0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
изплащане на майчински
« -: Март 10, 2008, 18:09:12 pm »
Здравейте,

Имам нужда от помощ в разтълкуването на закона за осигуровките и мачинските.
Интересува ме колко месеца на зад се взима под внимание заплатата на която ме осигуряват, от която после ще получавам 90%? Идеята ми е да се осигурявам на максимум  за да взема максимум мачински. И сега с плоския данъкна на колко ще ми възлизат осигуровките на месец?
Благодаря ви предварително  :bighug:

Моля да ме извините ако темата не е за този форум  :oops:

Re: изплащане на майчински
« Отговор #1 -: Март 10, 2008, 18:15:21 pm »
Бейби мисля че се вземат под внимание последните 6 месеца.Със сигурност ще ти отговорят и момичетата които са минали по този път.Таванчето е 2000лв. -от тях ще ти изплащат 90 процента..но доколкото знам не трябва да излизаш в болнични защото ще ти приспадат от тези суми за осигуровките.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: изплащане на майчински
« Отговор #2 -: Март 10, 2008, 18:18:51 pm »
biby, ето тук има коментари по този въпрос http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24158.0
вземат се последните 6 месеца, считани от датата на вероятния термин, изплащат се майчински в размер на 90 % в продължение на 10 месеца и мин. заплата за гледане на малко дете до 2 години (не 2 г. на детето). относно плоския данък и размера на майчинските - зависи на каква заплата те осигуряват.
*
Re: изплащане на майчински
« Отговор #3 -: Март 11, 2008, 08:39:39 am »
Благодаря ви за бързите отговори :bighug: