0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
суеверие за сгъване на дрехите
« -: Март 24, 2008, 22:49:26 pm »
хайде ,мацки,дайте която,каквото е чувал...как трябва да се сгъват панталоните на пример със задните джобчета навън или с предните...А за блузите и ризите как е ...

 Малееее,изненадах ли ви с тема.При мен става често на въпрос, тъй като нали се занимавам с дрещки и има суеверни девойки,които ми правят забележки как им сгъвам личните дрехи.Ама там е работата ,че са на различни мнениея...
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #1 -: Март 24, 2008, 23:00:33 pm »
хихи забавна тема!

Бельото с бродерията отпред, тениски, фланелки първо по дължина в средата, после ръкавите навътре и после на две или три зависи от размера. Панталоните с ципа отпред, чорапите - навити на руло и прищипвам с единия, ризите на закачалки. Общо взето съм една Моника по отношение на гардеробите, шкафовете, документите, но има едииииин шкаф, малииии... пълна карамблола, кабели, чинчове, зарядни... веселба. :lol: :lol: :lol:

Ако питате мен - това мой`то е натрапливост, но се чувствам доволна!
« Последна редакция: Март 24, 2008, 23:15:46 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #2 -: Март 24, 2008, 23:11:04 pm »
https://videosift.com/video/How-to-Fold-a-T-Shirt-Japanese-Style

ето, така се сгъват тениски, мили деца  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #3 -: Март 24, 2008, 23:25:44 pm »
Ех, изпревари ме! Тъкмо щях да го търся. Уверявам ви, методиката е удивително ефикасна.  :wave:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #4 -: Март 25, 2008, 06:41:31 am »
Скоро се бях сетила за това, но не можах да го намеря. Благодаря ти, Джам!
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #5 -: Март 25, 2008, 08:08:06 am »
е, те това го чувам за първи път, вякакви други суеверия съм чувала, но за сгъване на дрехи не :lol:
аз сгъвам, както ми е удобно, да ми се събират по рафтовете в гардероба и да изглеждат добре подредени :wink:
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #6 -: Март 25, 2008, 10:11:38 am »
хехеее,това с техниката за фанелките го имаше в една много стара тема и моя мъж така се запали...само го упражняваше, ноооо като гледам гардероба му май го е забравил хихихи.
  Еврооооо,ела и в нас да посгънеш малкооооо.
*

    meri_djein

  • *
  • 47
  • това което не ни убива ни прави по силни
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #7 -: Март 25, 2008, 10:23:09 am »
 :bori_021:сгъваите ги така че като отворите гардероба да намерите това което търсите.съеверието за сгъването на дрехи не бях чувала но не виждам причина да си обременяваме живота.май си имаме достатъчно други проблеми.не сте ли съгласни.целувки
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва, той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо




любовта.url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vesielina][/url]
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #8 -: Март 25, 2008, 13:26:59 pm »
Суеверия.Незнам от къде да запо4на.Моят мъж е толкова суеверен,4е откакто сме заедно нетрябва да правя мнооого неща особенно нощем.Немога да си режа ноктите нощем,не трябва да изхвърлям боклука нощем и да изтупвам покривката,не трябва да оставям клю4ове на масата и т.н.В резултат имам мнооого пове4е работа през деня и мнооого разхвърляни неща ве4ер.Незнам дали оба4е суеверието за сгъване на дрехи дали ще ме обремени още или ще ме улесни.Мисля да го изопа4а малко и да му кажа,4е има суеверие за сгъване на дрехи.Може би така ще си реша проблема с разхвърленият му гардероб,които подреждам през ден.
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #9 -: Март 26, 2008, 00:35:49 am »
Суеверия.Незнам от къде да запо4на.Моят мъж е толкова суеверен,4е откакто сме заедно нетрябва да правя мнооого неща особенно нощем.Немога да си режа ноктите нощем,не трябва да изхвърлям боклука нощем и да изтупвам покривката,не трябва да оставям клю4ове на масата и т.н.В резултат имам мнооого пове4е работа през деня и мнооого разхвърляни неща ве4ер.Незнам дали оба4е суеверието за сгъване на дрехи дали ще ме обремени още или ще ме улесни.Мисля да го изопа4а малко и да му кажа,4е има суеверие за сгъване на дрехи.Може би така ще си реша проблема с разхвърленият му гардероб,които подреждам през ден.
И не оставяй хляба на обратно-не влизай с шапка в къщи-не оставяй чадъра отворен-и задължителното НЕ СТЪПВАЙ СУТрИН КАТО СТАНЕШ С лЕВИЯТ КрАК ПЪрВО :lol: :lol: :lol:
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #10 -: Март 26, 2008, 00:38:56 am »
 :lol: :lol: :lol:има и още ето-На щастие е, когато....

Видиш прилепи, летящи в сумрака.
Получиш за подарък кошер с пчели.
Червеношийка долетяла във вашия дом.
Бяла пеперуда.
Детелина с четири листа.
Песента на щуреца.
Да изгориш изрязаните си нокти.
Да подстрижеш косата си по време на буря.
Да намериш фуркет и да го окачиш на кука или резе.
Да видиш кола, натоварена със слама.
Да погледнеш младата луна през дясното си рамо.
Да прибереш гвоздей, обърнат към тебе с острието.
Да прибереш молив, намерен на улицата.
Да държиш в джоба си раковина.
Да носиш лапичка от заек.
Да ходиш по улицата в дъжда.
Да спиш на неизгладени чаршафи.
Да счупиш безцветно стъкло (с изключение на огледало).
Да спиш с лице на юг.
Клонка от бяла хвойна.
Да срещнеш калинка.
Синя птичка.
Чуждо куче да те изпрати до дома ти.
Да облечеш роклята си наопаки.
Да потъркаш две подкови една в друга.
Да прибереш карфица.
Гръдната кост (вилката) на кокошка.
Да се хванат два плъха в един капан.
Да кихнеш три пъти преди закуска.
Да срещнеш коминочистач.

На нещастие е, ако...

Изхвърляш пепелта по тъмно.
Прилеп, попаднал в къщата.
Да оставиш шапка на леглото.
Трикратно викане на сова.
Да носиш опал, ако не си роден през октомври.
Да пееш преди закуска.
Да подариш сватбените си подаръци.
Детелина с пет листа.
Да занесеш вкъщи яйца по тъмно.
Да изрежеш ноктите си в петък.
Да изгубиш ръкавица.
Да занесеш вкъщи бял люляк или цвят от глог.
Да погледнеш младата луна през лявото си рамо.
Да изнесеш от къщи нещо в първия ден на Новата година.
Паунови пера.
Да убиеш чайка.
Да пее петел нощно време.
Да шиеш дрехата върху себе си.
Да оставиш обувките си на масата или на стола.
Да изгубиш чадъра си.
Да видиш сова през деня.
Да държиш домашните си чехли на лавица по-висока от твоя ръст.
Да оставиш чадъра си на масата.
Да видиш цветове и плодове на една и съща клонка (с изключение на портокалово дърво).
Да срещнеш по пътя си зайци.
Теменужки, които цъфтят в необичаен за тях сезон.
Да срещнеш свиня веднага след венчилото си.
Да срещнеш гробар.
Да закопчееш копчето си в грешен илик.
Да отвориш чадъра си в помещение.
Да обуеш първо лявата, а после -  дясната обувка.
Да седиш на масата и да не опираш и двата си крака на пода.
Да убиеш щурец.
Паднала картина.
Да счупиш чаша при произнасяне на тост.
Да облечеш ризата си наопаки.
Да сложиш ковашки мех на масата.
Пръстен, счупен на пръста.
Три пеперуди заедно.
Червени и бели цветя в един букет.
Да внесеш вкъщи коледната елха преди Коледа.
Да оставиш коледните украшения след Богоявление
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #11 -: Март 26, 2008, 11:47:48 am »
На щастие е, когато....

Да носиш лапичка от заек.

А за заека щастие ли е  :balk_145:

"Не давай пари в понеделник". Една колежка го спазва, но това не я прави по-добре материално.

Аз не вярвам в такива неща.
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #12 -: Март 26, 2008, 11:56:43 am »
:lol: :lol: :lol:има и още ето-На щастие е, когато....
Да се хванат два плъха в един капан.
Да кихнеш три пъти преди закуска.
:balk_47: Това вече сериозно ме развесели!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #13 -: Март 26, 2008, 16:43:38 pm »
Хахаха, темата е доста забавна  :lol:
Аз по принцип спазвам единствено правилото да не "захлупвам" дрехите, като ги сгъвам или простирам на въжетата, т.е. да са си с предницата напред.
Прабаба ми едно време казваше, че така трябвало за да не си захлупя късмета.
Обаче мъжкото най-редовно ги простира с предницата надолу, та трябва да минавам на инспекция след него  :wink:
         Equally Destructive
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #14 -: Март 26, 2008, 23:12:05 pm »
Е ,те за това говоря.На мен една клиента ми каза веднъж"Не ми ги сгъвай навътре панталоните/ демек захлупвай/ защото ми затваряш късмета...И аз се научих да не ги "захлупвам "  :lol: ...но един ден лелеееее една друга ми вика "не ми ги сгъвай така ,за умряло е така "...Малееее побъркаха ме...

 Единственото суеверие ,което спазвам е да не хвърлям кофата за боклук вечер.Това го знам от майка ми още от малка и признавам си започнах да го спазвам,защото много често забравях да хвърлям кофата и после вечерта това ми беше оправдамие,защо да не го направя вечерта...хехехе...хитро дете съм била...На мама с камъните по нейната глава... :lol:
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #15 -: Март 29, 2008, 09:55:15 am »
Хихихиик, аз май спазвам 3 суеверия:
- ставам задължително с десния крак и с дупито надолу :wink:
- трохи не се изхвърлят вечер, щото е на безпаричие (и аз от мама това го знам)
- Ако ми се наложи да се върна за нещо, посядам задължително, за да не си скърша късмета (това от баба)  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #16 -: Март 29, 2008, 10:33:59 am »
темата наистина е забавна!
за дрехите, като ги сгъвам гледам само да не са наобратно, т.е. с ръбовете навън - това от майка го знам- за късмет.
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #17 -: Март 29, 2008, 18:03:02 pm »
сетих се още нещо...като малка през ден си лягах с пижамата наопаки...нали се сещате като я съблека и вечерта е на обратно / мурзеливо човече съм биола/...Та казвах ,че си я обличам така да не ме хващат уроки.хихихи
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #18 -: Март 29, 2008, 18:50:36 pm »
хихи, аз още по някога си лягам с пижама наобратно, поради същата причина :lol:
*
Re: суеверие за сгъване на дрехите
« Отговор #19 -: Март 29, 2008, 19:06:53 pm »
А затваряте ли капака на тоалетната чиния?!

Не бесизвестната екстрасенска Светлина преди време беше казала в ефир, че през тоалетната чиния изтичат парите на семейството. 8O

Много забавна темичка! :D