да дохранвам с биберон с кърма или адаптирано мляко. По ваши препоръки си купих още преди да родя Нумана 1 и тя одобри избора ми. Като се прибрахме в къщи след хранене в 12.00 и в 15.00 ч. се опитах да я дохранвам с изцедена кърма. Но и двата пъти повръща. Вторият път беше доста обилно. Мисля че й се гади от това че й бутам насила биберона. Тя много добре суче от самото начало и явно има проблем с биберона. Вече е минаха 2 ч. и половина от следобедното хранене и не иска още да суче. Пробвах но стиска устни и изобщо не дава признаци да е гладна. Посъветвайте ме какво да правя, така че да съм спокойна че кърмата й стига и да наддава добре. Забравих да спомена, че до преди два дни режима им беше на на 3, а на 4-ри часа. И още един въпрос имам - как да смятам 3-те часа? От началото на едното хранене до началото на следващото или от часа в който приключат с храненето до началото на следващото. Предварително благодаря.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #878 -: Август 07, 2008, 17:55:17 pm »
Докторе, само да кажа че в понеделник бебко имаше 5 изхождания, вторник - 3, вчера 2.

Дали сме минали кризата и вървим към оправяне?
Да, щом спряхте ненужните "илачи".
КЪРМЕТЕ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #879 -: Август 07, 2008, 17:56:50 pm »
Има ли повишен мускулен тонус?
Правихте ли трансфонтанелна ехография?
За съжаление това не го разбрах. Ехография е правена единствено на тазобедрените стави. Към какъв специалист да се обърна за да се направи такава ехография?
От раждането беше много "схванат" и мускулите му бяха много стегнати. С течение на времето се отпуска, но дори да се старая да не го сравнявам непрекъснато със сестра му, разлика има.
Прави се ехография през отворената фонтанела (голямата).
Много ценно и информативно изследване е.
Нужно е да я направите и да се изследва внимателно детето за хипертонус, неврологични нарушения. Педиатър или детски невролог... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.