0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #40 -: Май 15, 2008, 16:04:25 pm »
Ани, и аз няма да те плаша ама мойта Ели е на 7 месеца и отгоре и продължава да яде нощем, като последното и вечерно хранене е към 12. Така че не е ясно какво дете ти се е паднало. Ама както се казва да са живи и здрави, пък на спането майната му.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #41 -: Май 16, 2008, 09:28:53 am »
"Спиране на нощното хранене - как? И има ли то почва у нас!"

Реално погледнато няма почва у нас :?........зъби ли са, що ли?
Събужда се и това е, беше спрял целия 3 месец не яде през ноща и щом стана на 4 отново, та до сега.....
Пробвах изпитана методА с намаляване на съотношението на сухата субстанция АМ/вода, в полза на водата.
Познава дори и сънен!Усеща и ни чуват и в Красно село..... не, и не!
За гОла вОда изобщо и дума не може да става...

Педиатърката ни каза, че мога да давам сокчета вече, по 60мл на ден!
И аз дадох няколко пъти и добре се прие!
И ми хрумна да сложа малко във водата и да давам нощем,
но правя уговорка ние сме на 6месеца не на 1месец, сокчета на 1 месец не се дават...
От две нощи слагам 20 мл сок + 60 мл вода и не е ял....даже не го изпи..
Има,няма 30 мл е изпил тази нощ...докато заспи отново!

В крайна сметка дори и да хапва по-малко нощем, значи има нужда момчето.
А и аз вече толкова свикнах с нощните разходки спалня-детска, че пускам автоплилота и действам!
Само да не взема някоя вечер да объркам преварената вода с някое друго шишенце  :lol: и да захраним Митака с нещо по-твърдо!

Та като казах преварена вода, споделете моля докога преварявахте?
И от кога може Изворна на Девин без преваряване?
Благодарим предварително!
« Последна редакция: Май 16, 2008, 09:35:02 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #42 -: Май 16, 2008, 10:49:30 am »
Марио ми беше на 3 (навършени) месеца, когато отидохме с него на сели, а там водата беше много варовита. Като я свариш ставаше направо непрозрачна. Така че исках - не исках минах на този вариант - трапезна вода без преваряяване. Тогава го направих, защото и други майки ми бяха казвали, че правят това. Само да не е в много големи разфасовки, така че да стои много време отворена.
Сега реших да ходя на едно училище за бременни и там казват че може още от новородено да се дава изворна вода. А някои я препоръчват, защото чешмяната все пак малко или много е обработвана с химикали (дори и само хлора си е гаден)
Когато Марио беше на 3 месеца нямаше изворна вода девин. Затова започнах с трапезна горна баня. Истината е, че когато я смених с Девин (8 месец) Марио спря да връща. Може и да не е било от това. Ама аз не му давах повече Горна баня (с червена точка) докато не навърши 3 години.


Истината е, че ние никога не сме имали проблеми с отказването на ядене, а обратното. Но други майки имаха проблем със зъбките на детето после, ако са го свикнали нощем да му дават чай или нещо друго със захар. То си заспива и не си изплаква устата. А когато има развалено зъбче му се променя начина на дъвчене и после уши и други неща. Наистина всичко си е до дете, зъбките са различни и т.н. ама имайте и това предвид.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #43 -: Май 16, 2008, 12:47:44 pm »
mishanta, не е добра идея да се дават сокчета нощем. Ще си развалите зъбките отрано. Като е гладен, нека си пие мляко.
Аз почнах да давам изворна след 9 навършени месеца.
<br />[link=http:
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #44 -: Май 16, 2008, 15:29:03 pm »
Аз също му давам минерална вода - Аква Дива ниско минерализирана - още от самото начало. Според моето педи най - добре е да се редуват - веднъж преварена, веднъж минерална. За преваряването - мисля че до 1-1.5 год ще преварявам, защото водата ни е отвратителна.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #45 -: Май 17, 2008, 09:58:16 am »
mishanta, не е добра идея да се дават сокчета нощем. Ще си развалите зъбките отрано. Като е гладен, нека си пие мляко.
Аз почнах да давам изворна след 9 навършени месеца.

Мешко, той и този вариант отпада, ще си яде момчето мляко и това е!Жив и здрав да е!
Идеята е да спре да се буди и да си спи цяла нощ, а не да го залъгвам с нещо различно от любимото млекце!
Тази нощ и зъбките го мъчеха много и даже и то не помогна...
А може би, иска да е с нас и през ноща :wink:...усещайки колко много го обичаме! :heartbeat:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #46 -: Май 17, 2008, 10:12:51 am »
Мише, Деси е на 1г. и 7м. и още не спи цяла нощ.
Ляга си към 8.30-9.00 и по принцип спи до 5-6 когато започва да вика жално "маниии, манииии", демек мляко, но междувременно 1-2 си е търсила буу (биберона), като в повечето случаи си го намира. Всичко това го прави спейки, т.е. не се буди и не става, но аз се будя и ставам, и след това 20 мин. немога да заспя.  :?
Така че храни детето и хич да не ти пука :D
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #47 -: Май 18, 2008, 14:48:38 pm »
Сина ми спря да се буди за нощно хранене, чак когато стана на годинка.
Не прави опити да ги отучваш от нощното хранене. Ще дойде време когато ще си спинкат по цяла нощ.
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #48 -: Май 20, 2008, 11:13:45 am »
Ами аз не съм много съгласна, че всяко събуждане е свързано с глад и трябва да им се предлага храна. През първите два месеца моят се събуждаше на 10-15мин. както през деня, така и през нощта. Събужда се, пооглежда се, дори заплаква, ако не види никой. Ако съм до него, успокоява се и заспива за 10-15мин, а след това отново се събужда. Единственият му непрекъснат сън беше от 22.00 до към 01.00. След това започна да се буди по-малко. А понякога /дори и сега/ се събужда и започва да се радва на играчките си... и така докато не се умори и не заспи отново. Ако продължа да го храня нощем си мисля че само ще затвърдя навика да се събужда и ще му натоварвам допълнително стомаха. От седмица насам започнах да се опитвам да изместя храненето от 3.00 към 4-5.00. И се оказах права - първите два дни се събуждаше в 3.00, но като му дам биберона заспива за още 30-40мин. Следващите дни се събуждаше, но не в 3.00, а в различни часове и в момента се храним между 4 и 5 сутринта, а следващото хранене е 8.30-9.00. Ако е много гладен и не издържа - предполагам, ч
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #49 -: Май 20, 2008, 11:19:52 am »
Съжалявам, но натиснах нещо и избързах с публикуването на отговора. И така - ако е много гладен, предполагам, че ще плаче, а такова нещо няма - просто се събужда и си търси внимание. Тоест, аз така и така не спинкам нощем, но поне не му товаря стомаха и не му създавам навика да папка нощем. Ако започне да си търси млякото е-е-е ясно е че няма да го оставя гладен и ще му предложа млекцето независимо колко е часът.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #50 -: Юни 04, 2008, 12:17:32 pm »
и ние не можем да намалим храненията и това си е.Моето чудо още яде като малко бебе по 7 пъти,в наййй-добрият случай 6.Педиатърката всеки път ни казва да яде по 5 пъти-150гр. или по 4 пъти- 210гр.Е започнах да му давам по 150,но резултат няма -пак си яде по 7 пъти.Тая вечер пробвах в 5 да му дам вода - е само загуба на време.С много сърдене изпи 70 мл. и накрая се разрева яко и му направих мляко.Изяде го и на минутата заспа.
 За спането -той и не спи много-заспива чак към 12 вечерта,буди се към 4-5 за яденето и после окончателно се буди 8-9 ч.
 За водата - ние ползваме за приготвяне на АМ изворна вода и не преваряваме.Тук (в Белгия)водата е адски варовита и не може за нищо да се ползва-и ние не я пием.

<br />
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #51 -: Юни 04, 2008, 12:20:25 pm »
Зори, не се мъчи бе мила, той сам ще си регулира храненията, какво като яде по 7 пъти, няма проблем. Това с водата е голяма глупост, незнам как си мислят че минава номера :wink:
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #52 -: Юни 05, 2008, 09:37:41 am »
Здравейте, момичета! Исках само да споделя, че действително нощното хранене на Ясен е било навик. От две седмици сме вече на 6 хранения, но се съмнявам, че това щеше да се случи без моя помощ. През първите дни той милият се будеше в 3 часа, но му давах биберона и го изчаквах да видя дали ще се разплаче - Не - Така за няколко дни избутахме храненето в 4.30, след това в 5.00, 5.30 и сега се храним в 6.00, а той не се буди в 3.00 часа. Не че спи цяла нощ. Събужда се, но не защото е гладен. Успех на всички майки, решили да помогнат на децата си да се откажат от нощното хранене. И ако не успеете от първия път, може би детето все още не е готово. Изчакайте малко и пробвайте пак след няколко седмици. :goodluck:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #53 -: Юни 06, 2008, 00:06:21 am »
Ани 79, много интересно, как така местиШ хрененето и се оказва 4е е било навик 8O неЩо не разбирам
Аз мойта хубавица по никакъв на4ин не мога да я откажа от кърменето (не 4е съм опитвала много де)през ноЩа, ами все оЩе си хапва по 2 3 пъти и хи4 не е навик, ами си е глад :lol:
Наистина е индивидуално, но все оЩе си папка по 7 8 пъти.
И на мен ми се иска да си поспивам през ноЩа, но Беа сама Ще реШи кога да стане това :wink:, а до тогава така Ще я караме.

Зори, а моето съкровиЩе и вода не близва, да не говоря 4е и биберон не иска и най _дългият ни сън е от 3 4аса.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #54 -: Юни 06, 2008, 09:57:15 am »
Елеонор, това, че не се храним нощем не означава че спинкам повече. Той пак се събужда, размърдва, оглежда си играчките над кошарата и често ако не ме види, започва да плаче. Не съм казала, че ставам по-малко. :balk_77: Относно изместване на храненето: Ами първата нощ той се събуди в 3.00 часа, но не плачеше и започна да мрънка към 4.00 и тогава го нахраних. След това той си заспа и се събуди около 7.00. Изчаках го да се порадва на всичко около себе си и го нахраних след 8.00. Следващото ни хранене беше към 11.30-11.45 и така станаха 6 хранения. На следващата вечер не се събуди в 3.00, а направо в 4.00 часа. Изчаках го до 5.00 и след това той се събуди в 8.00 за хранене в 9.00. И така... Надявам се сега да е станало по-ясно. Споделям опит, но това не означава, че при всяко дете ще се получи така. Ако детето се събужда с рев, разбира се че няма как да го изчакваш и да го мъчиш за по-късно хранене. Още повече че при кърмене няма как да контролираш и количеството, което изпапква.
Съчувствам ти за биберона, защото от личен опит знам какво е да не иска биберон. Когато му се спи, затваря очичките, изнервя се, започва да плаче и не може да заспи, но не иска бибата и заспива много трудно, след като много се е изморил.
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #55 -: Август 01, 2008, 16:18:46 pm »
о, да - нощно време памперс не се сменя!
E,как тогава-с наакано дупе ли да стои?
Моята хубавица ака след всяко хранене,особено нощното акане в 4 часа и е направо фул...Как да я оставя със същия памперс като и дупето й е подсечено,въпреки че сменям памперс на 3 часа.
There's no way to happiness,
Happiness is the way!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #56 -: Август 01, 2008, 16:36:09 pm »
о, да - нощно време памперс не се сменя!
E,как тогава-с наакано дупе ли да стои?
Моята хубавица ака след всяко хранене,особено нощното акане в 4 часа и е направо фул...Как да я оставя със същия памперс като и дупето й е подсечено,въпреки че сменям памперс на 3 часа.

Може би ако не се е наакало... Някои дечица/бебета си заспиват вднага след като се насучат, а аз понеже се престаравах и сменях Кристина преди всяко ядене, независимо дали е наакана или не, то тя се разсънваше и после се приспиваше цял час и дошло време за другото ядене. Добре, че моята мома сама отказа нощното хранене мноооого мъничка. Общо взето честата смяна за през деня е ОК, но ако не е наложително през нощта да се сменя, няма нужда да се разсънва.  В тоя смисъл не се сменя, иначе е ясно, че няма да ги остявиме да понасмръдват  :lol:
*
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #57 -: Август 01, 2008, 17:05:23 pm »
Ако се е наакала, разбира се, че трябва да се смени памперса. Особено при момиченцата, за да се избегне възпаление освен подсичането.
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #58 -: Август 01, 2008, 22:14:37 pm »
При нас нощното хранене никога не е било навик - първо сама го отказа на около 2 седмици, след това го поднови малко преди да стане на 5 месеца, като ставаше по 2 пъти на нощ. Така изкарахме около месец - месец и половина, след което сама го спря - ей така изведнъж. Предполагам, че е било някаква криза на растежа, затова идея не мога да дам, как да се откаже, но аз не отказвам мляко през нощта - щом е гладна, нека хапва детето.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Спиране на нощното хранене - как?
« Отговор #59 -: Август 13, 2008, 13:42:46 pm »
Сменяте само ако е наакан памперса на възможно най-слабата светлина и по най-бързия начин.

Ани и аз бях "успяла" така да изместя храненията и да останем само на едно към 5-7 часа и даже го и пропускаше ... докато не почнаха зъбите. Тогава си върна храненията през 3 часа, та и по начесто. Чак сега на година и 4 месеца започна да се буди само един път към 6 часа, без да съм се мъчила да й махам хранения.
Моето мнение е, че до два три месеца поне им са твърде малки стомахчетата за да издържат със съдържанието им цяла нощ. Така че не мъчете децата. Е, ако не се будят за ядене, естествено няма да им давате.
Няма възрастни дето да ядат през нощта. Като изключим майка ми, тя става през нощта да яде вафлички  :lol:
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!