0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Момичета , помагайте. Правих имунологични в клиника Малинов всичко беше в норма, но по повод изследванията за тромбофилия се свързах с доц. Конова и тя ми препоръчам да направя кардиолипин и анти-бета2-гликопротеин І антитела, защото това, което са ми правили в Малинов било по-общо изследване и този показател го нямаша при антифосфолипидните антитела. Направих ги. При анти-бета2-гликопротеин І антителаима повишение. Моят резултат е 1.3 а нормата е до 0.8. Каза, че ще се наложи терапия с Аспирин а за фраксипарина ще реши като излезе и тромбофилията. Някой знае ли нещо повече по този проблем? Притеснявам се, пък и скоро започвам втори опит ин-витро.
*
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #1 -: Март 10, 2008, 22:57:35 pm »
не съм наясно,обаче четох и тази терапия с аспирина мисля,че си е ОК .То аспирин пият и хората с високо кръвно,да разреждат кръвта,така че е ефикасно.Спокойно,не ми звучи страшно...
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 23:00:57 pm »
Ами аз и първия път пих аспирин до 7 седмица. И като се потвърди сърдечната дейност обадих се на док , а той каза да спра аспирина и естрофема. А сега Конова смята, че може би това е била причината за аборта и -9 месеца задължително Аспирин.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #3 -: Март 10, 2008, 23:36:30 pm »
при мен бяха повишени същите антитела. аспирин съм пила до началото на 9-тия месец, фраксипарин също слагах до края.
няма файда от спиране на аспирина рано, ако е налице проблем. а ако няма проблем - защо ще предписват аспирин?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #4 -: Март 11, 2008, 00:45:48 am »
не зная защо ми беше изписан. След инвитро на всички момичета го бяха изписали+утрогестан+естрофем+фолиева к-на+но-шпа. Четох някъде, че добре повлиявал имплантирането на ембрионите. Може би профилактично. Не зная
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #5 -: Март 11, 2008, 09:15:45 am »
Моят съвет е да поддържаш връзка с доц. Конова и ако тя не ти препоръча да спреш аспирина или фраксипарина, по-добре не го спирай.
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #6 -: Март 11, 2008, 13:39:44 pm »
 Теди  , аз също съм с повишени анти бета2- гликопротеин I антитела. Мисля , че това е причинило аборта.Терапията ми също е с аспирин и фраксипарин , но до края на 9 месец ( 7 дни преди термин).Заради тези антитела и NK-клетки ще правя вливане на интралипид преди да започнем бебеправенето.Мислим да пробваме месец- два , колкото е действието на интралипида , със секс и чак след това с тежката артилерия , защото мъжа ми има астенотератозооспермия и незнам как ще нагодим моето вливане с неговото ,дай боже ,подобрение в спермограмата.Имам повишени и тромбоцитно - левкоцитни агрегати , но за това можеш да прочетеш в "Много моля за коментар на резултатите ми".
 Относно аспирина не е трябвало да го спираш , той дори ти е крайно необходим.Първо спомага имплантирането ,второ със съдоразширяващото си действие , спомага запазването на бременността.
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #7 -: Март 12, 2008, 12:37:27 pm »
Здравейте,
и на мен д-р Тодорова и доц. Конова ми казаха никакво спиране на аспирина. Аз го пия стриктно и ги слушам, макар че моята гинеколожка като чу за аспирана, каза да го спра. Но аз не го направих. Тя смята, че аспирина може да придизвика кървене, а и вреди на оформянето на органите на бебето, особено след 28 г.с.. Бях много объркана, но си взех  решение да пия аспирина, докато ми кажат ендрокринолога и имунолога, пък и утре съм на преглед при д-р Тодорова - ще питам подробно!
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #8 -: Март 12, 2008, 13:31:15 pm »
 Скарлет, като питаш д-р Тодорова пиши какво е нейното мнение относно аспирина?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #9 -: Март 12, 2008, 14:49:10 pm »
Здравейте,
моята гинеколожка като чу за аспирана, каза да го спра. Но аз не го направих. Тя смята, че аспирина може да придизвика кървене, а и вреди на оформянето на органите на бебето, особено след 28 г.с..

органогенезата (оформянето на органите) на плода завършва към 20-та седмица. в 28-ма седмица вече няма оформяне, има само нарастване. гинеколожката ти е невежа. чула е, че аспиринът разрежда кръвта, нали? и айде - кървене ще предизвика. особено пък в тая мизерна доза, мда...

хем са неграмотни, хем акъл дават - ей това не го разбирам. ми като не знаеш нещо или си го забравил - па подвий си опашката и седни да прочетеш, а не да се изказваш "компетентно"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #10 -: Юли 10, 2008, 09:49:08 am »
И аз така мисля има доста неграмотни лекари и затова си патят невинните хорица и аз съм си изпатила доста затова вече незнам на кой да се доверя.Сета съм се доверила на Конова, и се надявам дай боже всичко този път да е наред,само ме притеснява това че много момичета са изкървили от аспирина! 8O
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #11 -: Юли 10, 2008, 15:28:34 pm »
Аз не съм прокървила. Просто се притеснявам дали вреди на бебето. Само в края на 3 м. имах много леко кръвотечение от носа и докторката ми намали дозата. Дотогава пиех по 1 табл. на ден. сега пия през ден по 1 таблетка. Дано всичко да е о.к.  Другия четвъртък съм на преглед при д-р Тодорова и пак ще говоря за това. Макар, че аз колкото и пъти да я питам за тоя пуст аспирин протект, тя толкова пъти ми казва, че няма проблем. 
isev, на теб успех.
*
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #12 -: Юли 10, 2008, 16:06:38 pm »
И аз пия аспирин от началото на бременноста-за сега проблеми съм нямала.
Само понякога ми се случва да имам по 2-3 капки кръв от носа сутрин.
*
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #13 -: Юли 12, 2008, 18:02:43 pm »
Благодаря успокоих се, само не разбрах вие в комбинация с клексан ли сте?Защото на мен така ми е предписан аспирин и клексан заедно ,та затова ми е притеснено ,досега предната неуспешна бременност бях само на клексан и не съм кървила ,но в комбинация незнам :(Успех момичета и безпроблемни бременности :)
*
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #14 -: Юли 12, 2008, 18:15:03 pm »
Аз не пия клексан.
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #15 -: Юли 13, 2008, 14:38:49 pm »
Благодаря успокоих се, само не разбрах вие в комбинация с клексан ли сте?Защото на мен така ми е предписан аспирин и клексан заедно ,та затова ми е притеснено ,досега предната неуспешна бременност бях само на клексан и не съм кървила ,но в комбинация незнам :(Успех момичета и безпроблемни бременности :)
Аз бях на фраксипарин (същото е като клексана) и аспирин протект през цялата бременност. Проблеми не съм имала и то при положение, че дозата на фраксипарина беше висока-0,6.
Чувала съм, че ако има кървене се решава кое от двете  да се спре или и двете.
Успех ти желая!
*
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #16 -: Юли 13, 2008, 22:14:59 pm »
Благодаря дано да нямам проблем на мен клексана ми е от 0.4,а при теб какъв е проблема ,че си на такава висока доза фракси?Имаш ли вливания и сега бременна ли си?
Re: повишени анти-бета2-гликопротеин І антитела
« Отговор #17 -: Юли 14, 2008, 00:57:27 am »
Аз съм с вродена тромбофилия, завишени НК-клетки и антифосфолипидни антитела.
Родих здраво и хубаво момченце преди  месец. :D Преди това имам 3 спонтанни аборта, а после 8 години въобще не забременявах.