0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
От няколко дни не намирам смелост да задам въпроса си.Ама няма как, трябва да чуя споделено мнение, защото  с притеснения  проблема няма да се реши.Ето резултатие при спермограмата на мъжа ми:

- въздържание - 3,5 дни
- обем  - 3 мл.
- втечняване - 20 мин.
- pH  - 8
- вискозитет - 0
- левкоцити  - 7%
- бр. сперматозоиди в мл. - 3,12 х 10^6
- общ бр. сперматозоиди в еякулата 9.36 х 10^6
   Виталност -
- живи   - 60 %
- мъртви - 40 %
   Подвижност:
- а. бързоподвини - 35 %
- б. бавноподвижни - 5%
- с. с ненормални движения - 7%
- d. неподвижни - 53 %
   Морфология:
- нормални по форма - 35%
- абнормна форма на главата - 24%
- абнормна форма на опашката - 13%
- клетки от сперматогенезата - 21 %

Dg/ Олигоастенозооспермия
При преглед и ехограф не се установиха анатомични проблеми.Предписа му се:
Тристен  500мг. 2х1к 15 дни, после по 1 до 3 месеца.
Л-карнитин 500 мг. 2х1
Вит Е 400 мг х 1 т .дн.

Има ли момичета, забременели с такава спермограма при половинките или само АРТ е решението?

ПП. А и да спре да пуши.Срам ме е да кажа, но това ни е най-големия проблем май.Иначе алкохол не пие.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 00:31:11 am от _Elfita_ »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Здравейте,и ние сме със същата диагноза и имаме същите терзания,дали ще си имаме бебе.На нас ни изписаха само ел-карнитин по 2 на ден за 3 мес.и пак при доктора да се разбере има ли резултат.На нас ни каза,че основния проблем са малкия брой сперматозоиди- 6 млн./мл.Спермограмата сега не е в мен,но това,което си спомням е 63% с нормокинеза, 5%хипокинеза и 32% с акинеза,доктора,който я прави каза,че другите показатели са добре.Аз ще я покажа на лекуващия ми лекар чак май месец,тогава имам час,понеже имам още изследвания да правя и тогава ще ми каже какво ще правим по-нататък.Но до тогава май ще откача,и за това се възползвам от пуснатата от Elfita тема и дано някой  даде отгавар и на двете ни-каква е вероятността да забременея и евентуално по естествен начин,инсиминация или какво?Желая на всички скорошен положителен тест .

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
къде е правена спермограмата, за първи път виждам изписване на левкоцити в проценти?
ако спре да пуши определено ще има добър ефект, можете също така да му направите хормонални изследвания, а с какво ще го лекува преценя лекуващия лекар
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
къде е правена спермограмата, за първи път виждам изписване на левкоцити в проценти?
ако спре да пуши определено ще има добър ефект, можете също така да му направите хормонални изследвания, а с какво ще го лекува преценя лекуващия лекар

Ами... може би не на най-подходящото място, но той сам отиде там.След като се лекува поне месец ще отидем на по-добър специалист.Да, иначе цигарите са ни основен проблем.Ядоса ме факта, че лякаря му каза, че може д апуши 10 цигари на ден.Ако не можел "само" с 10, трябвало да ги спре.Аз мисля, че на някой и 1 цигара му влияе, на друг цяла кутия - не.В нашия случай негативния ефект е налице.На такива хора като моя мъж трябва веднага да му се забранят изцяло.
ПП. Пуснати са му хормонални изследвания, днес ще му пуснем и талончета за ПКК и биохимия и утре ще му източа малко кръвчица, за да е на 1 път.
« Последна редакция: Април 10, 2008, 10:34:55 am от _Elfita_ »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
на неподходящото място спермограмата не се брои- все едно не е правил
направете нова в клинка по стерилитет
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
За да не отварям друга тема ще си задам въпроса тук:
Днес мъжът ми беше при уролога, който му назначи хромонални изследвания.
Резултатите са в норма, но той му изписал 2 инж. Прегнил мускулно през две седмнци, за да го стимулира допълнително.
Другото лечение не е ли достатъчно.
Малко се притесних, след като е в норма?
Лошото е, че си е забравил резултатите в колата и не му се слиза до гаража.
Моля, ако някой знае нещо по въпроса да пише?
Аз в лекарствения справочник прочетох, че това стимулира някакви клетки в тестисите(забравих ги :oops:), при азооспермия, ние сме с астенозооспермия.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
е що пък прегнил
има други алтернативни терапии, много по-безобидни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Ами да, именно. Той вече пие Тристен, Л-Карнитин и Вит"Е".
Смятам да не му ги слагаме, пък ще видим.

ПП.Смятам да му взема и Вит "С".Ако се пребори с тези 10 цигари дневно, също и Цинк.
Много му е трудно, но щом за 2 седмици ги намали от 1кутия и ..., до 10 значи може и да ги спре.
« Последна редакция: Април 24, 2008, 23:07:17 pm от _Elfita_ »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
А да ви попитам, момичета, вече три месеца мъжа ми пие витамини и варим билки да се подсили :), евентуално за започване на процедурата :?, но ще видим.

Трябва ли да направи малко почивка и колко, преди да продължим да се лекува пак.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Правихме SDI тест, но още не са излезли резултатите, чета тук и направо ще ми се пръсне сърцето от мислене.А спермограмата ни е олигоастенотератозооспермия, доста зле.

Имате ли представа какво представлява, ако спермограмата е лоша, има ли шансове теста да е хубав.За икси предполагам, че има значение какви са резултатите.
Доколкото разбирам, при самата процедура сперматозоидите се избират по външен вид, няма ли начин да се избере такъв с хубаво днк, дори да е скъпо изследване, да се направи нещо.

И това, което много ме интересува, дори да се инжектира такъв с лошо днк, стига ли се до развиване на ембрион, предполагам и, че не се стига до трансфер на такъв, не знам всъщност, как стоят нещата.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
За да е ясно дали лечението е повлияло или не, на при мъжете Ви са им нужни поне 3 месеца срок. Това е периода, през който се обновява качеството на спермата. Сега е лято - за добра сперматогенеза се иска движение. Всеки застой и заседяване си е проблем в това отношение. Успех момичета!
*
Доколкото разбирам, при самата процедура сперматозоидите се избират по външен вид, няма ли начин да се избере такъв с хубаво днк, дори да е скъпо изследване, да се направи нещо.


Сперматозоида е като натоварен камион. Избира се най-добрият на външен вид, но какъв му е товара - никой не знае. И при спонтанно забременяване може да се случи дефектен сперматозоид да оплоди яйцеклетка. Природата си има защита - спонтанните аборти. Дори да се прескочи и тази бариера има още една - феталната морфология.

_Elfita_, не си губете времето ами си направете спермограма в клиника по стерилитет, за да не се окаже, че грешно сте се лекували. И още нещо. Мъжете се лекуват при андролози. Не всеки уролог е специализирал андрология.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Здравейте -питах в друга тема и сега може да ми се скарате  че го копирах и тук :wink:
Ние  бяхме за  инв на ест цикъл при д-р Владимиров -проблемите  се въртяха около мен -овулацията- образуване на кисти.
Вчера пуснахме  необходимите изследвания  за  започване на процедурата -и спермограмата излезе  с  3 %норм морфология по Кюгер-което за нас бе пълна изненада -за мъжки фактор не сме и коментирали дори досега - през  февруари бе 9 %  - и д-ра  тогава  каза че няма проблеми с него .Чакаме сега микробиологията  и ДНК фрагм  в понеделник .
Впредвид  новите показатели  д-ра каза  ИКСИ - ок .
Едното ми питане  е да продължаваме ли този месец   с процедурата-в смисъл ако има годна яйцеклетка  ,дали  при тези лоши показатели има смисъл -т.е  да опитваме ли лечение  при него  с надежда за подобряване на  положението или да действаме  сега ,да не би нещата да се влошат повече .Д-ра каза ,че  с лечение едва ли съществено подобрение може да се,получи ,т.к. милото не пие ,не пуши  ,спортува ,когато има време ,но е изнервен около работата   .
В понеделник ще имам данните от цялата спермограма -поисках копие- но остана за понеделник да ми го дадат.
Приемам всякакви съвети!!!


*
Здравейте и от мен.Искам  да споделя и нашата спермограма а тя е:
Обем:0.6мл
цвят:бял
вискозитет:силно повишен
pH  : 9,5
Концентрация на Сперм.:3.7 млн/мл
общ брой : 2.22 млн
клетки:   0.3 млн/мл
Leuko:    -
Активно подвижни:15%
Подвижни        :10%
Бавно подвижни  :5%
Неподвижни      :70%
аглутинация     :не
виталност       :-
Ig A            :-
Ig G            :-
Нормална морфология:11%
Заключение: Major Oligoasthenozoospermia
Влошена морфология , вероятна Teratozoospermia
Спермограмата е правена в Клиника Надежда,след 2 дни въздържание,мъжът ми пуши много 40цигари дневно,не пие.
Моля споделете вашето мнение.Има ли други с тавива спермограми и дали са постигнали   някакво подобрение след прием на някакви лекарства или бабини елачи.
Искам да добавя че мъжът ми от първия си брак има една дете на 8 год. и спонтанен аборт.
Моля и Мели да каже своето мнение.
Посешавам д-р Персенска и тя каза че с тази спермограма сме за Иски.Но каза да направим втора сппермограма и ако резултатите не са по-добри сме за Икси,ако са  по добри може да пробваме инсеминация.
Много моля някой с подобни проблеми да ми отговори,защото съм ошашкана здраво.Досега проблемите се въртяха около мен,около овулацията ми,образувах фоликулярни кисти,не се пукаха,уж нисък прогестерон.Имах едно много голямо закъснение от 20 дни ,направих си 2 теста и бяха отрицателни.Толкова се надявах да съм бременн ,но уви.И сега за първи път правим спермограма на мъж ми и ме удари с тесла този резултат.Ужас!
Моля ви споделете.Предварително благодаря!
Здравей, geko !
 Морфологията по Крюгер ли е или по СЗО?Имате ли предписано лечение за подобрение на спермограмата? Добре ще е да посетите уролог-андролог , за да се търсят причините за лошата спермограма. Иначе с медикаменти ще подобрите състоянието , но причината ще си остане нелекувана. 40 цигари дневно са страшно много , а цигарите оказват огромно влияние върху сперматогенезата. нека да се опита да ги намали поне , ако не може да ги спре напълно.Ако след лечение имате подобрение , можете да опитате естествено с инсеминация , а защо не и по естествен път да стане.?!Отколко време правите опити? SDI- тест правил ли е?
Мъжът ми беше с влошена морфология 9 % по Крюгер , когато бях забременяла, за съжаление за кратко време.След няколкомесечен прием на антиоксиданти и чай от бабини зъби и магаришки бодил имахме подобрение - 12%.През това време той спря цигарите и намали алкохола до минимум.
 Успех ви желая и не губете надежда!
*
Морфологията е по СЗО.В спермограмата пише че нашата нормалната морфология е 11%.А по СЗО трябва да е по голяма от 20%.Ние правихме обикновена спермограма.
Нищо не му предписаха.Персенска каза че трябва да направи още една спермограма и тогава ще види какво ще правим.
Но аз Мисля да посетим Милен Кацаров,да си каже и той мнението.Мисля си че можем да постигнем и резултати по естествен път , естествено със лека стилмулация.
Благодаря на Fatalwoman за отговора.
А как се пие този чай от бабини зъби и магарешки бодли?
Успех на всички момичета:)!
Д-р Милен Кацаров е много добър избор. Ние сме го посещавали и останахме много доволни.
 Чаят го вариш , както е указанието на опаковката. Преди правех два отделни чая от бабините зъби и от магарешкия бодил , но тук прочетох , че някои правят един чай от двете билки и сега така го варя.Сварявам около литър и мъжът ми го пие през деня вместо вода на няколко приема.Останалото количество(ако има такова) съхраняваме в хладилник до другия ден.Замислете се за прием на различни витамини и антиоксиданти.Повлияването от тях е бавно , но пък дава резултат в повечето случаи.Включете в менюто целина , пресен лук, моркови , орехи , бадеми , мед. Има един мед от магарешки бодил. Той е много полезен в този случай , но трудно се намира. На пазара има и някои препарати за подобряване на сперматогенезата.Тях доктора сигурно ще ви ги предпише. В момента мъжа ми пие без лекарско предписание.
 Най - добре е да направите разширена спермограма в клиника по стерилитет.
*
Клиника Надежда е специализирана по стерилитет.Ние там правихме спермограмата.
Само че незнам дали се прави от емриолози или лаборанти.
Разчитам много на втората спермограма да е по добра.Все пак това му беше за пръв път и беше притеснен и даде много малко материал от притеснение.Нали ги знаете мъжете.Те не са като нас готови на всичко.
 Въздържанието трябва да е от 3 до 5 дена, да не е употребявал алкохол и лекарства поне една седмица преди това.Успех!
« Последна редакция: Октомври 05, 2008, 12:14:04 pm от fatalwoman »
*
А след колко време да повторим спермограмата?На мен ми предстои цветна снимка и преглед на 17 .10. и съм записала час пак за спермогрма.Първата я правихме на 1.10..Дали е удачно толкова скоро да направим втората спермограма?Лекарката каза че трябва да направим втора но не уточни кога и аз на своя глава записах за 17 октомври.