0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
имам нужда от помащта ви
« -: Март 18, 2008, 22:08:53 pm »
Момичета,много съм объркана.Точно си мислех ,че проблема е имунологичните и изведнъж...прас по главата с мокър парцал:ето първо моите изследвания :
   

      Наименование на показателя   Единица на величината   Валидиран
метод   
Резултати от
изследванет
/неопределеност/
   Референтни стойности
                     граница
                  Средна стойност   Р5-Р95
1      Абсолщтен брой на
левкоцити субпопулация
брой  клетки х 109 /литър               
1.1      Лимфоцити          1.8   1.0-2.8
1.2      Общи Т клетки CD3+        1.2   0.7-2.5
1.3      Т-хелп индюс CD3+CD4+       0.7   0.4-1.6
1.4      T-супр цитотокс CD3+CD8+     0.4   0.2-1.1
1.5      Общи В клетки CD19+        0.2   0.1-0.7
1.6      NK клеткиCD3-CD56+        0.3   0.1-0.7
2      Процент на левкоцитна
субпопулация               
2.1      Общи Т клетки CD3+   %       72   59-85
2.2      Т-хелп индюс CD3+CD4+   %       44   28-60
2.3      T-супр цитотокс CD3+CD8+ %      24   11-38
2.4      Общи В клетки CD19+   %      10±0.5   12   6-23
2.5      NK клетки общо
                 (CD3-CD56+,CD3-CD16+)   %      13   6-31
2.6      NK клетки  CD3-CD16+CD56+ %    19±0.2   <12   NA2.7      Регулаторни NK, CD56 high   %      0.9±0.2   6   3-11
2.8      NK с висока цитотоксичност CD3-CD56+CD160+   %   ВЛМ/И/01/1997   86±0.2   71   51-86
2.9      NKT (CD3+CD56+CD16+)   %      7±0.2   3   2-10
3      Индекс CD4/CD8   -      1.69±0.09   1.9   0.9-3.6

ИНТЕРПРЕТАЦИЯ НА РЕЗУЛТАТИТЕ:Абсолютен брой и процент на основните лимфоцитни популации-в референтни граници: нисък процент на регулаторните „ендометриални  NK клетки CD56highCD16-, повишен процент CD56+CD16+NK клетки.Може да се обсъжда имуномодулираща терапия след изследване на хуморалния имунитет и изключване на други етиологични фактори





ПРОВЕЛ ИЗСЛЕДВАНЕТ
 Д-р Мария Николова
д-р Славейка Методиева


Име на теста   Резултат / единици   Референтни стойност
Анти кардиолипинови антитела/ACL/   7.7 / IU/ml   <10 отр ;>10 положит.
Анти b2GLPI-igG   2.8 / U/ml   <12отр. 12-16гранчен ;>16 полжит


Пращам ги на доц.Конова и тя ми отговаря със следното:
         Не виждам отклонения при изследваните показатели. Наистина остава вероятността, че малкият брой яйцеклетки при Вас дава малък шанс за ембриони с добър потенциал. Бих Ви посъветвала да се консултирате с онкогинеколог, който да одобри една по-сериозна схема на стимулация - с Пурегон, например, след която шансът ще бъде много по-голям. Пурегонът наистина дава много добри резултати като брой яйцеклетки при жени, които иначе са имали слаби отговори. Но каквато и да е схемата, да бъде с разрешение на онкогинеколог.

Поздрави и успех!

Доц. Конова

Кажете,моля ,има ли проблем според вас или не.На друг случвало ли се е да има само този показател завишен и да са му казали,че не е проблем...И кажете,можете ли да препоръчате имунолог и от София ,който да даде мнение / или доц.Конова е достатъчно надеждна/...
   Много ви благодаря,направо не знам на къде да поема...Плаче ми се...
*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #1 -: Март 18, 2008, 22:14:11 pm »
Може да се консултираш и с Д-р Балтаджиева от клиника Надежда- така ще си по-спокойна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #2 -: Март 18, 2008, 22:26:01 pm »
Честита ти имунотерапия, дет се вика!
Не е толкова зле, щом е ясно с/у кого се бориш!

Колкото до интерпретацията на Доц. Конова, мисля че е абсолютно права!

Късмет, didon! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #3 -: Март 19, 2008, 08:40:47 am »
Благодарско,момичета...Ще ви държа в течение,че май става интересно
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #4 -: Март 19, 2008, 11:23:59 am »
Цитат
Точно си мислех ,че проблема е имунологичните
правилно си си мислила - там е проблема. повишени нк клетки - имунотерапия с имуновенин, интралипид и/или кортизон. нищо страшно няма - знае се - взимат се мерки.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #5 -: Март 19, 2008, 23:30:26 pm »
ама аз не мога да си го самоназнача.Доц.Конова казва че не вижда нищо проблемно...Дали гинеколозите ще са на друго мнение....Оф ,дано да реагират адекваатно
*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #6 -: Март 20, 2008, 08:19:06 am »
Didon, на мен д-р Балтаджиева ми назначи Интралипид, заради само 1% завишени CD56+CD16+NK клетки. Проблемът ми е обаче точно с хуморалния имунитет - дефицит на IgA и опасността от алергична реакция при вливане. Мисля, че трябва да пуснеш IgA, IgG, IgM, евентуално и C3 и C4, после консултация с нея и д-р Стаменов. Четох в един руски сайт, че повишеното ниво на естрогени влияе върху стойностите на лимфоцитите и може преди процедурата всичко да е в норма, но при стимулация, когато Е2 се повишава в пъти или ако няма такава - след трансфер, приемът на естрогени /под формата на Естрофем например/ води до нарушаване на баланса на антителата. Може да се повишат "лошите" NK - килърите или IgE, което да доведе до алергична реакция срещу ембриона /кой се изследва в дните след трансфера/. Затова е и тази имуномодулираща терапия, понякога е просто превантивна мярка.
*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #7 -: Март 20, 2008, 09:23:42 am »
Здравей Didon,

Не знам дали опита ми ще ти е от полза, но аз също съм с повишени НК клетки - 3% над нормата и силно понижен хуморален имунитет IgA.
Понеже това се установи при първото ми посещение при доц. Конова и още не се знаеше какво ни предстои, тя ми изписа имуностимулираща терапия за 5 месеца, която изрично каза да не се прекъсва по никакъв повод. Терапията е с Бронховаксон, Цитросепт, Изопринозин, Енгистол, Антиоксидант на Валмарк. Сега наближава края на петия месец и ще правя контролни изследвания, за да се види резултата.
Обаче за вливания нищо не сме говорили. Единственото, което ме увери е, че очаква тази терапия да понижи въпросните НК клетки. Това е от мен.
Успех на теб и всички момичета!


*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #8 -: Март 20, 2008, 10:09:13 am »
Име на теста   Резултат / единици   Референтни стойност
Анти кардиолипинови антитела/ACL/   7.7 / IU/ml   <10 отр ;>10 положит.
Анти b2GLPI-igG   2.8 / U/ml   <12отр. 12-16гранчен ;>16 пол.

това са изследванията от хуморалния имунитет.Предполагам,защото общите стойности са в норми,та за това не са ми назначили и поотделно изследвания за всяко...
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #9 -: Март 20, 2008, 10:38:31 am »
Дидон,
да споделя и моя опит: първото ми изследване на НК клетки даде С3/С16+56 17%, но доц. Конова каза, че въпреки повишението, не се налага вливане, тъй като абсолютният брой на НК клетките е в рамките на референтните граници (90-430 са границите, моят брой - 340). Може би не си обърнала внимание на този показател.

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #10 -: Март 20, 2008, 14:58:42 pm »


Кажете,моля ,има ли проблем според вас или не.На друг случвало ли се е да има само този показател завишен и да са му казали,че не е проблем...И кажете,можете ли да препоръчате имунолог и от София ,който да даде мнение / или доц.Конова е достатъчно надеждна/...
   Много ви благодаря,направо не знам на къде да поема...Плаче ми се...

При мене беше по същия начин. Като дойде време за резултатите, се обадих по телефона на доц. Конова и тя ми каза, че нямам проблем, всичко е наред,само леко завишени НК-клетки, които не пречели. Резултатите ми се забавиха цял месец, и когато най-накрая ги получих- 19% НК-клетки и препоръка да вливам интралипид 7 дена преди трансфер и след положителен тест. Изправи ми се косата-бях почнала вече стимулацията, уж нямаше проблем, каква стана тя...Разтърчахме се да търсим интралипид и успяхме да влеем. Но така и не разбрах проблем ли са, или не. Е, при втория опит си реших, че не са проблем и не вливах.
 Същото и с генетичните- два хетерозиготни носители на мутантен алел.Първо не бяха проблем, после станаха.Така ме объркаха тези неща, че зарязах всякакви вливания и то ввзе, че опитът излезе успешен.
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*
Re: имам нужда от помащта ви
« Отговор #11 -: Март 20, 2008, 21:26:33 pm »
ми,аз си мисля,че наистина има значение от комбинацията от стойности на показателите.

Заклщчението от имунологичния институт беше,че след изследване на хуморалния може да се обсъди имуностимулиращо лечение...

Ако при мен не излезнат никакви други проблеми,имам предвид след ЦС и щитовидните, тогава сугурно ще заложа на терапия...

От разговор с една девойка се замислих,че всъщност на нас не са ни поставили диагноза т.е. причина за стерилитета.Само дето имаме малко намалено количество на подвижните