0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #20 -: Април 09, 2008, 18:43:58 pm »
Перошинка, Томов е много добър.Аз за млад не съм чувала.Този който посещаваме е доста възрастен. За съжаление лечението на лишеи не става за един ден. Мене ме лекува от такива, дъщеря ми също и то съвсем скоро. Препоръките му бяха при къпане никаква гъба,тривки или нещо което да заразява и други участъци от кожата. Къпането да става само със сапуни Себамед за известно време.Изписа и на мене и сега на дъщеря ми Елокод май се казваше, от което лишеите минаха за около две седмици.
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #21 -: Април 09, 2008, 21:06:24 pm »
 
Перошинка, Томов е много добър.Аз за млад не съм чувала.Този който посещаваме е доста възрастен. За съжаление лечението на лишеи не става за един ден. Мене ме лекува от такива, дъщеря ми също и то съвсем скоро. Препоръките му бяха при къпане никаква гъба,тривки или нещо което да заразява и други участъци от кожата. Къпането да става само със сапуни Себамед за известно време.Изписа и на мене и сега на дъщеря ми Елокод май се казваше, от което лишеите минаха за около две седмици.
  Не знам,аз при него съм ходила доста по различни причини,а за тези лишеи 2 пъти.Първия път никакво лечение,само да не се къпя за да не ги мокря и третирам с разни химии,а втория ми изписа Батрафен да се мажа,но не помага.При неговият син съм ходила преди много години,той тъкмо беше започнал да практикува.Като малка си бях прискрипала един нокът,който след това падна.Като израстна се появиха гъбички чкоито се разпространиха и по другите пръсти.Беше ужасно грозно и на практика изобщо нямах нокти.Милата ми майчица куде ли не ме води ,какви ли не хапове пих,с какво ли не се мазах.Накрая случайно му видяхме кабинета и ме излекува за 3 месеца,а иначе преди това близо 7 години ходене по мъките.Ама сега не знам къде му е кабинета за да отида пак при него.
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #22 -: Април 09, 2008, 21:26:44 pm »
Как се казва този лекар дето ти е излекувал гъбичките.Питам,защото мъжа ми в момента има огромни проблеми с ноктите на краката си и се е видял в чудо.
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #23 -: Април 09, 2008, 21:47:05 pm »
  Ами Томов и доколкото знам е син на възрастния Томов.
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #24 -: Април 09, 2008, 21:50:03 pm »
  Ами Томов и доколкото знам е син на възрастния Томов.

Интересно.Ми аз значи мога да звънна на дъртия Томов и да го питам де работи сина му.
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #25 -: Април 09, 2008, 21:58:04 pm »
  После дай адреса насам.  :P  Почти съм сигурна, че този Томов му е син.А иначе мъжа ти ходил ли е при него за тези гъби.Моя също има проблеми и като ходихме при него ни прати в една лаборатория с която работи ,там много го изнервиха с взимането на матерала за изследването и накрая резултата беше,че няма нищо на ноктите ,а е факт че има.
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #26 -: Април 09, 2008, 22:11:25 pm »
Мъжа ми не стъпва на лекари, но тази път май е належащо и ще гледам да го убедя. Едва ли ще успея,но поне ще пробвам.
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #27 -: Април 09, 2008, 22:15:32 pm »
Мъжа ми не стъпва на лекари, но тази път май е належащо и ще гледам да го убедя. Едва ли ще успея,но поне ще пробвам.
  Оффф,колко познато....   :x  С голям зор ходи и моя!
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #28 -: Април 09, 2008, 22:20:26 pm »
Моя гледам сега си самоназначил някакви лекарства,а според мене те са с възможно най-малък ефект.Клотримазол, Низорал таблетки и лак за нокти. :lol:А, и някакъв Йодасепт. Последната му идея е да си извади нокъта,ама сам,не при лекар. 8O
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #29 -: Април 09, 2008, 22:25:21 pm »
 
Моя гледам сега си самоназначил някакви лекарства,а според мене те са с възможно най-малък ефект.Клотримазол, Низорал таблетки и лак за нокти. :lol:А, и някакъв Йодасепт. Последната му идея е да си извади нокъта,ама сам,не при лекар. 8O
   :lol: :lol: :lol:
 Те гъбите на краката се лекуват супер трудно,но този лак за нокти ,ако е Батрафен е много добър.
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #30 -: Април 10, 2008, 00:07:55 am »
Peroshinka , аз бих ти препоръчала д-р Друмева, ходила съм няколко пъти при нея, на мен също ми беше препоръчана, като една от най-добрите кожни лекари във Варна. Преглежда във МЦ Европа, ул. Радко Димитриев 49, тел. 608237
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #31 -: Април 10, 2008, 08:38:53 am »
Peroshinka , аз бих ти препоръчала д-р Друмева, ходила съм няколко пъти при нея, на мен също ми беше препоръчана, като една от най-добрите кожни лекари във Варна. Преглежда във МЦ Европа, ул. Радко Димитриев 49, тел. 608237
  Благодаря ти st  ,но и при нея ходих за този проблем.   :P
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #32 -: Април 10, 2008, 13:15:04 pm »
Peroshinka разноцветния лишей прилича на розовия, само че петната са с различна големина и някои са по тъмни от други. Но това, което описваш максимално се доближава до моя случай. Тити, доста добре го е описала и разтворо-щипи и леко гори кожата, но пък за сметка на това аз упорито ги мажех и се отървах.А иначе певарил и др.пастички нищо не помогнаха.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #33 -: Май 11, 2008, 16:12:49 pm »
Здравейте! Не исках да пускам нова тема, но се надявам в тази да полу4а съвет.
Появи ми се първо едно голямо петно на крака, после малки с разли4ни размери по цялото тяло. Отидох уж в кожен диспансер, а лекарката ми каза 4е това е розов ли6ей и няма лекарство и така 6тяло да ми мине. Даде ми само хап4е да ми намали сърбежа. Купих си на своя глава Лоринден, някои завехнаха, някои сърбят яко и се появиха днес нови. Моля ви кажете с какво да се намажа. То 4е бавно 6те из4езнат, ама поне да ме успокои малко 4е сърби и е супер фадно.
Благодаря!
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #34 -: Май 11, 2008, 19:13:03 pm »
ne6i,наистина ще си мине само и няма лечение.Има едно лекарство направено от някакви билки,наи-различни,българско и се казва ВИТАСИН.Мен ме облекчава много.Надявам се скоро да те остави тази гадория.
*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #35 -: Май 11, 2008, 20:46:00 pm »
ne6i,наистина ще си мине само и няма лечение.Има едно лекарство направено от някакви билки,наи-различни,българско и се казва ВИТАСИН.Мен ме облекчава много.Надявам се скоро да те остави тази гадория.
Благодаря ти. 6те пробвам, за6тото не мога да се трая ве4е.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #36 -: Май 12, 2008, 20:41:19 pm »
Неши, наистина не се лекува. И аз минах през този ад. Имай предвид, че лоринден е два вида "А" и "С". Единият е с излющващо действие, но не помня сега кой. Той не е за препоръчване. На мен ми каза лекарката да се мажа при силен сърбеж с Алергозан. Иначе ще ти мине за около месец, до 40-тина дни. Знам, че звучи дълго, но това е положението :(

*
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #37 -: Май 12, 2008, 20:48:22 pm »
Ох Златулка, наистина зву4и дълго ама като трябва 6те търпя :D Закоп4авам си суит4ера до горе йато скафандър :D
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #38 -: Май 17, 2008, 14:12:08 pm »
Момичета, да ви споделя и моя опит аз имам розов лишей от много години, ту се появят някъде намажа ги, скрият се. Сега и дъщеричаката ми има много често на бузката, аз го оправям с Дипразон мас, то като състав пак е кортикостероид и е същото като елокома, което изписват за бебета, но е по-ефтино. На нас специално маста ни действа много добре, но трябва поне седем дни да се маже редовно дори и да е минало, защото аз като видя че се скрие спирам и то след седмица пак се появи, трябва напълно да се излекува. Дано съм била полезна на някоя от вас. Меду другото сме го ползвали и на племенника за бузките като се роди още, защото му бяха много червени - беше на около месец.

Моята енергия за живот!
Re: Лишеи по тялото
« Отговор #39 -: Юни 12, 2008, 12:38:14 pm »
Здравейте приятели, които страдате от този кошмарен лишей с различните му разновидности.Аз имах този проблем преди години и се отървах с едно лечение, но то беше правилното. Пих Низорал  и се мазах с нещо, но не си спомням името на мазилото. Лечението трябва да е вътрешно. Това са вид много неприятни гъбички по тялото, които се размножават бързо и са резултат обикновено от слаб имунитет. Така ми обясни лекаря, който ме излекува.Сърбят и са ужасно грозни. Ако ги имате не трябва да излагате засегнатите участъци на слънце, защото от него се увеличават. но когато се излекувате този проблем ще отпадне. Имах ги 5-6години и през това време се мазах. Те изчезваха и пак се появяваха. Но низоралът ми помогна. Успех!