0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Севет Форте при ендометриоза
« -: Март 17, 2008, 15:09:29 pm »
Здравйте!
Знаете ли нещо за т.нар "метаболитно лечение" на ендометриоза със Севит-Форте. Единственото ,което разбрах , е че се провежда в "Интермед Прима " в Пловдив. В страницата на клиниката изрично е подчертан добрия резултат от лечението, което е нехормонално, не оперативно и за това много щадящо. Предписва се предимно при миоми. Едномесечен курс с него е около 300 лв.
Питам се дали си струва да се опита щом може да ни спести доста главоболия.
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #1 -: Март 17, 2008, 16:17:03 pm »
Не съм чувала за такова нещо  8O


Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #2 -: Март 17, 2008, 16:41:52 pm »
Нещо като хранителна добавка е или си  е направо хранителна добавка. Лекарството е руско и клиниката в Пловдив използва методите им. Кърсът на лечение е от 2-3 месеца до 6м. Това ми е известно. Интересът ми към билколечението при ендометриоза е голям и то не само като поддържаща терапия, пък и нали преди да започнат да оперират, хората са се спасявали именно така. Би било чудесно ако може да повлияе,но пък колко от нас разполагат с толкова време за нещо, което не им дава 100% гаранция , е не че операцията и инжекциите го правят, но все пак..  :rainbow:
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #3 -: Март 18, 2008, 09:56:32 am »
Здравей Lilija67.
Искам да те попитам,знаеш ли дали може да се прилага това лечение след като съм се оперирала и минала лечението с Диферелина,като превантивна  мярка да не се завърне гадната болест?И да те попитам самото лечение в Пловдив ли се провежда?Тоест там ли трябва да се седи докато трае?Благодаря предварително :D
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #4 -: Март 18, 2008, 10:36:59 am »
Здравей Lilija67.
Искам да те попитам,знаеш ли дали може да се прилага това лечение след като съм се оперирала и минала лечението с Диферелина,като превантивна  мярка да не се завърне гадната болест?И да те попитам самото лечение в Пловдив ли се провежда?Тоест там ли трябва да се седи докато трае?Благодаря предварително :D
Здравей Кeaty, и аз това се питам, дали не може да се използва именно така! Не съм особено наясно с действието на този Севит Форте, но трябва да има нещо...Ще ти изпратя линка на лични. Предполагам, че не се седи там, а просто се прави програма за прием или нещо подобно.  :wink:
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #5 -: Април 23, 2008, 13:48:54 pm »
и аз прочетох в един сайт за  този медикамент!много добре звучи  само дето не разбрах и аз като вас повече подробности :(
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #6 -: Април 26, 2008, 10:41:47 am »
Здравейте, момичета!
Онзи ден щях да отида в Пловдив, но не стана. Бях си запазила час по телефона, много любезно ми обясниха, че лечението струва 390лв. на месец, че нямат гинеколог, а "преглеждат" по документи, и въпреки това щях да отида... Два часа преди прегледа ми се обадиха по телефона да ми кажат да не идвам, че лекарката била болничен?! и няма кой да я замести! Направо побеснях! Реших, че няма да ходя там! Стои ми се страшно непрофесионално от тяхна страна... и несериозно... Дано не бъркам!
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #7 -: Април 26, 2008, 12:47:27 pm »
Привет,
много съжалявам за това, че така са постъпили с теб. :( Наистина ми звучи много непрофесионално и некоректно!! Мисля, че тези 390 лева са много, но не разбирам какво включват?!! Колко месеца продължава едно такова лечение?!! И как така без преглед ще те лекуват само по документи!! Звучи ми несериозно лечение, но все пак не съм наясно с тези процедури.
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #8 -: Април 26, 2008, 13:04:45 pm »
Сумата е за медикамента Севет Форте, който трябва да влияе на метаболизма, т.е на обмяната на веществата в организма; лечението трае от 2 до 6 месеца, в зависимост от това колко се повлияваш от лечението; 390лв. е за дозата, нужна за един месец.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #9 -: Април 26, 2008, 13:09:53 pm »
Момичета, информирайте се добре преди да започнете каквото и да било лечение на еднометриоза, различно от това което ви е предложил гинеколога.

Лечението на ендометриозата е оперативно и/или консервативно, всичко останало е под съмнение и губене на време и средства, според мен!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #10 -: Април 26, 2008, 13:50:59 pm »
Всъщност и аз смятам така, но майка ми настояваше и и обещах да отида да видя какво ще кажат... Вече не настоява :)
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #11 -: Април 28, 2008, 11:00:17 am »
Подкрепям Евро, много внимавайте с това заболяване, не е шега работа!!! Всеки иска да намери решение, но дали да изпробвате върху себе си всичко, за което чуете??? Мен лично ме е страх да експериментирам с тялото си!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #12 -: Април 28, 2008, 11:17:35 am »
Струва ми се несериозно такава болест да се лекува с добавки! За тези пари може да се предприемат доста по-резултатни действия, за по - кратък период. И задължително преди да пристъпите към подобен род лечение се консултирайте с лекар по репродуктивна медицина. Поне аз бих постъпила така!
Мисля че трябва да се включи и медицинско лице в този коментар.
*
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #13 -: Април 28, 2008, 17:46:01 pm »
Аз лично никога не бих си назначила лечение сама ( предполагам че всички момичета тук не биха го направили)Ендометриозата си е сериозно заболяване! Все пак става въпрос за здравето и за децата ни! Просто коментирахме  :?
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #14 -: Април 29, 2008, 19:54:35 pm »
Да пиеш хранителни добавки не е лечение, ако ядете достатъчно цитросови плодове, зеле, домати  грозде, може би няма да имате нужда от антиоксидант. Тези съставки които съдържа севит форте могат да бъдат набавени за доста по-малка сума на месец. Някак си не приемам лекар с един преглед да решава как "ще ме спаси" изследванията ми са по-красноречиви, но въпреки това, тази  история продължава да звучи неубедително.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Севет Форте при ендометриоза
« Отговор #15 -: Май 01, 2008, 19:56:39 pm »
Благодаря на всички, които се се включиха в темата! Така изяснихме доста за Форте. Самата аз не съм се обаждала в клиниката, но в рекламата не беше посочено, че става дума за хомеопатично средство. Вече има момичета, които са се разочаровали от отношението им, поне ни е ясно що за клиника е това, на вашето мнение съм, че е доста рисковано, да се доварямаме на подобни, но по-добре още една тема и малко споделен опит.И на мен ми се искаше да има друг начин освен операция-уви.
:grouphug2: