0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #20 -: Март 28, 2008, 22:13:30 pm »
Здравейте,

аз пък ще се похваля - макар да съм с двурога и миоматозна матка /правих по време на бременност 2 пъти кръвоизливи/ си поддържах по време на бременността хемоглобин 132.Това бе тъй като всеки ден по метода за здравословно хранене пиех фреш сокове от цервено цвекло,моркови и краставица.Те имат и пречистваш органите ефект.
По време на секциото направих кръвоизлив и ми преливаха кръв, но след това пак си вдигнах хемоглобина благодарение на тези сокове.
Единственото изискване е на гладно и с постоянство всеки ден.
*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #21 -: Март 29, 2008, 07:49:28 am »
Много нисък ми е по принцип, а по време на бременността едва го крепяхме да не падне под нормата.

1. Актиферин на таблетки взимах 2 пъти на ден.
2. Железните препарати се усвояват по-добре, ако са в съчетание с вит. С, затова пиех по 300 мл. пресен сок от портокал с таблетката. Да не се взема с млечни продукти.
3. Вземах актиферина 30 минути преди храна за по-добър резултат.
4. Спанак.
5. Телешко.
6. Мерене на хемоглобина на всяка консултация.
Alexandra
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #22 -: Март 29, 2008, 08:13:10 am »
Сурови червени пиперки - по 1-2 на ден, поне 10-на дни

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #23 -: Март 29, 2008, 19:14:09 pm »
Момичета док казал да си купя феро фолгама като свърша малтофера, обаче днес проверих в няколко аптеки и никъде го няма, отговарят ми че вече не го внасяли :? Знаете ли дали е голяма разликата с малтофер-а, мисля пак от него да си купя?

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #24 -: Март 30, 2008, 09:31:04 am »
момичета ето една интересна таблица :Dв връзка с витамини и бременност

http://www.biberonbg.com/info/vitamini.htm

Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #25 -: Март 31, 2008, 19:46:10 pm »
И аз си имам от години една лека анемия, на която преди половин година най-накрая обърнах внимание и хематологът, след изследвания, я определи като желязодефицитна. Пих малтофер и се вдигна хемоглобинът (от около 107 докъм 126). Засега ми е над 120, но предполагам големите дози вит. В помагат (за усвояването на желязото, защото желязо не съм пила скоро). Та исках да кажа, хематологът специално ме предупреди, че показание за прием на желязо е желязо под норма, а не просто нисък хемоглобин, и това дори при доказана желязодефицитна анемия. Така че - изследвайте и желязо.
Благодаря ти, Бени!







*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #26 -: Март 31, 2008, 23:52:04 pm »
ФРЕШИ,4естито мила, леки месеци ти желая

По темата за хемоглобинът, аз през цялата бременност бях с около 100_ 110 вдигах го само с железни препарати.
Всяка сутрин 15 мин преди ядене със прясно изцеден сок от портокали.
Много спана4ени супи4ки, месце и лубимият ми сок от морков+лимон+портокал поне по 3 4аШки на ден :lol:
Не пренебрегвайте това изследване.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #27 -: Април 09, 2008, 19:18:42 pm »
Връщам темата за да ви се похваля. Преди месец хемоглобина ми падна до 100, а при резултатите от вчера вече е 112. Пия Малтофер и наблегнах мноооого на зеленото. Явно ръфането на желязо си е казало думата  :D.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #28 -: Април 10, 2008, 08:05:54 am »
И моя беше паднал,но вече го вдихнахме на 112 с редовен прием на  броколи!
Минах без допълнително желязо,защото желязото при мен дори ми е на горна граница. :D
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #29 -: Април 22, 2008, 23:56:57 pm »
Здравейте момичета,
Хемоглобина ми е 111, а желязото 21,40 (реф. 10,7 - 32,2).
Лекаря, при който ходя на частно и при когото ще раждам живот и здраве ми каза, че не трябва да пия никакви лекарства и че не е фатално, че хемоглобина е по-нисък.
Но днес бях на консултация при лекарката, която ме следи по здравна каса (ходя там най-вече заради болничния). Като видя хемоглобина и веднага ми изписа Малтофер - 2 х 1 на ден. Каза, че щом сега е толкова нисък какво щяло да стане до края на бременността. Питах я ама нали желязото е в норма, а тя каза да ама хемоглобина не е. Сега не знам какво да правя да го взимам ли, да не го ли взимам. Като ми види следващите изследвания и разбере, че не съм го взимала кой я знае как ще писне, а пък от друга страна да взимам лекарства като моя си доктор ми е казал да не взимам  8O
 :help:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #30 -: Април 23, 2008, 07:42:43 am »
 При нисък Хемоглобин причината е недостатък на желязо,или фолиева киселина,или В12 , или мед и цинк.
martinela08моя хемоглобин също беше паднал,и лекарка на ЖК искаше да ми изписва желязо,но аз го изследвах и се каза че е дори на горна граница.Така че вобще нямам нужда от него :wink:
твоето желяо си е в норма за сега,може да имаш недостиг на фолиева или В12......може да се консултираш с хематолог :D
*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #31 -: Април 23, 2008, 09:39:46 am »
Миналата седмица моя хемоглобин беше 119. Май засега устисквам още положението. Сега наблягам на зеленото да видим какво ще стане другия месец.
*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #32 -: Април 23, 2008, 10:40:17 am »
Моя хемоглобин за един месец се беше качил съвсем малко от 102 на 106, продължавам с Малтофера, че не мога да си намеря ферофолгама и се надявам следващото изследване да е по-добро.

*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #33 -: Април 23, 2008, 13:51:23 pm »
Здравейте, аз все още не съм правила никакви изследвания на кръв и урина, чакам да мине важният преглед в събота... но искам да ви попитам, възможно ли е нисък хемоглобин да е причина за главоболие? защото от няколко дни гаденето ми се замени от такова зверско главоболие, че вече се чудя какво ми става!!опитвам се да ям повечко зелено,портокали и т.н, но има моменти, когато е непоносимо. иначе никога преди не съм страдала от такова нещо...
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #34 -: Май 19, 2008, 16:42:16 pm »
Ei molq Vi be hora pomognete.Az sum s diagnoza Thalassaemia major.Nqmam nikakvi svedeniq za gena s tazi diagnoza,koqto da e rodila dete.Az sum na 24 godini,no sum silno ubedena,4e bez dete givota e bezsmislen.Ako nqkoi iska da se svurge  s men neka go napravi na:  omugenata@abv.bg
Vremeto mi e oskudno,no sutrin namiram 2-3 minuti da si proverq e-maila.Blagodarq vi!!!
*
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #35 -: Май 19, 2008, 18:59:15 pm »
Анелия, таласемия майор е болест, която детето може да има само ако и бащата е носител на гена, причиняващ тази болест. Не зная обаче дали за майката е възможно да износи дете. Не разбрах дали си болна или само си носител на гена. При всички случай преди да забременееш направи консултация в Националната генетична лаборатория. Намира се на 14 етаж в Майчин до в София.


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Хемоглобинът по време на бременност!
« Отговор #36 -: Май 20, 2008, 16:38:49 pm »
Здравейте, аз все още не съм правила никакви изследвания на кръв и урина, чакам да мине важният преглед в събота... но искам да ви попитам, възможно ли е нисък хемоглобин да е причина за главоболие? защото от няколко дни гаденето ми се замени от такова зверско главоболие, че вече се чудя какво ми става!!опитвам се да ям повечко зелено,портокали и т.н, но има моменти, когато е непоносимо. иначе никога преди не съм страдала от такова нещо...
Ами кръвното как е? Мерила ли си го, често за главоболието може да е причина ниско или високо кръвно.
При мен преди няколко дни ми се случи много тежко главоболие, благодарение на което се скъсах да повръщам, единственото което ми помогна беше леглото и само повечко течности, мойто кръвно по принцип е нисичко и някой ден като не пия кафе ми излиза през носа.
Една позната ми каза да се стремя да го държа около 110/70-80, ама как след като мойто си е около 100/60-70  :?
Иначе да се похваля, въпреки че от както съм бременна поотслабнах с около 4-5кг. хемоглобина ми е в норма, поне на първата ПКК. Има някои показатели, които лекичко се отклоняват, но док каза че не са никак фатални и било нормално. Даже се изненада че хемоглобина ми е 132 :)