0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ПОМОЩ - Косопад
« -: Март 30, 2008, 14:52:25 pm »
Момичета от месец много ми капе косата. Като я реша падат цели топки, а като я мия - цели кичури. Започнах да пия витамини центрум, но сякаш косопадът не намалява. Чудя се от какво може да е това - да не би да е резултат от стимулациите за инвитро или стрес. Дайте съвет какво да правя.
*
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #1 -: Март 30, 2008, 15:01:21 pm »
Здравей,
на мен ми помогна Ducray - медицинска козметика за коса. Не е евтина, но действа. Продава се само в аптеките.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #2 -: Март 30, 2008, 16:26:13 pm »
Момичета от месец много ми капе косата. Като я реша падат цели топки, а като я мия - цели кичури. Започнах да пия витамини центрум, но сякаш косопадът не намалява. Чудя се от какво може да е това - да не би да е резултат от стимулациите за инвитро или стрес. Дайте съвет какво да правя.
и при мен е така положението,мисля че е сезонен косопад а и тялото след тълга зима няма запаси от витамини и минерали........така че витамики или хранителни добавки няма да са излишни :D
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #3 -: Април 01, 2008, 00:53:53 am »
Zvezdichka, ако кръвната картина ти е добра, т.е. няма анемия или нещо друго, препоръчвам ти Pantogar капсули, много добър ефект.
Ducray също става - Anacaps е техния продукт, ако не се лъжа.Малко по-слаби са според мен.
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #4 -: Април 01, 2008, 10:19:28 am »
Благодаря за съветите. Пия центрум и сега ползвам един шампоан, който ми го даде фризьорка - някакъв професионален. Струва ми се, че косопадът понамаля малко.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #5 -: Април 01, 2008, 17:39:32 pm »
Аз съм имала огромни проблеми с косопада.ЕДИНСТВЕНОТО, което напълно го спря е Пантогар- капсули. Пробвала съм всичко.Ефект има само той.Успех!
*
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #6 -: Април 01, 2008, 20:27:16 pm »
Момичета, тази марка Ducray има ли нещо за суха и чуплива коса.А иначе Звездичке може и от стимулаациите да е нещо.И аз имах засилен косопад по време на стимулацията, но сега спря.А и аз не го вземам косопада навътре,щото имам коса бол,даже не мога да я трая като гъстота.
*
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #7 -: Април 01, 2008, 22:53:48 pm »
Пробвай ампулите на ФИТО,към тях можеш да си купиш хранителната добавка и шампоана,има и много други глезотийки от тази серия за косопад.Доколкото си спомням ампулите се ползват само 2 пъти годишно,тъй като са доста силни. Пуканка на ДИКРЕЙ има страхотна маска за суха и изтощена коса.За шампоан не си спомням -питай в аптека.Но все си мисля че трябва да има.
*

    Taniz

Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #8 -: Март 30, 2009, 16:46:09 pm »
Пия втора опаковка anacaps и съм много доволна. Само незнам дали от него започнах да напълнявам неудържимо. 
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #9 -: Март 30, 2009, 17:06:40 pm »
Косопада може да е от сезона, защото е нормално през пролетта и есента да го има. За това, както са ти казали и другите момичета, взимай добавки, витамини, ампули - каквото прецениш.
Но може да е и алергична реакция от някой продукт. Аз имах дълго време косопад и си направих няколко изследвания и излезе че имам алергия към консерванти  :? (тях ги има навсякъде, за съжеление)- т.нар. парабени, от всичките им разновидности. Дано при теб не е това де.....
Успех

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #10 -: Март 30, 2009, 17:47:15 pm »
Момичета отговаряте на пост от април 2008г. :lol: :lol: :lol: дано момичето се е справило с косопада.
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #11 -: Март 30, 2009, 18:52:41 pm »
Да, справих се, пу-пу.
Косопадът мина от само себе си, но наистина се бях изплашила, косата ми падаше с топки. Най-вероятно е бил в следствие на хормонален дисбаланс.
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #12 -: Април 05, 2009, 12:58:44 pm »
По това време на годината обливането с чай от коприва върши чудеса.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #13 -: Април 05, 2009, 16:07:21 pm »
Въпреки, че темата е стара - нека кажа и аз своите "патила". Преди време имах много силен косопад, който не успявах с нищо да спра. Пробвах какво ли не, витамини, извари от коприва, от орехови листа и т.н. Нищо не помагаше. После случайно чух в чужд разговор, че боядисването на косата е причина за голям процент от косопада при жените. И така спрях да се боядисвам и започнах да ползвам индийска кънА, която е хем като маска на косата, хем не се отмива цвета й. В същото време си купих продуктите на Фито - шапмпоан, ампули и витамини. Останах просто очарована. Още на 1-та или 2-ра седмица косопада спря нацяло. Излекувах се ! И този резултат беше доста траен. Около 2 години по-късно, пак се появи косопада. Веднага потърсих пак Фито, но ми казаха, че са ги спрели :( Препоръчаха ми Дюкре и си купих отново таблетки (Анакапс), шампоан и два лосиона за дневно и нощно втриване в корените. Е, не ми харесаха. Косопада не спря. В аптеката ми казаха, че щяло да подейства след 3 месеца !!! Е, да но аз за 3 месеца или без коса щях да остана или да си спре сам. Месец-два по-късно косопада леко намаля, а по същото време забелязах че отново са пуснали Фито по аптеките. Горещо препоръчвам тази козметика !!!
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #14 -: Април 05, 2009, 17:03:34 pm »
Мъжът ми ползва Фито, сполед мен (аз съм ползвала инцидентно) тази марка произвеждат отлични шампоани за всякакви проблеми. Имат шампоан специално за можки косопод. Мирише на билки и масла, невероятен е!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #15 -: Април 06, 2009, 09:50:15 am »
Мъжът ми ползва Фито, сполед мен (аз съм ползвала инцидентно) тази марка произвеждат отлични шампоани за всякакви проблеми. Имат шампоан специално за можки косопод. Мирише на билки и масла, невероятен е!
Да, точно мъжката серия ползвах и аз, понеже ми казаха, че са по-силни в борбата за косопад. Ампулите миришеха на сминдух .. Всичките им продукти са с аромат на билки :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #16 -: Май 23, 2009, 12:32:57 pm »
да кажа и аз може на някой да му е от полза, ако на ден падат над 100 косъма това е косопад след къпане никога не се броят тогава са много повече, най добрите хапчета са пантогар минерали и витамини, ако обаче косопада е в по дълъг период 2-3-4 месеца с над 100-120 косъма на ден (аз съм ги брояла) проблема е здравословен, освен че трябва да се посети дематолог ето какви иследвания трябва задължително да се направят:
Re: ПОМОЩ - Косопад
« Отговор #17 -: Май 23, 2009, 12:44:28 pm »
извинявам се без да искам го пуснах, ето ги изследванията:
    стоматолог - за фокална инфекция (при мен се оказа това-зъба почти винаги се вади, няма симптоми вижда се само на ренгенова снимка в корена на зъба се образува нещо като гнойно огнище,което не боли, но от което пада косата, ако стоматолога не гледа специално за фокална инфекция може изобщо да не разбере за нея), за информация няма болка изобщо не подозираш че може проблема да е от там, затова и аз това изследване го оставих за последно- а то се оказа най важно
    щитовидната жлеза
    иследване на кръвта- но не помня на какво

Аз дълго време се оплаквах от косопад но ту падаше ту не шампоани, ампули и какво ли не мислех че е сезонно защото определено тогава се засилва, през това време фокалната инфекция явно се е засилвала, ходила и съм на лекари почти всяка година никой не го взе на сериозно защото кръвните изследвания бяха наред, докато накрая косата започна да пада по много и нищо не помагаше косата пада повърхностно (не на кръгове), просто си е същата но много по рядка, тогава ме пратиха на тези изследвания.....А като се замисля всеки на стоматолог просто при хора с косопад може да се консултира дали има вероятност за фокална инфекция- моя зъболекар се осъмни за 2 зъба, само единия имаше

Надявам се да съм била полезна на някой, да ти капе косата е ужасно дори започваш да сънуваш такива кошмари