0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #460 -: Юли 05, 2008, 09:04:55 am »
Добро утро
Ето снимките. Обривите са от малки пъпици и станаха на големи петна. Вчера я намазах с Мустела и мисля, че от нея се обрина повече. Днес вече има и по ръчичките и гърба. Много я сърби и постоянно се чеше. Дайте ми моля съвет с какво да я мажа. Благодаря

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=260452&pid=6310623&lp=19
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #461 -: Юли 05, 2008, 10:56:08 am »
Здравейте Докторе,
един кратък въпрос: Купих оризово-царевична каша на Милупа /предпочитам ги защото няма захар в тях/, но ми направи впечатление, че съдържа  И БИО НИШЕСТЕ ОТ ТАПИОКА: Нямам представа какво е това и дали мога спокойно да давам кашата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #462 -: Юли 05, 2008, 11:00:02 am »
@kisskotkata
Трябва да се обадите на педиатъра Ви.
Нужно е да се изпише добро КС кремче, Авено с трици за баня.
Това вероятно е обострена екзема от ексцесивно изпотяване.
Отделно по шията-нужен е Фуцидин в правено КС кремче (или Фусикорт).

Ползвайте много широки бодита с деколте-тоест, да са на нивото на гърдичките, а не да се трие ръбът им в шията на детето.

Не консумирайте овесени ядки, всякакъв вид ядки, фъстъци, бадеми (и в шоколад), соя и соеви продукти!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #463 -: Юли 05, 2008, 11:02:00 am »
Здравейте Докторе,
един кратък въпрос: Купих оризово-царевична каша на Милупа /предпочитам ги защото няма захар в тях/, но ми направи впечатление, че съдържа  И БИО НИШЕСТЕ ОТ ТАПИОКА: Нямам представа какво е това и дали мога спокойно да давам кашата?
Кога и къде смятате да давате това нещо?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #464 -: Юли 05, 2008, 11:08:51 am »
аз реших освен оризова каша, да давам и оризово -царевична. купих една кутия на Фризо, тя е само ориз и царевица, давах я 1 седмица, но не я харесвам защото има захар в нея и затова купих на милупа, тяхната няма захар, но има това нишесте от тапиока, което не знам алерген ли е какво е, безопасно ли е да я давам .
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #465 -: Юли 05, 2008, 11:14:14 am »
Отново благодаря. Лек ден Ви желая  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #466 -: Юли 05, 2008, 11:16:22 am »
аз реших освен оризова каша, да давам и оризово -царевична. купих една кутия на Фризо, тя е само ориз и царевица, давах я 1 седмица, но не я харесвам защото има захар в нея и затова купих на милупа, тяхната няма захар, но има това нишесте от тапиока, което не знам алерген ли е какво е, безопасно ли е да я давам .
Не е проблем това нишесте. Те просто ползват нишесте от тапиока, а не царевично.
Не е проблем че има захар. Даваме умерено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #467 -: Юли 05, 2008, 11:17:51 am »
Благодаря Ви! Лек ден.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #468 -: Юли 05, 2008, 16:47:01 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Момиченцето ми е с постоянно хриптящ нос.Нослето и е така още от родилния дом.Педиатъра ни взе секрет за изследване,изолираха ентерококи.Изписаха ни капки окацин,но няма подобрение.Вечер почистваме с Тонимер,излизат сополки и се успокоява,но за кратко.Най-силни са хричетата рано сутрин.Бихте ли ме посъветвали какво да правя?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #469 -: Юли 05, 2008, 19:38:27 pm »
Бих Ви посъветвал да повторите посявката в добра лаборатория-малко е невероятно  да има Ентерококи в нослето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #470 -: Юли 05, 2008, 19:54:37 pm »
Благодаря ви докторе.Така и ще направя.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #471 -: Юли 06, 2008, 11:39:43 am »
Здравейте, Докторе!

Реших да Ви попитам все пак какво мислите за нашия проблем: От близо два месеца (след пътуване до България) Мая отказва да се храни с твърда храна. Пюрирана храна не иска, хапва по 1-2 парченца от каквото й дам. Давам й почти всичко (с пръсти, защото не иска да види каквато и да е лъжица), но с охота яде само хляб и кашкавал. Пробвах да давам адаптирано мляко - пищи дори в сънно състояние, като усети биберон; вода пие само със сламка, млякото не го иска и така. Притеснявам се, защото де факто е само на кърма. Но не спада на тегло - на 50% от нормата е. Изследванията на урина и венозна кръв (правени тук, в България резултатите бяха други)не показват инфекция, хемоглобин и желязо в рамките на нормата, но близо до долната граница. Двама лекари-стажанти (нашата е в отпуск) не виждат нищо обезпокоително. Все пак изписаха сироп желязо+глюкоза, но така и не се появява интерес към храната. Мисля си, че отказът може да е на психическа основа, но не съм я насилвала никога за нищо (освен за желязото сега). Имате ли идея какво да правя, как да подходя? Все някога кърмата ще спре.

Поздрави & хубав ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #472 -: Юли 06, 2008, 14:13:36 pm »
Опитайте с непасирана-просто с вилица намачкана.
Детето е на колко? (възраст)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #473 -: Юли 06, 2008, 14:47:24 pm »
На 11 месеца е.
Давам и непасирана или да гризе сама плод;  и сама взима с пръсти и хапва парченца. Само опитва или хапва 2-3 пъти. Давам й и от всичко, което ядем ние, без много сладко/солено/трудно смилаемо. Хапва, плюе, мръщи се, маха с ръце и понякога пищи. Не откривам нещо, което да й е вкусно, а аз готвя добре. Интересното е, че ако намери на пода храна, минути преди това хвърлена от нея, иска да я яде.
Опитах с различни лъжици като материя (пластмасови, силиконови, железни), цвят и форма, не ги иска.
А преди се хранеше нормално...
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #474 -: Юли 06, 2008, 14:53:59 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Моля ви за консултация.
На дъщеря ми, която е на 2 месеца и половина и сложихме ваксина Пентаксим. След последвало обилно повръщане започна да и хърка нослето и от време на време покашляше. Заведох я на двама различни лекар...и двамата казаха, че е от повръщането и да слагам в нослето Стеримар и физилогиен разтвор. Но от вчера започна да кашля доста повече. Днес я заведох при педиатъра и тя каза, че вече имаме бронхиолит.ИЗпиза ни Вентолин по 1 мл на 8 часа, детето е 5500 кг и АЦЦ кид, също и метилпреднизолин 3 дни 3 по 1 табл.;3 дни 2 по половин табл., 3 дни по половин табл..Каза че брохниолит е 2 степен.
Може ли да не давам този метилпреднизолин, защото ме притеснява това, че трябва да давам кортикостероиди на детето си. До колкото знам подтискат имуната система и тази намаляваще смехан не е най-добрият вариант.

Моля за съвет.Адекватно ли е лечението.....и бихте ли ме посъветвали нещо друго.

И трябва ли да се притеснявам, че на детето е сложена ваксината.

Преди да започне да киха повече и да кашля изчистих навсякъде с Доместос.Възможно ли да е на алергична основа.

Благодаря предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #475 -: Юли 06, 2008, 15:00:53 pm »
На 11 месеца е.
Давам и непасирана или да гризе сама плод;  и сама взима с пръсти и хапва парченца. Само опитва или хапва 2-3 пъти. Давам й и от всичко, което ядем ние, без много сладко/солено/трудно смилаемо. Хапва, плюе, мръщи се, маха с ръце и понякога пищи. Не откривам нещо, което да й е вкусно, а аз готвя добре. Интересното е, че ако намери на пода храна, минути преди това хвърлена от нея, иска да я яде.
Опитах с различни лъжици като материя (пластмасови, силиконови, железни), цвят и форма, не ги иска.
А преди се хранеше нормално...
4 хранения дневно.
Това, което описвате е преходно явление, но трае с месеци.
Дали има някакъв патологичен проблем? (уроинфекция, инфекция) не би трябвало, щом наддава добре
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #476 -: Юли 06, 2008, 15:06:42 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Моля ви за консултация.
На дъщеря ми, която е на 2 месеца и половина и сложихме ваксина Пентаксим. След последвало обилно повръщане започна да и хърка нослето и от време на време покашляше. Заведох я на двама различни лекар...и двамата казаха, че е от повръщането и да слагам в нослето Стеримар и физилогиен разтвор. Но от вчера започна да кашля доста повече. Днес я заведох при педиатъра и тя каза, че вече имаме бронхиолит.ИЗпиза ни Вентолин по 1 мл на 8 часа, детето е 5500 кг и АЦЦ кид, също и метилпреднизолин 3 дни 3 по 1 табл.;3 дни 2 по половин табл., 3 дни по половин табл..Каза че брохниолит е 2 степен.
Може ли да не давам този метилпреднизолин, защото ме притеснява това, че трябва да давам кортикостероиди на детето си. До колкото знам подтискат имуната система и тази намаляваще смехан не е най-добрият вариант.

Моля за съвет.Адекватно ли е лечението.....и бихте ли ме посъветвали нещо друго.

И трябва ли да се притеснявам, че на детето е сложена ваксината.

Преди да започне да киха повече и да кашля изчистих навсякъде с Доместос.Възможно ли да е на алергична основа.

Благодаря предварително!
Не е от ваксината, или свързано с нея.
Иначе не мога да кажа дали е бронхиолит, или не. Дори и при тежички бронхиолити не е практика да даваме орални КС препарати. Само при тежки форми и за ден,два. Не мога от разстояние да кажа обаче дали е бронхиолит, или не,какво чуват, дали е коректна диагнозата. Бронхиолита е вирусно заболяване и обикновено има температура.
Много лесно е при налични секрети от носа да се заблудят при аускултацията,и да вземат нещо за нещо друго, и това трябва да се има пред вид. Много малки деца при повръщане "сумтят" от нослетата с дни, особено ако има повърнати материи през нослето. Тези "хъркания" от нослето при преглед са много заблуждаващи за други неща, каквито всъщност няма. Може да има фарингит от повръщането също. Тоест, нужно е внимание.

С оглед приложената ваксина, въздържането от КС препарати ПО ВЪЗМОЖНОСТ трябва да е абсолютно.

Следователно, въпрос на точна диагноза е.
« Последна редакция: Юли 06, 2008, 15:10:45 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #477 -: Юли 06, 2008, 16:28:27 pm »
Д-р Бърди,

благодаря за отговора. За момента и аз съм на мение да се въздаржим от КС.
Ами детето беше преслушано и докторката беше категорична.
За момента да давам ли Вентолина и АЦЦ кид или да изчакам и консултацията с другият ни педиатър утре. Притеснявам се че детенце кашля и очичките му са насълзени и текат сълзички.

Благодаря отново предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #478 -: Юли 06, 2008, 16:36:37 pm »
За Вентолин съм съгласен. С АЦЦ кидс какви течни секрети има да се втечняват?
Може междувпрочем да сложите Олинт 0.05% в нослето-от това може да спре всякаква кашлица, ако произхожда само от нослето. Вид тест ще е, между другото. Ако кашлицата спре след Олинт,диагнозата бронхиолит е може би некоректна?

Детето се храни добре, няма температура, не диша учестено и спи спокойно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #479 -: Юли 06, 2008, 17:21:15 pm »
Д-р Бърди, детето  малко по-малко от нормалното, за момента не е вдигала температура, когато спи не диша по-ралично от преди (само от време на време, но и в съня си кашля, не постоянно на 3 часа 5 пъти нещо от сорта, след като  я взема започва по-сериозно кашляне).
Кашлицата е силна и става цялата червена.И след хранене докато чакам да се оригне започне да кашля....следва силно закашляне и много силно оригване.

От нослето обаче ни се случи да имеме 3-4 кървави сополки.

Обаче спи повече от преди!нахранва се и заспива....а преди бодуваше между 1 и 2 часа след хранене.
« Последна редакция: Юли 06, 2008, 18:01:38 pm от flying »