0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Маски за лице
« -: Март 28, 2008, 19:02:59 pm »
Дайте някаква изпробвана маска за много суха кожа.Кожата ми винаги е бели суха и съм я потдържала с кремове.Но от няколко седмици кремовете не ми помагат и кожата ми почна да се бели,което е ужасно. :( С косата ми положението стана същото-беше суха, но я потдържах а сега балсамите сякаш не помагат.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Маски за лице
« Отговор #1 -: Март 28, 2008, 19:34:55 pm »
Хмммммм, това е един омагьосан кръг, колкото повече се мажеш, толкова по-суха става.. 8O Да, защото кожата започва да не може сама да поддържа своята необходима мазнина и влага и може да се стигне до рани и екземи.
Моя съвет, спри малко да я мажеш. В началото може по-лошо да стане, но после ще има ефект, сигурна съм. И после, по нарядко мазане.

P.S. Забравих да вметна, че след стумулации, обикновено от блокажите може да се получи и себорея, която се получава не само по кожата на главата, а по лицето, имах такъв проблем...
« Последна редакция: Март 28, 2008, 19:47:38 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Маски за лице
« Отговор #2 -: Март 28, 2008, 20:17:39 pm »
Аз също имам подобен проблем и не ми помагат различните кремове.Започнах да си мажа проблемните части на лицето със зехтин,вечер преди лягане и резултата е много добър.
Re: Маски за лице
« Отговор #3 -: Март 28, 2008, 20:24:50 pm »
 За краткото време, през което бях бременна кожата ми стана изключително суха и чак се белеше , но забочнах да я мажа с бадемово масло на Икаров. Действието беше страхотно.
*
Re: Маски за лице
« Отговор #4 -: Март 29, 2008, 11:46:45 am »
А косата ви как беше?
Re: Маски за лице
« Отговор #5 -: Март 29, 2008, 20:50:33 pm »
Дайте някаква изпробвана маска за много суха кожа.Кожата ми винаги е бели суха и съм я потдържала с кремове.Но от няколко седмици кремовете не ми помагат и кожата ми почна да се бели,което е ужасно. :( С косата ми положението стана същото-беше суха, но я потдържах а сега балсамите сякаш не помагат.
Пуки, аз също съм със суха коса и си правя маска от жълтък, мед, кис. мляко и тривитаминол. От маската косата придобива блясък, мекота и дори при мен намаля косопада. 
Re: Маски за лице
« Отговор #6 -: Март 29, 2008, 21:08:31 pm »
 flower76 аз мисля, че тривитаминола Не бива да се използва от бременни и кърмещи мами.Витамин А е тератогенен (опасен за плода) в големи дози.
Иначе маската е старахотна,аз съм си я правила  има ефект.
Ето повече инфо за тази маска ,ако не сте го чели разбира се http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=279728.0

за основаване на фонд за ин-витро - подпиши се и ти  http://www.bgpetition.com/asistirana-reproduktsia/index.html
Re: Маски за лице
« Отговор #7 -: Март 29, 2008, 21:23:08 pm »
Извинявам се :oops: Не съм знаела за това.
*
Re: Маски за лице
« Отговор #8 -: Март 30, 2008, 13:17:40 pm »
Колко време се стои с тази маска и колко често се прави?
*
Re: Маски за лице
« Отговор #9 -: Март 30, 2008, 13:59:24 pm »
Пуки, а ако пробваш с маргарин щом ти е толкова сухо лицето?
*
Re: Маски за лице
« Отговор #10 -: Март 30, 2008, 14:58:27 pm »
и аз си мажа лицето с бадемово масло, ама когато се сетя  :oops: иначе знам, че е полезно и за косата, мажеш се, слагаш шапка за баня, седиш 20-30 мин и след това миеш със шампоан!
Re: Маски за лице
« Отговор #11 -: Март 30, 2008, 21:54:08 pm »
Колко време се стои с тази маска и колко често се прави?
Аз си я правя един път месечно и оставам с нея около 1 час.
*
Re: Маски за лице
« Отговор #12 -: Март 31, 2008, 20:58:41 pm »
Пуки, а ако пробваш с маргарин щом ти е толкова сухо лицето?

Ти пробвала ли си? :lol: :lol: :lol:

и аз си мажа лицето с бадемово масло, ама когато се сетя  :oops: иначе знам, че е полезно и за косата, мажеш се, слагаш шапка за баня, седиш 20-30 мин и след това миеш със шампоан!

От него почва да расте бързо косата, а аз се изрусявам и ако почна бадемово масло, ще се наложи изрусяване на 5 дни. 8)
*
Re: Маски за лице
« Отговор #13 -: Март 31, 2008, 21:07:29 pm »
Не аз не съм, но познавам една жена, която толкова й беше сухо лицето, че кремовете не й помогнаха и казваше, че само маргарина й помага. Мисля, че беше нещо временно.
*
Re: Маски за лице
« Отговор #14 -: Април 02, 2008, 13:58:31 pm »
Аз за маргарина  не съм много "за", защото има консерванти в него. За суха кожа се правят маски, които да съдържат поне едно от следните неща - сок от моркови, сок от ябълки,сок от краставица, зехтин, сметана /или кисело мляко/, всякакви етерични масла /кайсиево, гроздово,прасковено, пшеничен зародиш и т. н./, мед, глицерин и др.
Когато усещам кожата си суха се намазвам само със зехтин /защото не ми се занимава с маски всеки път/ стоя около 20мин. и се измивам. На мен много добре ми действа, но не се мажа повече от един път на две  или три седмици, защото после лицето започва да ми лъщи и стои мазно.
Re: Маски за лице
« Отговор #15 -: Юни 12, 2008, 10:27:35 am »
Аз веднъж седмично си правя маска от равни части банан и авокадо,към тях се добатя супена лъжица зехтин и малко овесено брашно.Оставя се на лицето около 15 минути след което се измива и се нанася дълбоко хидратиращ крем.Някои готови хидратиращи маски също не са лоши.Аз лично съм доволна от тези на GARNIER-поне на мен ми се отразяват добре :) Надявам се моята домашна маска да ви е от полза.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Маски за лице
« Отговор #16 -: Юни 12, 2008, 17:08:01 pm »
Маска за коса - 1 жълтък,1 с.л. кисело мляко, 1 с.л. мед, 1 с.л. мастика, 1 с.л. свинска мас /зехтин или бадемово масло/. Всичко се смесва и стой около половин час.
Маска за лице - върху филия с хляб се разстила 1 с.л. кисело мляко, след като набъбне филията се остъргва млякото и с него се намазва лицето.
Re: Маски за лице
« Отговор #17 -: Юни 24, 2008, 13:52:24 pm »
моля ви посъветваите ме за някоя маска за лице,имам много ситни пъпчици,по челото и бузите,не са гноини нито червени,но се забелязват от близо,също така и имам много разширени пори
Re: Маски за лице
« Отговор #18 -: Юни 24, 2008, 14:43:13 pm »
Преди всичко трябва да отидеш на козметик-ако не за процедури поне трябва да ти бъде определен типа кожаи съответно продуктите които са подходящи за нея.На пазара има много добри почистващи продукти-за премахване на акне и за предотвратяване на повторната му поява.Аз лично съм много доволна от продуктите на L'OREAL и NUXE.
Когато започнеш да използваш един продукт за лице избягвай да го сменяш,защото това само може да задълбочи проблемите при чувствителната кожа.
Успех по пътя към красотата,мацо :)
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Маски за лице
« Отговор #19 -: Юни 24, 2008, 18:05:47 pm »
кожата ми е мазна и затова тези синти пъпки,ползвам един крем против омазняване,но пъпките не се махат