0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Опит със замразени ембриончета
« -: Април 04, 2008, 11:05:08 am »
Моля да ми каже някои, които е минал през такъв опит, каква е схемата при опит със замразени ембриони и какви пари излиза. Знам, че в различните клиники е различно, но поне горе долу да знам какво ме чака и каква сума ще е нужна. Някакви лекарства пият ли се както при стимулацията, колко струва трансфера, на кои ден се прави...Аз имам 12 замразени, защото при мен се получи хиперстимулация, но бих искала да се информирам как стои въпроса с опит със сладоледчетата, както тук ги наричате:)
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #2 -: Април 04, 2008, 21:59:40 pm »
За съжаление, не намерих информацията, която ме интересува. Може ли някои, които е минал по тази пътечка да ми отговори?!
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #3 -: Април 04, 2008, 22:34:26 pm »
 Доколкото разбирам, се интересуваш от цената.Нея трябва да я има в ценоразписа на клиниката.
 Самата процедура.При мен ще протече така:На 11 ден от М-преглед.Ако всичко е наред, до пет дни след прегледа-трансфер/и ако успешно се размразят ембрионите,де/.Лекарства-в момента пия фолиева киселина, малко преди трансфера-естрофем-за лигавица.
 Може и нещо да съм пропуснала, но момичетата ще ме допълнят. :D
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #4 -: Април 04, 2008, 22:52:51 pm »
Добре де,ами нещо за блокиране на овулацията не се ли дава.

ПП:Да предопредя-изобщо не съм запозната,просто питам,защото ми стана интересно.
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #5 -: Април 04, 2008, 22:57:45 pm »
Добре де,ами нещо за блокиране на овулацията не се ли дава.
Блокажът се прави преди стимулация, за да се контролира по-лесно овулацията.Преди трансфер на замразени, това не е необходимо, защото стимулацията отпада.
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #6 -: Април 04, 2008, 23:17:35 pm »
В някои случаи се прави. Аз бях така:
Диферелин 2 седмици примолют нор и след това започнах с естрофем, преднизолон, аспирин байерн протект и така до 5 ден преди трансфера, когато започнах заедно с тях вагинално приложение на утрогестан.
Пожелавам ти успех!
« Последна редакция: Април 04, 2008, 23:22:05 pm от cygnus »
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #7 -: Април 04, 2008, 23:30:08 pm »
Благодаря за инфото! :P
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #8 -: Април 05, 2008, 10:34:20 am »
Благодаря за инфото! Цената на инвитрото в клиниката, която посещавам е 1600лв, но това е пункция + трансфер, затова исках да знам само трансфер същата цена ли е.Благодаря още веднъж.
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #9 -: Април 05, 2008, 10:41:04 am »
В АГ Варна само трансфер е 200 лв.
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #10 -: Април 05, 2008, 15:42:53 pm »
Цената обикновенно е равна на цената на инсеминациите в съответната клиника и ценоразпис.
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #11 -: Април 11, 2008, 11:08:19 am »
За втори път тази година правя опит със замразени ембриони.Цената в Щерев е 450лв.Подготвиха ме и двата пъти с Utrogestan 3 x2.Незнам какво е качеството на замразените ембриончета сега чакам и се надявам защото ако не стане ще трябва отново да мина през цялата процедура.Желая успех
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #12 -: Април 11, 2008, 11:13:06 am »
Дано този път да ти е оспешен,cumi ! :goodluck:
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #13 -: Април 11, 2008, 14:20:33 pm »
В АГ Варна само трансфер е 200 лв.
А колко е цената за замразяване? И... може ли да се замразят на две места?  :oops:
Питам, защото точно сега съм в процедура, но не сме стигнали с Доки до тази тема
Благодарим Ви Д-р Александров!
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #14 -: Април 12, 2008, 10:10:37 am »
Благодаря много Елия надявам се пожеланиетто ти да стане реалност.Иначе цената зависи от броя на ембриончетата като във всека клиника мисля, че е различно но незнам на практика дали може да замразиш на 2 местал.Цената е описана в ценоразписите като ти ги съхраняват за 6 месеца.Успех
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #15 -: Април 12, 2008, 14:10:12 pm »
dori,в АГ Варна замразяването е 400лв без значение от броя.Ембриолога решава как да ги замрази(поне на мен така ми казаха).Там имам 8 замразени ембриончета,но незнам дали са заедно или на две места.
*
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #16 -: Май 01, 2008, 11:52:13 am »
Кажете ми моля Ви има ли смисъл от замразяване на 1, 2 или три ембриончета? Толкова май ще се доразвият. Трансфера ми беше на 3-ти ден и сега чакаме.
Благодарим Ви Д-р Александров!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Опит със замразени ембриончета
« Отговор #17 -: Май 01, 2008, 13:21:38 pm »
Ако са стигнали до стадий бластоциста - разбира се!
Късмет! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com