0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Alex

Едно питане
« -: Декември 06, 2004, 09:09:21 am »
Мили момичета,

Искам да Ви попитам как стои въпросът със секса по време на първите три месеца от бременността? :oops: Много ми е неудобно, но мисля, че това е доста важен въпрос. Как се отразява изживяването на оргазъм през този период върху бебчо? Не допускам мъжа си до себе си, защото ме е страх да не навредим на мъничето и незнам какво да правя. Съпругът ми проявява разбиране, но аз искам да знам точно как да се отнеса по този въпрос.

Благодаря ви предварително!
*

    Alex

И ще нещо
« Отговор #1 -: Декември 06, 2004, 10:23:08 am »
Забравих да попитам още нещо, което ме смущава.
Имам един мъдрец, от който е останал само корен и се притеснявам, че няма да може да издържи още месец - два без да ме заболи и ще се наложи да го вадя. Как се постъпва в такива ситуации? Зная, че през първите три месеца са нежелателни всякакви лекарства, да не говорим за упойки.

Благодаря още веднъж.
Едно питане
« Отговор #2 -: Декември 06, 2004, 10:36:55 am »
Чувала съм, че от един развален зъб инфекцията може да стигне до плода. Така че посъветвай се със зъболекар /може само да ти го излекуват корена/и ако ще ти прилагат някакво лечение или упойка се посъветвай и с лекаря, който ти следи бременността. Това бих те посъветвала аз.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Alex

Ами първият ми въпрос...
« Отговор #3 -: Декември 06, 2004, 11:30:22 am »
Може би много бързам, но никой още не ми е казал нищо по първия ми въпрос... :(
*
не знам дали съм права
« Отговор #4 -: Декември 06, 2004, 13:02:24 pm »
Не съм сигурна дали съм права, може би някои ще ме оборят, но това, което съм чувала е, че оргазма предизвиква контракции на влагалището, а оттам и на матката.
Аз лично бих се въздържала от контакти, но това си е мое мнение. Не искам да го налагам.
Едно питане
« Отговор #5 -: Декември 06, 2004, 13:10:46 pm »
По повод първият ти въпрос, всичко което съм чувала и съм чела е че през цялата бременност секса не вреди на бебето /може би стига да не е много груб/.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Едно питане
« Отговор #6 -: Декември 06, 2004, 18:06:25 pm »
Алекс, я виж тук - Секс по време на бременност. Но си питай и гинеколога, де. :)

За зъба - подкрепям това, което ти е казала Василена, тичай на стоматолог. :D


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Alex

Blagodarja!
« Отговор #7 -: Декември 07, 2004, 09:05:55 am »
Много Ви благодаря, момичета!
Толкова сте мили...
 :blowingdust2:
Едно питане
« Отговор #8 -: Януари 07, 2005, 09:32:31 am »
Пиша ти итук - ако бременността е нормална без проблеми, няма защо да се притесняваш. Все пак първите месеци не го давайте много хард.
Матей - 1.04.2006 г
Едно питане
« Отговор #9 -: Януари 19, 2005, 15:29:56 pm »
Много зависи от бременността, ако е рискова (дано не е !), трябва да се внимава.
*
Едно питане
« Отговор #10 -: Януари 19, 2005, 16:01:28 pm »
На мен ми казаха ,4е първите три месеца секс не трябва да се прави.
Едно питане
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2005, 11:28:07 am »
Аз много трудно забременях/след 4 год./ и ми забраниха до 12 г с. Е, има и алтернативни начини :D . Сега съм в 28 г.с. и си го правим когато ни е кеф...не съм имала оплаквания....Разбира се,таткото е внимателен :wink:
*

    клеми

Едно питане
« Отговор #12 -: Февруари 08, 2005, 16:54:29 pm »
За секса-ако бременността не е рискова-нищо не ви пречи да си продължите с него,когато ви се иска :D
За зъба-нпременно на стоматолог и не забравяш да кажеш,че си бременна-има специални упойки за бременни,маар че на мен майка ми е стоматолог и като се наложи да ми сложи упойка ми каза да си гледам работата и ми сложи за небременни :D Обяснението беше,че количеството е толкова малко,че въобще не стига до бебето,слава богу не съм имала проблеми от упойката,бебата май не разбра,че на мама са и правили зъбче!
Успех!
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
Едно питане
« Отговор #13 -: Февруари 08, 2005, 19:34:12 pm »
Цитат на: bg_paint
Аз много трудно забременях/след 4 год./ и ми забраниха до 12 г с. Е, има и алтернативни начини :D . :wink:



Тая фраза заслужава внимание.

Жената спокойна и един сръдльо по-малко вкъщи.

Аз заставам зад идеята доктора да си каже тежката дума.