0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос към докторите ,които четат
« -: Януари 19, 2006, 23:25:37 pm »
Снощи си говорихме с мъжа ми и аз се замислих за нещо,възможно ли е примерно да се обработят 3 количества сперма/или колкото е необходимо/?И да се подбере материал с много по-добро качество?И тогава да се направи инсеминацията,не е ли по-голям шанса.Чудя се,защо се работи с 1 количество?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Въпрос към докторите ,които четат
« Отговор #1 -: Януари 19, 2006, 23:28:04 pm »
Разбира се, че е възможно. И се прави, просто не е рутинно, защото е въпрос на пари - замразяване, размразяване, обработка ... но се прави, да.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Въпрос към докторите ,които четат
« Отговор #2 -: Януари 19, 2006, 23:35:46 pm »
Благодаря ,Мели :lol: -точна ,както винаги.Предполагам,че не откривам америка,ама пусто любопитство.Ние още нямаме свястна спермограма,ама аз си разсъждавам.
Поздрави :bighug:
Въпрос към докторите ,които четат
« Отговор #3 -: Януари 20, 2006, 06:17:16 am »
Морковче, спокойно, мила  :balk_21:
*

    Anonymous

Въпрос към докторите ,които четат
« Отговор #4 -: Януари 20, 2006, 08:20:09 am »
морковче, ако си спомняш историята на мирослава от клуба в дир, тя беше писала, че точно така са постъпили - замразили са няколко количества и после вичко това, заедно с прясно даденият материал, е било обработено в деня на инсеминацията.
аз съм питала док защо не се прилага рутинно това нещо, отговорът беше, че сперматозоидите след размразяване имат силно понижена преживяемост и е донякъде спорна ползата от прилагането му.
но ако е много лоша сп-мата, очевидно се прилага тази процедура.
*
Re: Въпрос към докторите ,които четат
« Отговор #5 -: Януари 20, 2006, 08:25:30 am »
Цитат на: morkovche
Снощи си говорихме с мъжа ми и аз се замислих за нещо,възможно ли е примерно да се обработят 3 количества сперма/или колкото е необходимо/?И да се подбере материал с много по-добро качество?И тогава да се направи инсеминацията,не е ли по-голям шанса.Чудя се,защо се работи с 1 количество?


аз съм питала моя лекар, каза същото като Мели, стандартна процедура е, прави се ако спермограмата не е толкова лоша.
*
Въпрос към докторите ,които четат
« Отговор #6 -: Януари 20, 2006, 09:08:14 am »
Морковче, тъй като нашата спермограма варира, ние веднъж прибягняхме до този вариант. Според мен, наистина, ползата е спорна. Първо, за да става материалът за замразяване, спермограмата трябва да е сравнително добра, абе доста добра, и пак не се знае след размразяването как ще преживеят сперматозоидите. В нашия конкретен случай замразихме едно количество с цел смесване с нативен материал в деня на инсето. В деня на инсето обаче пробата на мъжа ми беше много добра и не се наложи отмразяване. Това беше през август. През септември пак правихме инсе и тогава вече го отмразихме, защото от нативния се събраха само 7 млн. Общо станаха 11 млн., с които направихме инсеминацията. Преживяемостта след 24 ч. обаче беше едва 5 %. Така че незнам каква беше ползата от тази процедура, ако изобщо имаше такава, а трябва да ти кажа, че хич не е евтино.
Между другото, снощи и ние с мъжа ми точно това обсъждахме  :lol:
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin