0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,

Нека тези които сме с няколко неуспешни опита ИКСИ,Ин витро и инсеменации се покрепим взаимно и заедно търсим решение на проблемите си и се съветваме.

Аз имам 1 неуспешна Инсеменация и 2 неуспешни ИКСИТА.
Имаме генетичен и имунологичен проблем.

А виеБ

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Вече повече от 11 години стерилитет.
2 бр. Икси процедури и една инсеминация /за протокола/.

Мъжки фактор, хронифицирана уреаплазма, крива шийка, АФа, хидросалингс, ендометриоза.

С каквото мога да съм полезна на някого - насреща съм!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
11 стерилитет. Сериозен мъжки фактор. При мен генетични проблеми. 1 неуспешна инсеминация, 1 недовършена стимулация, 1 неуспешно ИКСИ. Пред прага сме на ново ИКСИ. Тактиката: биопсии на матката, повече върнати ембриони, СДИ тест или поне опит за такъв, че нямаме количество за теста, аспирин и фраксипарин след трансфера. Ами за сега това е от мен.
5 години стерилитет

Той - идеален
Аз - тубарен фактор, лееееко завишен % НК клетки, според Конова няма проблем, защото количеството е в референтните граници, предполагаем проблем с нивата на ЛХ по време на стимулация (открит наскоро).

Опити: 2 ин витро, 1 замразен трансфер, 3 опита на полу-естествен цикъл (1. изпуснат фоликул 2. пункция, при която не се намери яйцеклетка 3. прекратена лека стимулация заради висок ЛХ)

Предстои ми нов опит с голямата ампула Диферелин. Ако не стане - сменям лекаря и продължавам, макар че отчаянието настъпва с всички сили.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
4 инсеминации - 2 без стимулация, 2 с клостил
1 икси - стимулирано + терапия на НК клетките

мъжки фактор + завишен % НК при мен

мисля да продължа с икси с лека стимулация /това само аз си го мисля за сега, че още не съм се консултирала с доктора си  :D/
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
16 години опити.
4 ин витро процедури.

Изчерпан яйчников резерв.
Приключих със стимулациите. :(
*
16 години опити.
4 ин витро процедури.

Изчерпан яйчников резерв.
Приключих със стимулациите. :(


но не и с опитите, eganeva

всички ще успеем
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
*
5 годишен стерилитет, все още в графата "не знам защо не става"  :lol:
7 инсеминации, 2 стимулирани ИКСИ процедури.
Пълен набор имунологични, генетични и каквото други се сетите изследвания, които са без отклонения от референтните стойности.
Ако мога да помогна с нещо, насреща съм  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



И аз се вкючвам:13години стерилитет,премахнати фл.тръби,3опита инвитро,2ва неуспешни,3ти опит:завишени NK клетки-терапия,биопсии на матката,пункция на киста,лека стимулация резултат:трансфер на 3ембр.бременност с близнаци завършила на 18.01.2008г.в 14г.с.Подготвям се за 4ти опит.Имам пуснати нови имунологични+вирусологични изсл.резултат чакам на  19.03.Да ви призная при мен страхът с всеки опит става все по голям и незнам как ше се справя с това!А на всички вас момичета пожелавам успех и най-накрая и птичката да кацне и на нашето рамо!
*
Няма начин да не се включа.
Опити за бебе - 5 години, от 4 год. - по лекари.
Мъжът - перфектен, при мен - тубарен фактор.
2 инсеминации, 1 отменена процедура IVF заради хиперстимулация, 1-во IVF  на естествен, 2-ро IVF - на стимулиран цикъл, междувременно лапаро за отстраняване на хидросалпингс, 3-ти опит - ICSI на стимулиран цикъл.
Повторение на имунологични изсл. и изсл. на щитовидни хормони. Открит дефицит на антитяло IgA. Няма такова чудо.
Сега се подготвям за 4-ти опит, преди това - вливания и биопсии. Ще ходя на иглотерапия /по самоинициатива/.

Като гледам няма да съм особено полезна с информация, защото изрових навсякъде и не намерих моята диагноза IgA-дефицит. Моля ви, ако някой нещо знае, да ми пише.

Успех на всички ветеранки в борбата, още ни е рано за подаваме оставки :D.
Просто не сме намерили подходящото оръжие. Въпрос само на време, а силите явно ги имаме.
*

    karrii

  • *
  • 47
  • Вярвам в Мечтите
включвам се и аз, 12 годишен стерилитет,3 опита инвитро ,слабо реагиращи яйчници ,втория опит прекъснат заради доминантен фоликул,след това пункция на киста,третия трансфер на два енбриона пак неуспешен,сега лапароскопия установени проходими тръби ,подготвям се за инсе пък каквото дойде че вече се уморих,успех на всички
*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
И аз се включвам.11 години опитваме без резултат.3 инсета на естествен цикъл.Завишен пролактин и NK клетки.Борбата продължава.
Привет на всички смели момичета! Ето ме и мен: 7 год. стерилитет, мъжки ф-р + изчерпан ЯР, 3 неуспешни ИКСИ, четвърто в прогрес.   :?
Успех на всички, ще намерим решение на проблема по един или друг начин, просто ще сме по-силни в края на пътя!
5 годишен стерилитет.При нас сме с мъжки фактор.6 инсеминации/неуспешни/, 2 стимулирани ИКСИ процедури/неуспешни/
 Имунологични/склонност към тромбофилия/, генетични и  други изследвания/при мен всичко уж е  във норма/.Следва инсе със вливки.Продължаваме борбата.Важното е да не се предаваме.Успех на всички вас момичета.
5 годишен стерилитет, все още в графата "не знам защо не става"  :lol:
Пълен набор имунологични, генетични и каквото други се сетите изследвания, които са без отклонения от референтните стойности.
Ако мога да помогна с нещо, насреща съм  :D
При мен обаче, беше 8годишен.=инсеменации, едно ин-витро.
А после - открихме проблем със щитовидната жлеза.Операция.1ин мисед, 1ин спонтанен аборт и надявам се вече всичко да е наред.
Та обърнахте ли внимание на щитовидната жлеза?


*
две неуспешни инсета.
икси-къс протокол
трансфер  на замразени ембриони
матурация
икси-дълъг протокол,като преди него правихме вливане на имуновенин.
sdi test,терапия с харвест и антиоксиданти при мъжа ми.
не съм пробвала само икси на естествен цикъл,и май това ще бъде следващата стъпка,защото не желая повече да се подлагам на стимулации.

*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
5 иксита в момента те4е процедурата по шестия опит.Резултат-1-мисед аборт в трети месец след първото икси и един спонтанен аборт в шести месец след 4етвъртото.9 години стерилитет
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Та обърнахте ли внимание на щитовидната жлеза?
Да, това беше едно от първите неща, на които ми обърнаха внимание в клиниката.
Нямам проблем там.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
3,5 години стерилитет. При него всичко е ОК (поне засега). При мен - лапароскопия и открита ендометриоза, без препоръчано лечение, крива шийка, дилатация на канала с ламинария, щитовидна и хормони ОК,1 инсеминация (неуспешна), 2 опита ИКСИ (неуспешни), втория опит ИКСИ беше с биохимична бременност и ми дойде цикъла 45 дни след трансфер. Предстоят ми имунологични и генетични в Плевен (по моя инициатива).
Успех на всички!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"