0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #420 -: Юли 02, 2008, 00:33:30 am »
Благодаря за отделеното време докторе,купих дактакорт и мазах.Честно казано вече нямам нито сили нито финансова възможност да плащам още прегледи и още измислени лечения и още специализирани козметики.Дано всичко се оправи,вече почвам да губя вяра че ще попадна на свестен лекар и човек,който няма да гледа на мен като на банкнота ,а ще се опита да помогне.
Благодаря отново.Утре май пак ще ви пратя снимки на един пеленов обрив от тази вечер,мазах с Бочко крем,дано премине.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #421 -: Юли 02, 2008, 00:53:23 am »
Колко струва прегледа? Нали се покриват от застраховката Ви?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #422 -: Юли 02, 2008, 06:45:00 am »
Нищо не се покрива.Педиатъра ни не ми дава направление,според нея детето нямало нужда от преглед при дерматолог,каза да мажа с Елоком и щяло да мине.Как да мажа като не е видял кожен лекар?Прегледа струва 30лв.Два дена обикалям с бебето и каката из болници и кабинети и навсякъде за една и съща диагноза ми дават две напълно различни лечения.От миналата седмица съм събрала солидно количество козметика и мазила вкъщи.За едната инфекция на рамото и гушката ми изписаха Имекс и мазане с Декубал олио,къпане с имекс сапун.После след преминаване евентуално на инф,мазане с нахткерцен на тайс,къпане с олио на нахткерцен.За себорейния уж дерматит- себомед от единия дерм.поддържане с мустела стелатопия,от другия дерм шампоан п-в млечни корички на а-дерма,къпане с олио на а-дерма с омега 6,мазане с дактакорт.Аз купих всичко и сега съм пак в изходна позиция.Казано грубо в на кучето гъза отново.Освен да отида да търся направление за трети дерм,друго не виждам какво да направя.И пак наново да почна да търся лекарство и козметика.Апропо не можах да намеря кремчето на Юцерин аквафор ,според аптекарите в Сливен(тук живеем временно) не се внася в Бг.А аз четох че някои са го намерили и купили но в София.Гледах в БГ сайт на Юцерин ,там нямаше бебешката серия,пратих им запитване снощи дали е внесена изобщо ,нямам отговор още.
Благодаря ви че ни обърнахте поне вие внимание!Дано детенцето се оправи бързо вече,горкия мъник доста изтърпя :?


Коричките почнаха да се излющват,отдолу кожата изглежда чиста.Добър признак ли е?След като се изчисти кожата с какво да поддържам?Има един крем на а-дерма с овес добре ли е?
« Последна редакция: Юли 02, 2008, 08:02:09 am от nelipyxo »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #423 -: Юли 02, 2008, 09:28:09 am »
Здравейте Докторе!

Бих искала вашия съвет относно дъщеря ми/8.5 месеца/.
От 2дни поддържа 37,5-38,3 градуса температура. Днес я прегледа педиатъра ни -гърдички чисти,гърло- спокойно.Няма зъби,венецът и е спокоен.
Педиатъра ни не открива проблем, но за всеки случай утре ще пусне ПКК и урина.Вяпросите ми към вас са:
1.Възможно ли е да е алергична реакция- от 3дни въвеждам глутена?
2.Жегата навън би ли причинила температура?Досега не ни е била проблем,но...
3.Не пие вода. Не иска вода под никаква форма.Кърмя 2-3 пъти на ден.Има ли място за безпокойство?
4.Давам Панадол за температурата.Какво друго да правя?

Лек ден ви желая.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #424 -: Юли 02, 2008, 11:10:13 am »
Нищо не се покрива.Педиатъра ни не ми дава направление,според нея детето нямало нужда от преглед при дерматолог,каза да мажа с Елоком и щяло да мине.Как да мажа като не е видял кожен лекар?Прегледа струва 30лв.Два дена обикалям с бебето и каката из болници и кабинети и навсякъде за една и съща диагноза ми дават две напълно различни лечения.От миналата седмица съм събрала солидно количество козметика и мазила вкъщи.За едната инфекция на рамото и гушката ми изписаха Имекс и мазане с Декубал олио,къпане с имекс сапун.После след преминаване евентуално на инф,мазане с нахткерцен на тайс,къпане с олио на нахткерцен.За себорейния уж дерматит- себомед от единия дерм.поддържане с мустела стелатопия,от другия дерм шампоан п-в млечни корички на а-дерма,къпане с олио на а-дерма с омега 6,мазане с дактакорт.Аз купих всичко и сега съм пак в изходна позиция.Казано грубо в на кучето гъза отново.Освен да отида да търся направление за трети дерм,друго не виждам какво да направя.И пак наново да почна да търся лекарство и козметика.Апропо не можах да намеря кремчето на Юцерин аквафор ,според аптекарите в Сливен(тук живеем временно) не се внася в Бг.А аз четох че някои са го намерили и купили но в София.Гледах в БГ сайт на Юцерин ,там нямаше бебешката серия,пратих им запитване снощи дали е внесена изобщо ,нямам отговор още.
Благодаря ви че ни обърнахте поне вие внимание!Дано детенцето се оправи бързо вече,горкия мъник доста изтърпя :?


Коричките почнаха да се излющват,отдолу кожата изглежда чиста.Добър признак ли е?След като се изчисти кожата с какво да поддържам?Има един крем на а-дерма с овес добре ли е?
Значи:

*Оставяте всички кремове настрана, чакайки за Еуцерин. Ако не можете да го набавите за последно вземате А-Дерма екзомега. Тя после ще потрябва.Спирате всички други кремове. За коричките по главата после ще обсъдим, след като екземите по лицето и ушите се овладеят.
*вземате Фусикорт-мажете лицето на ТЪНЪК СЛОЙ И с втриване, два пъти дневно. С особено внимание нанасяте крема върху онези участъци по лицето, където има тези жълтеникави корички (сн.3 и сн.5 от албума Ви).
*На ъгълчетата на ушите и отзад зад ушите мажете с Фуцикорт+Дактакорт (дактарин, каквото имате от двете)-два пъти с фусикорт, 1 път с Дактарин. На ТЪНЪК слой и с втриване.

Пишете след два дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #425 -: Юли 02, 2008, 11:20:10 am »
Благодаря,ще го направя!Още веднъж благодаря!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #426 -: Юли 02, 2008, 11:24:59 am »
Здравейте д-р Бърди,
около 10 ден дъщеря ми получи пъпчици по ръба на челото и в косата. Док каза, че са от топлото. Изчезнаха бързо. От 2-3 дни, обаче се появиха на самото чело и много. А от вчера и по бузките. Изглеждат като пълни с течност. Според вас от топлото ли са :? Снимки
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #427 -: Юли 02, 2008, 11:33:52 am »
Здравейте Докторе!

Бих искала вашия съвет относно дъщеря ми/8.5 месеца/.
От 2дни поддържа 37,5-38,3 градуса температура. Днес я прегледа педиатъра ни -гърдички чисти,гърло- спокойно.Няма зъби,венецът и е спокоен.
Педиатъра ни не открива проблем, но за всеки случай утре ще пусне ПКК и урина.Вяпросите ми към вас са:
1.Възможно ли е да е алергична реакция- от 3дни въвеждам глутена?
2.Жегата навън би ли причинила температура?Досега не ни е била проблем,но...
3.Не пие вода. Не иска вода под никаква форма.Кърмя 2-3 пъти на ден.Има ли място за безпокойство?
4.Давам Панадол за температурата.Какво друго да правя?

Лек ден ви желая.
Направете посявка на урина и изследване на урина.
Огледайте ушите на детето.
При нужда-Стреп тест.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #428 -: Юли 02, 2008, 11:35:43 am »
Здравейте д-р Бърди,
около 10 ден дъщеря ми получи пъпчици по ръба на челото и в косата. Док каза, че са от топлото. Изчезнаха бързо. От 2-3 дни, обаче се появиха на самото чело и много. А от вчера и по бузките. Изглеждат като пълни с течност. Според вас от топлото ли са :? Снимки
снимки... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #430 -: Юли 02, 2008, 15:42:09 pm »
Това е милиария (вид невинен обрив).
Защо не попитате педиатъра си? :)
Това е всекидневна патология... .

Детето все още има жълтеница? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #431 -: Юли 02, 2008, 15:46:04 pm »
Здравейте, доктор Бърди, решила съм да слагам на малката Превенар. На 9-ти юли ще слагаме третата хепатитна, интересува ме:
1. Кога и колко Превенара трябва да й се поставят?
2. Понеже правим реакция с температура и неспане от Пентаксима и за третия пихме три дена преди него калциев глюконат, дали да очаквам странични реакции от Превенара и трябва ли да пие нещо профилактично преди поставянето.
Благодаря.

ПП Бях Ви питала за запушените слъзни каналчета - да се отчета, че за сега, вече 10-тина дена след последния Тобрекс липсва възпаление на очите и очите определено са по-влажни, дано са се отпушили.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #432 -: Юли 02, 2008, 15:53:38 pm »
Това е милиария (вид невинен обрив).
Защо не попитате педиатъра си? :)
Това е всекидневна патология... .

Детето все още има жълтеница? или?
В понеделник бяхме при нея. Тогава обрива беше само по челцето. И жълтеницата видя, но нищо не препоръча и за двете неща.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #433 -: Юли 02, 2008, 21:24:20 pm »
Добър вечер докторе
Отново имам нужда от съвет. Днес отидохме да пуснем кръв и урина. Утре ще имаме резултати. Вчера ви писах, че на ехографски преглед установиха увеличен далак. Днес я заведох на по-добър апарат да я прегледат и се оказа, че всичко си е в норма. Дали е възможно по принцип да вдига температура 37,2 просто от горещото време / това при положение, е изследванията са норма /?
Другия ми въпрос е свързан с ваксините. В предния си пост обърках датата на първата ваксина. Първия пентаксим бихме на 22.05., а след това на 10.06. HB-то. КОга да бия втория Пентаксим? Казаха ми че трябва да има 2 месеца разлика м/у първия и втория или между втория и третия Пентаксим. Така ли е?
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #434 -: Юли 02, 2008, 23:57:25 pm »
Здравейте, Докторе.
Имам нужда от вашия съвет.
Синът ми е на 4м. 10д. В понеделник му поставиха трета доза Пентаксим. Около 24 ч. имаше Т 37-37,6. Давах Панадол в понеделник след инжекцията и два пъти вчера (сутринта и вечерта). Още в понеделник вечерта Калоян започна да си търка очичките. Клепачите са зачервени. Носът му се запушва и се облекчава със спрей Стеримар. Мястото на убождането не е зачервено. Температурата днес е нормална. Детето е доста нервно и неспокойно, плаче. Търка очички и се задавя при сукане.
Изцяло на кърма сме. Не пие вода. Аз не съм приемала различна от обичайната храна през последните дни. Не консумирам изброяваните от вас като „забранени” храни. Разхождаме се вечер след 18 ч., защото е много топло. При прегледа в понеделник всичко беше наред.
При втория прием на Пентаксим вдигна Т 38 за 24 часа, много плака и крачето беше силно зачервено и горещо.
Според вас може ли да е алергична реакция към ваксината? Как да процедирам?
Благодаря ви в аванс за нощните питанки.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #435 -: Юли 03, 2008, 10:08:18 am »
Здравейте, доктор Бърди, решила съм да слагам на малката Превенар. На 9-ти юли ще слагаме третата хепатитна, интересува ме:
1. Кога и колко Превенара трябва да й се поставят?
2. Понеже правим реакция с температура и неспане от Пентаксима и за третия пихме три дена преди него калциев глюконат, дали да очаквам странични реакции от Превенара и трябва ли да пие нещо профилактично преди поставянето.
Благодаря.

ПП Бях Ви питала за запушените слъзни каналчета - да се отчета, че за сега, вече 10-тина дена след последния Тобрекс липсва възпаление на очите и очите определено са по-влажни, дано са се отпушили.
За Превенар->> 5,7,9 и трета доза 12-15м възраст.
Или 7м-9м и трета доза 12-15м възраст.

Даването на Калциев глюконат за пиене е абсолютно забранено. Така или иначе, няма "профилактика" на постваксиналните реакции.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #436 -: Юли 03, 2008, 10:10:25 am »
Добър вечер докторе
Отново имам нужда от съвет. Днес отидохме да пуснем кръв и урина. Утре ще имаме резултати. Вчера ви писах, че на ехографски преглед установиха увеличен далак. Днес я заведох на по-добър апарат да я прегледат и се оказа, че всичко си е в норма. Дали е възможно по принцип да вдига температура 37,2 просто от горещото време / това при положение, е изследванията са норма /?
Другия ми въпрос е свързан с ваксините. В предния си пост обърках датата на първата ваксина. Първия пентаксим бихме на 22.05., а след това на 10.06. HB-то. КОга да бия втория Пентаксим? Казаха ми че трябва да има 2 месеца разлика м/у първия и втория или между втория и третия Пентаксим. Така ли е?

Няма връзка с топлото време.
Разстоянието между две дози ДТаК+Полио+Хиб е в зависимост националната програма.
Минималното нужно е 1 месец.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #437 -: Юли 03, 2008, 10:12:32 am »
Здравейте, Докторе.
Имам нужда от вашия съвет.
Синът ми е на 4м. 10д. В понеделник му поставиха трета доза Пентаксим. Около 24 ч. имаше Т 37-37,6. Давах Панадол в понеделник след инжекцията и два пъти вчера (сутринта и вечерта). Още в понеделник вечерта Калоян започна да си търка очичките. Клепачите са зачервени. Носът му се запушва и се облекчава със спрей Стеримар. Мястото на убождането не е зачервено. Температурата днес е нормална. Детето е доста нервно и неспокойно, плаче. Търка очички и се задавя при сукане.
Изцяло на кърма сме. Не пие вода. Аз не съм приемала различна от обичайната храна през последните дни. Не консумирам изброяваните от вас като „забранени” храни. Разхождаме се вечер след 18 ч., защото е много топло. При прегледа в понеделник всичко беше наред.
При втория прием на Пентаксим вдигна Т 38 за 24 часа, много плака и крачето беше силно зачервено и горещо.
Според вас може ли да е алергична реакция към ваксината? Как да процедирам?
Благодаря ви в аванс за нощните питанки.

Тези неща нямат връзка с ваксинациите (освен т-та и зачервяването на мястото).
Не е нужно "да се реагира", освен да се регулира горещината у дома по някакъм начин. И много леко обличане.

Дали детето има Стафилокок или друга инфекция в нослето? не мога да кажа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #438 -: Юли 03, 2008, 10:18:40 am »
Здравейте д-р Бърди,

Моля Ви за малко помощ!

Вчера сложихме на дъщеря ми първа доза Пентакисм - тя е на два месеца и 13 дни. От време на време се изкашляше, но педиатъра я прегледа и каза че нама проблем да се поставя ваксината.През деня беше малко неспокойна.Не е имала температура . Дадох 1 мл Панадол. Проблема е че през ноща детето започна да хърка, мисля че е от нослето, защото кашля от време на време и киха(няма сополи в носа).
Мястото на поставянето е зачервено. И детето повръща след, като се нахрани при оригането.
Ваксината ни я поставиха в ръката, а не в крака.
Моля Ви кажете ми възможно ли е да е от ваксината или е настинка. Ако е настинка не е ли много опасно след като сме сложили ваксина.
Направо не съм на себе си от притеснение, имайки в предвид, че педиатъра прегледа детето пред ваксината.Има ли място за притеснение.
« Последна редакция: Юли 03, 2008, 10:21:26 am от flying »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #439 -: Юли 03, 2008, 10:24:37 am »
Не е от ваксината това.
Може би или детето се разболява, или просто от високата температура в стаята нослето е непроходимо.
И двете неща нямат връзка с ваксината, нито я компрометират каквото и лечение да се наложи.

Защо не попитате педиатъра си за тези неща?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.