0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Спермограма с подобрение не мисля , че ще се получи за толкова кратък период от време.
 Показателите на спермограмата варират, но за този период от време ще получите принципно същите резултати.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Според мен Персенска ви е казала да направите втора спермограма за да сте сигурни, че не е повлияла някоя "случайна величина" на тези резултати. Ако се повтори картинката, значи това е положението при мъжа ти. Затова се и казва контролна спермограма. Иначе добре сте се насочили и към андролог. Най-важно е да се открие причината за влошените показатели и след това да се премине към адекватно лечение. Успех.

*
Правихме SDI тест, но още не са излезли резултатите, чета тук и направо ще ми се пръсне сърцето от мислене.А спермограмата ни е олигоастенотератозооспермия, доста зле.

Имате ли представа какво представлява, ако спермограмата е лоша, има ли шансове теста да е хубав.За икси предполагам, че има значение какви са резултатите.
Доколкото разбирам, при самата процедура сперматозоидите се избират по външен вид, няма ли начин да се избере такъв с хубаво днк, дори да е скъпо изследване, да се направи нещо.

И това, което много ме интересува, дори да се инжектира такъв с лошо днк, стига ли се до развиване на ембрион, предполагам и, че не се стига до трансфер на такъв, не знам всъщност, как стоят нещата.

ние сме с олиго + лека астено + лека терато зооспермии и днес излезе резултата от SDI теста - 10%, крюгер - 12
Днеска всехме иследванията на мъжа ми,спермограма,ще може ли някой да ми каже какви са и дали има повод за притеснение:

1.ПЕРИОД НА ВЪЗДЪРЖАНЕ - 4 дни
2.ОБЕМ СПЕРМА,ТЕЧНОСТ - 5,5 мл
3.ВРЕМЕ НА ВТЕЧНЯВАНЕ - след 150 мин.
4.ВИСКОЗИТЕТ - СЛУЗЕН (ПОВИШЕН)
5.PH - 8.00
6.БРОЙ СПЕР. В 1 млн:900 000
7.ОБЩО БРОЙ СПЕР. - 4 950 000
8.ПОДВИЖНОСТ: НОРМАЛНА - 30%
              ХИПОКИНЕЗА - 20%
              АКИНЕЗА - 50%
9.МОРФОЛОГИЯ - над 70% с норм.Морф.

На оцветен преперат по Гимза се видяха единични спер.,масово левкоцити.Касае се за нормално количество сперма с повишен вискозитет,силно намален брой спер. в 1мл, намален брой нормокинетични.(Олигоспермия)

Предварително благодаря.







*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Вероника, направете си нова спермограма в клиника по стерилитет и тогава ще я обсъждаме. Тази е недостоверна. Само личи, че има масово левкоцити, което говори за някаква инфекция, така че трябва да се пусне и микробиология за да се види проблема.

 Вероника , а къде са референтните стойности? Левкоцитите говорят за инфекция.
3.ВРЕМЕ НА ВТЕЧНЯВАНЕ - след 150 мин.
Сигурна ли си , че е написано така?