0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
брадавици и кокоши трън.
« -: Април 16, 2008, 12:11:58 pm »
Момичета, помагайте!
Имам много брадавици на левия крак и няколко кокоши трън на всичкото отгоре.Първо бяха само две брадавици преди няколко месеца, сега нещо са се активирали и никнат непрекъснато нови, вече са над десетина, ужас.Ходих на кожен лекар, каза ми да отида на лазерна терапия, но пък там решиха, че в момента са активирани и не е хубав да ги разчоплят, да пия isoprinisine поне два месеца и после да отида.
Но искаме да почваме процедура, не ни се чака толкова, пък гадинките продължават да излизат.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #1 -: Април 16, 2008, 14:56:44 pm »
Момичета, помагайте!
Имам много брадавици на левия крак и няколко кокоши трън на всичкото отгоре.Първо бяха само две брадавици преди няколко месеца, сега нещо са се активирали и никнат непрекъснато нови, вече са над десетина, ужас.Ходих на кожен лекар, каза ми да отида на лазерна терапия, но пък там решиха, че в момента са активирани и не е хубав да ги разчоплят, да пия isoprinisine поне два месеца и после да отида.
Но искаме да почваме процедура, не ни се чака толкова, пък гадинките продължават да излизат.

Имах 15 кокоши тръна на двата крака. Нищо не ми помогна.Накрая намерих кожен лекар, работещ с течен азот и решихме проблема веднага. Потърси и ти такъв. С азот се махат и брадавици. Всичко друго  е моткане и безрезултатно обикновенно.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #2 -: Април 26, 2008, 23:51:45 pm »
Потвърждавам за течния азот. Имах кокоши трън на пръста на ръката. То бяха, капки мехлеми, чудесии. С течния азот отидох веднъж и край.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #3 -: Април 27, 2008, 17:31:28 pm »
здравейте,
аз също имах доста брадавици по краката,
ходила съм на кожен лекар да ме мажи с азот поне 5-6 пъти, последния път така се престара че месец ходих с мехури , но брадавизите не изчезнаха, пробвах и други бабешки рецепти, но михлема който ми помогна е на Др. Scholl, цената му е около 9 лв.  http://www.scholl-footcare.com/uk/footcare/fixing_your_feet/corn.asp?PR=79&PP=/uk/footcare/fixing_your_feet/corn.asp&PPT=corn&TP=undefined
*
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #4 -: Май 04, 2008, 18:20:53 pm »
Силванченце, какво стана с кокошите тръни.Излекува ли ги?
*
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #5 -: Май 07, 2008, 10:42:43 am »
И брат ми преди няколко години имаше много брадавици по ръцете, само на един пръст имаше поне по 10. Но ходи на кожен и с азот му ги махнаха всичките, въпроса е да се уцели коя е първата и трябва много внимателно да се пипа, за да не ти изгори кожата. Но ефекта е поразителен.
 
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #6 -: Юни 06, 2008, 18:37:41 pm »
Здравейте, знам една рецепта, която на мен помогна да си махна кокошия трън от ръката.
И така!
Вземате една глава лук, която я почиствате и издълбавате кладенче от към коренчетата и го напълвате със сол. Поставяте го в една чаща така, че сока да се стича в нея(просто лукчето да се подпрена нея). С този сок който се е отделил мажете трънчето.
Става бавно, но е ефикасно.
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #7 -: Юни 23, 2008, 19:51:26 pm »
аз същоимам кокоши трън,чувала съм че трябва да се издълбае добре,колкото по навътре,толкова по добре и след това има специални лепенки за това,пробвал съм,но сега се е появило още по навътре,незнам какво да правя защото много боли когато го докосна,също така пробвала съм със лука но нищо,то си е там и навътре
*
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #8 -: Ноември 25, 2008, 10:42:17 am »
Момичета вземета за брадавици крем СКИНОРЕН - от аптеките около 18лв
Аз имах мното страшно много брадавици по лицето, година и половина ми гориха брадавиците с оцетна киселина и азот. Изчистих се, но периодично на три дни се мажа с този крем. Той се слага само вечер, по много малко само върху участаците с брадавици. Щипе, но по този начин пригаря и брадавичните образования! ЕФИКАСЕН Е!!!!!!
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #9 -: Август 28, 2011, 22:03:51 pm »
 :) темата е старичка, но ще споделя моят опит с един кокоши трън на крачето преди години, тръгнаха и аз по доктори,  8O на какви ли не ужасии се наслушах и разни рецепти - мажеш с вода, от която са пили кокошки; невен с мас и... /сори не го помня вече/ :oops:, в крайна сметка ми помогна нещо много просто - домат и аспирин. отрязва се парче домат /с ципата от едната страна/ поръсва се със счукан аспирин, поставя се и се връзва на кокошият трън да престои през нощта, така правих някъде 8-10 дена, една седмица след това беше паднало   :)

Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #10 -: Юли 08, 2012, 22:35:32 pm »
Аз ще ви разкажа една бабина дивотия.
При пълнолуние излизаш през нощта, заставаш с гръб към луната, намираш едно камъче и обикаляш с него около кокошия трън като три пъти повтаряш "Месечинке, месечинке, прибери си сестричките". Това е най - евтиния, но и най - глупавия начин да се пребориш с тези гадости. Това съм го чувала от циганка, а те ги разбират тея работи  :D На мен лично не ми помогна, сигурно нещо не съм направила както трябва  :(  :D :D :D Сега сериозно, може ли някоя от вас да ми каже дали е безопасно по време на бременност тази процедура с течния азот, че и мен ме мъчат две трънчета  :?
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #11 -: Юли 09, 2012, 13:01:02 pm »
За тръните не знам, но брадавиците по ръцете си излекувах за една седмица 8O като ги мажех сутрин и вечер с рицинов масло. Ходех си дълго време с многобройни брадавици по дланите и един ден една баба ме видя в автобуса и ми каза за рициновото масло. Помислих си - поредния безмислен лек, но реших да пробвам и още първите дни започнаха да се смаляват и накрая изчезнаха. Ако не беше тая баба нямаше да мога да си купя халка за сватбата, толкова беше зле положението.
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #12 -: Септември 04, 2012, 15:35:24 pm »
Има един Вартнер спрей за замразяване, но е скъпичък.
*
Re: брадавици и кокоши трън.
« Отговор #13 -: Септември 04, 2012, 20:25:30 pm »
Аз излекувах кокоши трън (мъжки беше) с листо от теснолист живовляк. Първо накиснах добре крака си във топла вода в която варих листа от тетра. После леко намачках листото от живовляка и го поставих върху кокошия трън, увих с бинт и така до сутринта. На другата вечер пак поставих крака в вода от тетра, разчовърках болното място и извадих коренчето... Много ефикасно се оказа...