0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Моля,вижте и нашата спермограма
« -: Април 17, 2008, 15:12:31 pm »
Здравейте,чак на 13.май ще ходя при моята лекарка,понеже чакам цикъл и ще изследвам хормони,а до тогава май ще откача от чакане,за това ви моля вижте нашата спермограма и си кажете мнението,какъв шанс имаме за бебе,в смисъл възможно ли е по естествен начин да забременея,или инсиминация или какво?Ено и спермограмата - Въздържание 4 дни,Обем-1.3мл.,РН-7.6,Вискозитет-нормален на 30 мин.,Сперматозоидна концентрация-6 млн./мл.,Брой нормокинетични сперматозоиди-3 780 000/мл.,Общ брой нормокинетични сперматозоиди-4 914 000/мл.,Сперматозоиди с нормокинеза-63%,с хипокинеза-5%,с акинеза-32%,левкоцити на поле 5-6 при увеличение 400х,заключение-олигоастенозооспермия II-III степен.Изписан му е Ел-карнитин за 3 мес. и пие мултивитамини с минерали.На 36 год.е,аз съм на 32год., 7 год.стерилитет,това ни е 4-ти лекар и сме започнали всичко отначало,моля кажете ми какъв шанс имаме.При мен има проходимост на тръбите и овулация.Май малко се поувлякох,но искам да нахвърля всичко и се надявам да ми дадете отговор.Благодаря.Забравих да кажа,че и двамата сме непушачи,от както пие лекарства не пие алкохол дори и бирата спря.
« Последна редакция: Април 17, 2008, 15:16:31 pm от marina75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #1 -: Април 17, 2008, 16:22:06 pm »
Здравей Марина,
Спермограмата не е добра, това и за вас е ясно,много добре разбирам притесненията ти.Важно е къде сте я правили, при наличие на проблем при мъжа е добре да се направи разширена спермограма в клиника , която се занимава с репродоктивни проблеми.Колкото до тово дали може да забременееш спонтанно -можеш но при положение,че е налице 7 год.
стерилитет няма какво да изчаквате, обърнете се към специализирана клиника, тук във   форума можеш да разбереш кои са най-добрите.
Успех!
п.с.
Помоли Мели за коментар на спермограмата     
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #2 -: Април 17, 2008, 16:31:09 pm »
Благодаря ти за бързия отговор,на Мели писах,но все още нямам отговор,ние сме от Варна и сега ни насочиха към Майчин дом,спермограмата е правена при д-р Сариев,а аз съм при Капка Атанасова,за сега събираме все още изследвания и ще видим какво ще каже тя другия месец,но все пак ти благодаря,малко или много има надежда според думите ти,и това е някакво успокоение за мен.Още веднъж ти благодаря и искренно ти желая УСПЕХ.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #3 -: Април 17, 2008, 16:55:58 pm »
Мила марина, погледни закованите теми в "Стерилитет при мъжа" и прочети референтни стойности на спермален анализ. Доста от показателите ви са под норма, а и нямате оценка за морфологията, която също е важна.
По повод на спонтанното забременяване.. Доскоро под аватара ми стоеше крилатата фраза: Не вярвай в чудеса. Разчитай на тях."  :D Погледни сега какво пише. :D Не мисля, че след 7 години репродуктивни проблеми трябва да разчитате само на чудо. Добре сте се насочили към специалисти. Порови се малко из форума. Тук има доста момичета от Варна, които биха могли да ти бъдат полезни. Успех. :D

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #4 -: Април 17, 2008, 20:55:10 pm »
marina75, при нас резултатите от спермограмата също говорят за  тази диагноза и ни казаха, че в момента, в момента подчертавам не можело да стане спонтанно.Лечение за 3 месеца, и после ще мислим, но ни включиха и тристен 500 мг. по 2т дн. и Витамин  400мг. дн.
Трябва да се консултирате със специалист, за да се види каква може да е причината.
Дано да се включат и момичета с повече информация.Поразгледай форума и библиотеката, има доста инфо. :crossfingers:
« Последна редакция: Април 17, 2008, 20:56:59 pm от _Elfita_ »
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #5 -: Април 18, 2008, 02:43:22 am »
Здравейте и от мен! Току-що получихме и нашите резултати! Изглежда имаме проблем! Точно там, където не очаквахме! Ето какво чета в изследването:

Volume - 5
Viskosity +2
Motility - 70%
Kinetics - good
Sperm count - 34 (nad 20)
Sperm MORPHOLOGY:
Normal forms - 4 (pri ref. 14 i nagore)
Abnormal forms - 96 (ref. pod 86)
Semen interpretation - increased abnormal forms

Извинявам се на модераторите за английския текст, но не знам кои са българските еквиваленти на тези понятия.

Бихте ли споделили мнението си? Много ми е притеснено, още повече след като получавам тези абсолютно неочаквани резултати! Ние имаме дете на 7, сега искаме да се пробваме за второ, но ... не знам какви са ни шансовете с тези резултати!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #6 -: Април 18, 2008, 09:51:48 am »
la bamba, нямате ли данни за концентрацията на сперматозоидите в милилитър и обща? Иначе, да, морфологияа ви не е никак добра. Направете консултация с андролог за да се установи причината за влошените показатели. А това, че вече имате детенце, значи само, че преди 7 години нещата при съпруга ти са били по-добре.  :D Не се паникьосвайте предварително. Консултирайте се със специалист.

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #7 -: Април 18, 2008, 10:04:50 am »
Zlatulka, концентрацията е 34. (Strict Kruger Classification, WHO 1999). Нямам представа дали е обща или в мл. Обаче, през ноември направих спонтанен аборт, в четвъртия месец, и генетичнияt анализ на бебенцето показа, че няма отклонения. Много неприятна новина, още не знам как да реагирам. Дали да не повторим спермограмата преди среща с надролог?! Ох, не знам!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #8 -: Април 18, 2008, 14:04:23 pm »
Мила марина, погледни закованите теми в "Стерилитет при мъжа" и прочети референтни стойности на спермален анализ. Доста от показателите ви са под норма, а и нямате оценка за морфологията, която също е важна.
По повод на спонтанното забременяване.. Доскоро под аватара ми стоеше крилатата фраза: Не вярвай в чудеса. Разчитай на тях."  :D Погледни сега какво пише. :D Не мисля, че след 7 години репродуктивни проблеми трябва да разчитате само на чудо. Добре сте се насочили към специалисти. Порови се малко из форума. Тук има доста момичета от Варна, които биха могли да ти бъдат полезни. Успех. :D
Здравей,Златулка,имаш право за чудесата аз също вече не вярвам в тях,но за 7 год.май губя вяра и в лекарите,дълга история е,но последния път беше юни 2006г.,когато решихме пак да ходим по лекари и се случиха двама приятели доктори единият ни изпраща при другия и двамата бяха на две напълно различни мнения-док.1-на мъжът ми му трябват стимуланти и всичко ще се оправи,като тогава спермограмата беше с 67млн./мл.,а подвижността беше по-малка,вече цифри не помня,и док.2-набуха мен с Прегнил и незнам още какво беше,като според него няма проблем в съпруга ми и така до мес.12.2006,когато беше сигурно според него,че ще стане уж всичко вървеше по ноти,фуликомерия,инжекции,секс по схема и т.н. и хоп пак ми дойде,тогава прекратихме всичко,но като цяла год.вече чакаме на чудо или на Господ да ни помогне и решихме както ти казваш сами да си помогнем и пак всичко отначало,пък дано този път има успешен край,и да си имаме бебче.Извинявай,че те занимавам с моите кахъри,но някакси те почуствах близка и ми се искаше да споделя болката си.С мъжа ми си говорим,но на него му е много тежко и гледам да не му говоря често за това.УСПЕХ ти желая,Миличка,и дано изгрее и твоето слънчице скоро.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #9 -: Април 18, 2008, 18:05:51 pm »
Марина, какво да ти кажа.. сама знаеш, че пътят по който сме тръгнали е меко казано трънлив. :( Само от нас зависи дали ще се предадем или ще се борим. И под борба имам предвид какъвто и да било начин да се сдобием с рожба. Аз още от началото знам, че ще имам детенце, независимо как е заченато и от кого. Знам, че ако не се получи чрез ИКСИ, ще си осиновим, но дете ще имаме. :D Мисля, че екипът, към който сте се насочили е добър. Пробвайте пък то ще си покаже. :D Важното е да сме последователни в действията си.
Малко поотклонихме темата, но за добавките ще споделя с теб, че са важни, въпреки, че в повечето случаи лекарите не възлагат големи шансове на тях. Но я си помисли какви ли не други "дивотии" от народната медицина пробват някои от нас.. така че си струва да се пробва и с антиоксиданти, витамини и билки. Но морфологията по принцип много малко се повличва. Така че май пътят ви ще е като нашия- чрез ИКСИ- към бебе  :D
Ла бамба, съжалявам за това, което сте преживели.. :( Вие със съпруга ти правили ли сте си генетични и/или имунологични изследвания? Явно не си в България. Потърси помощ от специалист по репродуктивна медицина. И не се отчайвай, нали?  :D След всеки дъжд, изгрява слънце, колкото и да ни е облачно в душата докато вали..
« Последна редакция: Април 18, 2008, 18:09:20 pm от Zlatulka »

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #10 -: Април 18, 2008, 18:12:56 pm »
marina 75,(надявам се да не ми се сърдиш за влизането и поста ми в темата ти) Zlatulka, кураж на двете ви! Наистина не е лек пътя, по който поемаме, но ... понякога човек има възходи и падения! Дано имаме сили да издържим и продължаваме напред! Прегръщам ви силно!  :bighug: :goodluck: :crossfingers:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #11 -: Април 18, 2008, 19:15:05 pm »
Успех и на теб,дано се осъществи мечтата ви,разбила се,че не ти се сърдя,радвам се ,че се включи,ако има нещо ново при теб сподели.Още веднъж УСПЕХ.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #12 -: Април 19, 2008, 03:55:33 am »
Ами новото е, че доктора каза, че тази спермограма отразява намаления шанс да забременея в най-скоро време. И не посочи някаква връзка между "абнормална форма" на сперматозоидите и абнормална информация, която те евентуално носят. Според мен, щом отчитат този показател, значи има връзка между двете, но защо той предпочете да ни каже горенаписаното, си остава загадка за мен.
Сега нямам готовността да продължа с опитите, някак много ми дойде, съвсем неочаквано беше всичко, като започнем от аборта, и ... множеството изследвания, сочещи че няма проблем, та до днес - съвсем неочакван обрат! Може би не ни е писано да имаме второ детенце, явно не съм дооценила чудото на зачатието навремето. Просто доскоро, на практика до сега, съм смятала децата за даденост, и че да имаш деца е въпрос само на желание. Е, научих този урок. Не знам обаче какво да правя занапред. Объркана съм, много!
Как е при вас?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #13 -: Април 19, 2008, 08:39:18 am »
Не се отчайвай,бори се.При нас е чакане мъжът ми си пие лекарствата и се надяваме на подобрение,но тежката си дума каква ще правим по-нататък е на док.на 13.05.-за тогава имам час и ще сме събрали вече изследванията,но не губим надежда даже тайничко се надявам да съм забременяла,но това е тайничко.Миличка,мъчно ми е за това,което си преживяла и преживяваш,но горе главата,имаш утеха -първото ви детенце,пък нали знаеш надеждата умира последна,нищо не е загубено,нали казват,че хубавите неща стават бавно,горе главата.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #14 -: Април 19, 2008, 11:10:10 am »
Ей, ла бамба, ще дърпам уши, да знаеш!  :balk_77: Какви са тия приказки? Ами аз какво да кажа след като ние сме с доста лоша спермограма. Да не се надявам изобщо да стана някога биологична майка ли? Я се поразрови малко във форума да видиш колко момичета са забременели след като са мислели, че това никога няма да им се случи.. Нали затова сме тук- защото сме силни и не се предаваме. Айде ще ви спестя емоциите, които изпитах, когато разбрах какво точно ни е дереджето. Мислех, че светът е свършил.. Ами момичетата, които пробват ин витро и не се получава? Мислиш, че се предават ли? Пак намират сили да се поотупат от емоциите и да продължат напред. Ето от тях трябва да се учим. Вие тепърва поемате по този път, така че няма място за отчаяние. И все пак поне едно детенце имате вече. Така че горе главата и ще успееш. :D
Айде стига съм ти се карала още от сутринта :lol:

*
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #15 -: Април 19, 2008, 15:37:41 pm »
Здравейте!Някой има ли представа дали д-р Сариев от Майчин дом прави разширени спермограми и ако да, след колко време излизат резултатите?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #16 -: Април 19, 2008, 15:58:09 pm »
Здравей,ние при него правихме,но не разширена,тел.на Майчин дом е 33-20-00,звънни и ги питай,много са любезни момичетата на регистратурата ще ти кажат,мисля,че и в събота работят.Надявам се да съм ти била полезна.Успех ти желая.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #17 -: Април 20, 2008, 03:36:38 am »
Zlatukla, Marina75, благодаря ви за подкрепата! Наистина я оценявам в този тежък за мен момент. Никога не съм обичала изненадите, и тази, последната, просто ме довърши! Явно ми предстои да науча много нови неща относно шансовете ни и възможностите пред нас при така създалото се положение. И това, че не сме в България ме влудява! Тук чакането е с месеци, подмятват те за следващия месец, че и по-натам, и не знам докога. Следващия ми преглед се очертава да е към 24-ти май! На вас правили ли са ви биопсия, на мен ми предстои в края на този месец. После чакане на резултати около 3-4 седмици, и ето ти лятото дошло, ще тръгнат по отпуски лекарите, който си има проблем - да чака! Не знам ще издържа ли психически на напрежението, мъжа ми уни доста и той, нямам идея как ще излезем от дупката!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #18 -: Април 20, 2008, 19:02:55 pm »
la bamba, на мен също ми е все още трудно да чакам. Все пак мисля, че се понаучих, че не може да разчиташ само на собствените си възможности, а понякога си зависим от другите. :D И тогава идва моментът, в който трябва да се научим на търпение.. Трудно е, но нямаме друг избор. :D
Междудругото не знам защо си мислиш, че тук се чака по-малко за специалист. :D Дори бих казала- напротив. За първичен преглед се чака почти година, а после- по месец да речем. :D

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #19 -: Април 24, 2008, 00:28:22 am »
La bamba казвам здравей на теб и на всички останали.До сега не съм писала но ми е приятно да ви чета.Моята история е подобна на твоята аз имам момиченце на 9 години аз съм на 34 вече.Бях на 29 когато започнахме опитите за второ детенце и вече 5 години никакъв резултат.След много изследвания и ходене по доктори се оказа вторичен мъжки стерилитет с отчайващи резултати от спермограмата.Последваха 2 неуспешни опита инвитро в София при един от най-добрите доктори но при мен нещо не се получава.Малко съм се отчаяла вече но смятам да опитам поне още един път.А дъщеря ми от 5 години не е спряла да ме пита защо всички си имат братчета и сестрички само тя си няма.Приятно ми беше да си пиша с вас.   
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #20 -: Април 25, 2008, 05:42:51 am »
umianka, привет! И аз се радвам, че писа! Не разбирам какво става напоследък, засега изчакваме, какво - и аз не знам точно. Не искам да критикувам нито да съдя никой от лекарите тук, но колкото пъти съм отишла за преглед или консултация, гледат да ме върнат. Не предприемат нещо, освен ако изрично не го изискаш!  И аз гледам какво правят в България (благодарение на съфорумките и съфорумците,   :grouphug:  обичам ви!!!   :bighug: ), и изисквам да ми направят конкретното изследване.    Та понеже направих почти всичко свързано с мен, дойде ред на спермограмата, и оттам изскочиха резИлтатитеее.   :balk_122:  Та сега проучвам какво да искам от доктора, понеже гинеколога видя спермограмата, но не ни насочи към уролог, нито към андролог. Каза само, че нищо не може да се направи (!), което ни потресе. Та сега трескаво чета и "се готвя" за следващата стъпка. Да видим ще има ли промяна и надежда. На вас препоръчаха ли ви нещо, и въобще как виждат намесата на медицината в подкрепа на общата кауза?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #21 -: Април 26, 2008, 15:52:19 pm »
Ла Бамба, винаги можеда се направи нещо. Не чакайте някой да ви препоръча преглед при андролог. Самоназначете си го :D Ако не си се ориентирала към някой, питай. Ще помагам с каквото мога. А ако не си доволна от отношението на лекаря си, сменяй го. Трябва да му вярваш. Важно е за успеха. :D

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #22 -: Април 26, 2008, 21:56:35 pm »
Zlatukla, за жалост тук където сме всичко тръгва от личния лекар. Не можеш да идеш на частно, защото всеки те пита за направление! Ужасно е! А лятото като си дойдем, естествено че ще си самоназначим. Въпроса обаче е да не губим време дотогава.
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #23 -: Април 26, 2008, 22:03:01 pm »
към Zlatulka: имаш ли представа към кой лекар да се обърнем в Бургас? Чета че във Варна и Плевен са по-големите центрове по стерилитет. Благодаря ти!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #24 -: Април 26, 2008, 22:11:09 pm »
Ами доколкото знам момичетата от Бургас ходят в София или Варна и Плевен. В Бургас май нещата не са добре. А ти в клиника по стерилитет ли ходиш или на гинеколог и личен лекар само? Щото ми звучи несериознао да не са ви насочили към специалисти. 8O

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #25 -: Април 27, 2008, 20:03:41 pm »
Ох, как да кажа! Малко сложно се получава, ще опитам да обясня. Първо смених личния лекар, бившият лекар просто изчака да изгубя бебето без да вземе каквито и да е мерки. Както и да е, смених го, намерих български лекар. (Не сме в БГ). Тои ме насочи към клиника по "прегнанси лос". Там ходя в две отделения. Ендокринологът се опита да ми каже, че няма такова нещо като вторично безплодие - или имаш деца и продължаваш да имаш, или въобще нямаш... Много тъжно, но ... факт! Отделно контролно ме следи гинекологът, който ми направи кюртажа, но според него на спермограмата не може да се повлияе отвън. Сега ми остава да помоля в другото отделение, където засега са сериозни, дано това се окаже "мястото". Но за там мога да се вредя само веднъж месечно, и на 1.05 ще ми правят биопсия, ще опитам да поговоря с лекарката и да чуя и нейното мнение.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #26 -: Април 28, 2008, 11:50:35 am »
Да, пробвай да чуеш и друго мнение. Явно не само у нас има места, на които ти казват "успокой се и ще стане.." Дано скоро попаднете на правилното място. Успех!

Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #27 -: Април 29, 2008, 01:08:02 am »
За пореден път пробвам да го пратя, и все се скапва нета. Стискай ми палци! И кураж на теб!  :P
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Моля,вижте и нашата спермограма
« Отговор #28 -: Април 29, 2008, 13:56:04 pm »
За пореден път пробвам да го пратя, и все се скапва нета. Стискай ми палци! И кураж на теб!  :P
Ще стискам :D