0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #80 -: Май 06, 2008, 20:22:32 pm »
Знам,че варианта с лекаря е най-удачен,но...
Дано не е киста,а относно "нервна почва"...склонна съм да вярвам...
дойде ми веднъж след 3 месеца и беше нормален,на датата..след това пак 3 месеца(сега 4-ти) няма...
Ще видя какво да направя по въпроса с лекар...
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #81 -: Май 07, 2008, 00:20:28 am »
Не разчитай само на Дида.Той е по-скоро помощно средство.Когато аз започна да ги лекувам упорито, съм си намислила средната схема-мощни препарати срещу тях, Дида и лактобацили приз устата и другаде :lol: сребърна вода и цитросепт.Ей тва ако не ги избие до една, не знам какво друго би успяло.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #82 -: Май 08, 2008, 19:24:13 pm »
Знам,че варианта с лекаря е най-удачен,но...
Дано не е киста,а относно "нервна почва"...склонна съм да вярвам...
дойде ми веднъж след 3 месеца и беше нормален,на датата..след това пак 3 месеца(сега 4-ти) няма...
Ще видя какво да направя по въпроса с лекар...

Знам от моя позната която има много нередовен цикъл че е от хормоните. при нея са много рабутани. задължително се консултирай и изследвай
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #83 -: Юни 16, 2008, 21:53:54 pm »
Искам да ви кажа какво направих аз: Значи предния ден четох някои статии за гьбички,течение и т.н и там пишеше за мед сьс сода,пробвах го миналата вечер и днес, мисля че ми се появиха гьбички  :oops:,незнам защото нямам течение нито сьрбеж.Направо ще откача, не знам какво да правя.Дали да си взимам някоя глобулка или да изчакам  :BangHead:?
http:
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #84 -: Юни 17, 2008, 10:31:49 am »
meri_djein, мила, и аз бях като теб. Пиех антибиотици през 3 месеца и все не изчезваха гадините. Накрая намерих гинеколог, който не дава антибиотици за гъби - само промивки и Низорал. За три седмици се излекувах и сега нямам никакви проблеми.
Така че, просто не пий никакви боклуци - антибиотици,а си намери читав гинеколог.


Стискам палци ;)



Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #85 -: Юни 18, 2008, 19:30:17 pm »
незнам,но когато му показах изследването тои ми каза,4е вярва на това което вижда а не на изследването :balk_144:
Ти направо ме разби! 8O
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #86 -: Юли 15, 2008, 10:57:20 am »
Момичета а в случай на МБ показваща кандида, но без симптоматика отменя ли се инвитрото?
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #87 -: Юли 15, 2008, 11:06:24 am »
Момичета а в случай на МБ показваща кандида, но без симптоматика отменя ли се инвитрото?

незнам със сигурност,но...надявам се да може да се приложи лечение заедно със стимулацията или преди нея!и аз съм се чудела в/у това!
док какво каза?
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #88 -: Юли 25, 2008, 12:11:05 pm »
Аз разкарах гадините окончателно с Flukonazol 150 mg по схема (ама забравих каква беше) в продължение на един месец, като се има предвид че тогава бях непрекъснато в контакт с антибиотици,(мед. сестра съм в хирургия), бях инфектирана непрекъснато. Та от 3 години няма ужас като пия антибиотици, дори и най-тежката артилерия. По него време срещнах мъжа си и не успях да го заразя, от което съм много щастлива. И мисля че е генерална грешка да се доверяват гъбите на гинеколог, мисля че това е работа на кожен-венеролог. И още една е да се смята че на партньора нищо му няма защото няма симптоми, има, но не се проявяват и всеки път като се постигне някаква победа срещу тях, заразата идва пак от него, това се вика пинг-понг инфекция. И лечението на носителството при мъжете е значително по-сложно от нашето.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:13:19 pm от Miriel »
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #89 -: Юли 25, 2008, 13:06:20 pm »
Най-добрата комбинация е антибиотика да се пие успоредно с Низорал или Нистатин  :wink:


Спрете Земята, искам за сляза
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #90 -: Юли 25, 2008, 13:32:01 pm »
   Не е чак толкова добра комбинация, тоя черен дроб не ни е даден за един ден, трябва да си го ползваме до края на живота, а Низоралът въобще не му се отразява добре.
   То всъщност няма друг антибиотик срещу Кандида освен Нистатин, и той е ефективен само в огромни дози, заради слабото стомашно и чревно всмукване, скъп е за производство и за това е скъп и като цена и вече има устойчиви кандиди срещу него, всички останали средства са химиотерапевтици, като Флуконазолът е един от най-модерните, и в сравнение с Низорала(кетоконазол) е като космически кораб в сравнение с каруца. Низоралът вече си изживя времето, не вярвам да има някоя да се е излекувала окончателно от гъби с Низорал в последно време, може само временно да ги подтисне и толкова и понеже гъбите си изграждат устойчивост срещу химиотерапевтиците, всеки следващ път на приложение е с все по-малък ефект.
   Аз съм ходила на гинеколози в началото, които вместо да ме излекуват ме забатачиха повече, като ми предписваха неподходящи антибиотици, докато не посетих Доц. Маркова, когато още не се занимаваше с инвитро, която ми предписа сравнително адекватно лечение, но още флуконазолът не беше излязъл на пазара и ми каза че щом съм сестра и непрекъснато съм сред антибиотици ще си страдам цял живот. Докато не се консултирах с кожен лекар след години в болницата където работя и той ми предписа терапията.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 14:57:40 pm от Miriel »
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #91 -: Април 23, 2009, 11:46:45 am »
Момичета а в случай на МБ показваща кандида, но без симптоматика отменя ли се инвитрото?

незнам със сигурност,но...надявам се да може да се приложи лечение заедно със стимулацията или преди нея!и аз съм се чудела в/у това!
док какво каза?
При мен го отложихме ,лекувах се по схема,която се падна точно м/у двата цикъла.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.