0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #800 -: Юли 31, 2008, 12:20:52 pm »
Здравейте докторе,
дъщеря ми е на 4 мес и 10 дни
Още след изписването от родилния дом имаше секрет в очите и носа, като след смяна на няколко вида капки успяхме да тушираме инфекцията в очите. В носа обаче продължи да има проблем и преди 2 месеца направихме МБ - резултата е Стафилокок. Мазахме с Бактробан 10 дни и нещата се тушираха, но след около 10 дневен светъл период  пак беше със запушено и хъркащо носле.По съвет на педиатъра пак мазахме с Бактробан, но нямаше кой нае какъв ефект. Сега пак е е така  - педиатърът ни съветва пак да мажем  с Бактробан, но не ми се струва редно постоянно с Бактробан да мажем. Промивам сутрин и вечер със Стеримар.Какво друго можем да направим? Моля за вашия съвет!
« Последна редакция: Юли 31, 2008, 12:32:46 pm от Lina2 »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #801 -: Юли 31, 2008, 14:54:47 pm »
и аз изпитвах някакви дълбоки съмнения, но не бях сигурна
благодаря Ви още веднъж
май ще си останем със Саб  - 10 капки преди всяко хранене

междувременно пробвах това с двете гърди за по 5 минути
човека си хапна и от двете по 10 минути и накрая пак стана нервен
оригнах го, даже и междинно и сега ми върна два пъти
Опитайте да го поставите пак на гърдата след оригване-ако не иска да хапне, но е нервен, иска залъгалка за да "излезе" от гърдата.
няма оправия  с моето момче - от няколко дни е невъзможен, яде бързо, лакомо, дърпа се, избухва в рев по време на хранене, направо е мъка докато го нахраня. После задължително връща и по няколко пъти даже!!!Опитах всякакви схеми - едната, двете гърди, с и без оригване - направо е като полудял. Съжалявам че Ви занимавам само с това и благодаря за съветите, но явно не мога да открия причината и да я премахна. Бих искала да Ви попитам може ли да се отрази на бебето по някакъв начин яденето на една Активия на ден от майката - става дума за едно кисело мляко в БГ с някакъв лактобацил за стимулиране на перисталтиката. С оглед на коликите - може ли да ги засили? А може ли да причини разстройство?
Опитайте да смените двете гърди без оригване помежду-някои деца НЕ повръщат от това и хапват по-добре.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #802 -: Юли 31, 2008, 15:23:48 pm »
няма оправия  с моето момче - от няколко дни е невъзможен, яде бързо, лакомо, дърпа се, избухва в рев по време на хранене, направо е мъка докато го нахраня. После задължително връща и по няколко пъти даже!!!Опитах всякакви схеми - едната, двете гърди, с и без оригване - направо е като полудял. Съжалявам че Ви занимавам само с това и благодаря за съветите, но явно не мога да открия причината и да я премахна. Бих искала да Ви попитам може ли да се отрази на бебето по някакъв начин яденето на една Активия на ден от майката - става дума за едно кисело мляко в БГ с някакъв лактобацил за стимулиране на перисталтиката. С оглед на коликите - може ли да ги засили? А може ли да причини разстройство?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #803 -: Юли 31, 2008, 20:04:58 pm »
Може би да храните на по-малки интервали?
Активия няма нищо общо.
Няма "причина"-има комплекс от фактори, някои от които не подлежат на "лечение" и се израстват.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #804 -: Юли 31, 2008, 20:08:30 pm »
Здравейте докторе,
дъщеря ми е на 4 мес и 10 дни
Още след изписването от родилния дом имаше секрет в очите и носа, като след смяна на няколко вида капки успяхме да тушираме инфекцията в очите. В носа обаче продължи да има проблем и преди 2 месеца направихме МБ - резултата е Стафилокок. Мазахме с Бактробан 10 дни и нещата се тушираха, но след около 10 дневен светъл период  пак беше със запушено и хъркащо носле.По съвет на педиатъра пак мазахме с Бактробан, но нямаше кой нае какъв ефект. Сега пак е е така  - педиатърът ни съветва пак да мажем  с Бактробан, но не ми се струва редно постоянно с Бактробан да мажем. Промивам сутрин и вечер със Стеримар.Какво друго можем да направим? Моля за вашия съвет!
Има ли още Стафилокок?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #805 -: Юли 31, 2008, 20:59:04 pm »
Ще пуснем пак изследване - досега не сме, защото д-ра каза, че след Бактробана нямало смисъл. Утре ще я заведа и след това ще пиша пак.Благодаря!
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #806 -: Юли 31, 2008, 22:42:18 pm »
Здравейте д-р Birdie,
дъщеря ми е на 10 месеца. Захранена е на 6, като до момента няма изцяло заместено хранене. Въвела съм голяма част от зеленчуците, от месата: пилешко, пуешко, заешко и свинско. ЗАпочнах сутрин да предлагам и попара, но не се приема особено добре.
ДОсега не съм и давала пюрета, съдържащи млечни протеини. Въпросът ми е дали мога да започна да и давам и пюрета съдържащи млечен протеин. На тях пише след 6 месец, но незнам, все ме е страх от алергии.
И още нещо. От около месец / откакто започнаха горещините/ забелязвам че и се подуват долните клепачи. Не- много, но достатъчно да се чудиме дали са подути или не. Личната лекарка също забеляза и каза че е конюктивит, който лекувахме с Макситрол. Да но след лечението няма ефект. Отново и се подуват.  Знам че е трудно от разстояние, но на какво би могло да се дължи?
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #807 -: Юли 31, 2008, 22:46:21 pm »
Здравейте, докторе. Имам въпрос за ваксината Превенар. На 7 август бебето ще стане на 7 месеца, но третата хепатитна ваксина беше поставена на 15 юли. Интересува ме, трябва ли да чакаме да мине 1 месец след хепатитната ваксина, или можем да поставим първия Превенар на 7-8 август? Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #808 -: Юли 31, 2008, 23:03:07 pm »
Здравейте д-р Birdie,
дъщеря ми е на 10 месеца. Захранена е на 6, като до момента няма изцяло заместено хранене. Въвела съм голяма част от зеленчуците, от месата: пилешко, пуешко, заешко и свинско. ЗАпочнах сутрин да предлагам и попара, но не се приема особено добре.
ДОсега не съм и давала пюрета, съдържащи млечни протеини. Въпросът ми е дали мога да започна да и давам и пюрета съдържащи млечен протеин. На тях пише след 6 месец, но незнам, все ме е страх от алергии.
И още нещо. От около месец / откакто започнаха горещините/ забелязвам че и се подуват долните клепачи. Не- много, но достатъчно да се чудиме дали са подути или не. Личната лекарка също забеляза и каза че е конюктивит, който лекувахме с Макситрол. Да но след лечението няма ефект. Отново и се подуват.  Знам че е трудно от разстояние, но на какво би могло да се дължи?

Простете, какви са тези "пюрета с млечни протеини"?
Това за клепачите може да има много причини... снимка? :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #809 -: Юли 31, 2008, 23:04:18 pm »
Здравейте, докторе. Имам въпрос за ваксината Превенар. На 7 август бебето ще стане на 7 месеца, но третата хепатитна ваксина беше поставена на 15 юли. Интересува ме, трябва ли да чакаме да мине 1 месец след хепатитната ваксина, или можем да поставим първия Превенар на 7-8 август? Благодаря.
Не е нужно да чакате. Няма изискване да е минал месец от Хеп Б ваксината за да сложите "Превенар". Може по принцип да се слагат заедно в един ден.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #810 -: Август 01, 2008, 00:45:04 am »

Простете, какви са тези "пюрета с млечни протеини"?
Това за клепачите може да има много причини... снимка? :)
[/quote]
За снимките - имам проблем с качването и утре ще покажа, а за пюретата - На Гербер - Грозде, ябълки и кайсии с йогурт
на Хип - Спагети с домати и тиквички - Съставки: домати, сварени спагети, тиквички.....обезмаслено мляко, обезмаслено мляко на прах
и други, съдържащи извара и сухо мляко
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #811 -: Август 01, 2008, 00:58:39 am »
Може да ги давате, но предпочитам домашно готвените храни.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #812 -: Август 01, 2008, 09:41:59 am »
Това за клепачите може да има много причини... снимка? :)

Ето и снимки:

http://bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=7064653
http://bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=7064657
http://bgphoto.net/Image.aspx?PhotoId=7064661

Като на дясното оченце е по- изразено.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 09:44:38 am от gabi »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #813 -: Август 01, 2008, 10:33:04 am »
Видях.
На коя страна спи предимно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #814 -: Август 01, 2008, 16:53:51 pm »
Здравейте докторе,

извинявам се за дългия и емоционален пост - но много ми се събра през последните 2 седмици а и не виждам светлина в тунела.

Вече съм убедена че кърменето е най -невероятно „нещо” създадено от природата.
Детето ми утре навършва 7 месеца, имам кърма и страшно искам да го кърмя, а не трябва. Ужасно ми тежи и ме подтиска но това поне за сега е реалността 

Писала съм и друг път по този повод – от началото на Май бебко е със зелени аки-та, от Юни и със слуз в акитата, редки воднисти, много на ден.
Един ден, преди 3 седмици бебо имаше 10 изхождания за 24 часа, повърна, отказа да суче и се обезводни. Точно тогава имахме час при гастроентеролог която ни прати веднага в болница, където ни включиха на системи за обезводняването и антибиотик. 3 дни престой и ни изписаха, прибрахме се обаче редките воднисти и чести изхождания продължиха. След 2 дни у дома ни взеха пак в болница, този път и с висока Т. Смениха антибиотика с по широкоспектърен и продължиха вливанията. 3 дни престой пак и се прибрахме.
Зелените, воднисти изпражнения със слуз обаче продължиха – чух се с гастроентероложката която предположи че е непоносимост към лактозата в кърмата. Предписа да започнем Ниско Лактозен Нутрилон смесен с кърма – 50/50 + 4 капки Колиеф. Започнахме и веднага имаше подобрение. Така 2 дни, аз обаче не издържах и му дадох да суче малко през нощта защото той си търсеше (свикнал е толкова време само на кърма). На следващия ден веднага акита-та станаха редки, зелени със слуз и 5 на брой. Минахме почти само на Нутрилон и всичко пак се нареди. Аз обаче не мога да се примиря и от време на време променям съотношението като му давам примерно 60 мл кърма с 90 мл АМ, а не както гастроентероложката каза само 20 мл кърма.

За сега изцеждам и замразявам. Много ми е болно обаче, детенцето търси по цяла нощ. Толкова искам да го кърмя, а не трябва. Има ли смисъл обаче да продължавам да цедя? Дори не искам да си помисля за спиране на кърмата...а може би вече трябва.

Не искам по вече да си мъча малкото момченце. Това което преживяхме в болницата никога няма да си го простя и забравя – аз обвинявам себе си че не минахме по рано на нисколактозно мляко.

Моля ви кажете какво мислите, към какво да се насочим?

Всички посявки които са правени до сега поне 10 на брой са отрицателни. Детето е хранено само на кърма до преди седмица, пробвах оризова каша и ориз и царевица (безмлечни без глутен), понякога яде 2-3 л, но по често отказва.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #815 -: Август 01, 2008, 17:51:34 pm »
Вие консумирате ли овесени ядки? ядки (фъстъци,бадеми)? зеле?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #816 -: Август 01, 2008, 21:11:45 pm »
Видях.
На коя страна спи предимно?
Спеше първите 5-6 месеца предимно на дясната страна, понеже аз съм там и оттази страна е свикнала да суче, но отдавна се върти навсякъде. Най- често спи по гръб, но може да се каже че когато спи настрани е предимно надясно!
И още нещо искам да ви питам от около седмица ака по- рядко, преди това пък дълго, може би месец акаше твърдо и оформено. А сега, когато е по- рядко, забелязвам бели, подобни на пресечен белтък частички. Инак няма слуз. На какво може да се дължи?
« Последна редакция: Август 01, 2008, 21:15:32 pm от gabi »
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #817 -: Август 01, 2008, 22:11:30 pm »
Вие консумирате ли овесени ядки? ядки (фъстъци,бадеми)? зеле?

По принцип закусвам с овесени ядки - но съм пробвала и без тях за около 4 седмици, никакъв ефект. Зеле готвено много рядко хапвам. Ядки не.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #818 -: Август 01, 2008, 22:16:00 pm »
Вие консумирате ли овесени ядки? ядки (фъстъци,бадеми)? зеле?

Днес детето има 10 изхождания до момента.Първите две кашави вълто кафеви. Следващите доста редки, жълти, със слуз и с ядки, с много остра миризма на развалено (не знам как да го опиша)

Сутринта му дадох 5 капки Биогайа, а преди малко преди последното хранене и едно пакетче Хидрасек.

Ял е 7 пъти днес по около 150 мл на хранене (основно Нутрилон нисколактозен) Последното хранене - 90 мл, не пожела по вече. Вода не пие.

Страх ме е да не се обезводни пак.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #819 -: Август 01, 2008, 23:30:44 pm »
Това не е тема за лактазен недоимък, а вероятно АБКМ към протеини от майчината кърма. НО, много деца изключително кърмени могат да имат такива изхождания без обезателно това да е диария. Как да се реши? прави се РАСТ тест с венозна кръв (казеин + лактоглобулин).Ако теста е (+) се спира кърменето.

По принцип само кърмени деца може да имат едно изхождане след ВСЯКО хранене.
Това не е диария, разбира се.

"...5 капки Биогайа"
->Това пък какво е , за Бога? защо давате на децата тези неща? да не би да сме в 10 век? Как може да се различи, тези изхождание дали не се дължат на този "илач"? Не се дават такива неща Изобщо... .

"Един ден, преди 3 седмици бебо имаше 10 изхождания за 24 часа, повърна, отказа да суче и се обезводни. "
->Как заключихте че се обезводни? Едно кърмено дете може да има толкова изхождания на ден.
« Последна редакция: Август 01, 2008, 23:33:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.