0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    maara

Безопасен ли е метода invitro
« -: Януари 17, 2006, 16:15:02 pm »
Здравеите през 2005 г кондидастах ме за инвитро през НЗОК,отговора не закъсня одобренисме,Още не сме почнали по други причини,Но моя въпрос ене опасно не крие ли риск от странично действие ,не говоря за надебеляване и от този род,Х ладилникът ми е пълен с35 инджекции а доктора каза че може и да не стигнат,Някои ако е чел или знае нещо да пише
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #1 -: Януари 17, 2006, 17:44:57 pm »
не разбрах много в какво точно се състои въпросът ти.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #2 -: Януари 17, 2006, 17:55:35 pm »
който го е страх от мечки - да не ходи в гората.
на теб в клиниката не ти ли дадоха брошура да четеш за рисковете на метода инвитро? ако не са - поискай им!
не е ли малко късно първо да прибереш безплатните лекарства за 3000 лева, а после да почнеш да се питаш дали нема да надебелееш от тях?!  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
виж сега,
« Отговор #3 -: Януари 17, 2006, 18:10:14 pm »
няма страшно чак толкова...
който е решен да има дете, не се спира пред това
прочети малко и в интернет, има доста информация

Поздрави

 :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #4 -: Януари 17, 2006, 18:51:47 pm »
То и раждането на дете е риск.
Народът е казал: "Родилката е с единия крак в гроба".
Така че, или се хвърляш с главата надолу и живееш на принципа - лошото  на мен няма да се случи, или си живуркаш мирно, тихо и мухлясало - млада, красива и здрава.
А като остарееш  - сама, самотна и тъжна...
*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #5 -: Януари 17, 2006, 20:29:11 pm »
За мен мисълта, че аз и съпругът ми ще остареем сами е много по-страшна и опасна от това да направя ин витро. Прочети, ако вече не си го направила, на началната страница темата: Гонатропини.Рискове и странични ефекти при прием на гонадотропини
Също така в сайта има доста материали по въпроса. Хич не се чуди, а действай! :)
*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #6 -: Януари 18, 2006, 12:03:37 pm »
Няма страшно. Има рискове 2 вида - хиперстимулация - овладява се, много момичета тук са минали през това. И  другото е пункцията която е лека оперативна намеса (аз си я категоризирам така).
И аз изпадах в размисъл пред кутййките в хладилника, най-вече за хамстерчетата които имат голям дял в производството им :? .

Аз пък имам следния допълващ въпрос към знаещите: четох че менопаузата настъпва при изчерпване на яйцеклетките в яйчниците. Е при нас с тези многократни "добиви" от 10 до 30броя вместо 1-2  тя няма ли да настъпи по-рано?

Косето е на небето.
*

    Anonymous

Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #7 -: Януари 18, 2006, 12:13:20 pm »
Не мога да разбера някой хора тук защо нападат така .Не мисля че има нещо лошо да попита след като се страхува нима вие сте безстрашни и никога не сте имали притеснения и много грозно звучи това че е взела лекарствата за 3000 лв.а сега почнала да го мисли.Просто ми се струва че иска да разбере малко повече и да се успокои.
*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #8 -: Януари 18, 2006, 12:24:03 pm »
Цитат на: Lali
То и раждането на дете е риск.
Народът е казал: "Родилката е с единия крак в гроба".
Така че, или се хвърляш с главата надолу и живееш на принципа - лошото  на мен няма да се случи, или си живуркаш мирно, тихо и мухлясало - млада, красива и здрава.
А като остарееш  - сама, самотна и тъжна...


Lali, както е тръгнало, аз сигурно деца няма да имам, но не смятам да остарявам сама, самотна и тъжна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #9 -: Януари 18, 2006, 12:25:14 pm »
Цитат на: Anonymous
Не мога да разбера някой хора тук защо нападат така .Не мисля че има нещо лошо да попита след като се страхува нима вие сте безстрашни и никога не сте имали притеснения и много грозно звучи това че е взела лекарствата за 3000 лв.а сега почнала да го мисли.Просто ми се струва че иска да разбере малко повече и да се успокои.


като не можеш да разбереш - питай и ще ти обясня!

няма лошо да попита, разбира се! въпросът е в кой момент пита!!!

аз не мога да допусна, че човек, който вече се е свързал с клиника за инвитро, установено е, че е с показания за инвитро, проведени са му изследванията, подготвени са му документите от клиниката, подадени са му в здравната каса, одобрени са му от здравната каса, получил е безплатните лекарства за тази огромна сума - та не мога да си представя, че човек, който е изминал целия този път и е сериозен в намерението си да прави инвитро, тепърва е опрял до задаването на тези основни въпроси като "опасно ли е, какви са страничните ефекти" и най-хитовия - "дали няма да надебелея"!!! и то не само ги задава едва сега, ами и не е разговарял изобщо с лекаря си по тези неща!
в добрите клиники, преди да се пристъпи към процедура инвитро, пациентите сключват договор, в който биват информирани изключително подробно за всички рискове по процедурата! аз лично съм чела такъв договор в моята клиника!

така че, реакцията ми е съвсем уместна. няма да се учудя, ако след време питащата размисли за инвитрото, защото може да качи килограми от стимулацията и да прочетем тук поредната обява "Продавам Пурегон"!  :evil:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #10 -: Януари 18, 2006, 12:26:20 pm »
да бе да. Джам е много готина, ама какво й е станало сега - някакво недоразумение. Пък и на нея сега всичко й е простено. Кураж и успех!

Косето е на небето.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #11 -: Януари 18, 2006, 12:30:20 pm »
Цитат на: hope
да бе да. Джам е много готина, ама какво й е станало сега - някакво недоразумение. Пък и на нея сега всичко й е простено. Кураж и успех!


hope, прочети постинга ми по-горе, аргументирала съм си реакцията и си държа на нея. също така държа да отбележа, че реакцията ми няма нищо общо с физиологичното ми състояние!  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #12 -: Януари 18, 2006, 12:37:54 pm »
Интересно ми е дали ако питащата си беше купила със свои пари  лекарствата, щеше да пита сега за страничните ефекти или преди да си ги купи?  :)
В сайта ни има толкова много информация за това, а в нета е пълно и на английски, и на руски и на други езици. Аз лично се запознах с всичко това около година преди първия ми опит. А най-добре е човек да пита лекаря си.
*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #13 -: Януари 18, 2006, 12:39:23 pm »
Ама ти Джам си човек с друг начин на мислене.  Докато имаш задачи тичаш - доктори, клиники, гишета, здравни каси, ДжиПита, работно време, срок за протокола, аптека, друга аптека. И сега стоиш пред това за което си имал късмета да се пребориш и докато чакаш да почне великата първа процедура се питаш какво ли не. Тя казва че НЕ се интересува от дивотиите по надебеляването, а от важните неща. А ти й вмени каво ли не. Да не се ядосваме, кажете кога най-после ще приемат заветния бюджет за новата програма?

Косето е на небето.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #14 -: Януари 18, 2006, 21:05:49 pm »
Ами тогава ще кажа направо - опасно е.
И какво? Ще се откажеш ли?
Аз - не.
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #15 -: Януари 18, 2006, 22:01:53 pm »
Всяка интервенция си е опасна,но всеки си претегля ползите и рисковете и сам си решава.При всички положения при този тип намеса ползата си заслужава независимо от цената на всички рискове и последствия.Всеки си избира пътя и е глупаво да се изпада в такива спорове :P Независимо от всичко обаче всеки който се впуска в такива сложни процедури е добре преди това да се е запознал с тематиката и какво точно го чака,а не при свършен факт да започне да се интересува-поне според мен е глупаво.Но си е до човека-така че по този въпрос аз съм като ДЖАМ-интересувам се,чета,питам - много преди да направя някое изследване или процедура,трябва сама за себе си да съм наясно защо правя нещо и как се прави-преди да пристъпя към него :P
*
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #16 -: Януари 18, 2006, 22:14:59 pm »
Този сайт е създаден за да подпомага двойките ,които имат проблем....нали така-ваимопомощ! Не всички имат достатъчно информация,но си имат своите страхове! И ние ,които знаем и имаме опит сме тук за да им я дадем.Колкото и глупави и неуместни  да ни струват въпросите понякога!
    Аз самата направих първите си два опита  преди да започна да чета тук.Четях какво пише в самите опаковки.На въпроса ми какви са страничните ефекти,получих и такъв отговор -няма болка,много рядко има  странични ефекти...наи-много да се почувстваш по-добре! Направих хиперстимулация,но разбрах едва след първия си опит,че всъшност е имало такава....Имала съм късмет,че без лекарска помощ се разминах само с много болки и и невъможноста ,ни да стана ни да легна ,ни да спя...за втория път вече знаех и бях подготвена и потърсих и настоях за  помощ.Та мисълта ми е това не се случи защото не се интересувах или пък не мога да сметна колко прави 2+2,а защото нямаше кои да ми отговори! Правили са ми забележка,че питам много и колкото повече знам,толкова повече се товаря.Има момичета,които понесоха процедурата много леко, без никакви странични ефекти,без болки,дори без неразположение .Всичко е твърде относително.Успех!
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #17 -: Януари 19, 2006, 00:33:09 am »
Цитат на: hope

Аз пък имам следния допълващ въпрос към знаещите: четох че менопаузата настъпва при изчерпване на яйцеклетките в яйчниците. Е при нас с тези многократни "добиви" от 10 до 30броя вместо 1-2  тя няма ли да настъпи по-рано?


някой има ли идея за това, което пита hope? аз чух и четох нещо подобно, но не се сещтам точно какъв беше отговора... успех, момичета!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #18 -: Януари 19, 2006, 03:52:37 am »
Ще настъпи по-рано.
Но целта си струва.
*

    lora_dona

Безопасен ли е метода invitro
« Отговор #19 -: Януари 19, 2006, 05:04:11 am »
скапа JAM, този форум е за да си помагате една друга, а не да се карате. успех на всички, които искат бебенце!