0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #20 -: Април 16, 2008, 10:51:54 am »
Здравейте мамички. Аз още не смея да се прехвърля към вашата тема. Искам да ви попитам утре съм на лекар, ще ми бъде 36 ден от последната М. Мислите ли, че ще види точица. Иначе тестовете в събота и понеделник бяха с две наситени чертички.
Благодаря Ви и се надявам от утре да се прехвърля при Вас.
]
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #21 -: Април 16, 2008, 10:57:10 am »
Андреа добре дошла!
Ако ехографа е добър може и да се види плоден сак!
Успех утре и да пишеш след прегледа!
Ние вчера бяхме на втора фетална морфология-всичко с бебчо е наред.
Записваме се към синия отбор.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #22 -: Април 16, 2008, 11:11:26 am »
 :hello2: и от нас честита темичка много нови мами и много здрави бебоци да ни радват в новата темичка!!!Обичам ви всички и ви прегръщам  :bighug:


 :welcome: на Saule_Nova, Anika85,Poli,Andreaivano честито милички и лека бременност и здраво бебче на финала :D :bighug:
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #23 -: Април 16, 2008, 12:09:36 pm »
sany,никога не е излишна малко повече предпазливост.Ако се чувстваш добре,ходи...Но все пак не се претоварвай.При мен явно не е възможно да се почувствам нормална бременна жена.Да,наблюдава ме асистента на Стаменов-д-р Сигридов,нямам думи да изразя възхитата си и от него.
А относно американските книги за бременни и за бебета изпадам в лек шок.Примерно д-р Спок пише-"хубаво е бебетата да спят на бял шум.Можете да си го набавите със специален уред,който...и т.н.Другия вариант е да сложите вибратори на кошарата,така че бебето да има илюзията,че се вози"..После пък- "...няма значение дали АМ ще топло,или със стайна температура,или от хладилника :o...Та мисълта ми е дали да се доверяваме на тия чудати американски приумици.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #24 -: Април 16, 2008, 12:19:39 pm »
Теоха :hug2: да се пазиш еййй, малко остана....

 yahoo_17Късмет на всички!

Относно:

- Глейд Къртис и Джудит Шулър
Поръчах я по инернет , след като тук една Маминка я препоръча!
Вземете си я няма да съжалявате!
Аз чета всяка седмица и ми е много полезна.....
Съвети, ситуации...инересно и леко поднесени...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #25 -: Април 16, 2008, 12:42:28 pm »
Saule_Nova, Anika85, добре дошли при нас!
Andreaivano, стискам палци да видите малката точица!

Теоха, много да се пазиш, миличка!

mpia, добре дошла в синия отбор!

Мише, благодаря за съвета!
Непременно ще си  поръчам книгата.

В понеделник бях на лекар тук, в Бургас.
Бебо е добре, отговаря си на седмиците.
И риташе много, д-ра едва успя да го измери. :D
Аз продължавам да си пия Магнерота и да пазя леглото.

Хубав ден на всички!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #26 -: Април 16, 2008, 12:44:53 pm »
Добре дошли на всички нови бременелки

Andreaivano - успех утре на прегледа.

Mpia - честити ти сини, юнашки  пантовки :P
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #27 -: Април 16, 2008, 13:15:51 pm »
mpia честито ти момченце и добре дошла в синия отбор!!! :D
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #28 -: Април 16, 2008, 13:53:01 pm »
MALENA[/b  аз съм пила Стодал още първите месеци, няма проблеми за бебо.
Andreaivano добре дошла ! Успех утре и да се похвалиш след прегледа, а тест прави ли?
Мими, честити ти сини пантофки! Май пак изравнихте с розовия отбор :wink:

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #29 -: Април 16, 2008, 15:42:19 pm »
 :welcome3:На всички нови, бъдещи мамчета! :lol:

Mpia, честити сини пантофки и добре дошла в синия отбор! :lol: :lol:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #30 -: Април 16, 2008, 16:27:28 pm »
Здравейте! :D
Ето ме и мен след малко отсъствие, ще се реванширам :wink:

Теоха, радвам се, че вече си добре. Пази се много!
Mpia, честити ти сини пантофки! :D
Stelliana, какво стана с теб? Мина ли неразположението с гадене и повръщане? Дано вече си добре :crossfingers:

Честито на всички нови, бъдещи мами! Много красиви и безпроблемни месеци ви желая! :D

При мен нещата малко се пообъркаха, отново...Както всичко беше добре на шестия ден от приема на лекарствата прокървих отново...и то доста :( Отидох при Док, слава Богу с бебчо всичко е ок, но пак има отлепване... :( Каза да продължа с почивката и досегашните лекарства, но да включа и 3х1 Естрофем. Като прочетох листовката ми се изправи косата. За това лекарство пише, че не се приема по време на бременност и кърмене...Отделно влиза в група Х, която май е най-опасната за плода...Не можах да намеря много информация, ако някой го е пил и сподели опит за малко успокоение ще се радвам. Също на Док не му се харесаха много и изследванията ми на кръв и урина - каза след месец задължително повторение :( А и сега проблемите с болничните почнаха...уж си имах много време да избера лекар за ЖК, май се оказа, че съм позакъсняла. Както ме предупредихте д-р Владимиров може да ми издаде болничен за 7 дни, след това става сложно. Отделно личната не може да ми дава болнични с тая диагноза, понеже ми е дала направление за избор на гинеколог, който да следи бременността...Абе обърквация...Другия вариант беше болница :( Хич не ми хареса :D Сега малко отпуска и после пак болнични...ще видим докога ще я карам така - най-много докато ме уволнят :wink: :D :D :D
« Последна редакция: Април 16, 2008, 16:29:52 pm от elma »
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #31 -: Април 16, 2008, 16:47:27 pm »
Елма радвам се , че сте добре!
Щом имаш отпуска вземай и починай -болничните не ги мисли сега!
Листовките на лекарствата също не ги чети :wink:-то и за Аспирина пише че не се взема по време на бременност, но аз го пия вече 3 месеца.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #32 -: Април 16, 2008, 17:11:50 pm »
Честито нова темичка ,да се изпълни с много бъдещи мамчета и здрави бебоци.
Saule_Nova,Anika85 пожелавам ви леко бременеене.
Andreaivano късмет утре на прегледа!
mpia честито ти сини пантофки.
На мен 2 дни ми се гади и ми е лошо,лежа и си почивам и сега като се пооправих веднага залепнахна компа  :P
« Последна редакция: Април 16, 2008, 17:14:23 pm от ˙·٠٠·˙Poli˙·٠٠·˙ »

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #33 -: Април 16, 2008, 17:13:16 pm »
Eлма,съветвам те да се запишеш на ЖК и от там да си вадиш болнични.За една календарна година се дават 180 дни болнични-защо да не си ги ползваш.Особено като имаш проблемна бременност.Поне за това държавата да помогне.
Аз даже ги превиших,та сега ще се мотам по комисии ТЕЛК,защото съм си свръхпроблемна и нямам и отпуска.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #34 -: Април 16, 2008, 17:17:50 pm »
Добре дошли на новите бременелки!!!Няма да изреждам,за да не пропусна някой!Момичета желая ви лека и безпроблемна бременност!!!

Mpia честита синя радост!!!

Elma не се притеснявай за естроффема, аз също го пих след процедурата,освен това сега също пия лекарство което не се препоръчва за бременни, така че споко.Докторите си знаят работата!!!

Теоха пази се, още малко остана!!!
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #35 -: Април 16, 2008, 17:30:18 pm »
Elma, радвам се,че бебчо е добре.
Ти продължавай да се пазиш.
Запиши се на ЖК поне с болничните да нямаш проблеми.
А защо не ти харесаха изследванията на кръв и урина?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #36 -: Април 16, 2008, 17:40:42 pm »
mpia честити ти сини пантофки :D :D :D
Elma[ не се притеснявай за естрофема аз също го пих в началото,довери се на д-р Владимиров ,той не би направил нещо което ще ти навреди :D
пи лекарства и много почивка и лежане
(аз също първите 3 месеца ги прележах.....сега вече когато съм по-добре правя разходки,но непрекалявам......когато се влоша и отново пазя леглото......)
за болничен вземи си направление за гин ,и се запиши на ЖК ...от там ще ти вават постоянно болничен......ще минаваш през ЛКК,и ако не ти стигнат после отиваш на ТЕЛК как то ти писа Теоха
galli,радвам се че сте добре с младежа,  :D :D :Dот тук нататък чакаме само хубави новини

Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #37 -: Април 16, 2008, 18:11:17 pm »
Elma,не се притеснявай за естрофема, и аз го пиех след процедурата доста време.

Наистина,че пише, че не се препоръчва по време на бременност, но се довери на д-ра.
Радвам се, че си добре.

А наистина за болничните се запиши на ЖК и там ти издават без проблем. Аз съм в болнични  така от самото начало.
*
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #38 -: Април 16, 2008, 18:20:52 pm »
Честито на новодошлите момичета :)

Елма и аз пих естрофем, почти до края на третия месец, когато прокървих ми  увеличиха дозата, а после го спрях постепенно.
Re: Темата на бременните - 23 част!!!
« Отговор #39 -: Април 16, 2008, 18:25:33 pm »
Здравейте и от мен в новата темичка! :cheerleader:
 :welcome_1: на всички нови попълнения-момичета,желая ви спокойни и прекрасни  :cloud9:
mpia,честити сини гащички! :bori_002:
maia,добре дошла в розовия отбор! :bori_015:
teoxa,мила,пази се! :bighug: И аз съм много доволна от Д-р Сигридов,но ми е домъчняло за Д-р Персенска и мисля скоро да я посетя!
Желая на всички момичета в по-напреднала бременност само приятни емоции в подготовката по посрещането на дългоочакваните рожбички и най-прекрасните бебенца на финала!!! :balk_602: 
Аз сега изчаквам до края на седмицата да ми оправят нещата с осигуровките-така поне ми обещаха,пък ще видим...Като имам резултат,ще докладвам.
Иначе бебка рита все по-силно и много ме успокоява :kickgirl: Само че,когато рита надолу към мехура,малко се притеснявам ...