0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Здравейте,моля за компетентното мнение на Мели и всички знаещи нещо повече по въпроса.
Резултата от нашата спермограма правена в клиника Торакс при Мели е олиго-терато астенозооспермия.по нейно настояване пуснахме генетични иизследвания,резултата от който е установена е делеция на локус AZFc върху Y обхващащата проксималната и дисталната му част.
Делециите могат да са свързани с разнообразен фенотип,вкючително нормална фертилност.
Имаме ли шанс да успеем с икси процедура при този проблем? Много съм притеснена и благодаря предварително на тези,който отделят време да ми отговорят.
Пожелавам успех на всички борищи се в този прекрасен форум и много бебета :Pзащото вие го заслужавате :bighug:











*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #1 -: Април 02, 2008, 14:02:05 pm »
Нека се срещнем, за да видя резултата от изследването и да ви кажа нещо по-конкретно.
За съжаление, проблемът тук е не дали ще успеете с АРТ, а дали искате да поемете този риск - детето, ако е момче, да има същия проблем като бащата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #2 -: Април 02, 2008, 16:11:03 pm »
Мели,благодаря ти за отговора.много бих искала да се срешнем,но за момента е невъзможно,сега сме в Италия, и затова ми беше важно какво ще ни посъветваш.мислим да направим тук един опит икси и давидим как ще се развият нещата.бих искала да съм възможно по-подготвена от това,което ни предстой.вече незнам какво да мисля :(         
*
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #3 -: Април 04, 2008, 14:48:09 pm »
Моля ви кажете къде да направим генетични иследвания на мъжа ми.
От София сме.
До този момент никой не ни препоръча такива изследвания.
Дори, когато настоявах пред андролога "просто да проверим нещата за успокоение", той каза че мъжете с генетичните проблеми имали много лоши спермограми. И мъжа ми се дръпна- не, нямало да се изследва.
Аз обаче настоявам за генетични.
Още повече наскоро разбрах че брата на мъжа ми от доста време опитват за бебе, но нямат. Много е субективно така...но все пак.
*
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #4 -: Април 04, 2008, 15:35:40 pm »
AIDA,първо направете спермограма задължително в клиника по стерилитет,ако не сте правили до този момент.генетични изследвания знам ,че правят в Майчин дом в София при д-р Димова.














                                                                         
*
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #5 -: Юни 03, 2008, 09:25:56 am »
Какво налага генетичните изследвания при мъжа, в смисъл колко лоши и кои показатели трябва да ни насочат към такъв тип изследвания?
Антиспермалните антитела могат ли да се изследват в кръвта или е за предпочитане в спермата?
Благодаря предварително за отговорите на всички включили се.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #6 -: Юни 03, 2008, 11:15:57 am »
Танче, делециите обикновено се препоръчват при по-сериозен мъжки фактор.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #7 -: Юни 03, 2008, 12:05:41 pm »
Танче, делециите обикновено се препоръчват при по-сериозен мъжки фактор.
Ох, писах писах и не можах да го пратя и всичко изчезна ...

Еврото е права, генетична причина обикновено търсят при много тежки отклонения в сперматогенезата - азооспермия и тежка олигоастенозооспермия. За антиспермалните съм чувала различни мнения за двата вида изследвания, какво пречи да направите и двете? Правили ли сте разширена спермограма и SDI тест?
Успех!
*
Re: Резултат от ДНК изследване-моля за помощ
« Отговор #8 -: Юни 03, 2008, 12:36:57 pm »
Само спермограма с Крюгер, но така или иначе трябва да правим нова спермограма и ще поискаме и SDI тест и антиспермални антитела.
Спремограмата ни не е чак толкова зле, че даже на база останалите двойки тук, ние сме в добро положение - морфология 13%, агрегация, малко повечко левкоцити. Съпруга ми тотално отказа цигарите, пие витамини А и Е, фолиева киселина.
Искаме да направим нова спермограма и май ще е най добре да включим горните две неща.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън