0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #340 -: Юни 19, 2008, 17:31:24 pm »
Добър ден докторе
Няколко пъти чета в мненията Ви, че при рефлукс препоръчвате разреждане на храненията. Моята дъщеря е на близо 5 месеца, но все още яде през 3 часа, 7 пъти в денонощието. Между храненията повръща два, три пъти, но основно когато я вземем на ръце или я присвием. Как мислите повръщането от честото хранене ли е или ще го израсте. Изцяло на кърма е.
Благодаря
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #341 -: Юни 19, 2008, 19:22:39 pm »
Привет докторе......Искам да ви запитам за белега ни от ваксината БЦЖ на рамото....Бях ви казала че един два пъти беше загнояло и се пукаше и минаваше......Но пак започна същото нещо.....Загноява леко,за ден два се пука.....Около седмица няма нищо и после пак същото......Вече не броя колко пъти станаха......Защо се получава така и опасно ли е.....какво да предприема...Педиатъра ни каза само че никога повече през живота му няма да му се поставя такава ваксина и да не се притеснявам....Обаче ми се иска да чуя и вашето мнение.... :oops:

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #342 -: Юни 19, 2008, 20:44:14 pm »
Добър ден докторе
Няколко пъти чета в мненията Ви, че при рефлукс препоръчвате разреждане на храненията. Моята дъщеря е на близо 5 месеца, но все още яде през 3 часа, 7 пъти в денонощието. Между храненията повръща два, три пъти, но основно когато я вземем на ръце или я присвием. Как мислите повръщането от честото хранене ли е или ще го израсте. Изцяло на кърма е.
Благодаря
Честото хранене е един фактор във верига събития.
Добре е с израстването храненията да се разреждат. Ако е възможно.
За изключително кърмените деца е въпрос на възможност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #343 -: Юни 19, 2008, 20:46:53 pm »
Привет докторе......Искам да ви запитам за белега ни от ваксината БЦЖ на рамото....Бях ви казала че един два пъти беше загнояло и се пукаше и минаваше......Но пак започна същото нещо.....Загноява леко,за ден два се пука.....Около седмица няма нищо и после пак същото......Вече не броя колко пъти станаха......Защо се получава така и опасно ли е.....какво да предприема...Педиатъра ни каза само че никога повече през живота му няма да му се поставя такава ваксина и да не се притеснявам....Обаче ми се иска да чуя и вашето мнение.... :oops:
Не мокрете при къпане.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #344 -: Юни 19, 2008, 23:01:59 pm »
Добър вечер, Бърди и добре завърнал се!

След трикратното посиняване на пръстите на ръцете, устата и брадичката на Боян направихме две консултации с кардиолог, снимка на бял дроб, две консултации с гастроентеролог и алерголог, изследване за ГЕР и една консултация с невролог.
Кардиолозите не откриха проблем, от снимката на белия дроб се видя увеличен тимус, невроложката каза, че е добре с изключение на изкарания рахит  :lol:
Заключението от снимката е ГЕР ІІ-ІІІта степен и сега детето пие прахчета: зантаз 2*1 и мотилиум 3*1, трябва да ги пие месец, значи остават още две седмици. Детето не повръща. Обяснението е, че храната се връща по хранопровода, но не се излива в устата, това затруднява дишането и за това се получава посиняване.
До тук добре, обаче гастроентероложката е и алерголог. Като отидохме Боян все още беше с онези петна, които излязоха когато въведох карфиола, не знам дали беше просто съвпадение. Още при първата ни среща тя ми каза да сменя млякото на детето с Фризо ХА и да захранвам по "алгоритъма за атопичен дерматит", както и да му давам Зиртек до навършване на една годинка и да отложим ваксините пак до тогава. Аз не я послушах, но при следващата ни консултация отстъпих, но се разбрахме Зиртека да го давам докато му минат петната по гърдите + още 10 дни. При възможност да отида и да изследвам детето при другаря Мустаков още сега. Каза първите меса, които вкарвам да са пуешко и заешко, пилешкото след годинката. Никакви млечни продукти, без банан и май това беше.
Сега за детето - след онези три пъти посиняване не е ималоосвен в кошмарите ми. Вчера и днес имаше малко връщане на храна, но беше наистина малко. Гърдичките почти се изчистиха, но едно петно остана - зачервява се, избледнява, пак се зачервява и така. Струва ми се, че ако е топло се зачервява повече, не знам дали може да има такава връзка. Кожата на самото телце - гръбчето, коремчето, кръста и изключително суха, въпреки че след баня мажа с Адерма екзомега. Къпя всяка вечер със сапун Адерма, ако има някакво значение.
Детето яде : картоф, ориз, морков, тиква, тиквичка, броколи и от няколко дни пуешко
ябълка, круша и синя слива, елда. От две седмици не кърмя окончателно. На четирикратно хранене е: 8,30/9 - 210АМ, 12,30/13 - 250 или малко повече зеленчуково пюре, вече през ден редувам с пуешко или без, 16/16,30 - каша или шейк - 50/50 АМ с плодово пюре и 20,30/21 - 270 АМ
Новото мляко е Фризо ХА преди това беше на Хумана, Зиртек от два дни не съм давала.
Ако си спомняте при Боян проблемно беше лицето, сега то е 6 точки, и се влошаваше, ако консумирам прясно или кисело мляко и след това кърмя.
От тук на сетне, какво не знам  :?

Ужасно дълъг пост стана, горе-долу всичко за детето Ви разказох. Сигурно е много досадно, но тук във Варна специалистите, колкото и странно да звучи, пращат родителите да "отварят интернета и там да четат" или пък да търсят орехова шума  :? Алтернатива на лекари нямам, значи освен да слушам нямам друг избор  :?

Много Ви благодаря за отделеното време!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #345 -: Юни 21, 2008, 14:51:59 pm »
Здравейте, докторе! Да се отчета:
Посявката на изпражнение е отрицателна. Нещата се нормализираха.
Да ви питам  друго нещо - от време на време /досега може би пет-шест пъти общо/ Вики "обръща" очи - под това разбирам че извърта поглед на горе, така че в отворено положение се вижда само склерата. В това време е контактен, защото като го викнеш по име, си връща нормалния поглед и те поглежда.
Възможно ли е това да го прави за да изрази емоционално състояние или е индикация за проблем?
Благодаря предварително.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #346 -: Юни 21, 2008, 15:27:02 pm »
Здравейте отново. Искам да ви питам при какъв специалист трябва да заведа Дарина за крачетата. Става дума за следното, от извесно време забелязах, че лявото е по-дебело от дясното. От коляното нагоре разликата не е стряскаща, но и не е незабележима(ако мога да се изразя така),(на 2 и 4 месеца си направихме контролните прегледипри ортопеда и всичко беше наред). Ходихме пак, гледаше я отново на ехограв не откри проблем в костите, с добре развита мускулатура каза, че всичко е наред. Гледаше по-пълничкото краче. Днес ми хрумна мисълта да не би да е проблема в по-слабичкото. Не знам какво да правя. Според ортопеда няма място за притеснение, но трябва да има причина все пак за тая разлика. Ако можете да ме насочите към специалист за второ мнение или да ми кажете на какво може да се дължи ще съм ви благодарна. А инъче крачетата са еднакви на дължина, движи ги еднакво въобще на пръв поглед няма причина за тревога. Благодаря предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #347 -: Юни 21, 2008, 20:39:02 pm »
Здравейте, докторе! Да се отчета:
Посявката на изпражнение е отрицателна. Нещата се нормализираха.
Да ви питам  друго нещо - от време на време /досега може би пет-шест пъти общо/ Вики "обръща" очи - под това разбирам че извърта поглед на горе, така че в отворено положение се вижда само склерата. В това време е контактен, защото като го викнеш по име, си връща нормалния поглед и те поглежда.
Възможно ли е това да го прави за да изрази емоционално състояние или е индикация за проблем?
Благодаря предварително.
Това се среща при малки деца. Но след година трябва да спре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #348 -: Юни 21, 2008, 20:39:40 pm »
Здравейте отново. Искам да ви питам при какъв специалист трябва да заведа Дарина за крачетата. Става дума за следното, от извесно време забелязах, че лявото е по-дебело от дясното. От коляното нагоре разликата не е стряскаща, но и не е незабележима(ако мога да се изразя така),(на 2 и 4 месеца си направихме контролните прегледипри ортопеда и всичко беше наред). Ходихме пак, гледаше я отново на ехограв не откри проблем в костите, с добре развита мускулатура каза, че всичко е наред. Гледаше по-пълничкото краче. Днес ми хрумна мисълта да не би да е проблема в по-слабичкото. Не знам какво да правя. Според ортопеда няма място за притеснение, но трябва да има причина все пак за тая разлика. Ако можете да ме насочите към специалист за второ мнение или да ми кажете на какво може да се дължи ще съм ви благодарна. А инъче крачетата са еднакви на дължина, движи ги еднакво въобще на пръв поглед няма причина за тревога. Благодаря предварително.
Измерете диаметъра на различни нива симетрично.
Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #349 -: Юни 21, 2008, 20:40:31 pm »
@коки
Прочетох.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #350 -: Юни 23, 2008, 11:01:55 am »
Има разлика около 1см. Измерихме на две места над колената. Под тях няма разлика до стапалата всичко е еднакво.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #351 -: Юни 23, 2008, 11:13:56 am »
"...Има разлика около 1см."
->На ниво? над колената?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #352 -: Юни 23, 2008, 11:54:51 am »
Над колената.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #353 -: Юни 23, 2008, 12:20:29 pm »
Ако неврологично детето е съобразно възрастовите норми, това не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #354 -: Юни 23, 2008, 12:33:01 pm »
Да абсолютно всичко е наред. Активност, движения в различни посоки и т.н. всичко е наред. Значи да не се тревожа. Благодаря. :)

П.С. Ако разликата се увиличи ще пиша пак.
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 12:35:02 pm от naha »
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #355 -: Юни 23, 2008, 14:41:00 pm »
Здравейте, доктор Бърди, ние имаме очна инфекция, която се появява неколкократно и слиза в гърлото. Нещата се развиха така - зелени гурелчета в очите, заедно с почервеняване на окото - започва от лявото и после отива и при дясното - лечение 7 дни с капки Тобрекс, междувременно се появява кашлица и слагаме капките и в носа. След това всичко отшумява, спираме капките и след 3 дни отново се появява по същия начин - лечение 4 дни капки тобрекс и 3 дни кремче тобрекс, плюс капки в носа от 3-я ден, отново 3 дни след спиране на тобрекс-а всичко е наред и отново се появява. Сега лекуваме 5-ти ден с кремче тобрекс и отново капки в носа, понеже от събота започна кашлицата и зачервено гърло. Според педиатърката ни е запушени слъзни каналчета. В събота очите бяха много зачервени, след което изтекога много големи сълзи първо от лявото, после от дясното око, от тогава обаче сълзи няма. Педиатърката препоръча да спрем кремчето и да оставим само капките в носа, ако се повтори, щяла да смени кремчето и ако и така не стане, евентуално да ни прати за отпушване на каналите със сонда. Интересува ме, това ли е правилното лечение и мога ли да направя нещо друго за тези каналчета. Благодаря.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #356 -: Юни 23, 2008, 15:55:54 pm »
Здравейте докторе,на 16 юли правим 1 год. и кога трябва да сложим Преванар?Август предстои ваксина за хепатит.Тя ще попречи ли?Благодаря Ви предварително!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #357 -: Юни 23, 2008, 18:38:37 pm »
Привет д-ре,
Рових и четох, прочетох от Вас това: Церукал-Метоклопрамид! Въпрос - ако не даваме цитрати, това подходящо ли е при повръщане, породено неизвестно от какво или това се прилага при специални показания. Предстои ни пътуване и попълвам аптечката. Прдиатърката ни препоръча Ентерол за диария, но аз взех Хидрасек, но за повръщането не съм сигурна, та като се рових стигнах до Церукал-а?

Благодаря!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #358 -: Юни 24, 2008, 11:38:36 am »
Здравейте, доктор Бърди, ние имаме очна инфекция, която се появява неколкократно и слиза в гърлото. Нещата се развиха така - зелени гурелчета в очите, заедно с почервеняване на окото - започва от лявото и после отива и при дясното - лечение 7 дни с капки Тобрекс, междувременно се появява кашлица и слагаме капките и в носа. След това всичко отшумява, спираме капките и след 3 дни отново се появява по същия начин - лечение 4 дни капки тобрекс и 3 дни кремче тобрекс, плюс капки в носа от 3-я ден, отново 3 дни след спиране на тобрекс-а всичко е наред и отново се появява. Сега лекуваме 5-ти ден с кремче тобрекс и отново капки в носа, понеже от събота започна кашлицата и зачервено гърло. Според педиатърката ни е запушени слъзни каналчета. В събота очите бяха много зачервени, след което изтекога много големи сълзи първо от лявото, после от дясното око, от тогава обаче сълзи няма. Педиатърката препоръча да спрем кремчето и да оставим само капките в носа, ако се повтори, щяла да смени кремчето и ако и така не стане, евентуално да ни прати за отпушване на каналите със сонда. Интересува ме, това ли е правилното лечение и мога ли да направя нещо друго за тези каналчета. Благодаря.

За детето на 5м възраст ли става въпрос?
НЕ СЕ сондират слъзни каналчета до 12м възраст освен по много редки показания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie- деца от 0 до 12 месеца (4 част)
« Отговор #359 -: Юни 24, 2008, 11:40:19 am »
Здравейте докторе,на 16 юли правим 1 год. и кога трябва да сложим Преванар?Август предстои ваксина за хепатит.Тя ще попречи ли?Благодаря Ви предварително!
Веднага може да поставите "Превенар".
Две дози през минимум 2месеца.
Каква ваксина за хепатит? тип А, или?
Хеп Б ваксината до 7-8 месечна възраст би трябвало да е направена... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.