0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    meri_djein

  • *
  • 47
  • това което не ни убива ни прави по силни
от много години се опитва м да се преборя с вагиналните гъбички.след провеждането на поредното лечение и последвалото спокойствие се появява  поредният антибиотик и всичко започва от начало.ОМРЪЗНА МИ!!!!дайте ми съвет
« Последна редакция: Март 20, 2008, 16:39:03 pm от little_rabbit »
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва, той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо




любовта.url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vesielina][/url]
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #1 -: Март 20, 2008, 19:56:27 pm »
Съвета ми е да се успокойш и да си намериш добър лекар. Гъбичките трудно се лекуват , а и на мен ми ги откриха преди 2 седмици. Ако искаш можеш да опиташ и с билки.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #2 -: Март 20, 2008, 20:07:15 pm »
Изследвахте ли и мъжкото тяло? Задължително и той трябва да се лекува дори и да казва че няма проблеми.   Изследвания за диабет???? той е предразполагащ фактор за гъбични инфекции :(


*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #3 -: Март 20, 2008, 23:55:57 pm »
И аз да се опла4а.С антибиотик или без моите гъби все са си там.Толкова са упорити,4е ако можех да ги изкарам на пазара щях да съм милиардерка.Нямам и диабет.А що хап4ета съм изпила и съм си навряла не е истина,но пак няма отърване.Преди два дена правих изследвания и резултата е отрицателен,но когато на следващия ден отидох да ми правят сонда за инвитрото лекарят каза- имаш гъби и аиде пак поредните вагинални.И не се махат и това е.пробвала съм ве4е вси4ки съществуващи медикаменти,но безрезултатно. :balk_80:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #4 -: Март 21, 2008, 00:40:05 am »
Как за два дена ще се разможат до толкова че доктора да ги види? Може би нещо в лабораторията не е наред? Не може в посявката (изследването)хич да няма - те са част от нормалната влагалищна микрофлора. Ако става въпрос за кандида албиканс разбира се.


*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #5 -: Март 21, 2008, 00:42:53 am »
незнам,но когато му показах изследването тои ми каза,4е вярва на това което вижда а не на изследването :balk_144:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #6 -: Март 21, 2008, 01:05:51 am »
 Петя , много съм доволна от една схема на лечение на Алкан Емин в Плевен. Дълга е за изпълнение, но наистина действа. Върви на преглед при него.Мисля , че я изписва стандартно , защото има и други момичета от форума , които са били на нея.За кандида албиканс става въпрос.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #7 -: Март 21, 2008, 01:36:42 am »
сега няма как да отида таи като запо4нах с подготовката за инвитро и ве4е съм на една щепа лекарства и като бонус за евентуална скрита инфекция антибиотик и естествено за гъбите вагинални глобули.А и плевен ми се струва на края на света.Мноооого ми е дале4е :wink:
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #8 -: Март 21, 2008, 07:32:38 am »
Този антибиотик ти го дават профилактично, без да има някаква инфекция, така ли?


*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #9 -: Март 21, 2008, 09:01:05 am »
Здравейте, милички! :bighug:
Напълно ви разбирам, защото 5 години се мъчих с тези гадини :x :x :x
Какво ли не пих, колко ли гинеколози не смених, то не бяха антибиотици, микробиологии, глобулки, простотии...
Един гинеколог ме е лекувал само мене, друг и двамата, правих микробиологии в различни лаборатории, купувах си само ново бельо, преварявах го, абе какво ли не.......
Всичко, което пишете и което смятах, че ще ми помогне.
Но без успех :x
Още повече, че последния път ми излязоха тъкмо, когато решихме да опитваме за детенце - да не ви описвам що броене на дните, глобулки, притеснения, сърбежи и то какви опити сме правили - незнам..
Вече бях вдигнала ръце и потърсих алтернативна медицина.
Попаднах във форумите за хомеопатия и там видях много момичета, които са се излекували с такъв вид медицина...
Не мога да ви опиша колко ми помогна този вид лечение  - вече и не съм чула за гъбички, откакто ги излекувах с хомеопатия.
Просто не можех да повярвам!
Да не говорим, че лекарството струваше 3 лв. и още имам от него.
А не мога да ви опиша как се чувствах по време на самия "преглед" - това ми подейства все едно бях на психолог. Говорихме си и ме разпитва за неща, които не бях и помисляла да следя. Прегледа беше 2 часа, за което платих 20 лв. - аз се почувствах все едно искам да дам 100лв на тази жена и пак да не са достатъчни. През цялото време те разпитва и си говорите все едно си на психолог - записва си всичко и си прави цялостна картина за теб и на нейна база ти изписва точното лекарство с точната дозировка...
Просто нямам думи да опиша колко съм щастлива от това, че то бяха 5 годишни мъки...
Моя съвет е да се обърнете към хомеопатията или поне прочетете във форумите на тази тема..
Знам колко е тежко с тези гадини и ще се радвам ако ви помогна.
Не си мислете, че правя реклама - както виждате не пиша имена на лекари - хомеопати.
Просто на мен ми помогна много - дори и сега като пия антибиотици пак не ми излизат, че преди само и да помириша антибиотик - веднага бяха на линия. :(
Дори и съпругът ми и сега все ме кара да се обадя и пак да ида при тази лекарка, защото знаеше колко добре се чувствах - не само ми се излекуваха гъбичките, но и другите проблеми като неспокоен сън, нередовен стомах, запек и т.н. - големите и гадни мои проблеми :x Но аз вече почнах с изследвания, хормони и т.н. и просто незнам.... :( В момента съм се отдала изцяло на лечението на моето незабременяване :(
Гушкам ви всички и стискам палци да се оттървете от тези гадини мръсни :wink:
 :bighug: :bighug: :bighug:
Хубав и усмихнат слънчев ден от мен!
 :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine: :sunshine:



"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    meri_djein

  • *
  • 47
  • това което не ни убива ни прави по силни
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #10 -: Март 21, 2008, 10:45:37 am »
повечето от антибиотиците предизвикват тия гадини,за съжаление те са много упорити и така добре си живеят в нас че е трудно да се преборим с тях.провеждала съм лечение с низорал което беше най ефективно.10дни по едно хапче низорал сутрин и вечер и вечер вътрешно намазване с крема,пробвайте го но само извън схемите на лечението за безплодие зада не ви създаде проблем.целувки
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва, той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо




любовта.url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vesielina][/url]
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #11 -: Март 21, 2008, 11:51:00 am »
Петя , много съм доволна от една схема на лечение на Алкан Емин в Плевен. Дълга е за изпълнение, но наистина действа. Върви на преглед при него.Мисля , че я изписва стандартно , защото има и други момичета от форума , които са били на нея.За кандида албиканс става въпрос.
И аз се мъчих с гадните гъби 4 години, то небяха лекарства не бе чудо. И двамата с мъжът ми ни тъпчеха с какво ли не. При мен се появиха в следствие от приема на противозачатъчни, а тях пиех заради ПКЯ. Преди близо 2 год. отидох при Д-р Емин и той ми предписа лечение, което включваше и вагинални промивки. От тогава няма и помен от гъбички.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #12 -: Март 21, 2008, 13:49:03 pm »
Цитат
Този антибиотик ти го дават профилактично, без да има някаква инфекция, така ли?
Тъй като на 02.05 миналата година направих спонтанен аборт с близнаци в шестия месец и решиха,4е е вирусна инфекция или нещо друго скрито.Лошото при мен е ,4е вси4ко минава без никакви симптоми и това затруднява нещата.При прегледа на 19 ,когато лекарят ми изписа антибиотик и ми каза,4е имам скрита инфекция.Резултатите от изследванията са добри,но както казах не показаха нито гъбите нито нали4ие на нещо друго,а доктора след прегледа каза,4е имам и гъби и нали4ие на инфекция.Следващият път съм решила да направя изследванията по едно и също време в разли4ни лаборатории.Може в това да е проблема,въпреки,4е с лабораторията с която работя е много прехвалена
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #13 -: Март 22, 2008, 18:34:29 pm »
Здравейте!На мен ми предписаха Мукосист 150 и Гуназол за гъбичките.Сега вместо сапун мога ли да използвам Лактацид?
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #14 -: Март 23, 2008, 08:50:41 am »
  Когато става въпрос за хрони4на влагалищна инфекция трябва да се обърне внимание и на имунната система.При мен ле4ението бе6е микробиология,хап4ета през устата за мен и за него,глобули ,мле4на киселина задължително,ако е имало продължително ле4ение,за възвръщане на нормалната флора на влагалището и 6 месеца имунабор,като трябваше да го спра при евентуална бременност.
 
Здравейте!На мен ми предписаха Мукосист 150 и Гуназол за гъбичките.Сега вместо сапун мога ли да използвам Лактацид?
Ти за какъв сапун говориш,Веселка?Аз ползвам Лактацид от доста време,но ако говориш за обикновен сапун,това е недопустимо!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #15 -: Март 23, 2008, 11:20:24 am »
Имам предвид, че когато имаш такава инфекция, не трябва да ползаваш сапун.Исках да разбера дали лактацид е подходящ.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #16 -: Март 23, 2008, 13:10:20 pm »
Независимо дали има или не инфекция, използването на сапун не е препоръчително.
Като са ти пускали микробиология, с антибиограма ли е била?
Колкото до интимните гелове има много - въпрос на личен избор и дали ти понася добре.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #17 -: Март 23, 2008, 14:11:58 pm »
Преди години имах непрекъснати проблеми с Кандида албиканс. След лечението им се появяваха отново и отново. При вземането на сектет за микробиология една гинеколожка ми каза да направя и колпоскопия. Така излезна и друг проблем, който излекувах, а и така изчезнаха омразните гъбички. Затова, че моя съвет е - направете си колпоскопия, ако имате продължителни проблеми с кандида. 
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #18 -: Март 23, 2008, 17:31:20 pm »

Ако имаш предвид това под името "голяма патешка човка", не е колпоскоп, а спекулум.
И няма нищо общо с колпоскопията :) Колпоскопа е специален микроскоп :)

Цитат
колпоскопия
изследване, при което се оглеждат влагалищните стени и  маточната шийката с помощта на колпоскоп. Използва се за диагностика на възпалителни заболявания на влагалището и за ранна диагноза на предракови заболявания на шийката на матката.
   на латински език: colposcopia.
   на английски език: colposcopy.
http://arsmedica.bg/bg/mdictionary/c_id/2007/alpha/202.html
Колпоскопия

Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #19 -: Март 23, 2008, 18:04:32 pm »
Благодаря за поправката и признавам, грешката е моя. Изтрих постинга и се пообразовах малко :oops:
« Последна редакция: Март 23, 2008, 18:14:39 pm от Danny S »


Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #20 -: Март 23, 2008, 18:48:06 pm »
Не трябваше да триеш поста :)
Не е станало нищо кой знае какво,
никой не се е родил научен,
особено пък с тази терминология  :lol: :wink:
И сега е странно защо съм постнала тоз спекулум  :lol: :lol: :lol:
:grouphug2: :pipy_longstocking: :flower:
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #21 -: Март 23, 2008, 19:40:41 pm »
Ами засрамих се щото звучах на себе си много компетентно, а пък се оказа че познанията са ми доста повърхностни :lol:
Спекулума???? Ми.. с образователна цел :lol: Извинявам се за спама :oops:


Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #22 -: Март 26, 2008, 21:05:29 pm »
За гъбички, казват, че е отслабена имунна система.Затова  след протичане на лечението, назначено от лекар, вижте Ентеросан SV  и Ентеросан S2, витамини и имуномодулатори. Аз лично изядох 1 буркан с пчелен мед примесен с 100g пчелен прашец  и 10g пчелно млечице. Мисля да повторя отново, профилактично.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #23 -: Март 26, 2008, 21:17:49 pm »
Цитат
витамини и имуномодулатори. Аз лично изядох 1 буркан с пчелен мед
няма витамини дето не съм ги пила а за меда сигурно съм изяла цяла каца с мед.Ама ефект няма
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #24 -: Март 26, 2008, 21:56:11 pm »
Знам,че е гадно и трудно, обаче се изненадах, когато миналия месец микробиологията ми беше наред. Забелязала съм ,че по време на пости намаляват и изчезват. Киселото мляко ги трепе, обаче кое е истинско, затова http://enterosan.net/products.php Пишат че шоколада по време на лечение е забранен. Ако някой го интересува мога да потърся линкове.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #25 -: Март 26, 2008, 22:54:45 pm »
Цитат
Киселото мляко ги трепе
еми като не го оби4ам ама изобщо.дани с ми прати разни материали и там пише за млякото ама пусто не мога да го ям.Сега съм решила да се пробвам с плодовите кисели млека на данон.С тях по можем да се разберем ама те пък дали са истински или са само нишесте?
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #26 -: Март 27, 2008, 16:35:19 pm »
Green apple, искам да те питам мога ли според теб на своя глава да пия този ентеросан,или теб те е съветвал лекар?
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #27 -: Март 27, 2008, 17:35:10 pm »
Цитат
Киселото мляко ги трепе


Аз да ви кажа ям много кисело мляко, но няма ефект върху подобряване на гъбичните инфекции. Може би ще пробвам и аз хомеопатия. Възможно ли е това да е причина за незабременяване дълго време?
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #28 -: Март 27, 2008, 18:50:56 pm »
Ентеросана го пих без да питам лекар, обаче преди това се лекувах първо по лекарско предписание, след направено микробиологично изследване. След това ми изписаха в продължение на 4 месеца по време на М   Orungal   и   Nizoral (единия месец едното, другия другото).За последното настоявах, защото в нета прочетох, че е задължително, в противен случай се гадините се връщали. След  това си назначих Ентеросана. Лечението ми беше почти 6 месеца, като заедно с това пих витамини, мед с пчелен прашец и млецице. Никъде не казвам, че само с ядене на кисело мляко и др. нещата се подобряват.
*

    meri_djein

  • *
  • 47
  • това което не ни убива ни прави по силни
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #29 -: Март 27, 2008, 23:34:55 pm »
не гъбичките не могат да пречат на забременяването.не се притеснявай но все пак се посъветвай с гениколог.по неприятно е при раждането защото могат да причинят инфекция при новороденото.това го знам от моят лекар.
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва, той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо




любовта.url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vesielina][/url]
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #30 -: Март 27, 2008, 23:50:21 pm »
Не пречат за забременяването и за бременноста и според моята лекарка, но си мисля ако почне да ме сърби и пари като станат много,как ще се лекуват? По време на бременност няма много варианти за това и ще е ад.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #31 -: Март 28, 2008, 08:24:37 am »
Добре де, аз да питам за обща култура?
Като не пречат за забременяването, не пречат ли на партньора?
Може и да греша, но все си мисля, че ако той е "чист" може да прихване нещо от тези гъбички?Нали и те могат да се предават по полов път?
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #32 -: Март 28, 2008, 08:35:47 am »
Цитат
може да прихване нещо от тези гъбички
:lol:да може да прихване гъби4ки
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #33 -: Март 28, 2008, 08:50:59 am »
:)Ами тогава...какво е значението, че не пречели на забременяването?

Аз лично не бих могла да не се притеснявам от това и спокойно да подложа съпруга си на заразяване?

Вярно е, че гъбичките са упорити (преди години имах проблем) но аз мисля, че е по-добре да се излекуват и тогава да се правят и опити и неопити:)
Е, разбира се всеки преценява сам за себе си:)


*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #34 -: Март 28, 2008, 08:58:15 am »
Цитат
аз мисля, че е по-добре да се излекуват и тогава да се правят и опити
то4но така
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #35 -: Март 28, 2008, 12:46:47 pm »
Мойте са хронични. Тоест няма оправия. Мъжа ми обаче няма и е нямал никакви признаци,което явно пак си е въпрос на имунитет.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #36 -: Март 28, 2008, 13:32:02 pm »
Моят гинекологът винаги е изписвал лекарства и на двамата. Обяснявал ми е, че не е задължително при мъжа да има симптоми, при наличието на гъби и че е безмислено да се лекувам само аз, тъй като той пак ще ми ги предаде. Мисля, че наличието на гъби при мъжа може да се отрече с микробиология.
*

    meri_djein

  • *
  • 47
  • това което не ни убива ни прави по силни
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #37 -: Март 29, 2008, 22:53:19 pm »
и моите са хронични,а за щастие не са се отразили на съпругат ми той засега не е имал проблеми а когато се забременее няма проблем те се лекуват или поне се облекчават симптомите им.аз бях в 9 месец със счупен крак и гъбички.всички екстри
Ден преди раждането си дете попитало Бог:Не знам защо ще се появя натози свят?Какво трябва да правя?Бог отговорил:Ще ти подаря ангел, който винаги ще е с теб.Той всичко ще ти обясни.Но как ще го разбирам, аз не знам езика на ангелите?Ангелът ще те научи на своя език.Той ще те пази.А как е името на този мой ангел?Не е важно как се казва, той има много имена.Ти ще го наричаш Мамо




любовта.url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vesielina][/url]
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #38 -: Март 31, 2008, 17:43:04 pm »
Това до някаде е успокоително, че не пречат, аз постоянно съм с гъбични инфекции за разлика от мъжа ми. винаги се лекуваме двамата но не пречи след 2-3 месеца пак да цъфнат:(. и аз мисля че е въпрос на имунна система. аз дори този месец се акоза че имам и по стомаха кандида... няма отърване
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #39 -: Март 31, 2008, 19:19:45 pm »
Това до някаде е успокоително, че не пречат, аз постоянно съм с гъбични инфекции за разлика от мъжа ми. винаги се лекуваме двамата но не пречи след 2-3 месеца пак да цъфнат:(. и аз мисля че е въпрос на имунна система. аз дори този месец се акоза че имам и по стомаха кандида... няма отърване

Ако имаш в стомаха,може би и езика ти ще е обложен от тях.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #40 -: Април 01, 2008, 11:10:50 am »


Ако имаш в стомаха,може би и езика ти ще е обложен от тях.
[/quote]

Няма следи по езика, за сега. Доколкото четох за гъбите, ако се появят на 1 място, значи може да ги има навсякъде в организма. Засега ми предписаха само пробиотик за 2-3 месеца, надявам се да има ефект.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #41 -: Април 01, 2008, 13:05:58 pm »
А от тези гъбички в стомаха какви ти бяха оплакванията, Стар?
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #42 -: Април 04, 2008, 15:11:06 pm »
a като се замисля, че и орален секс правим 8O ,представяте ли си каква въртележка се получава? Не на езика ами .... мани мани и гадове  :x


Спрете Земята, искам за сляза
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #43 -: Април 04, 2008, 16:09:40 pm »
аз имам много-годишен опит с гъбички. Кандида албиканс.
Пробвах какво ли не, всички видове антигъбични лекарства, преваряване на бельото, на мозъка даже....
хомеопатия
билки....

но от няколко месеца нямам гъбички, представете си го колко е хубаво !
Мисля че ми помогна една хранителна добавка. Казва се DIDA. Случайно прочетох че лекува гъбички в стомаха, а аз мислех че от там тръгват....

дали тази добавка или кой знае защо, сега съм добре. Не се знае следващия месец, но сега съм 'бял човек'
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #44 -: Април 04, 2008, 16:11:23 pm »
Аида, къде се продава тази добавка.Искам и аз да я пробвам.Дай повече инфо.Колко време я пи?
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #45 -: Април 04, 2008, 16:15:55 pm »
от аптека я купих, 40 хапчета са мисля, едни такива големи като витамини
приемат се по време на хранене, за 30 дни
аз честно казано пих не повече от 20 и то с пропуски

беше скъпичко , около 35лв мисля, но на фона на антимикотичните, аз прецених че си заслужава. И сега не съжалявам, даже пиивам като се сетя по хапче (пише че може да се приема профилактично)
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #46 -: Април 04, 2008, 17:54:01 pm »
от аптека я купих, 40 хапчета са мисля, едни такива големи като витамини
приемат се по време на хранене, за 30 дни
аз честно казано пих не повече от 20 и то с пропуски

беше скъпичко , около 35лв мисля, но на фона на антимикотичните, аз прецених че си заслужава. И сега не съжалявам, даже пиивам като се сетя по хапче (пише че може да се приема профилактично)


Ще ми направиш ли услуга да провериш в указанието дали стават за бременни, и кой е производителя,защото тука питах в една аптека и не бяха чували за такъв препарат.В интернет също не намирам инфо.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #47 -: Април 04, 2008, 19:23:43 pm »
Готово.Дида вече е пред мене. Но Аида,кой ти каза че е за гъбички.В моята опаковка няма указание, а само на кутийката.Не пише и ред за какво се използва хранителната добавка.Кой ти го препоръча за гъбичките,лекар ли?Иначе гледам билково е и то доста билки съдържа.Няма противопоказания, но задега ще го пие само мъжа ми, че толкова билки няма как да нямат противопоказания за мене.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #48 -: Април 05, 2008, 18:43:19 pm »
По списанията има реклама на този билков продукт, подробно е описано при какви симптоми се използва.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #49 -: Април 05, 2008, 19:02:32 pm »
По списанията има реклама на този билков продукт, подробно е описано при какви симптоми се използва.
Ако се сетиш някое списание ккажи кое. Много е дразнещо така да не пише на продукта за какво е.Иначе мъжа ми си го пие вече редовно. :lol:Не че знае за какво го пие. :lol: :lol: :lol:
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #50 -: Април 05, 2008, 19:58:07 pm »
ето ме пак

искам да помогна, но съм изхвърлила опаковката, само хапчетата са в чантата ми :) лош навик

и аз от реклама в списание научих за DIDA. Не помня кое беше:( Но съм 100% убедена че пишеше че е срещу кандида албиканс в стомаха. Аз затова го купих.
Дано и на вас помогне. Моят мъж също пиеше заедно с мен, за застраховка :)
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #51 -: Април 05, 2008, 21:24:14 pm »
Сега имаме гости, но утре ще потърся и ще препиша от списанието какво точно е написано.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #52 -: Април 05, 2008, 21:28:39 pm »
На мен никога не са ми изписвали нищо и за партньора когато лекувам гъбички или нещо друго. Незнам редно ли е или не особено когато се използва презерватив. Тоест ние се пазим.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #53 -: Април 05, 2008, 22:30:32 pm »
Аида, Веселка,много ви благодаря момичета и ще чакам да пишете ако намерите списанията.

Фанта, извинявай за въпроса ама защо се пазите? За първи път виждам момиче в Зачатие да се пази и ми е много интересно каква е причината.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #54 -: Април 07, 2008, 10:57:32 am »
А от тези гъбички в стомаха какви ти бяха оплакванията, Стар?


Имах диария близо месец, болки нямах, много подут корем и глад за сладко. Аз също четох за Дида и съм го взела, но пробиотика, който ми назначиха почти веднага почна да действа. Говорих и с други хора с гъби, да ти кажа от явно гъбите трибва да се атакуват от всякаде, за да не се появят после на друго място.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #55 -: Април 07, 2008, 23:00:33 pm »
Дaйте състава на DIDA !
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #56 -: Април 07, 2008, 23:05:28 pm »
Дaйте състава на DIDA !

Много е дълъг. Аз помня маслиновите листа и чесъна че ми се набиха като противогъбични.Другото е бла,бла, за много неща.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #57 -: Април 17, 2008, 19:30:39 pm »
Ох и на мен ми писна,имах гьбички предната седмица взех си ломексин,уж се изчистих сега от няколко дни имам засилено бяло течение :BangHead: и се мисля сега на моя глава да си взема нещо от аптеката...кажете ми нещо което ви е помогнало
http:
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #58 -: Април 17, 2008, 19:54:37 pm »

[/quote]
Ако се сетиш някое списание ккажи кое. Много е дразнещо така да не пише на продукта за какво е.Иначе мъжа ми си го пие вече редовно. :lol:Не че знае за какво го пие. :lol: :lol: :lol:
[/quote]

не е нужно да го търсиш по списания, фирмата вносител е либра. като отидеш на сайта им www.libra-ag.com или напиши DIDA в google.bg и ще ти излезе цялата информация.:)
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #59 -: Април 21, 2008, 19:27:13 pm »
Съжалявам момичета, но не мога да открия в кое списание го видях. Не съм забравила, ще продължа да го търся, защото подробно беше описано.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #60 -: Април 21, 2008, 19:28:04 pm »
 :wink:
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #61 -: Април 22, 2008, 00:31:49 am »
Ох и на мен ми писна,имах гьбички предната седмица взех си ломексин,уж се изчистих сега от няколко дни имам засилено бяло течение :BangHead: и се мисля сега на моя глава да си взема нещо от аптеката...кажете ми нещо което ви е помогнало

Да се лекуваш на своя глава не е удачно, но мога все пак да споделя какво ми изписаха на мен като схема днес.
От директна микроскпия дрождеподобни гъки.
Лечение (пиша на български, че да не ги объркам) :
Гино-дактарин глобули-дълбоко влагалищно, след цикъл, 3 бр - 6 месеца;
Низорал 200мг. 2х1 за 5 дни само първия месец.
За партньора било задължително също да се лекува - 4 седмици мазане с  Клотримазол(Канестен), преценяте по цената, минимум 10 дни, защото  цикъла на развитие на "гъбките" е 7 дни, т.е. така се хващат 2 цикъла.
Ами следващия цикъл го почвам.(за моя цикъл говоря де  :D)
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #62 -: Април 22, 2008, 13:28:51 pm »
в Гугъл на DIDA излизат някакви футболни звезди , а в либра нямат каталог. Може ли някой да пусне линк. :D


Спрете Земята, искам за сляза
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #63 -: Април 22, 2008, 14:25:25 pm »
в Гугъл на DIDA излизат някакви футболни звезди , а в либра нямат каталог. Може ли някой да пусне линк. :D

Нищо няма за Дида. Тука от кога търсим, ама няма. Пък ме мързи да пиша мейл на Либра да си вземат забележка.Не може да се продава нещо без указания така.Питам мъжа ми чувства ли разлика нещо откакто го пие, и каза че му се оправило оросяването на краката. :lol: Ама де са гъбичките, де оросяването.Аз ще го пия със сигурност, ама като родя.Билките вътре наистина са супер, а за действието на маслиновите листа и чесъна гарантирам че са най-ефектни за гъбите.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #64 -: Април 22, 2008, 15:16:29 pm »



Да се лекуваш на своя глава не е удачно, но мога все пак да споделя какво ми изписаха на мен като схема днес.
От директна микроскпия дрождеподобни гъки.
Лечение (пиша на български, че да не ги объркам) :
Гино-дактарин глобули-дълбоко влагалищно, след цикъл, 3 бр - 6 месеца;
Низорал 200мг. 2х1 за 5 дни само първия месец.
За партньора било задължително също да се лекува - 4 седмици мазане с  Клотримазол(Канестен), преценяте по цената, минимум 10 дни, защото  цикъла на развитие на "гъбките" е 7 дни, т.е. така се хващат 2 цикъла.
Ами следващия цикъл го почвам.(за моя цикъл говоря де  :D)

[/quote]
Зная!до сега не сьм си правила самолечения, но просто ми писна вече.От вчера си првя промивки с лайка и тетра май има малко ефект.
Дано и при теб има с лечението :crossfingers:
http:
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #65 -: Април 23, 2008, 19:41:07 pm »
http://www.didacandidasupplement.co.uk/index.htm

Асо някой може да го преведе?
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #66 -: Април 23, 2008, 20:37:38 pm »
http://www.didacandidasupplement.co.uk/index.htm

Асо някой може да го преведе?

И аз ще помоля същото някой който знае английски, да ни направи тази услуга.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #67 -: Април 23, 2008, 21:03:25 pm »
от много години се опитва м да се преборя с вагиналните гъбички.след провеждането на поредното лечение и последвалото спокойствие се появява  поредният антибиотик и всичко започва от начало.ОМРЪЗНА МИ!!!!дайте ми съвет

Скъпа vesielina, имах същият проблем докато бях студентка. Непрекъснато пиех антибиотици и си поставях глобули в продължение на две години и половина с кратки прекъсвания за кратък период след лечението. После гадините се появяваха пак. Последното лечение предприех след като се разделих с тогавашният ми приятел, който се лекуваше заедно с мен, но междувременно си е имал и други контакти естетвено без да ми казва, а сигурно не е и казал за лечението си на другите момичета. Ами след раздялата просто изчезнаха и до момента - изминали са повече от пет години, да се прекръстя, не са се появявали. Не искам да ти пускам муха в главата, че партньорът ти изневерява, но при мен беше точно така. Важно е по време на лечението и известно време след това (до следващият контролен преглед) сексуалният контакт да е изолиран, т.е. с презерватив.
Иначе, четох във форума, че Цитросепт е природен антбиотик (концентриран екстракт от грейпфрут) и едно момиче беше споделило, че е ефикасно средство в борбата с гъбични инфекции. Не мога да го гарантирам, защото не съм го ползвала, но нищо не ти пречи да опиташ или да се консултираш с лекаря си дали да не го включите към лечението.
Стискам палци и ти желая да се пребориш с гадовете завинаги!
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #68 -: Април 24, 2008, 09:49:57 am »
скъпи,момичета! :D
оставете разните му билкови препарати/цитросепт,дида и тем подобни/за след необходимото лечение от лекар!
от 5г моря гъби,гарденели и т.н и цитросепт съм пила-без никакъв ефект.
приложете лечение с антигъбични глобули+антибиотик на вас и вашия партньор,и чак след това тези билкови нещица,много кисело мляко+промивки/външни/с 1л.вода и 1к.л сода известно време.
иначче ефекта е нулев!

това е истината!
успех,много упоритост и стриктност в лечението!


*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #69 -: Април 24, 2008, 18:54:37 pm »
в Гугъл на DIDA излизат някакви футболни звезди , а в либра нямат каталог. Може ли някой да пусне линк. :D

Нищо няма за Дида. Тука от кога търсим, ама няма. Пък ме мързи да пиша мейл на Либра да си вземат забележка.Не може да се продава нещо без указания така.Питам мъжа ми чувства ли разлика нещо откакто го пие, и каза че му се оправило оросяването на краката. :lol: Ама де са гъбичките, де оросяването.Аз ще го пия със сигурност, ама като родя.Билките вътре наистина са супер, а за действието на маслиновите листа и чесъна гарантирам че са най-ефектни за гъбите.


ето линка: http://www.newnordic.com/template/t04.php?menuId=63&artsetId=5&articleId=234
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #70 -: Април 24, 2008, 19:03:56 pm »
http://www.didacandidasupplement.co.uk/index.htm

Асо някой може да го преведе?

И аз ще помоля същото някой който знае английски, да ни направи тази услуга.

В скобите е на БГ

Origanum heracleoticum (риган) 5:1 equal to 1500 mg dried herb-300mg
Olea europaea (маслинови листа) 5:1 equal to 1000 mg dried herb-200mg
Calendula officinalis (невен) 5:1 equal to 750mg dried herb-150mg
Thymus vulgaris (градинска мащерка) 5:1 equal to 750mg dried herb-150mg
Elettaria cardamomum (кардамон) 5:1 equal to 500mg dried herb-100mg
Eugenia caryophyllus (карамфил) 5:1 equal to 500mg dried herb-100mg
Allium sativum 5% alliin (чесън) 15:1 equal to 1000mg dried herb-67mg
Cinnamomum zeyl oil (масло от кора на канела) 10mg
Foeniculum vulgare oil (масло от копър) 6mg
Mentha x Piperita oil (масло от мента) 6mg

*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #71 -: Април 24, 2008, 20:01:05 pm »
ААААааа, ама то състава го има на българската опаковка, ама само толкова има всъщност.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #74 -: Април 25, 2008, 08:24:36 am »
ААААааа, ама то състава го има на българската опаковка, ама само толкова има всъщност.

:) ето още инфо на БГ, което е за ДИДА-та
http://www.nutra.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=333&category_id=48&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=32

само това намерих в нета
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #75 -: Април 29, 2008, 20:40:39 pm »
В едно сръбско женско списание прочетох, че упорита Кандида може да се дължи на високо ниво на токсини в организма. Препоръчва се "детоксикация" - един ден никаква храна, само големи количества изворна, а не минерална вода или три дена пак без храна, а само фрешове без захар. Изброени са и билки, които спомагат за детоксикацията, само че не знам как точно се превеждат от сръбски. Латинските им имена са: Silybium marianum, Arcticum lappa, Taraxacum officinale, Ceanothus Americanus и Zingiber officinale. Горещо се препоръчва и сауна.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #76 -: Май 05, 2008, 10:38:10 am »
Намерих го-
 
 "Първо си мислех, че причината е в това, което ям. После, установих, че проблемът се проявява без значение каква храна приемам. Стомахът ми се подуваше, имах газове.

Хората смятаха, че съм бременна.
Проблемът си беше само мой, докато една от приятелките ми не ме попита дали не съм бременна! чувствах се уморена и подтисната, нямах сили.

Сполучливият опит Dida.
Една приятелка-лекарка предположи, че има дисбаланс в чревната ми флора. Каза ми, че е прочела за нов продукт Dida с високо съдържание на масло от кора на канела. Купих си една опаковка, за да опитам.

Резултатите с Dida
След около 3 седмици почувствах, че Dida започна да ми влияе.
Стомахът ми не се подуваше, газовете в червата намаляха, силите ми се възвърнаха. Микробиологичният баланс в организма ми се възстанови. Причината за болестите беше изчезнала!

Какво трябва да знаете за Candida?
Сandida albicans е гъбичен проблем. Вследствие на нарушен баланс в чревната флора, бактериите и другите микроорганизми успяват по-лесно да въздействат негативно върху вашия организъм. Това води до развитие на гъбички, които могат да се появят в устата, червата, по кожата и половите органи.

Защо Dida е ефикасна?
Научните изследвания сочат, че канелата и някои други натурални подправки и билки възпрепятстват развитието на candida albicans. Таблетките Dida съдържат масло от кора на на канела в комбинация с кардамом, карамфил, риган, чесън и други билкови екстракти, всички те с антигъбично и и антисептично действие. Така този естествен скандинавски продукт обединява в себе сипостиженията на науката и дългогодишния опит на шведските билколечители.
Dida ще ви помогне, защото има двупосочно действие-спомага за възстановяване на здравословния баланс на микрофлората в организма и възпрепътства развитието на гъбичките. Реномираният производител New Nordic е още една гаранция за чистотата и високото качество на продукта.

Dida ще намерите във всички аптеки на страната.
www.newnordic.com
Дистрибутор Либра АД,
тел. 0800 111 77

*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #77 -: Май 05, 2008, 13:11:15 pm »
Много ти благодаря Веселка за инфото. Очевидно е хубав продукт и съжалявам че не го знаех  преди половин година. Но нищо, сега ще избутам някак си и после ще го пия.Моля ви пишете и разказвайте как сте след използването му.
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #78 -: Май 06, 2008, 19:42:26 pm »
Здравейте на всички.Ще се включа във форума пак със същия проблем.
Първо на всички кандидат майки ще пожелая безоблачна бременност ;)
Аз съм майка от вече 3 години и половина.
Проблема ми с "гадините" е от преди това-най вероятно от противозачатъчните,които пиех.
Лошотое,че и аз като повечето от вас почти всеки месец бях на антибиотик,страдаме и аз и съпуга ми.
Сега обаще е още по-лошо...от половин година живеем извън бг и не съм ходила и на лекар тук.Когато пристигнахме ми дойде и от тогава за 6-7 месеца почти-само веднъж.
А гадините(понеже тук е влажен климат)май им е още по-добре.
По тоя повод да попитам може ли заради гадините да липсва и цикъла ми?(не съм бременна -това е ясно).
Чудя се вече какво да направя...на доктор - трудна работа-не мога да обясня...лекарсва..не са същите като в Бг...а все по-зле и по-зле става...имам чувството че когато трябва да ми дойде-тогава става по-зле...
Качих 4-5 кг..не съм в кондиция...нямам желание за нищо..
Дайте съвет,че и съпруга ми мн си изпати..
Благодаря ви предварително
p.p.дали ще мога да намеря тук "Dida"...
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #79 -: Май 06, 2008, 19:59:44 pm »
  Петрова намери начин да отидеш на лекар и то колкото се може по-бързо.Не знам на някой да не му идва по половин година от гъбички.Не си и помисляй за самолечения.Тази Дида няма да ти върне цикъла мила.Може да е някаква киста,може и да е на нервна почва,но отивай на лекар!!! Успех и пиши какво става!  :)
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #80 -: Май 06, 2008, 20:22:32 pm »
Знам,че варианта с лекаря е най-удачен,но...
Дано не е киста,а относно "нервна почва"...склонна съм да вярвам...
дойде ми веднъж след 3 месеца и беше нормален,на датата..след това пак 3 месеца(сега 4-ти) няма...
Ще видя какво да направя по въпроса с лекар...
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #81 -: Май 07, 2008, 00:20:28 am »
Не разчитай само на Дида.Той е по-скоро помощно средство.Когато аз започна да ги лекувам упорито, съм си намислила средната схема-мощни препарати срещу тях, Дида и лактобацили приз устата и другаде :lol: сребърна вода и цитросепт.Ей тва ако не ги избие до една, не знам какво друго би успяло.
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #82 -: Май 08, 2008, 19:24:13 pm »
Знам,че варианта с лекаря е най-удачен,но...
Дано не е киста,а относно "нервна почва"...склонна съм да вярвам...
дойде ми веднъж след 3 месеца и беше нормален,на датата..след това пак 3 месеца(сега 4-ти) няма...
Ще видя какво да направя по въпроса с лекар...

Знам от моя позната която има много нередовен цикъл че е от хормоните. при нея са много рабутани. задължително се консултирай и изследвай
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #83 -: Юни 16, 2008, 21:53:54 pm »
Искам да ви кажа какво направих аз: Значи предния ден четох някои статии за гьбички,течение и т.н и там пишеше за мед сьс сода,пробвах го миналата вечер и днес, мисля че ми се появиха гьбички  :oops:,незнам защото нямам течение нито сьрбеж.Направо ще откача, не знам какво да правя.Дали да си взимам някоя глобулка или да изчакам  :BangHead:?
http:
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #84 -: Юни 17, 2008, 10:31:49 am »
meri_djein, мила, и аз бях като теб. Пиех антибиотици през 3 месеца и все не изчезваха гадините. Накрая намерих гинеколог, който не дава антибиотици за гъби - само промивки и Низорал. За три седмици се излекувах и сега нямам никакви проблеми.
Така че, просто не пий никакви боклуци - антибиотици,а си намери читав гинеколог.


Стискам палци ;)



Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #85 -: Юни 18, 2008, 19:30:17 pm »
незнам,но когато му показах изследването тои ми каза,4е вярва на това което вижда а не на изследването :balk_144:
Ти направо ме разби! 8O
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #86 -: Юли 15, 2008, 10:57:20 am »
Момичета а в случай на МБ показваща кандида, но без симптоматика отменя ли се инвитрото?
*
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #87 -: Юли 15, 2008, 11:06:24 am »
Момичета а в случай на МБ показваща кандида, но без симптоматика отменя ли се инвитрото?

незнам със сигурност,но...надявам се да може да се приложи лечение заедно със стимулацията или преди нея!и аз съм се чудела в/у това!
док какво каза?
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #88 -: Юли 25, 2008, 12:11:05 pm »
Аз разкарах гадините окончателно с Flukonazol 150 mg по схема (ама забравих каква беше) в продължение на един месец, като се има предвид че тогава бях непрекъснато в контакт с антибиотици,(мед. сестра съм в хирургия), бях инфектирана непрекъснато. Та от 3 години няма ужас като пия антибиотици, дори и най-тежката артилерия. По него време срещнах мъжа си и не успях да го заразя, от което съм много щастлива. И мисля че е генерална грешка да се доверяват гъбите на гинеколог, мисля че това е работа на кожен-венеролог. И още една е да се смята че на партньора нищо му няма защото няма симптоми, има, но не се проявяват и всеки път като се постигне някаква победа срещу тях, заразата идва пак от него, това се вика пинг-понг инфекция. И лечението на носителството при мъжете е значително по-сложно от нашето.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 12:13:19 pm от Miriel »
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #89 -: Юли 25, 2008, 13:06:20 pm »
Най-добрата комбинация е антибиотика да се пие успоредно с Низорал или Нистатин  :wink:


Спрете Земята, искам за сляза
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #90 -: Юли 25, 2008, 13:32:01 pm »
   Не е чак толкова добра комбинация, тоя черен дроб не ни е даден за един ден, трябва да си го ползваме до края на живота, а Низоралът въобще не му се отразява добре.
   То всъщност няма друг антибиотик срещу Кандида освен Нистатин, и той е ефективен само в огромни дози, заради слабото стомашно и чревно всмукване, скъп е за производство и за това е скъп и като цена и вече има устойчиви кандиди срещу него, всички останали средства са химиотерапевтици, като Флуконазолът е един от най-модерните, и в сравнение с Низорала(кетоконазол) е като космически кораб в сравнение с каруца. Низоралът вече си изживя времето, не вярвам да има някоя да се е излекувала окончателно от гъби с Низорал в последно време, може само временно да ги подтисне и толкова и понеже гъбите си изграждат устойчивост срещу химиотерапевтиците, всеки следващ път на приложение е с все по-малък ефект.
   Аз съм ходила на гинеколози в началото, които вместо да ме излекуват ме забатачиха повече, като ми предписваха неподходящи антибиотици, докато не посетих Доц. Маркова, когато още не се занимаваше с инвитро, която ми предписа сравнително адекватно лечение, но още флуконазолът не беше излязъл на пазара и ми каза че щом съм сестра и непрекъснато съм сред антибиотици ще си страдам цял живот. Докато не се консултирах с кожен лекар след години в болницата където работя и той ми предписа терапията.
« Последна редакция: Юли 25, 2008, 14:57:40 pm от Miriel »
Re: омръзна ми!!!! /проблем с гъбички - ред.мод./
« Отговор #91 -: Април 23, 2009, 11:46:45 am »
Момичета а в случай на МБ показваща кандида, но без симптоматика отменя ли се инвитрото?

незнам със сигурност,но...надявам се да може да се приложи лечение заедно със стимулацията или преди нея!и аз съм се чудела в/у това!
док какво каза?
При мен го отложихме ,лекувах се по схема,която се падна точно м/у двата цикъла.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.