0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Ретроградна еякулация
« -: Януари 18, 2006, 15:15:02 pm »
Моля Ви, ако имате информация да ми помогнете за следното. Интересуваме как и къде трябва да си направя изследване на спермата, за да съм сигурен дали мога да имам деца. Имам диабет от 13-ет годишен и вследствие на това се получи и проблема. От година имам стабилна връзка и двамата с приятелката ми сме решени на всичко, за да имаме деца. Питането ми е - първоначално към кого да се обърна за съдействие и съответно кой би направил процедурата по изследване на спермата. Благодаря ви предварително.
*
Ретроградна еякулация
« Отговор #1 -: Януари 18, 2006, 15:54:49 pm »
какъв е точно проблема? Правил ли си някакво изследване?
Ретроградна еякулация
« Отговор #2 -: Януари 18, 2006, 15:57:18 pm »
и за кой град точно се интересуваш.
*

    Anonymous

Ретроградна еякулация
« Отговор #3 -: Януари 18, 2006, 16:33:34 pm »
Проблема е в това, че спермата се влива на вътре в пикучния мехур и не излиза на вън. Четох по - преди във този форум имаше един потребител със същия проблем и Мели му беше отговорила. А съм от София
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ретроградна еякулация
« Отговор #4 -: Януари 18, 2006, 16:39:50 pm »
Същият потребител вече има деца от асистирана репродукция - казвам ти го, за да не се отчайваш, ако има сперматозоиди, независимо от ретроградната еякулация, войната не е загубена.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Ретроградна еякулация
« Отговор #5 -: Януари 18, 2006, 16:48:03 pm »
Това найстина е добра новина, Мели. Кажи ми, ако обичаш от къде да тръгна?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ретроградна еякулация
« Отговор #6 -: Януари 18, 2006, 17:09:16 pm »
Тръгни от изследване за ретроградна еякулация в някой от центровете в Сфоия (има им адресите на сайта) - да се види има ли такава, да се направи спермален анализ. Възможно е да се опита и някакво лечение на състоянието ти. Трябва да те види и уролог, който отбира от тази материя.

Твоето състояние е критерий, по който можеш да кандидастваш за включване в програмата за лечение на безплодието за 2006 г. - все още не е в ход, но когато стартира, бъди готов да си подадете документите с приятелката ти.

Успех! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

Ретроградна еякулация
« Отговор #7 -: Януари 18, 2006, 17:24:06 pm »
Mersi Meli :)