0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    danydany

спермограма ???
« -: Януари 18, 2006, 22:47:49 pm »
Здравейте,
Днес открих този сайт и не можах да изчета много от темите, но виждам, че тук има хора, които могат да ми помогнат .
След дълги увещания и убеждения приятелят ми си направи спермограма. Дотук добре. Проблемът ми е, че по телефона в клиниката са му казали, че всичко е наред. Малко под нормата, ама нямало проблем?!?! Взех спермограмата, гледам - нищо не разбирам. Виждам че има работи които са под нормата, а за други нямам идея каква е нормата и какво означават.
Можете ли да ми кажете нещо повече за резултатите :?:
сперматозоидна концентрация - 18,2 млн/мл
бр.нормокинетични сперматозоиди - 10,7 млн/мл
общ брой нормокинетични сперматозоиди - 5,4млн
сперматозоиди с нормокинеза - 59%
сперматозоиди с хипокинеза - 18%
сперматозоиди с акинеза - 23%
обем - 0.5мл
рН- 8,4
бр.левкоцити /само тире, нямам идея проверени ли са или няма/
вискозитет - втечнява 20 /или 201, не мога да разчета/

Диагноза: Олигоспермия І степен

Ще ви бъда благодарна, ако ми разясните нещата. Нямам идея латинските им наименования какво означават и при какъв лекар трябва да се отиде, но определено смятам да търся друга клиника и лекари.
спермограма ???
« Отговор #1 -: Януари 18, 2006, 23:05:33 pm »
здрасти Дани-мисля че тук ще намериш отговор на въпросите си и ще се ориентираш малко.погледни тази СТАТИЯ
Поради намаленото количество на сперматозоидите в еякулата-затова сте с диагноза олигозооспермия,според мен и РН-то е над нормата,както и като цяло количеството на еякулата е под нормата-ако верно е 0,5мл.Морфология няма ли?Това лли са всички данни от спермограмата Дани?
спермограма ???
« Отговор #2 -: Януари 19, 2006, 01:18:13 am »
Цитат на: BLACK_ROSE
здрасти Дани-мисля че тук ще намериш отговор на въпросите си и ще се ориентираш малко.погледни тази СТАТИЯ
Поради намаленото количество на сперматозоидите в еякулата-затова сте с диагноза олигозооспермия,според мен и РН-то е над нормата,както и като цяло количеството на еякулата е под нормата-ако верно е 0,5мл.Морфология няма ли?Това лли са всички данни от спермограмата Дани?


Благодаря за помоща. Но при мене показателите са с латинските си наименования и все още не мога  да се ориентирам. А и спермограмата не е разширена за съжаление. Понеже приятелят ми си прави за първи път  спермограма   и си въобразяваше, че всичко е наред :cry:  :x
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
спермограма ???
« Отговор #3 -: Януари 19, 2006, 09:05:32 am »
Абе не е чак толкова зле, подвижността е добре, като количество е малко и има повишено Ph, не зная къде е правена, но има неизяснени показатели, направете разширена, за да се прецени точно състоянието.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
спермограма ???
« Отговор #4 -: Януари 19, 2006, 10:25:49 am »
Цитат на: mini
Абе не е чак толкова зле, подвижността е добре, като количество е малко и има повишено Ph, не зная къде е правена, но има неизяснени показатели, направете разширена, за да се прецени точно състоянието.


Мислите ли, че може да се оправят нещата? И за колко време? Купих му да пие Мужик корен и Цигапан. Това достатъчно ли е или има още нещо с което може да се лекува. Спермограмата е правена в "Олимед" - Варна. А между другото на бланката има показатели, които не съвпадат с дадените в този сайт. Например рН-то - на бланката е от 7.2 до 8.5 като стойности, в този сайт виждам че го дават от 7.2 до 7.4; сперматозоидна концентрация по бланка - по-голямо или равно на 20, а в сайта - количество сперматозоиди - между 60 и 120 /предполагам е едно и също значеинето/...  8O  :?:
*
спермограма ???
« Отговор #5 -: Януари 19, 2006, 11:12:18 am »
Цитат на: danydany
Спермограмата е правена в "Олимед" - Варна.

Направете нова спермограма, но при д-р Александров  :)
спермограма ???
« Отговор #6 -: Януари 19, 2006, 11:44:20 am »
Цитат на: panda
Цитат на: danydany
Спермограмата е правена в "Олимед" - Варна.

Направете нова спермограма, но при д-р Александров  :)


Благодаря МИНИ, поуспокоих се. Мислих че са по-зле нещата. Въпреки, че ...  :( Пак ще се "борим"...
Абе чух за този Александров, след като го препоръчвате ще отидем при него. Благодаря! :)
спермограма ???
« Отговор #7 -: Януари 19, 2006, 11:47:28 am »
точно това щях да пиша и аз-направете спермограма при д-р Александров-поне ще имате всички показателли и като питате нещо ще ви се обясни.казвам от опит,защото ние сме я правилил там а и аз ходя при  него.
координатите са:
Клиника Кисьови
тел.052/631 888-там е във вторник и четвъртък
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав)-близо е до гарата
спермограма ???
« Отговор #8 -: Януари 19, 2006, 13:21:30 pm »
Цитат на: BLACK_ROSE
точно това щях да пиша и аз-направете спермограма при д-р Александров-поне ще имате всички показателли и като питате нещо ще ви се обясни.казвам от опит,защото ние сме я правилил там а и аз ходя при  него.
координатите са:
Клиника Кисьови
тел.052/631 888-там е във вторник и четвъртък
ул.Габрово №43 (вход от ул.Дунав)-близо е до гарата


Благодаря за съветите и информацията. Супер сте!  :D
Ако имам въпроси по-нататък пак ще питам.