0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Генетични изследвания след мола
« -: Април 03, 2008, 23:11:30 pm »
Здравейте!
Искам да ви попитам, ако знаете, дали и какви генетични изследвания могат да се направят в БГ при преживяна гроздовидна бременност(мола, частична, с ембрион), защото Док казва,че тя се причинява ат някакви генетични дефекти било в яйцеклетката, било в сперматозоида?
Моята беше преди 9 години, но сега се опитваме за бебе и много ме е страх да не се повтори. :(

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Генетични изследвания след мола
« Отговор #1 -: Април 24, 2008, 17:13:28 pm »
аз преминах частична мола миналата година, хистологията накара док да ми назначи генетични изследвания, оказа се че има проблем при съпруга ми, транслокация. Доколкото съм чувала тук, при такава бременност най вероятно проблема е от мъжа
Re: Генетични изследвания след мола
« Отговор #2 -: Август 06, 2008, 14:24:17 pm »
Благодаря ти, Mil, за отговора и извини ме за закъснението в моя, но нещо се оплетох през последните месеци. Би ли могла по-подробно да ми разкажеш какви точно са тези изследвания и къде се правят и може ли нещо да се направи, за да се тушира ефекта от проблема? Аз правих генетични в Плевен, но д-р Ковачева ми каза, че молата си е дефект на гаметата и е случаен и,в общи линии, няма какво да се прави, освен фолиевата киселина.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Генетични изследвания след мола
« Отговор #3 -: Август 06, 2008, 14:39:03 pm »
аз преминах частична мола миналата година, хистологията накара док да ми назначи генетични изследвания, оказа се че има проблем при съпруга ми, транслокация. Доколкото съм чувала тук, при такава бременност най вероятно проблема е от мъжа
Какви точно изследвания назначиха на мъжа ти?