0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Инвитро в АГ-Варна
« -: Март 07, 2008, 15:30:44 pm »
Здравейте момичета,
Доста теми изчетох от форума, откакто разбрах, че трябва да правя инвитро. Повечето от нещата съм разбрала от Вас. Следващия месец и аз започвам процедурата, а въпросите извират един след друг дотолкова, че чак започвам да се плаша. Знам, че доста има писано за АГ-Варна, но идеята ми е да синтезирам поредността както за себе си, така и за всички други момичета, които ще правят процедурата там.
Ще Ви напиша това, което знам (и съответно не знам:) ) и ще съм благодарна на момичета, минали вече по този път да допълват.
От първи ден на цикъла този месец ще вземам на ден по една таблетка Регулон.
На 14-15-тия ден от цикъла ще се обадя на Ани (не разбрах обаче защо ще й се обаждам)...
Ани ми записа час за 20.04. за сондаж и някакво изследване (пак не знам какво).
Веднага след сондажа ли започват инжекциите? Кога ще ми кажат какви препарати ще си слагам? Ииии доколкото разбрах, те работят с аптека на Брегалница, т.е. сама ще си набавям хормоните.
Аз мисля сама да си ги бия, т.к. съм от Добрич и да ходя само на контролните прегледи, които разбрах са през ден (така ли е?).
Другото, което ми се иска да знам е кога се дава таксата за клиниката - в началото, в края на процедурата или ...? Сондажа и пункцията влизат ли в таксата или се заплащат отделно и ако да, каква е цената?
Много станаха питанките и може би още нови ше възникват с течение на времето и наближаване на самата процедура... Предварително благодаря на всички за споделения опит.
« Последна редакция: Март 07, 2008, 15:32:54 pm от dori »
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #1 -: Март 07, 2008, 15:42:15 pm »
Много добра идея за съзадаване на тази тема, ще следя с интерес, тъй като и на мен ми предстои процедура там.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #2 -: Март 07, 2008, 15:43:27 pm »
Не е задължително да купуваш лек-вата от Брегалница.
Там са скъпи.

Сондажът е 30 лв. Плаща се в деня, в който се прави.
Таксата е 1800 лв. В деня на трансфера трябва да носиш бележка от банката, че си внесла сумата.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #3 -: Март 07, 2008, 15:48:06 pm »
От аптека "Манолова" мисля, че е най-изгодно да се купят.
След като ти кажат с какви лек-ва ще бъде стимулацията,
може да ги поръчаш на място и да оставиш капаро 100-150 лв.
и на др. ден ще ти ги доставят.

Стига да ги има в наличност де.
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #4 -: Март 07, 2008, 15:53:26 pm »
Аз правих инсе там, но от моя опит, платих накрая, хормоните си ги бих сама,по-точно ходих при джипито си, на мен лично ми казаха непосредствено преди започването на хормоните какви са точно, като в началото ми ги дадоха те, останали им налични, а след като ми ги продължиха, ме пратиха на Брегалница. Незнам къде е по-евтино, тъй като и аз не съм от Варна.
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #5 -: Март 07, 2008, 16:11:38 pm »
Дори, напълно разбирам какво ти е в момвнта в главицата, защото вече съм го преживяла. И от личен опит искам да ти кажа, че колкото по-малко знаеш, толкова по-спокойна ще се чувстваш.

В деня на сондажа може би ще ти вземат секрет за микробиологично изследване за влагалищна чистота.
Ще ти дадат рецепта, ще ти определят протокола, ще ти кажат това, което трябва да знаеш.
Имай предвид, че ще те пратят в Брегалница, където обаче цените са ужасни. Ти с рецептата си отиди в Марешки или в Лисичкова за по-нормални цени.
За решението сама да си ги биеш - правилно, още повече че в АГ вече не бият инжекции. Прегледеите започват на 5ти ден от стимулацията и са през ден или всеки ден по преценка на док, когато понапредне стимулацията.
таксата на клиниката се плаща в деня след пункцията - плаща се по банка, е ти дадат листче с адрес и сметка на банката.
Сондажът се плаща отделно и е ако няма промяна 30лв. Таксата беше 1800. Прегледи, пункция, трансфер - това всичко влиза в таксата на клиниката 1800.

Повярвай ми, че колкото по-малко знаеш, толкова по-добре за теб! А кой ще ти следи стимулацията, кой лекар?
Спокойно, Дори, ще видиш, че всичко е безкрайно простичко, на повърхността. Ние сами си създаваме ядове, като опитваме да се "гмуркаме". :)

Успех!
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #6 -: Март 07, 2008, 16:40:50 pm »
Аз по принцип ходех при Александров и предполагам, че той ще ми следи стимулацията
Благодарим Ви Д-р Александров!
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #7 -: Март 07, 2008, 17:15:01 pm »
Значи няма от какво да се притесняваш изобщо!

Дишай спокойно и гледай позитивно на всичко!

:):)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #8 -: Март 07, 2008, 17:53:49 pm »
Здравей Дори.
Пожелавам ти всичко да мине добре и да се похвалиш накрая с положутелен тест:)

Наистина си попаднала в добри ръце...тези на Александров:)

На мен сондажа ми (беше на 01.02)струваше 50 лв. и доколкото зная вече е толкова,а таксата на клиниката аз си платих не в деня на пункцията а като разбрах дали ще има яйцеклетки които да ми върнат.Ако не се бяха развили добре и нямаше трансфер нямаше да има смисъл да внасям таксата от 1800 лв.Предполагам, че щях да внеса някаква сума за пункцията и прегледите но за моя радост не се стигна до това да разбера каква и ми ги трансферираха:)

За Брегалница и аз съм съгласна с момичетата, че е по - скъпо от останалите аптеки.

Успех:)
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #9 -: Март 07, 2008, 19:45:23 pm »
Момичета как вървят във Варна по аптеките Пурегон 100; Пурегон 50 и Оргалутран/ Цетратид?
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #10 -: Март 07, 2008, 22:50:37 pm »
Ази, аз също му имам доверие, но пусто му не мога да се добера до него :)
Лиско, сондажа със или без упойка ти правиха и ако е без, дилатация има ли?
И дали някъде по аптеките се намира Пурегон пен?
Денди, в Добрич поразпитах тук - там и най-евтино беше на Марешки - Пурегон 100 беше към 108 и нещо.
Благодарим Ви Д-р Александров!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #11 -: Март 07, 2008, 23:53:23 pm »
Дори, сондажа ми беше без упойка и не беше болезнен.Усещах нещо като убождане отвреме навреме и доктора ме предупреждаваше преди да ме убоде:)и през цялото време се интересуваше дали ме боли и как се чувствам.Бяха ме предупредили обаче, да взема човек с мен, ако се наложи да ми сложат упойка да не съм сама.
Само да уточна, че моя док е Козовски.

а какво е дилатация:)? :oops:за да знам как да ти отговоря:)
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #12 -: Март 08, 2008, 00:45:33 am »
Олееее, май много съм се задълбала в процедурите :oops:
Дилатация е: ако се наложи разширяване на каналче - доколкото разбрах шийката на матката, с оглед безболезнен трансфер след това. (дано правилно съм разбрала) :)
Благодарим Ви Д-р Александров!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #13 -: Март 08, 2008, 02:29:59 am »
:)ами на мен не всичко ми беше идеално при сондажа:)още повече, че каналите ми са леко в страни, каквото и да значеше това, или по скоро изкривени (диагонални)???:)Честно да ти кажа 3 часа след сондажа бях забравила половината от това което ми казаха или по правилно от това което чувах докато траеше:)Помня единствено, че "ми разпънаха" малко матката защото е била (незная дали си е нормално) доста свита.

Аз отдавна избягвам да се опитвам да разбера всичко.Може да изглежда лекомислено понякога но съм съгласна с Ази, че като зная по-малко ми е по-добре.А и като им имам доверие съм спокойна.Питам по 2 пъти единствено заради съпруга си защото той винаги разбира последен всичко:)))))))))))))
Не се притеснявай и натоварвай излишно отсега с въпроси.Ако имаш такива ще ги зададеш на док и те ще ти обяснят.Много са внимателни.
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #14 -: Март 08, 2008, 09:02:16 am »
И дали някъде по аптеките се намира Пурегон пен?
Миналата седмица питах в "Брегалница"- казаха ми че 900 IU e около 720лв. , което ако е така е много изгодно, защото 100 единици ти излизат около 80лв, със сигурност ми казаха цената на 300IU- 293лв. При закупуването на два пълнителя (само че не разбрах от колко единици) :oops: ти дават бонус писалка. Ако искаш може да се обадиш и да ги разпиташ със сигурност. тел. на аптеката- 634863. Казаха ми че в момента имат само по 300, но ако искаш от 900 те ти поръчват и ги доставят.
 При д-р Александров сондажа е без упойка и няма дилатация, минава като обикновен гинекологичен преглед. Успех, в добри и сигурни ръце си.  :D
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #15 -: Март 08, 2008, 10:26:03 am »
Ох, ако ви кажа как ме успокоихте всички вие  :bighug:
Пета, много ти благодаря за ценната информация

Честит 8-ми март на всички ви, пожелавам ви да сте най-обичаните, най-желаните, най-красиви и нежни жени. Пожелавам на всички ви в най-скоро време да може едно (две или три) малки създания да кажат: Цестит празник, мамо
Благодарим Ви Д-р Александров!
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #16 -: Март 10, 2008, 15:12:41 pm »
Здравейте мили момичета, искам да попитам тези, които са били по дълъг протокол, кога се слага инжекцията за блокиране на хипофизата? Мен ме викат този месец на 21 ден от цикъла за сондаж, а на бел., която док. ми даде пише: IVF по дълъг протокол от 21 ден FSH = 150E/d и аз патицата забравих да го попитам какво означава това  :(


*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #17 -: Март 10, 2008, 15:43:08 pm »
Здравейте мили момичета, искам да попитам тези, които са били по дълъг протокол, кога се слага инжекцията за блокиране на хипофизата?
21-23 ден.
*
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #18 -: Март 10, 2008, 16:02:22 pm »
Здравейте ,момичета аз съм била в АГ Варна при Ковачев и съм много доволна от него и Александров .Първия месец се пие Регулон или Логест .На 21 ден се отива за сондажА и тогава правяят узд и почваш Декапептил .Когато дойде цикъла се зпочва същинската стимулация .Аз бях на Пурегон по 150 на ден.На 9 ден ми беше последния пурегон и ве4ерта си  бих прегнил.36 часа след Прегнила ми беше пункцията .Тогава си платихме и манипулацията -1800 лв.На 5 ден ми върнаха 2 ембриончета.14 дена след това си правищ тест.На всички желая положителни резултати и смятам че АГ са много добри специалисти
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Инвитро в АГ-Варна
« Отговор #19 -: Март 10, 2008, 22:07:06 pm »
Елия, аз също съм се насочила към Ковачев. Можеш ли да споделиш кой какво направи по време на твоя опит. Имам предвид Ковачев и Александров.Как е разпределена работата помежду им, заедно ли работят или всеки поема част от опита. Че ми е малко объркано. :oops:
Благодаря предварително!  :lol: