0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпросът ми е, може ли да съм заразена без да имам симптоми на заболяването и това да е причината за ранният аборт?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #1 -: Януари 23, 2006, 15:06:35 pm »
Едва ли. Не си трови главата с излишни мисли, имало е да става, гледай напред.
Според мен неуспехите като в твоя случай се получават от некачествен зародиш, просто погледни на това като лош късмет.
Минало-заминало.
Ще успееш.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #2 -: Януари 23, 2006, 15:12:54 pm »
Лили, Лали е права не си трови мислите излишно. И аз така правих след аборта ми но единственото което постигнах е депресия и всяка седмица си мислех че може да съм болна от най-различни болести. Сега търсиш причината! Но понякога не е възможно да я намерим. Успокой се и продължавай напред.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #3 -: Януари 23, 2006, 15:13:05 pm »
Благодаря ти Лали!
Една моя роднина (която е мед. лице) ми подхвърли тази идея.
У нас имам морско свинче, от което не се притеснявам, но имам котка, която майка ми гледа у тях и все пак имам контакт с нея.
Животното е ваксинирано (е не много скоро), но не стъпва навън. Храним го само с Уискас и поддържаме добра хигиена на тоалетната (ходи в дървени стърготини - абсолютно чисти).
Май започвам да изкрейзвам!
Извинете за което!  :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #4 -: Януари 23, 2006, 15:19:03 pm »
Точно, стягай се, не си обменяй диагнозите с този-онзи.
Здрава си, ще успееш.
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #5 -: Януари 23, 2006, 15:38:03 pm »
ами ако искаш да си споко лили-може да си направиш изследване....моя приятелка направи аборт две седмици преди термина-по точно мъртво разждане и се оказа че изследването й за листериоза е положително......но това не бива да те плаши или да си мислш глупости...причините за това стечение на обстоятелствата може да са много при теб.....но няма как да се каже дали може да се заразиш или си се заразила без да се провери....защото моята приятелка нямаше никакви симптоми.
*
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #6 -: Януари 23, 2006, 16:21:52 pm »
Здравей, Лили! Аз си имам един мил, пухкав котарак у дома. Също бях притеснена да не се сдобия с токсоплазмоза. Не съм се изследвала. Говорих с ветеринаря, четох доста..Рискове съществуват ако се заразиш по време на бременността. Ако си била заразена дълго преди това, няма опастност да предадеш заразата на плода и не е необходимо медикаментозно лечение, нито прекъсване на бременността. Та сега просто се старая да не мисля много-много, а и нямам време за реакция - правя последните стандартни изследвания преди инвитро  :)  Важното е да не се паникьосваш  :) Ако разполагаш с време - направи си изследването. Тъкмо ще премахнеш още една причина за притеснение.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #7 -: Януари 23, 2006, 16:30:10 pm »
Лили, аз имам антитела за токсоплазмоза. И аз имах котка, която почина и тук в Германия ми направиха изследване, като ми казаха, че ако си била заразена преди това, имаш имунитет. Така че не се притеснявай. И аз се чудех как така няма признаци, но явно не се появяват такива. Ако искаш да премахнеш това като проблем и да не се измъчваш излишно - пусни си едни кръвни изследвания и ще стане ясно. Но ако имаш антитела - няма проблем за бебе и евентуално забременяване. Така че не се притеснявай.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #8 -: Януари 23, 2006, 18:22:01 pm »
не е лошо ПО ПРИНЦИП за си пуснеш изследване за токсоплазмоза - IgM антитела (показват наличие на текуща инфекция) и IgG антитела (показват наличие на преболедувана отдавна инфекция, тоест - имунитет).

но ти гарантирам, че не това е причината за падането на ЧХГ.

над 90% от толкова ранните спонтанни аборти се дължат на хромозомни аномалии, които са случайни и не се повтарят.
почти всяка жена е имала по един такъв, най-малкото.

не търси под вола теле, Лили, а се успокой и гледай с вяра в бъдещето! :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #9 -: Януари 23, 2006, 19:05:34 pm »
И аз,въпреки,че не съм забременявала никога си го мислех това за токсоплазмозата и накрая,за да спра да го мисля отидох и си направих изледване - за инфекция и за антитела /описала съм го в дневника си/.Нямах нито едното нито другото.Даже мислех да махна котарака,но ми е много миличък и не е излизал никога навън :( Така или инъче съмненията отпаднаха.По-добре иди дай малко кръв и още на другия ден ще бъдеш спокойна,ще имаш една причина по-малко .Аз си го правих във Варна-в Лабоекспрес-до Мед.Университет - пращат ти резултатите по е-мейла ,струваше около 20 лв. до колкото си спомням. Успех ,мила ! :)
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #10 -: Януари 24, 2006, 12:34:17 pm »
И ние решихме да гледаме коте, не ми стига косматото куче бульонка, ми сега и космата котка. Та попитах ветеринаря като й биха имунизацията. Каза, че такова нещо като имунизация за токсоплазмоза няма - аз нали си попитах де. Обясни ми, че който е гледал котка поне 1-2 години образувал антитела или както четох някой по-нагоре преболедуваш го и така - антитела. Аз съм гледала едно време котка вкъщи и на двора имаме, и при свекъра като ходим я пускам вътре котката, и са ме драскали котките, та се надявам да имам. Сега ще ходя да си правя изследване за токсоплазмоза. Ама май е по-добре да си я изкарал, а :? Иначе ветеринаря ми каза още, че при 99% от котките са приносители.
А някой може ли да каже с две думи, от какво точно се заразяваш тогава, каква е същността на тази токсоплазмоза?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #11 -: Януари 24, 2006, 13:44:20 pm »
Vasi, do kolkoto znam kotkata go prenasq s ekskrementite. Zatova kazvat che ako imash kotka e jelatelno po vreme na bremennost da ne se zanimavash s izhvyrlqne na toaletnata i. Inache - ako si preboleduval i imash antitela, ne e opasna. Pone taka tvyrdqt tuk v Germaniq. Strannoto e, che mi obqsniha, che e vyzmojno da se hvane i ot ne napylno dobre obraboteno meso. Taka che kato gotvite - ne ostavqite nesvareno, nepecheno mesoto. Jelatelno e po-dylgo da se podlaga na termichna obrabotka.

P.S. Syjalqvam, Kredora ne raboti, a nqmam kirilica :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #12 -: Януари 24, 2006, 15:35:45 pm »
точно така, Ганка е права. аз затова спрях луканките, макар, че може би се втелявам....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #13 -: Януари 24, 2006, 16:16:15 pm »
Цитат на: jam
точно така, Ганка е права. аз затова спрях луканките, макар, че може би се втелявам....


Ееее, на всичко съм готова, ама не мога да откажа луканките :twisted:
*

    Anonymous

Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #14 -: Януари 25, 2006, 09:41:52 am »
Благодаря за отговорите.
Май ще взема да си пусна аз едно изследване, на 2-та показателя както е казала jam.
Интересно ми стана само как така ще преболедуваш без симптоми.
Но като се има предвид, че аз съм "чудо на прородата" ( :D някои доктори така казват) няма да се учудя ако и от това заболяване съм преболедувала.
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #15 -: Януари 25, 2006, 09:43:22 am »
Госта бях аз! :oops:
Явно още не съм се събудила.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #16 -: Януари 25, 2006, 10:26:55 am »
Мила, и аз си мислех, че съм чудо на природата, но явно за това заболяване няма ясно изразени симптоми. Бях супер изненадана като отидох да си взема резултатите и ми казаха, че имам имунитет и съм боледувала от токсоплазмоза. А моята котка не е виждала никога улица. Нямам идея как се е заразила или как ми го е предала - факт беше, че го имам и имам и имунитет. Поради тая причина сега мъжа ми не ми дава да си взема друго животно.  :cry:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #17 -: Януари 25, 2006, 12:05:27 pm »
Ganka след като си преболедувала вече мисля, че няма проблем. Въпросът е ако си бременна и сега се заразиш и разболееш.
*
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #18 -: Януари 25, 2006, 12:16:20 pm »
Аз съм живяла 10 години с 2 котки в кревата и нямам антитела - много странно, но ... Но въпреки това откакто започнахме опитите избягвам контактите с всякакви домашни животни.
А за луканките и другите сушени меса , jam е права, това месо не е преминало през термична обработка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Може ли да съм заразена с Токсоплазмоза и да не знам?
« Отговор #19 -: Януари 25, 2006, 12:46:43 pm »
Цитат на: Ganka
Мила, и аз си мислех, че съм чудо на природата, но явно за това заболяване няма ясно изразени симптоми.


точно така. и с листериозата е същото. възрастният организъм може изобщо да не го забележи... е, може на някой леееко да му се вдигне температурата, да се уголемят леко някои лимфни възли и кво... никой дори не забелязва... обаче за зародишчето е пагубно...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!