0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

oligoastenoteratozoospermia III степен
« -: Март 20, 2008, 13:15:49 pm »
Здравейте, пиша за първи път макар че често влизам и чета темите във фовума! Някой да ми отговори каква е тази диагноза ! и какво означава силно повишен вискозитет!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: oligoastenoteratozoospermia III степен
« Отговор #1 -: Март 20, 2008, 13:36:53 pm »
За термина погледни речника от началната страница. Общо взето значи, че имате влошени показатели по всички признаци. Напиши цялата спермограма за да може да се погледне по-цялостно картината. И дано да е правена в клиника по стерилитет.. :D

Re: oligoastenoteratozoospermia III степен
« Отговор #2 -: Март 20, 2008, 14:12:36 pm »
Защо не дадеш стойностите на всичките показатели, както е писала Златулка :)
Тази диагноза е комбинация от проблем в три показателя, като 3тата степен показва силното им понижаване, под приетите референтни стойности:
Астенозооспермия - понижена подвижност;
Олигозооспермия - намалено количество на сперматозоидите в еякулата;
Тератозооспермия - по-малко от 30% (според СЗО) или 14% (по Крюгер) сперматозоиди с нормална морфология.
Погледни тези два адреса:

Референтни стойности за спермален анализ
Спермограма, сперматозоиди, сперматогенеза
*
Re: oligoastenoteratozoospermia III степен
« Отговор #3 -: Април 01, 2008, 08:53:19 am »
задравей funni ние също имахме поставена такава диагноза през м.септември и естествено бяхме много разтревожени. След като четох доста из форума "назначих" лечение и забраних алкохол и цигари - съпругът ми пиеше всеизвестните тук чайове от бабини зъби и магарешки бодил , Л-карнитин ,фолиева киселина. През м. февруари повторихме спермограмата / при док.Владимиров са правени и двете/ и изненада - подвижността се увеличила от 35 на 63% , конценрацията два пъти повече , морфологиата от 4 на 7%. Толкова бяхме щастливи , сега в събота на мен ми предстои тест за проходимост на тръбите и от това зависи какво ще предприемем по нататък.
Пожелавм ти успех и не се отчайвай , вземай нещата в ръце и продължавайте напред.
Re: oligoastenoteratozoospermia III степен
« Отговор #4 -: Април 01, 2008, 11:20:37 am »
При направена декември месец спермограма бяхме със същата диагноза и при прегледа  при андролог се установи варикоцеле.Освен това има и проблем с щитовидната жлеза.
Трябва да търсите причината за влошените показатели и след това да се предприема лечение според мен.
sne_do мъжът ми в момента пие същите билки в комбинация с мед,прополис и шипка,а и хормоните му вече са почти в норма, много се обнадеждих от написаното от теб, въпреки ,че трябва да оперира и варикоцелето и се съмнявам да има подобрение.Декември  подвижността беше 31%.
Re: oligoastenoteratozoospermia III степен
« Отговор #5 -: Април 10, 2008, 10:06:39 am »
AZ SAMA MU NAZNACIH - SPEMEN! No malko me hvashta strah da mu gi davam bez lekarska namesa
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: oligoastenoteratozoospermia III степен
« Отговор #6 -: Април 10, 2008, 10:55:39 am »
Спимен-а не е нищо повече от билката бабини зъби, която е основна съставка и на Трибестана, но тук тя е в далеч по-ниски дози. На моя съпруг му беше изписан Спимен 3х2 дневна доза. Няма да му навреди. Но е малко да взимате само това като добавка. Наистина е най-добре да се консултирате със специалист.

ПП Моля те пиши на кирилица ако искаш да те чете някой. :D