0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #20 -: Април 25, 2008, 05:42:51 am »
umianka, привет! И аз се радвам, че писа! Не разбирам какво става напоследък, засега изчакваме, какво - и аз не знам точно. Не искам да критикувам нито да съдя никой от лекарите тук, но колкото пъти съм отишла за преглед или консултация, гледат да ме върнат. Не предприемат нещо, освен ако изрично не го изискаш!  И аз гледам какво правят в България (благодарение на съфорумките и съфорумците,   :grouphug:  обичам ви!!!   :bighug: ), и изисквам да ми направят конкретното изследване.    Та понеже направих почти всичко свързано с мен, дойде ред на спермограмата, и оттам изскочиха резИлтатитеее.   :balk_122:  Та сега проучвам какво да искам от доктора, понеже гинеколога видя спермограмата, но не ни насочи към уролог, нито към андролог. Каза само, че нищо не може да се направи (!), което ни потресе. Та сега трескаво чета и "се готвя" за следващата стъпка. Да видим ще има ли промяна и надежда. На вас препоръчаха ли ви нещо, и въобще как виждат намесата на медицината в подкрепа на общата кауза?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #21 -: Април 26, 2008, 15:52:19 pm »
Ла Бамба, винаги можеда се направи нещо. Не чакайте някой да ви препоръча преглед при андролог. Самоназначете си го :D Ако не си се ориентирала към някой, питай. Ще помагам с каквото мога. А ако не си доволна от отношението на лекаря си, сменяй го. Трябва да му вярваш. Важно е за успеха. :D

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #22 -: Април 26, 2008, 21:56:35 pm »
Zlatukla, за жалост тук където сме всичко тръгва от личния лекар. Не можеш да идеш на частно, защото всеки те пита за направление! Ужасно е! А лятото като си дойдем, естествено че ще си самоназначим. Въпроса обаче е да не губим време дотогава.
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #23 -: Април 26, 2008, 22:03:01 pm »
към Zlatulka: имаш ли представа към кой лекар да се обърнем в Бургас? Чета че във Варна и Плевен са по-големите центрове по стерилитет. Благодаря ти!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #24 -: Април 26, 2008, 22:11:09 pm »
Ами доколкото знам момичетата от Бургас ходят в София или Варна и Плевен. В Бургас май нещата не са добре. А ти в клиника по стерилитет ли ходиш или на гинеколог и личен лекар само? Щото ми звучи несериознао да не са ви насочили към специалисти. 8O

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #25 -: Април 27, 2008, 20:03:41 pm »
Ох, как да кажа! Малко сложно се получава, ще опитам да обясня. Първо смених личния лекар, бившият лекар просто изчака да изгубя бебето без да вземе каквито и да е мерки. Както и да е, смених го, намерих български лекар. (Не сме в БГ). Тои ме насочи към клиника по "прегнанси лос". Там ходя в две отделения. Ендокринологът се опита да ми каже, че няма такова нещо като вторично безплодие - или имаш деца и продължаваш да имаш, или въобще нямаш... Много тъжно, но ... факт! Отделно контролно ме следи гинекологът, който ми направи кюртажа, но според него на спермограмата не може да се повлияе отвън. Сега ми остава да помоля в другото отделение, където засега са сериозни, дано това се окаже "мястото". Но за там мога да се вредя само веднъж месечно, и на 1.05 ще ми правят биопсия, ще опитам да поговоря с лекарката и да чуя и нейното мнение.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #26 -: Април 28, 2008, 11:50:35 am »
Да, пробвай да чуеш и друго мнение. Явно не само у нас има места, на които ти казват "успокой се и ще стане.." Дано скоро попаднете на правилното място. Успех!

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #27 -: Април 29, 2008, 01:08:02 am »
За пореден път пробвам да го пратя, и все се скапва нета. Стискай ми палци! И кураж на теб!  :P
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #28 -: Април 29, 2008, 13:56:04 pm »
За пореден път пробвам да го пратя, и все се скапва нета. Стискай ми палци! И кураж на теб!  :P
Ще стискам :D