0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Каква е разликата ?
« -: Април 09, 2008, 09:40:35 am »
Здравейте момичета,
Много съм объркана от изследванията ми на NK клетките,защото разглеждайки
изследванията ви при д-р Конова ми прави впечатление,че тя изследва само един вид
NK клетки,които при мен са в норма от изследване в Надежда,а са ми завишени тези,
които не виждам да се изследват при д-р Конова.Нашият случай е малко сложен,защото
при първото ИКСИ имах + уринен тест на 11ден от трансвера и на 14ден кръвния беше 5.Сега трябва да правим и СДИ тест,но ще бъде трудно да се направи,защото спермограмата е много зле.Та,ако и този път ,ако не дай Боже се получи както  при първото ИКСИ,как ще разберем кое е причината НК клетките,или СДИ теста.
Защо ли трябва да е толкова сложно,вече започвам да се отчайвам!
Ще се радвам,ако някоя от Вас има по-голяма яснота за тия пусти НКклетки.
Успех на всички!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: Каква е разликата ?
« Отговор #1 -: Април 09, 2008, 17:58:23 pm »
Здравей.

Добре е да направиш пълния панел от Нк в Надежда и да изследваш и тяхната активност. ТОва е много съществено - може да са в норма като популация, но да са с  повишена активност.

Относно СДИ тестта, не мисля, че може да се прави генерален извод - Лоша спермограма - слаб СДИ. Все пак спермограмата говори за морфология, подвижност и други показатели. СДИ е дали генетично сперматозоидите  са наред. Това според мен обяснява до някъде този първи опит. Все пак не забрявай, имунологията е пълна с множество отворени отговори.
 СДИ не можеш да го подобриш или е с добра оплодителна способност или не.
 Показателите на спермограмата  могат да бъдат повлияни.

 Надявам се  лекуващия Ви лекар да Ви  помогне и да Ви зарадва с най-сладкото бебче на света. Успех.
Re: Каква е разликата ?
« Отговор #2 -: Април 09, 2008, 18:51:48 pm »
Благодаря за отговора и пожеланията,
Може би не съм обяснила правилно,защото в главата ми е пълна каша,но
сега ще се опитам,исках да кажа,че СДИ теста няма да може да се направи,защото
сперматозоидите са много малко и има много незрели клетки и тестът няма да е достоверен,така поне са му казали на мъжа ми в клиника във Великобритания.
Сега ще пробваме да го направим и при д-р Стаменов преди да стартираме ИКСИ-то,
но и там,ако кажат че не може да се направи остава въпросът-дали бременността се прекъсна заради лоши срематозоиди или заради моите НК клетки,които наскоро разбрах,че имам.
Кое е изследването за популация и кое е за активността на НК клетките при изследванията в Надежда,за да се ориентирам кое точно ми е увеличено,защото моите изследвания са правени там,но ги нямам у себе си,за да ти ги напиша,но си спомням,че тези,които започваха с СD3 бяха в норма.
Вече обръщението ми във форума ще е-Здравейте момчета и момичета!
Желая ти успех!
Re: Каква е разликата ?
« Отговор #3 -: Април 09, 2008, 19:57:22 pm »

Относно СДИ тестта, не мисля, че може да се прави генерален извод - Лоша спермограма - слаб СДИ.
Не съм съгласна напълно.Зависи кои показатели на спермограмата са извън норма. Ние бяхме с "лоша спермограма" , но  SDI показа висок оплодителен потенциал и бременност имаше. Възможно е да има малко като количество сперматозоиди , но да са качествени.