0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cлед извънмато4на бременност
« -: Март 20, 2008, 23:35:51 pm »
Здравейте моми4ета!Постоянно 4ета форумите,но все не се решавах да пиша.Но сега ве4е се 4увствам безпомощна,след като попаднах на некадарни лекари.След едноседми4но закъснение си прАВЯ ТЕСТ-ПОЛОЖИТЛЕН,НО ПРОКЪРВИХ ИЛИ ПО-ТО4НО БЕшЕ КАФЯВО!ПРИЕМАТ МЕ В БОЛНИЦАТА(БУРГАСКАТА) И МИ СЛАГАТ НЯКАКВИ ИНДЖЕКЦИИ ЗА ЗАДЪРЖАНЕ ПОНЕЖЕ ВИЖДАЛИ ПЛОДЕН САК.НА 5-Я ДЕН МИ КАЗВАТ 4Е ТОЗИ САК НЕ НАРАСТВА И МЕ ИЗ4ИСТВАТ.ПУСНАХА МЕ ДА СИ ХОДЯ И НА ТРЕТИЯ ДЕН ПАК ОТИВАМ В БОЛНИЦАТА С АДСКИТЕ БОЛКИ НИСКО В ЛЯВО.ОКАЗА СЕ ИЗВЪНМАТО4НА.ОПЕРАЦИЯТА БИЛА ЖИВОТОСПАСЯВАщА З АРАДИ МНОГОТО КРЪВ В КОРЕМА.КАЗВАТ 4Е СА МИ ЗАПАЗИЛИ ТРЪБИТЕ,НО БИЛИ ТЪНКИ И КЪСИ.МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА НАПРАВЯ ЗА ДА НЕ СЕ ПОВТОРИ.В БУРГАС НЯМА ДОБРИ ЛЕКАРИ.КЪДЕ ДА ОТИДА И КАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ДА СИ НАПРАВЯ.
*
Re: cлед извънмато4на бременност
« Отговор #1 -: Март 21, 2008, 08:47:11 am »
 Мила, къде е била бременността ти? Някак си не ми се вързва. Наличието на кръв в корема, означава че нещо се е разкъсало, мястото където е бил прекрепен плодния сак. Обикновено той се прекрепя в тръбата, ако тя е била разкъсана, как така са ти я запазили? Ако е бил прекрепен другаде (към яйчника например, не е невъзможно) би трябвало да са отстранили него (или поне част от него). Това "къси и тънки" чесно казано не го разбрах, че те са някакви части от милиметъра в единия си край. Виж ако са изглеждали недоразвити е друга тема. Понеже моят случай е доста сходен ще ти кажа как процедирах аз, дано да имаш същият резултат.
 - Изчакай си епикризата от операцията и непременно си я вземи, там черно на бяло пише какво са премахнали и какво е запазено, както и състоянието на другите органи.
 - Ако опарацията ти е била лапароскопия (което не ми се вярва, ако си била в състоянието, което описваш) ти се полага рехабилитация по НЗОК или поне през 2006 беше така
 - Като минат три месеца от операцията (ако е била лапаротомия) или месец (ако е била лапароскопия) отиваш да те видят как се възстановяваш, надявам се всичко да е ОК и да ти дадат картбланш за бебеправене. Това не изключва задължителният преглед месец след операцията, който също трябва да си направиш.
 - НЕПРЕМЕННО тест за проходимост на тръбите преди опити за бебе
 - НЕПРЕМЕННО се обърни към добър лекар
  :bighug: Пожелавам ти съвсем скоро да забравиш за този кошмар и да се сдобиеш с лентичка като моята!
Re: cлед извънмато4на бременност
« Отговор #2 -: Март 21, 2008, 11:07:54 am »
Лан , и на мен вчера ми сервираха нещо подобно.
На 28.01 имах кюретаж , поради миссед в 9 г.с.Вчера ходих на преглед и док. каза , че е имало втори плоден сак в тръбата 8O, който е претърпял "обратно развитие". Нямам информация дали нещо са правили по тръбата и къде е той сега.Предполагам, че биха ми казали ако са отстранили тръбата...Какво да правя сега?
 Извинявам се , че се намесвам в друга тема , но намерих някакво сходство и затова... :(
Re: cлед извънмато4на бременност
« Отговор #3 -: Март 21, 2008, 17:19:47 pm »
I AZ NE ZNAIA OT KADE E DO6LA TAZI KRAV.MOGE BI SE E RAZKASALA TRABATA,NO DOKTORA MI KAZA 4E E NAPRAVIL NIAKVA PLASTIKA I IA E ZAPAZIL.TAKA PI6E I V EPIKRIZATA
BLAGODARIA TI ZA SAVETITE,6TE IZ4AKAM DA MINE 1 MESEC I 6TE SI PROVERIA TRABITE.
*
Re: cлед извънмато4на бременност
« Отговор #4 -: Март 21, 2008, 21:00:17 pm »
Лан , и на мен вчера ми сервираха нещо подобно.
На 28.01 имах кюретаж , поради миссед в 9 г.с.Вчера ходих на преглед и док. каза , че е имало втори плоден сак в тръбата 8O, който е претърпял "обратно развитие". Нямам информация дали нещо са правили по тръбата и къде е той сега.Предполагам, че биха ми казали ако са отстранили тръбата...Какво да правя сега?
 Извинявам се , че се намесвам в друга тема , но намерих някакво сходство и затова... :(
Само с кюретаж означава, че нищо не са ти правили по тръбите. Може би е нямало нужда. Т.е. в добрата позиция си, не си претърпяла и операция. Чакаш колкото са ти казали лекарите. После преглед, цветна снимка или хидротубация и ти пожелаваме и на теб другият път да стане! :bighug:
 Момичета, мисля, че трябва да се повиши приемът на фолиева киселина след неуспешна бременност, консултирайте се с лекарите си по тази тема.